Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
11-12-2012, 16:41
Post: #1
Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Witam Wszystkich.
Mam pytanie o wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego - czy funkcjonariuszy SG również obowiązuje termin do 30.IX danego roku aby wykorzystać zaległy urlop ? Jeżeli ten temat już był " wałkowany" to proszę o jakieś linki. Dziękuję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 16:51
Post: #2
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
przepis ten jest nowelizacja Kodeksu Pracu który, jeżli mamy własne przepisy regulujące dana kwestie nas nie obowiązuje a taka sytuacja mam miejsce w w/w przypadku - krótko piszac pozostaje tak jak było czyli zaległy do końca I kwartału roku nastepnego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 16:53
Post: #3
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
(11-12-2012 16:51 )uznamczyk napisał(a):  przepis ten jest nowelizacja Kodeksu Pracu który, jeżli mamy własne przepisy regulujące dana kwestie nas nie obowiązuje a taka sytuacja mam miejsce w w/w przypadku - krótko piszac pozostaje tak jak było czyli zaległy do końca I kwartału roku nastepnego

Czyli nie obowiązuje Nas ta nowelizacja z KP ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 18:57
Post: #4
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Niestety nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 21:45
Post: #5
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Dzięki za odpowiedzi, zamykam temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 10:47
Post: #6
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
(11-12-2012 16:51 )uznamczyk napisał(a):  przepis ten jest nowelizacja Kodeksu Pracu który, jeżli mamy własne przepisy regulujące dana kwestie nas nie obowiązuje a taka sytuacja mam miejsce w w/w przypadku - krótko piszac pozostaje tak jak było czyli zaległy do końca I kwartału roku nastepnego
Ale nikt ciebie nie może zmusić do tego żebyś zaległy wziął do końca I kwartału. Bierzesz wtedy kiedy tobie pasuje. Ja np. mam jeszcze z 2011r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 13:01
Post: #7
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
(12-12-2012 10:47 )gas napisał(a):  
(11-12-2012 16:51 )uznamczyk napisał(a):  przepis ten jest nowelizacja Kodeksu Pracu który, jeżli mamy własne przepisy regulujące dana kwestie nas nie obowiązuje a taka sytuacja mam miejsce w w/w przypadku - krótko piszac pozostaje tak jak było czyli zaległy do końca I kwartału roku nastepnego
Ale nikt ciebie nie może zmusić do tego żebyś zaległy wziął do końca I kwartału. Bierzesz wtedy kiedy tobie pasuje. Ja np. mam jeszcze z 2011r.

To w końcu jak jest ?? Nie ma musu ale są naciski przełożonych tak ? Wiem, że można przeciągać wykorzystanie urlopu - przesuwanie, chorobowe itd...Ale nie o to chodzi...Jest jasna wykładnia tego zagadnienia ?
Jeżeli ktoś ma zarządzenie na temat terminu wykorzystania zaległego urlopu to poproszę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 13:35
Post: #8
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Też mnie ten temat zainteresował.
Podtrzymuję pytanie założyciela tematu. Czy przełożony może zmusić mnie do wykorzystania zaległego urlopu tak jak w przypadku odbioru nadgodzin?
Czy niewykorzystane urlopy (wypoczynkowe i dodatkowe) przepadają?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 14:04
Post: #9
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Urlopy zaległe nie przepadają - odnośnie tego tematu zapadło orzeczenie TK - kiedyś było że do trzech lat , teraz ile uzbierasz w ciągu służby. Urlop zaległy należy wykorzystać do końca marca - obowiązuje nas UoSG oraz rozporządzenie ministra SW z 2002 roku i pomimo zmian w KP mówiącym o wykorzystaniu zaległego urlopu do września nas obowiązują stare przepisy . Jeśli Ciebie wysyłają na zaległy urlop to niestety idziesz , ponieważ nie udzielenie urlopu zaległego jest winą strony służbowej ( za wyjątkiem l4 zainteresowanego ) - a nikt na pewno ze strony służbowej nie będzie brał tego na garba - oni Ci umożliwiają wykorzystanie zaległego urlopu to Ty uniemożliwiasz jego wykorzystanie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 17:27
Post: #10
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
O ile myślimy o tym samym orzeczeniu TK i o ile pamiętam to orzeczenie nie dotyczyło przepadku urlopów 3 lata wstecz. Dotyczyło ono wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystane wolne z trzech lat wstecz. I dotyczyło ono zapisów w Ustawie o Policji. Faktem jest, że w naszej UoSG jest identyczny zapis jak w UoPolicji więc przy okazji tego orzeczenia rząd podjął decyzję o zmianach m.in. w naszej ustawie.
Precyzując moje pytanie: nie chodzi mi o wypłatę siana za zaległe urlopy a możliwość wykorzystania w naturze zaległego urlopu z 2007 roku np. w roku 2014. Czy ten zaległy urlop z 2007 może mi kiedykolwiek przepaść i nie będę mógł go wykorzystać w naturze?
Oczywiście pytam z ciekawości a daty są zupełnie przypadkowe i nie odzwierciedlają faktycznego stanu moich urlopów.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2012, 18:03
Post: #11
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Dopóki nie wykorzystasz go ,nie przepada taki urlop . Zapłacone za niewykorzystany dopiero w momencie odejścia do cywila i nie ma możliwości wypłaty za zaległy urlop gdy jesteś w służbie . W przypadku SG raczej nie realne aby funk posiadał zaległe urlopy więcej niż za 2 lata . Mogą być zaległe 1 roczne a nie kilkuletnie - nie wierzę aby byli funkcjonariusze w służbie z zaległymi kilkuletnimi urlopami ,bo z takim bagażem zaległości musiał by dymać służby non -stop bez podmianki przez kilka lat albo przed każdym zaplanowanym urlopem chodzić na L-4 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 18:38
Post: #12
RE: Wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego
Witam. Czytając te wątki nasuwa mi się przypuszczenie, iż nie można wysłac funka na zaległy urlop wypoczynkowy z poprzedniego roku np. w miesiący kwietniu lub maju? Przełozony może to zrobic jednostronnie, ale czy tylko w I kwartale następnego roku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS