Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodatek za pracę w nocy
15-09-2021, 11:56
Post: #1
Dodatek za pracę w nocy
Czy ktoś wie na jakiej podstawie w SG nie mamy dodatkow za pracę w nocy i pracę w święta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2021, 17:26
Post: #2
RE: Dodatek za pracę w nocy
A na jakiej podstawie powinniśmy mieć?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2021, 20:14
Post: #3
RE: Dodatek za pracę w nocy
(15-09-2021 17:26 )niepokorny napisał(a):  A na jakiej podstawie powinniśmy mieć?

https://poradnikpracownika.pl/-praca-w-porze-nocnej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 05:14
Post: #4
RE: Dodatek za pracę w nocy
(15-09-2021 20:14 )KarinaSG napisał(a):  
(15-09-2021 17:26 )niepokorny napisał(a):  A na jakiej podstawie powinniśmy mieć?

https://poradnikpracownika.pl/-praca-w-porze-nocnej

Nie wierzę Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 10:15
Post: #5
RE: Dodatek za pracę w nocy
Pracuję z funkami z pokolenia millennialsow, więc nic mnie już nie dziwi.
Takie czasy, teraz biorą już wszystkichSmile

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 11:23
Post: #6
RE: Dodatek za pracę w nocy
(15-09-2021 20:14 )KarinaSG napisał(a):  
(15-09-2021 17:26 )niepokorny napisał(a):  A na jakiej podstawie powinniśmy mieć?

https://poradnikpracownika.pl/-praca-w-porze-nocnej

To samo tyczy się SG

"Policjant nie jest pracownikiem w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, a co za tym idzie – jego stosunek służbowy nie jest stosunkiem pracy, lecz stosunkiem administracyjnym. ... Komendant Główny Policji nawiązuje z kandydatem stosunek służbowy na podstawie mianowania."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 14:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2021 14:12 przez KarinaSG.)
Post: #7
RE: Dodatek za pracę w nocy
Wiem to ,chodziło mi bardziej dlaczego u Nas nie ma dodatków za pracę w nocy Smile)

Ps. Wytykanie Wan Naszego młodego wieku to hobby czy jakiś żal ze nie jesteście juz w takim wieku ? Smile
Na tym forum o co się nie zapyta to tylko hejt na młodychWink

(16-09-2021 10:15 )keyser soze napisał(a):  Pracuję z funkami z pokolenia millennialsow, więc nic mnie już nie dziwi.
Takie czasy, teraz biorą już wszystkichSmile

Co to ma znaczyć,że biorą wszystkich? Chyba nie orientujesz się jak wygląda rekrutacja do SG teraz Smile)
A co kiedyś były jakieś specjalne testy ,egzaminy dodatkowe? Smile Rozumiem,że jak Ty przyszedłeś to byłeś Alfa i Omega SG?



JAK MA BYC DOBRZE SKORO TRAKTUJECIE TAK INNYCH?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2021 20:16 przez keyser soze.)
Post: #8
RE: Dodatek za pracę w nocy
Wiem jak wygląda teraz rekrutacja. Nawet wiem jakie są testy. Jestem bliżej tego niż Ci się wydaje - i o zgrozo! - poziom obniża się z roku na rok. Kiedyś dziwiło mnie, jak kandydat może nie znać daty rozpadu ZSRR, a teraz są tacy co to nie wiedzą kim była "żelazna dama". Zresztą, Twój post doskonale ukazuje brak znajomości podstawowych przepisów regulujących tok służby, więc o czym my tu wogóle rozmawiamy?... A już o braku poszanowania dla tzw. kultury sztabowej przez młodych to można elaboraty pisać...

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 06:18
Post: #9
RE: Dodatek za pracę w nocy
(16-09-2021 20:14 )keyser soze napisał(a):  Wiem jak wygląda teraz rekrutacja. Nawet wiem jakie są testy. Jestem bliżej tego niż Ci się wydaje - i o zgrozo! - poziom obniża się z roku na rok. Kiedyś dziwiło mnie, jak kandydat może nie znać daty rozpadu ZSRR, a teraz są tacy co to nie wiedzą kim była "żelazna dama". Zresztą, Twój post doskonale ukazuje brak znajomości podstawowych przepisów regulujących tok służby, więc o czym my tu wogóle rozmawiamy?... A już o braku poszanowania dla tzw. kultury sztabowej przez młodych to można elaboraty pisać...

Napisalam wyżej, że zdaję sobie sprawę że Mas ten przepis nie obowiązuje- moje pytanie było o to dlaczego u Mas nie.y płaconych nocnych czy świątecznych dodatków.

Nie wiem gdzie się obracasz ,że nie ma takiego poszanowania- zapeeniam Cie że w moim oddziale jest.

Co do poziomu to nie wiem ,nie brałam udziału teraz w rekrutacji, ale nawet jeśli taki 'niski poziom' (Twoim zdaniem
) przychodzi fo SG teraz to warto zadać sobie dwa pytania
- Dlaczego starsi ,mądrzejsi funkcjonariusze z ciężkimi pagonami ,którzy się tym zajmuja pozwalają na takie obniżanie poziomu ?
- Dlaczego mlodzi i inteligentni ludzie nie chcą wstąpić do SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 08:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2021 08:56 przez keyser soze.)
Post: #10
RE: Dodatek za pracę w nocy
Odpowiem na Twoje pytania.
1. Muszą na to pozwolić, bo inaczej wogóle nikogo nie można by przyjąć.
2. Bo mają lepsze oferty na rynku cywilnym.

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie - SG wymaga gruntownej reformy, obecny "betonowy" tryb funkcjonowania jest reliktem i nie ma szans na efektywne działanie w obecnych realiach.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 09:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2021 09:58 przez KarinaSG.)
Post: #11
RE: Dodatek za pracę w nocy
[quote='keyser soze' pid='41179' dateline='1631865210']
Odpowiem na Twoje pytania.
1. Muszą na to pozwolić, bo inaczej wogóle nikogo nie można by przyjąć.
2. Bo mają lepsze oferty na rynku cywilnym.

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie - SG wymaga gruntownej reformy, obecny "betonowy" tryb funkcjonowania jest reliktem i nie ma szans na efektywne działanie w obecnych realiach.
[/quo




A zdajesz sobie sprawę, że jednym z elementow tej 'betoniaeni' są starsi funkcjonariusze z podejściem ktore prezentują np osoby wypowiadające się powyżej?



Zdajecie sobie sprawę, że część takich zachowań i hejtu na młodych za to że są inni ,nowocześni i nie wyszli z takich 'ciezkich' czasów jak Wy przechodzi na kolejne pokolenia ?

Nie ,nie mowie tu o typowych mamisykach ,ciamajdach ale o normalnych mlodych ludziach ,którzy wychowali się w lepszych czasach, mieli wszystko i myślą do przodu a nie trwają tylko w tym ,że jest jak jest - ch.jowo ,ale musi tak byc
.
To że część osób pracujących -10 ,-20 lat w tej formacji - zatrzymała się na starych czasach nie oznacza że mlodzinnie mogą wprowadzić swoich porządkówSmile

Odbiegliśmy trochę od tematu postu ,ale w sumie jest to dobry przykład Smile

Postaram się rozjaśnić,żeby każdy zrozumiał Smile

Pracujemy na noce - co jest nie naturalne dla Naszego organizmu- zaburza się nasza gospodarka hormonalna, pojawiają się problemy ze snem i wiele innych konsekwensji nieregularnego trybu pracy.
Pracownicy np pielęgniarki w szpitalach otrzymują dodatki - rekompensaty - za pracę w nienaturalnym czasie- noce (45% dodatku do każdej godziny) zastanawia mnie dlaczego inni szanują swoje zdrowie, a tutaj jest to temat nie poruszany ,a wręcz jak wyżej widać wyśmiewany Smile
DLACZEGO FUNKCJONARUSZE NIE SZANUJA SWOJEGO ZDROWIA ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2021, 13:33
Post: #12
RE: Dodatek za pracę w nocy
Funkcjonariusz pełni służbę i ma inne zasady dotyczące pracy i emerytury. Jeżeli tak bardzo chcesz płatnych nocek dodatkowo to może też nie przeszkadza Ci robić do cywilnego wieku emerytalnego? Kiedyś mieliśmy więcej dodatków z tytułu służby ale wciąż jesteśmy w miarę atrakcyjni na rynku pracy. Nie ściągniesz tutaj mega specjalistów ale szczerze oprócz działów IT to resztę da się przeszkolić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2021, 17:12
Post: #13
RE: Dodatek za pracę w nocy
(17-09-2021 06:18 )KarinaSG napisał(a):  Napisalam wyżej, że zdaję sobie sprawę że Mas ten przepis nie obowiązuje- moje pytanie było o to dlaczego u Mas nie.y płaconych nocnych czy świątecznych dodatków.
W twoim pytaniu zawarta jest odpowiedź więc po co pytasz. U nas nie ma płaconych nocnych i świątecznych dodatków bo nas ten przepis nie obowiązuje. Jak będzie odpowiedni przepis to będziemy mieli płacone. Nie wiem jak ci to jaśniej wytłumaczyć.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2021, 00:12
Post: #14
RE: Dodatek za pracę w nocy
Tez mnie to zatsanawia
Pracowałam w budżetówce i mielismy płacone za noce i jeszcze extra za swieta
A tu takie poświęcenie i nic z tego nie mamy.


Sad smutne,że tak Nas traktują
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2021, 13:51
Post: #15
RE: Dodatek za pracę w nocy
(27-12-2021 00:12 )Oczekująca napisał(a):  Tez mnie to zatsanawia
Pracowałam w budżetówce i mielismy płacone za noce i jeszcze extra za swieta
A tu takie poświęcenie i nic z tego nie mamy.


Sad smutne,że tak Nas traktują
Witam! Smile
Składając dokumenty do SG każda/każdy z Nas wiedział czym jest służba, wraz z przyjęciem do tej formacji mundurowej powinien dowiedzieć się zaczerpnąć wiedzy koledzy SG, internet itp. itd. „ z czym to się je … Smile” bynajmniej ja tak robiłem Smile i nie narzekam! Będzie reforma czy też nie co to zmieni służba się nie zmieni była jest i bedzie Smile takze nie ma co marudzić Smile! Nie narzekajmy !
Pozdrawiam wszystkich Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2021, 05:48
Post: #16
RE: Dodatek za pracę w nocy
A dlaczego nie mamy płaconej 14 pensji? Przecież górnicy mają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2021, 09:32
Post: #17
RE: Dodatek za pracę w nocy
(28-12-2021 05:48 )nettai napisał(a):  A dlaczego nie mamy płaconej 14 pensji? Przecież górnicy mają.

O matko…
Jak to skomentować, ja przemilczę…
Dużo by pisać dlaczego tak jest tym bardziej,że mam w swoim gronie znajomych górników ci ktorzy pracują na kopalni gdzie stężenie metanu jest ogromne i tych gdzie pracują na kopalni w których stezenie metanu praktycznie zerowe... To jest jeden przykladow które zagrażają życiu nie zdrowiu tylko życiu, dużo wymieniać. Nie bede sie rozbijal na czesci co robi gornik przodowy,strzałowy bądź sztygar.
Proszę nie porównuj nas do górników… miłego dnia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2021, 10:36
Post: #18
RE: Dodatek za pracę w nocy
(28-12-2021 09:32 )james napisał(a):  
(28-12-2021 05:48 )nettai napisał(a):  A dlaczego nie mamy płaconej 14 pensji? Przecież górnicy mają.

O matko…
Jak to skomentować, ja przemilczę…
Dużo by pisać dlaczego tak jest tym bardziej,że mam w swoim gronie znajomych górników ci ktorzy pracują na kopalni gdzie stężenie metanu jest ogromne i tych gdzie pracują na kopalni w których stezenie metanu praktycznie zerowe... To jest jeden przykladow które zagrażają życiu nie zdrowiu tylko życiu, dużo wymieniać. Nie bede sie rozbijal na czesci co robi gornik przodowy,strzałowy bądź sztygar.
Proszę nie porównuj nas do górników… miłego dnia.

Obstawię, że to był sarkazm... Czasami nie wczytujmy się w treść a bardziej w kontekst wypowiedzi.

Każdy przyjmując się zna warunki na jakich będzie służył/pracował ..pozostaje kwestia ewentualnych zmian tych warunków już w trakcie trwania tej umowy (zwłaszcza tych na niekorzyść f-sza). SG jest solidnym pracodawcą, może kokosów ani "kariery" się tu nie zrobi ale na rachunki i w miarę przyzwoite życie starczy. W każdej profesji jest coś na plus i coś na minus kwestia tego aby finalnie znaleźć sobie taką profesję w której plusy jednak przeważają nad minusami (przy czym każdy ma własne indywidualne kryteria plusowania/minusowania).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2021, 21:10
Post: #19
RE: Dodatek za pracę w nocy
Celno - Skarbowa też służba a podobno dodatek za nocki mają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2022, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2022 17:38 przez Lupus.)
Post: #20
RE: Dodatek za pracę w nocy
(29-12-2021 21:10 )Venom napisał(a):  Celno - Skarbowa też służba a podobno dodatek za nocki mają.

Nie mają.
Poprawka, rzeczywiście jest dodatek 20% średniej stawki godzinowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS