Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagroda jubileuszowa
18-11-2012, 21:56
Post: #1
Nagroda jubileuszowa
Szanowni koledzy. Wyjaśnijcie mi proszę nurtujący mnie dylemat.
W grudniu br. będę miał 20 lat pracy w 17 lat służby. Z informacji uzyskanych w kadrach mam otrzymać nagrode jubileuszową jednakże wg. mnie należy ona sie po 20 latach ale nie pracy a SŁUŻBY w mundurze gdyż zgodnie z:
Ustawą z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej

Art.115 Nagroda jubileuszowa
1. Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:
po 20 latach służby – 75%,
po 25 latach służby – 100%,
po 30 latach służby – 150%,
po 35 latach służby – 200%,
po 40 latach służby – 300%
miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy, określi, w drodze rozporządzenia, okresy wliczane do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, oraz tryb jej obliczania i wypłacania, uwzględniając w szczególności okresy służby, pracy i nauki powodujące nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, sposób dokumentowania tych okresów, a także obliczania tej nagrody i postępowania w przypadku zbiegu prawa do kilku nagród oraz termin i sposób wypłacania nagrody.

Więc jak to jest. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 22:34
Post: #2
RE: Nagroda jubileuszowa
(18-11-2012 21:56 )sodc napisał(a):  Szanowni koledzy. Wyjaśnijcie mi proszę nurtujący mnie dylemat.
W grudniu br. będę miał 20 lat pracy w 17 lat służby. Z informacji uzyskanych w kadrach mam otrzymać nagrode jubileuszową jednakże wg. mnie należy ona sie po 20 latach ale nie pracy a SŁUŻBY w mundurze gdyż zgodnie z:
Ustawą z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej

Art.115 Nagroda jubileuszowa
1. Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:
po 20 latach służby – 75%,
po 25 latach służby – 100%,
po 30 latach służby – 150%,
po 35 latach służby – 200%,
po 40 latach służby – 300%
miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy, określi, w drodze rozporządzenia, okresy wliczane do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, oraz tryb jej obliczania i wypłacania, uwzględniając w szczególności okresy służby, pracy i nauki powodujące nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, sposób dokumentowania tych okresów, a także obliczania tej nagrody i postępowania w przypadku zbiegu prawa do kilku nagród oraz termin i sposób wypłacania nagrody.

Więc jak to jest. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Otrzymasz w grudniu , okresy pracy i nauki też się wlicza do wysługi lat od której zależy nagroda jubileuszowa - tutaj znajdziesz odpowiedż http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0021000916
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 22:45
Post: #3
RE: Nagroda jubileuszowa
Ech... Firma wciska ci nagrodę a ty się zastanawiasz czy to zgodne z prawem. Co innego gdyby chcieli ci coś zabrać.
A o aktach wykonawczych do UoSG słyszałeś?

§ 2. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez funkcjonariusza, zwanej dalej „nagrodą”, wlicza się:
1) okresy służby i pracy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat,
2) okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia,
3) inne okresy uwzględniane przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego funkcjonariusza z tytułu wysługi lat.


Całe rozporządzenie: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2002/s/100/916/1

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 22:45
Post: #4
RE: Nagroda jubileuszowa
(18-11-2012 22:34 )quasimodo1 napisał(a):  
(18-11-2012 21:56 )sodc napisał(a):  Szanowni koledzy. Wyjaśnijcie mi proszę nurtujący mnie dylemat.
W grudniu br. będę miał 20 lat pracy w 17 lat służby. Z informacji uzyskanych w kadrach mam otrzymać nagrode jubileuszową jednakże wg. mnie należy ona sie po 20 latach ale nie pracy a SŁUŻBY w mundurze gdyż zgodnie z:
Ustawą z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej

Art.115 Nagroda jubileuszowa
1. Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:
po 20 latach służby – 75%,
po 25 latach służby – 100%,
po 30 latach służby – 150%,
po 35 latach służby – 200%,
po 40 latach służby – 300%
miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy, określi, w drodze rozporządzenia, okresy wliczane do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, oraz tryb jej obliczania i wypłacania, uwzględniając w szczególności okresy służby, pracy i nauki powodujące nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, sposób dokumentowania tych okresów, a także obliczania tej nagrody i postępowania w przypadku zbiegu prawa do kilku nagród oraz termin i sposób wypłacania nagrody.

Więc jak to jest. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Otrzymasz w grudniu , okresy pracy i nauki też się wlicza do wysługi lat od której zależy nagroda jubileuszowa - tutaj znajdziesz odpowiedż http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0021000916

quasimodo1 ty nasz " zbiorze " aktów prawnych co my szaraki bez Ciebie byśmy zrobili. Serdeczne dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 09:37
Post: #5
RE: Nagroda jubileuszowa
Witam. Może ktoś orientuje się jak jest ze ścierniowym, czyli okresem pracy w charakterze domownika. Jest on doliczany-uwzględniany do nagrody jubileuszowej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 12:47
Post: #6
RE: Nagroda jubileuszowa
Tak, jest doliczany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS