Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zabiorą rok za półtora -co w zamian??
05-12-2012, 18:20
RE: zabiorą rok za półtora -co w zamian??
No cóż alzhaimer ... to słowo chyba coś oznacza Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2012, 19:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2012 19:06 przez kant.)
(05-12-2012 18:14 )Alzheimer napisał(a):  
(05-12-2012 18:05 )kant napisał(a):  Pozwolę się nie zgodzić z kolegą "Alzheimer" porównując naszą "firmę" zatrudniającą kilka tys.ludzi z podobnymi(osobowo) cywilnymi gigantami to niestety droga "kariery" zamyka się uśredniając na 3 500 netto w SG. tyle nawet nie ma pełny chorąży po 20 latach służby(chyba że z brakiem kwatery),przykładowo kilku znajomych(oraz mojej rodzinki) pracujących w jednym z wiodących koncernów naftowych z tym stażem
(ok 20 lat) zgarnia od 4-ki w górę i to bardzo w górę,wczasy pod gruszą 1500,karpiowe 500,trzynastka,co rok podwyżka(od 6lat)itp..Wiem że się posypią zaraz głosy co?!,gdzie?! niemożliwe?!To samo na kopalniach,hutach.
Pisanie o tym że przywileje to rzadkość w dużych podkreślam dużych firmach to nonsens ,a zapomniałem jeszcze że związki zawodowe u nich to inna bajka a nie ten gniot co u nas.Tam przewodniczący nie trzyma palucha w d...e u prezesa lub dyrektora jak to bywa w SG z tą różnicą że przełożonym jest k-nt.

Koncern naftowy, hm.
Dobre.

Nie wiem o co biega koledze?Koncern jest to gospodarcza forma organizacji skupiającej przedsiębiorstwa o odrębnej osobowości prawnej należące do jednego właściciela(ta formułka z wikipedii),czepiasz się bo się bo mam inne zdanie czy jak,albo lubisz jak Twoje na wierzchu...Tongue
05-12-2012, 22:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2012 22:03 przez Abes.)
Skoro jest tak zajebiście na PKP, w Biedronkach, kopalniach, hutach i prywatnych firmach gdzie płacą tyle kasy za wszystko- to ja sie pytam- co wy tu robicie??????? Zdać mundur i robić kariere poza szlabanem...

Przytoczyliście kilka przykłądów ze swojego podwórka, wybiórczych,pojedyńczych i doskonale sobie zdajecie sprawe ze 2 milony bezrobotnych w kraju nie wzieło sie z nikąd! Koncer nafotwy??? pytałem znajomego który tam pracuje(LOTOS) i jak usłyszał te cyfry tu przytoczone to parsknął śmiechem!!!! moze pare osób tam tak ma, reszta to wyrobnicy którzy pracują za 1500-2000 zł....

Co niektórzy opowaidają tu bajki, siejąc defetyzm jak to jest źle u nas a na zewnątrz jest super. Wnioskuje ze poprostu NIGDY nie pracowali w cywilu i nie maja pojecia jak to wyglada, oczywiscie poza szumnymi opowieściami zasłyszanymi gdzieś tam...
06-12-2012, 08:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 08:37 przez TRUTH.)
Rzygać mi się chce jak was-mundurowi malkontenci-czytam.Jeśli chcecie to służcie powtarzam: SŁUŻCIE,za 1500 zł jak macie w sobie taką sprawiedliwość społeczną (bo inni mniej zarobią)i wciąż się porównujecie do innych profesji,a jak nie,to tu ktoś słusznie napisał przeznacz 2/3 pensji na fundacje.Wtedy przyznam wam rację.Ale chyba U macie odpowiednie albo i emki zaniedługo jak takie brednie piszecie.Szanuj się jeden z drugim bo w państwowej firmie robisz!!!A nie wyskakuj z tym że coś masz!!!WTF???Masz za dużo NALEŻNOŚCI to się przenieś do tej pracy w cywilu gdzie mniej dostaniesz a nie pierdziel mądrości!W innych firmach tego nie ma????Co za goście tu pisują...!?Angry Pozdrawiam granicę
06-12-2012, 08:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 08:54 przez Alzheimer.)
(06-12-2012 08:31 )TRUTH napisał(a):  Rzygać mi się chce jak was-mundurowi malkontenci-czytam.Jeśli chcecie to służcie powtarzam: SŁUŻCIE,za 1500 zł jak macie w sobie taką sprawiedliwość społeczną (bo inni mniej zarobią)i wciąż się porównujecie do innych profesji,a jak nie,to tu ktoś słusznie napisał przeznacz 2/3 pensji na fundacje.Wtedy przyznam wam rację.Ale chyba U macie odpowiednie albo i emki zaniedługo jak takie brednie piszecie.Szanuj się jeden z drugim bo w państwowej firmie robisz!!!A nie wyskakuj z tym że coś masz!!!WTF???Masz za dużo NALEŻNOŚCI to się przenieś do tej pracy w cywilu gdzie mniej dostaniesz a nie pierdziel mądrości!W innych firmach tego nie ma????Co za goście tu pisują...!?Angry Pozdrawiam granicę

A, jeszcze kolejny przywilej w SG.
Zapytałem się znajomego przedsiębiorcy, co powiedziałby na to, że jego pracownica zaproponuje mu układ, jako matka karmiąca - 7 godzin w pracy.
Heheheh.
Jego wymowne spojrzenie odebrało mi chęć do dalszych pytań.

Do niezadowolonych - nigdy nie znajdziecie lepszej pracy, niż w SG! !!

Sad
06-12-2012, 09:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 09:10 przez quasimodo1.)

Zapytałem się znajomego przedsiębiorcy, co powiedziałby na to, że jego pracownica zaproponuje mu układ, jako matka karmiąca - 7 godzin w pracy.
Heheheh.

[/quote]

Bo to kapitalistyczny krwiopijca , nie przestrzegający prawa Smile

Do niezadowolonych - nigdy nie znajdziecie lepszej pracy, niż w SG! !!
[/quote]
A g....... prawda w BOR-ze mają lepiej ,choćby wskażnik wielokrotności kwoty bazowej wynosi 2,76 natomiast w SG tylko 2,65 Tongue
06-12-2012, 09:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 09:14 przez Alzheimer.)
(06-12-2012 09:07 )quasimodo1 napisał(a):  
(06-12-2012 08:52 )Alzheimer napisał(a):  

Heheheh.

Bo to kapitalistyczny krwiopijca , nie przestrzegający prawa Smile
[/quote]

On kieruje się typową kapitalistyczną doktryną - maksymalna eksploatacja siły roboczej i kasa, kasa.
:-)

Ale w BOR trzeba latać np. do Smoleńska. A jak widać są to bardzo ryzykowne przedsięwzięcia.
Nie to co u Nas.
:-)

Sad
06-12-2012, 12:01
koledzy ja od kilkunastu miesięcy staram się o przeniesienie do Policji i ... powiem tak tam kokosów nie ma ale i tak jest lepiej jak u nas. np. głupi dojazd do pracy który mnie wykańcza, kombinowanie jak dojechać fajnie jak ma sie stałyh skład jak ci co u mnie w biurze pracują, a u mnie rzadko kiedy jexdzi się w 5 osób przeważnie 2 max 3 ludzi a na komende mam 10 min spacerkiem ale czemu funkcjonariusz mamieć lepiej?? KGSG kolejny raz "nie" . Będe pisał raporty do skutku ponieważ nie widzę przyszłości w SG.
06-12-2012, 14:50
(06-12-2012 12:01 )Gekon napisał(a):  koledzy ja od kilkunastu miesięcy staram się o przeniesienie do Policji i ... powiem tak tam kokosów nie ma ale i tak jest lepiej jak u nas. np. głupi dojazd do pracy który mnie wykańcza, kombinowanie jak dojechać fajnie jak ma sie stałyh skład jak ci co u mnie w biurze pracują, a u mnie rzadko kiedy jexdzi się w 5 osób przeważnie 2 max 3 ludzi a na komende mam 10 min spacerkiem ale czemu funkcjonariusz mamieć lepiej?? KGSG kolejny raz "nie" . Będe pisał raporty do skutku ponieważ nie widzę przyszłości w SG.

No to jest całkowicie zrozumiałe, że starasz się sobie poprawić sytuację.
Big Grin

Sad
06-12-2012, 18:18
(05-12-2012 22:02 )Abes napisał(a):  Skoro jest tak zajebiście na PKP, w Biedronkach, kopalniach, hutach i prywatnych firmach gdzie płacą tyle kasy za wszystko- to ja sie pytam- co wy tu robicie??????? Zdać mundur i robić kariere poza szlabanem...

Przytoczyliście kilka przykłądów ze swojego podwórka, wybiórczych,pojedyńczych i doskonale sobie zdajecie sprawe ze 2 milony bezrobotnych w kraju nie wzieło sie z nikąd! Koncer nafotwy??? pytałem znajomego który tam pracuje(LOTOS) i jak usłyszał te cyfry tu przytoczone to parsknął śmiechem!!!! moze pare osób tam tak ma, reszta to wyrobnicy którzy pracują za 1500-2000 zł....

Co niektórzy opowaidają tu bajki, siejąc defetyzm jak to jest źle u nas a na zewnątrz jest super. Wnioskuje ze poprostu NIGDY nie pracowali w cywilu i nie maja pojecia jak to wyglada, oczywiscie poza szumnymi opowieściami zasłyszanymi gdzieś tam...

.............no to się ********** !!!! Ten Twój kolega to nie pracuje w grupie Lotos ale w spółeczce na terenie zakładu ,to zarabia tyle co piszesz, 1700 to dają tam dofinansowania do wypoczynku ...nie ma sensu się sprzeczać na forum mogę na priv wyjaśnić wątpliwości bo do Ciebiew fakty nie docierają?!szumne opowieści ?? dzieciaku szkoda wdawać się w dyskusję z takimi jak Ty.Angry Jesteś żywym przykładem że mundur życie Ci uratował.Tongue
06-12-2012, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 18:22 przez Alzheimer.)
(06-12-2012 18:18 )kant napisał(a):  
(05-12-2012 22:02 )Abes napisał(a):  Skoro jest tak zajebiście na PKP, w Biedronkach, kopalniach, hutach i prywatnych firmach gdzie płacą tyle kasy za wszystko- to ja sie pytam- co wy tu robicie??????? Zdać mundur i robić kariere poza szlabanem...

.............no to się ********* !!!! Ten Twój kolega to nie pracuje w grupie Lotos ale w spółeczce na terenie zakładu ,to zarabia tyle co piszesz, 1700 to dają tam dofinansowania do wypoczynku ...nie ma sensu się sprzeczać na forum mogę na priv wyjaśnić wątpliwości bo do Ciebiew fakty nie docierają?!szumne opowieści ?? dzieciaku szkoda wdawać się w dyskusję z takimi jak Ty.Angry Jesteś żywym przykładem że mundur życie Ci uratował.Tongue

To kolega idzie do tego koncernu i załatwi później robotę.
A ozłoce Big Grin

Sad
06-12-2012, 22:53
Pytanie do wszystkich którzy myślą że zabranie tego przywileju to jest niesprawiedliwe.
Czekam na odpowiedzi dlaczego mieliby to zostawić. Czy różnimy się w naszej ciężkiej pracy od kolegów z innych służb?
06-12-2012, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2012 23:11 przez Alzheimer.)
(06-12-2012 22:53 )normalny funk napisał(a):  Pytanie do wszystkich którzy myślą że zabranie tego przywileju to jest niesprawiedliwe.
Czekam na odpowiedzi dlaczego mieliby to zostawić. Czy różnimy się w naszej ciężkiej pracy od kolegów z innych służb?

Bądźmy szczerzy.
Kiedyś, jak leżało się na odcinku SSG po kilka godzin, to miało sens.
Teraz, gdy się nie leży, to sensu nie ma, a tym bardziej nie widzę sensu, by gaciowy w placówce miał ten przywilej.
Zapewniam, że praca np. oddziałowego w zakładzie karnym jest bardziej uciążliwa od Naszej.
Więc dajmy spokój rozwazaniom.
Oczywiście szkoda, że likwidują, ale znacznie gorzej, że likwidują ludziom miejsca służby na zachodniej i południowej granicy.

Sad
06-12-2012, 23:12
(06-12-2012 23:09 )Alzheimer napisał(a):  
(06-12-2012 22:53 )normalny funk napisał(a):  Pytanie do wszystkich którzy myślą że zabranie tego przywileju to jest niesprawiedliwe.

Bądźmy szczerzy.
Kiedyś, jak leżało się na odcinku SSG po kilka godzin, to miało sens.
Teraz, gdy się nie leży, to sensu nie ma, a tym bardziej nie widzę sensu, by gaciowy w placówce miał ten przywilej.
Zapewniam, że praca np. oddziałowego w zakładzie karnym jest bardziej uciążliwa od Naszej.
Więc dajmy spokój rozwazaniom.
Oczywiście szkoda, że likwidują, ale znacznie gorzej, że likwidują ludziom miejsca służby na zachodniej i południowej granicy.

Tak i tu trzeba płakać i krzyczeć albo dać możliwość przeniesienia się do innych służb
06-12-2012, 23:50
„Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.”
Juliusz Słowacki

Sad
07-12-2012, 06:31
Alzheimer, jak to się nie leży w krzakach na mrozie? Zapomniałes, że jeszcze są prawdziwe oddziały gdzie chroni się granicę?

A co do pracy w cywilu to masz rację, ale jeśli piszesz o np. cieciowaniu, fizolach czy pracy u prywaciarza co zatrudnia kilka czy kilkanaście osób. Popytaj ludzi z korpo ile zarabiają i jakie mają przywileje - ja wiem, bo sam byłem jednym z nich.
07-12-2012, 08:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 08:28 przez Abes.)
(06-12-2012 18:18 )kant napisał(a):  

.............no to się ********** !!!! Ten Twój kolega to nie pracuje w grupie Lotos ale w spółeczce na terenie zakładu ,to zarabia tyle co piszesz, 1700 to dają tam dofinansowania do wypoczynku ...nie ma sensu się sprzeczać na forum mogę na priv wyjaśnić wątpliwości bo do Ciebiew fakty nie docierają?!szumne opowieści ?? dzieciaku szkoda wdawać się w dyskusję z takimi jak Ty.Angry Jesteś żywym przykładem że mundur życie Ci uratował.Tongue

Zapewne w Twoim marnym zywocie tak jest ze gdyby zlikwidowali twoja placówke to byś głodu padł bo nic poza SG nie potrafisz robić- to po pierwsze.

Ja mam w reku fach który daje mi zarobić i nie musze żąlić sie na forum jak to jest źle i nie dobrze bo firma nie płąci mi 10 tyś a powinna.

Fakty?? jakie fakty?? ty cos napiszesz i mam to brać za fakt?? daruj sobie kolejne wypociny aaa przepraszam,faktySmile

Żegnam,bez żalu,bez dalszej dyskusji.

ps. Jak być juz przechodził do Lotosu na super etet z dodatkiem 1700 to załatw tez innym płaczkom.

[Admin - zmoderowano - nie obrażamy innych użytkowników]
07-12-2012, 19:50
Do Twojego poziomu To się nie zniżę ,Twój język pozostawiam do oceny kolegom z forum i Adminowi.
07-12-2012, 22:10
Ja rozumiem emocje niektórych osób jednak z racji wykonywania naszego zawodu nie schodźmy poniżej pewnego poziomu wypowiedzi. Jak już się kłócimy to róbmy to na argumenty a nie na wyzwiska czy wulgaryzmy. DziękiSmile
07-12-2012, 23:37
PlanetaX dawno już Cię tu na forum nie było, a Ty zawsze miałeś sprawdzone i wiarygodne informacje w swoich wypowiedziach, wiem że jet osobny wątek REORGANIZACJA, ale może masz jakieś ciekawe info na temat zmian w MOSG?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS