Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emerytura 2024
10-10-2022, 14:58
Post: #81
RE: Emerytura 2024
(04-10-2022 20:25 )towarzysz napisał(a):  Tylko wyjaśnij mi proszę w sensowny sposób co rząd powinien zrobić aby zatrzymać ich w służbie? Dać podwyżkę 20% od stycznia (czyli około 1000 PLN)?

Już Ci mówię - sprawiedliwy dodatek progresywny, który nie będzie wliczał się do emerytury. A do tej pory ten "dbający o funków" rząd wprowadził "dziadkowe", które dotyczy tylko wąskiego grona "oficerów-biurkowców", bo kto na ulicy przepracuje 25 lat?

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2022, 18:56
Post: #82
RE: Emerytura 2024
Ameryki nie odkryłeś.
Jest to zasadne i sensowne rozwiązanie tylko niestety "przegapione". Był czas gdy był procedowany dodatek "starczy", powinien być konsultowany ze związkami zawodowymi. Dlaczego został w takiej formie dopuszczony zapytaj związkowców. Wszedł w życie? - wszedł. A dlaczego w takiej a nie innej konstrukcji to już kwestia dopilnowania bądź niedopilnowania przez związki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2022, 19:16
Post: #83
RE: Emerytura 2024
(10-10-2022 14:58 )Jajko_pawiana napisał(a):  
(04-10-2022 20:25 )towarzysz napisał(a):  Tylko wyjaśnij mi proszę w sensowny sposób co rząd powinien zrobić aby zatrzymać ich w służbie? Dać podwyżkę 20% od stycznia (czyli około 1000 PLN)?

Już Ci mówię - sprawiedliwy dodatek progresywny, który nie będzie wliczał się do emerytury. A do tej pory ten "dbający o funków" rząd wprowadził "dziadkowe", które dotyczy tylko wąskiego grona "oficerów-biurkowców", bo kto na ulicy przepracuje 25 lat?

Popieram w 100 %. Zapomniano o nas tj. o grupie 15-25 lat służby. Teraz chcą dołożyć kolejne procenty do wysługi lat, oczywiście skorzystają tego najbardziej osoby, które i tak biorą dziadkowe. Fenomenalny zagranie, które ma niby zachęcić do pozostania w służbie Smile. Postulat grupy 15-25 lat służby to dodatek progresywny i modyfikacja obecnego dodatku motywacyjnego, ale czemu związkowcy tego nie postulują w MSWiA? Jest recepta, ale ..........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2022, 20:03
Post: #84
RE: Emerytura 2024
(10-10-2022 18:56 )towarzysz napisał(a):  Ameryki nie odkryłeś.

Po co więc zadałeś to pytanie?

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2022, 21:05
Post: #85
RE: Emerytura 2024
To przeczytaj sobie post nr #57 i moją odpowiedź na niego czyli post #60.
Wyrwałeś moje pytanie z kontekstu całej odpowiedzi na post keyser soze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2022, 18:48
Post: #86
RE: Emerytura 2024
(10-10-2022 21:05 )towarzysz napisał(a):  To przeczytaj sobie post nr #57 i moją odpowiedź na niego czyli post #60.
Wyrwałeś moje pytanie z kontekstu całej odpowiedzi na post keyser soze.

Bardzo dobrze wiem co zacytowałem i po co to zrobiłem. Odniosłem się tylko i wyłącznie do tego, stąd moja "wybiórczość". Gdybym odniósł wrażenie że jest to pytanie retoryczne, nie odpowiadałbym. Natomiast cała otoczka i polityczne pier*olamento mnie nie interesuje.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2022, 07:23
Post: #87
RE: Emerytura 2024
Skoro cała otoczka i polityczne pier*olamento nie interesuje Ciebie to po co podejmujesz dyskusję? A tak na marginesie to pytanie nie było do Ciebie.
Nie mam ochoty dyskutować nad odgrzewanym kotletem: "dodatek starczy" bo to już było komentowane w innych wątkach. Nie mam także ochoty na zawężanie dyskusji do Twojej "wybiórczości"
Bez odbioru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2022, 17:56
Post: #88
RE: Emerytura 2024
(12-10-2022 07:23 )towarzysz napisał(a):  Skoro cała otoczka i polityczne pier*olamento nie interesuje Ciebie to po co podejmujesz dyskusję? A tak na marginesie to pytanie nie było do Ciebie.

Ale o czym Ty w ogóle piszesz? Zwracasz się na forum publicznym. Gdybyś chciał aby nikt się nie odnosił do Twoich twórczości, napisałbyś koledze na PW.

They that can give up essential liberty to obtain a little safety, deserve neither liberty nor safety.

Benjamin Franklin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2022, 06:30
Post: #89
RE: Emerytura 2024
2025 - Prawo do wyboru – tak to widzi ZER ..mową obrazkowąWink

https://nszzp.pl/aktualnosci/prawo-do-wy...widzi-zer/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-12-2022, 20:35
Post: #90
RE: Emerytura 2024
Witam. Może ktoś się orientuje czy reaktywowany dodatek graniczny będzie się wliczał do wyliczenia emki( przed 32 służby)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2022, 13:28
Post: #91
RE: Emerytura 2024
(24-12-2022 20:35 )Wolny napisał(a):  Witam. Może ktoś się orientuje czy reaktywowany dodatek graniczny będzie się wliczał do wyliczenia emki( przed 32 służby)?

Jeśli miałoby to wszystko wyglądać, jak wygląda teraz - to tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2022, 14:35
Post: #92
RE: Emerytura 2024
(24-12-2022 20:35 )Wolny napisał(a):  Witam. Może ktoś się orientuje czy reaktywowany dodatek graniczny będzie się wliczał do wyliczenia emki( przed 32 służby)?
Moim zdaniem również będzie się wliczał, jako dodatek o charakterze stałym. W rozporządzeniu może być jeszcze zapis o niezaliczaniu do emerytury, jak jest zapis w chwili obecnej o dodatku "geriatrycznym 25+/28,5+"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2022, 14:46
Post: #93
RE: Emerytura 2024
(30-12-2022 14:35 )maluch napisał(a):  
(24-12-2022 20:35 )Wolny napisał(a):  Witam. Może ktoś się orientuje czy reaktywowany dodatek graniczny będzie się wliczał do wyliczenia emki( przed 32 służby)?
Moim zdaniem również będzie się wliczał, jako dodatek o charakterze stałym. W rozporządzeniu może być jeszcze zapis o niezaliczaniu do emerytury, jak jest zapis w chwili obecnej o dodatku "geriatrycznym 25+/28,5+"
Skoro nikt nie wspominał o jego niezaliczaniu do emki to na 99% będzie się wliczał. Ma to duże znaczenie dla osób 15 plus z emka z ostatniej pensji troche mniejsze dla osob 25 plus z emka ze srednia z 10 wybranych lat. Juz 10 lat przychodza osoby 25 plus teoretycznie za 5 lat wszyscy 15 plus już będą mogli odejść na emki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2023, 14:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2023 14:05 przez chomop1.)
Post: #94
RE: Emerytura 2024
Uposażenie funkcjonariusza czyli podstawa wymiaru emerytury to uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrodą roczną. Czy będzie się wliczać do emerytury będzie wynikać z nazwy. Jeżeli będzie to dodatek (graniczny, stołeczny) to moim zdaniem będą się wliczać. Inaczej jest z "geriatrycznym", "teleinformatycznym" bo to jest świadczenie. Jeżeli dobrze to interpretuję, to funkom z granicy (graniczny), Warszawy (stołeczny) a jeszcze lepiej z Okęcia (graniczny + stołeczny), będzie się bardziej opłacało odejść na emeryturę po 1 marca.

Ciekawi mnie jaką konstrukcję będzie miała podwyżka wysługi po 15 latach i o jaki typ wysługi (32 lata) będzie chodzić, żeby to wliczyło się do emerytury. Czy np. będzie się wliczać do wysługi 1,5 za rok służby na granicy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2023, 14:17
Post: #95
RE: Emerytura 2024
A tak z innej beczki troche....wiadomo że najlepiej odejść w lutym każdego roku bo łapiemy waloryzację. Czy jest jakis miesiąc kiedy tez mozna odejść cos zyskując? Jeśli nie zdążysz odejść w lutym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2023, 11:34
Post: #96
RE: Emerytura 2024
Jeżeli wstrzeliłeś się w stare zasady emerytalne (emka z ostatniego uposażenia) to można odejść jak dźwigną ci dodatek służbowy. Kiedyś działało to doskonale wobec wszystkich funkcjonariuszy. Teraz podobno takie kokosy są zastrzeżone tylko dla elit.
Dogadujesz się z przełożonymi, oni dźwigają ci dodatek ile się da, ty rzucasz kwitem emerytalnym, oni cię zwalniają. W tej kolejności. Bo byli tacy co najpierw rzucali kwitem a potem skamlali o dodatek. I odsyłali ich z odmową. Jest też pewne ryzyko. Zwykle podwyższenia dodatków dają na miesiąc. Funkcjonariusza można zwolnić w terminie do trzech miesięcy więc jak nie masz układów to komendant może przedłużyć ci zwolnienie ze służby aż minie miesiąc służby z podwyższonym dodatkiem.

Jest też opcja szybkiego przeniesienia się na chwilę do jednostki gdzie funkcjonariusze mają dodatek graniczny i/lub warszawski (modliński). Ewentualnie inne zwiększenia dodatków które liczą się do emki. Zawsze to parę groszy więcej.

Sprawdź też kiedy wzrasta ci dodatek za wysługę i/lub dodatek za stopień. To niewielkie pieniądze ale zawsze coś.

Warto też sprawdzić, czy w jakieś komórce organizacyjnej nie ma wolnego wyższego stanowiska służbowego lub czy takie stanowisko nie zwalnia się za chwilę. Dogadujesz się żeby na moment mianowali cię na to stanowisko. Rzucasz kwitami na emkę, odchodzisz z uposażeniem z wyższego stołka i zwalniasz stanowisko.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2023, 09:46
Post: #97
RE: Emerytura 2024
Witam. Mam pytanie odnośnie świadczenie rocznego dla funkcjonariuszy którzy odchodzą na emeryturę po 15 latach służby. Jak to funkcjonuje w SG, wiem że w innych formacjach dużo osób z tego korzysta a w SG nikt, ciekawi mnie dlaczego. Jakie są zasady przyznawanie świadczenia rocznego? Wie ktoś może?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2023, 12:09
Post: #98
RE: Emerytura 2024
(30-08-2023 09:46 )Monika2009 napisał(a):  Witam. Mam pytanie odnośnie świadczenie rocznego dla funkcjonariuszy którzy odchodzą na emeryturę po 15 latach służby. Jak to funkcjonuje w SG, wiem że w innych formacjach dużo osób z tego korzysta a w SG nikt, ciekawi mnie dlaczego. Jakie są zasady przyznawanie świadczenia rocznego? Wie ktoś może?

Świadczenie roczne po 15 latach służby co to takiego, w SG chyba, że roczne l4 na głowę . Roczne świadczenie otrzymujesz w SG po 30 latach służby ,chyba że ktoś przyjęty przed 1999 to służba plus lata z cywila ogólnie musisz mieć 30 lat .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2023, 15:47
Post: #99
RE: Emerytura 2024
Zamiast emerytury można wybrać świadczenie roczne. Przysługuje ono po 30 latach wysługi emerytalnej (a nie służby) czyli razem z latami z cywila, rokiem za półtora. Po 15 latach służby przysługuje co najwyżej odprawa. Art. 121 UoSG.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2023, 19:02
Post: #100
RE: Emerytura 2024
(31-08-2023 15:47 )niepokorny napisał(a):  Zamiast emerytury można wybrać świadczenie roczne. Przysługuje ono po 30 latach wysługi emerytalnej (a nie służby) czyli razem z latami z cywila, rokiem za półtora. Po 15 latach służby przysługuje co najwyżej odprawa. Art. 121 UoSG.

Wysługi emerytalnej dla przyjętych przed 1999 a reszta 30 lat służby bo cywil ich nie dotyczy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS