Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojsko a SG
15-09-2021, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2021 21:45 przez Comandofoka.)
Post: #1
Thumbs Up Wojsko a SG
Cześć, jestem nowy na forum. Ostatnimi czasy coraz bardziej zastanawiam się nad rozpoczęciem nowej przygody w życiu a mianowicie służby w Straży granicznej. Jestem żołnierzem zawodowym od kilku lat, wiedza, kursy wszystko jest. Dlaczego taka decyzja? Pewnie większość wie jak wygląda sytuacja z drabinka rozwoju w siłach zbrojnych, jest ona bardzo utrudniona przez system jaki obecnie panuje. Jestem osobą która chce się rozwijać , a jednak w pewnym sensie jestem blokowany poprzez ustrój. Chciałem się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda czasowo proces rekrutacji i mniej więcej jak krok po kroku te wszystkie etapy wyglądają. Może jest ktoś a raczej na pewno jest na tym forum który planowal zrobić tak jak ja i podzieli się doświadczeniami. Rozmawiałem z Panią od rekrutacji i mówiła że wiele osób przechodzi do straży ze względu na ten sam argument. W najbliższym czasie mam umówić się na złożenie wszystkich papierów w tym kursow wojskowych i innych rzeczy (od tego momentu ile mniej więcej może trwać dalszy proces rekrutacji?) Wiem że muszę odbyć służbę przygotowawcza a następnie szkolenie specjalistyczne w przyszłości a najlepiej jak najszybciej chciałbym uderzyć do jednostki specjalnej SG dlaczego ? Dlatego że na codzien mam dużo styczności z bronią, interesuje się tym, i po prostu spełniam się w tej dziedzinie. Fajnie jakby odpisał ktoś z własnego doświadczenia a najlepiej jakiś były żołnierz jak wyglądała jego sytuacja. Pozdrawiam i dzięki z góry za zainteresowanie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2021, 22:58
Post: #2
RE: Wojsko a SG
Z tego co słyszę tendencja jest odwrotna każdy idzie do wojska czy z policji czy z sg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 06:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2021 09:33 przez Comandofoka.)
Post: #3
RE: Wojsko a SG
(15-09-2021 22:58 )Tomsonwi napisał(a):  Z tego co słyszę tendencja jest odwrotna każdy idzie do wojska czy z policji czy z sg.

Możliwe że idą jak mają połapane etat w jakichś rakietowkach czy logistyceTongue

I jak to obecnie wygląda że służba przygotowawcza? Kurs podstawowy 3 miesiące + praktyki + podoficerke 3 msc?
Jak wygląda z przepustkami jednorazowymi na weekendy? Po jakim czasie służby są one przyznawane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 10:11
Post: #4
RE: Wojsko a SG
Tu wszystko rozbija się o finanse. 99% ucieka z SG do MON właśnie ze względu na lepsze pieniądze. Co do ścieżki rozwoju w SG - to tylko teoria.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2021, 10:49
Post: #5
RE: Wojsko a SG
(16-09-2021 10:11 )keyser soze napisał(a):  Tu wszystko rozbija się o finanse. 99% ucieka z SG do MON właśnie ze względu na lepsze pieniądze. Co do ścieżki rozwoju w SG - to tylko teoria.

Tylko w SG po szkoleniu specjalistycznym kończysz z kapsem a we wojsku to mam ziomków co po 10-15 lat latają że stopniem szeregowego, objebani wiedzą a nie chcą ich wysłać na podoficerke , więc tak to wyglada
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 10:46
Post: #6
RE: Wojsko a SG
Hmm???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 13:25
Post: #7
RE: Wojsko a SG
A co to ma do rzeczy? Nie liczy się stopień tylko kasa wpływająca na konto co miesiąc.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 14:00
Post: #8
RE: Wojsko a SG
Tylko w sg masz etat a na kontrakcie w wojsku z tego co słyszę od znajomych jest duża niepewność?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2021, 15:15
Post: #9
RE: Wojsko a SG
W SG nie ma ścieżki rozwoju. Nie wiem skąd masz takie cudowne info. Stopnie nic Ci nie dają. Jednostki specjalne? Fajnie, jest dużo takich jak Ty i ot tak Cię nie wezmą - masz poparcie to polecisz Smile jedyny plus to, że praca stabilna Wink jeśli startujesz do Nadwislanki to 70% że polecisz na Okęcie i zamiast karabinu dostaniesz stempel w dłońSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2021, 12:43
Post: #10
RE: Wojsko a SG
składaj dokuemnty do WZU wydzial zabezpieczenia dzialan. w kazdym oddziale SG jest WZD
pomysl o Wojskach Specjalnych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS