Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meldunek z mandatu
27-04-2021, 16:50
Post: #1
Meldunek z mandatu
Witam, mam pytanie dotyczące meldunku z mandatu, gdzie mam złożyć meldunek, w wydziale kadr? I czy ma to być meldunek do komendanta oddziału czy placówki? Plus czy ma ktoś z was wzór takiego meldunku? Niedawno się dostałam do sg i jeszcze do końca nie wiem, co gdzie załatwiać. Czy możecie powiedzieć mi jaka kara mnie czeka?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2021, 23:40
Post: #2
RE: Meldunek z mandatu
Mandat dostałaś po dostaniu się do formacji?

13.01. 2018r. - złożenie papierów
20.03. 2018r.- rozmowa kwalifikacyjna
27.03. 2018r.- badanie psychologiczne
05.06. 2018r. - wariograf
20.09. 2018r. - II etap
11.10. 2018r. - komisja lekarska
19.10. 2018r. - telefon z Oddziału - przyjęcie do POSG

POSG Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2021, 02:43
Post: #3
RE: Meldunek z mandatu
(27-04-2021 16:50 )Ladymilion napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące meldunku z mandatu, gdzie mam złożyć meldunek, w wydziale kadr? I czy ma to być meldunek do komendanta oddziału czy placówki? Plus czy ma ktoś z was wzór takiego meldunku? Niedawno się dostałam do sg i jeszcze do końca nie wiem, co gdzie załatwiać. Czy możecie powiedzieć mi jaka kara mnie czeka?
Pozdrawiam

Zależy jakiej wysokości ten mandat. Może być tak, że do pewnej kwoty nie będziesz musiała się podjaśniać. Zapytaj kolegów albo przełożonego, to się dowiesz. Każdy oddział rządzi się swoimi prawami, więc może nie będziesz mieć tej wątpliwej przyjemności. PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2021, 21:51
Post: #4
RE: Meldunek z mandatu
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.
§ 3 ust. 1 pkt 8: Funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie poinformować przełożonego właściwego w sprawach osobowych o ukaraniu za wykroczenie.
Przełożonym właściwym w sprawach osobowych jest Komendant Oddziału lub, w przypadku funkcjonariuszy pełniących służbę w KGSG, Komendant Główny.

(16-05-2021 02:43 )devil_667 napisał(a):  Zależy jakiej wysokości ten mandat. Może być tak, że do pewnej kwoty nie będziesz musiała się podjaśniać.
Widzisz w tym punkcie jakieś widełki kwotowe?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2021, 13:34
Post: #5
RE: Meldunek z mandatu
(16-05-2021 21:51 )niepokorny napisał(a):  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.
§ 3 ust. 1 pkt 8: Funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie poinformować przełożonego właściwego w sprawach osobowych o ukaraniu za wykroczenie.
Przełożonym właściwym w sprawach osobowych jest Komendant Oddziału lub, w przypadku funkcjonariuszy pełniących służbę w KGSG, Komendant Główny.

(16-05-2021 02:43 )devil_667 napisał(a):  Zależy jakiej wysokości ten mandat. Może być tak, że do pewnej kwoty nie będziesz musiała się podjaśniać.
Widzisz w tym punkcie jakieś widełki kwotowe?
Wszystko się zgadza tylko różnie jest to interpretowane odnośnie "informowania". Funk informuje przełożonego, że został ukarany mandatem itd. i otrzymuje odpowiedź: nie pisz, bo to za mała kwota i nie musisz się podpier... Nie wyssałem tego z palcaWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2021, 11:05
Post: #6
RE: Meldunek z mandatu
Myślę, że to rozwieje wszelkie wątpliwości:

ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie zakresu obowiązków oraz podstaw, zakresu i trybu udzielania zwolnień od zajęć służbowych funkcjonariuszom Straży Granicznej.
(Dz. U. z dnia 2 lipca 2002 r.)
§ 3. ust. 1 Funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie poinformować przełożonego właściwego w sprawach osobowych o:
pkt. 8 - ukaraniu za wykroczenie lub wszczęciu i zakończeniu prowadzonego przeciwko niemu postępowania w sprawie o wykroczenie,
ust. 2 - Obowiązki, o których mowa w ust. 1 i 1a, funkcjonariusz wykonuje, składając drogą służbową pisemny raport, załączając w razie potrzeby stosowne dokumenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS