Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umundurowanie na emce
10-01-2013, 23:18
Post: #1
Umundurowanie na emce
Witam mam pytanko do kolegów,idąc na emkę zostaje kupaSmile umundurowania,wiadomo w galówce do sklepu nie chodzi się raczej(!)ale jeśli mnie najdzie , to czy na grzyby lub ryby w sweterku śmigając nie ocieram się o łamanie jakiegoś przepisu(bo mam na nim wyszyte SG),czy jakieś rozporządzenie to reguluje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2013, 08:08
Post: #2
RE: Umundurowanie na emce
(10-01-2013 23:18 )kant napisał(a):  Witam mam pytanko do kolegów,idąc na emkę zostaje kupaSmile umundurowania,wiadomo w galówce do sklepu nie chodzi się raczej(!)ale jeśli mnie najdzie , to czy na grzyby lub ryby w sweterku śmigając nie ocieram się o łamanie jakiegoś przepisu(bo mam na nim wyszyte SG),czy jakieś rozporządzenie to reguluje?

Ocierasz się - jak trafisz na gorliwego to puści Ciebie na golasa do domu . Jest nawet rozporządzenie ministra dot. zakazu używania elementów umundurowania policyjnego ,które także dotyczy SG . Poza tym nazwa Policja i Straż Graniczna są chyba prawnie zastrzeżone - nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd - może ktoś bardziej zorientowany odpowie . To jest tak jak kiedyś WSW a póżniej ŻW ścigały umundurowanych cywili w mundury polowe WP . Rozporządzenie http://static1.money.pl/d/akty_prawne/pd...301398.pdf i jeszcze to - przeczytaj uzasadnienie http://www.nszzpwlkp.pl/print.php?grupa=strona&id=405
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 17:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 17:54 przez wiedzmin.)
Post: #3
RE: Umundurowanie na emce
USTAWA
z dnia 20 maja 1971 r.
Kodeks wykroczeń
(Dz.U. 2007 nr 109 poz. 756)
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.


Za egzekwowanie tych przepisów na terenie "cywilnym" wbrew powszechnemu mniemaniu odpowiada Policja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 20:47
Post: #4
RE: Umundurowanie na emce
Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 21:46 przez wiedzmin.)
Post: #5
Wink RE: Umundurowanie na emce
(12-01-2013 20:47 )niepokorny napisał(a):  Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink
Tu jest fajny artykuł na temat noszenia munduru po przejściu na emeryturę http://www.sztafeta.pl/index.php?option=...9&cpage=40
Teren CSSG nie jest terenem cywilnym
Ja mam ten problem na szczęście z głowy po przejściu na emeryturę z SG wstąpiłem do NSR, teraz się będę bujał w mundurze do 60-dziesiątki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 23:42
Post: #6
RE: Umundurowanie na emce
(12-01-2013 20:47 )niepokorny napisał(a):  Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink

Podałem podstawy prawne - na uroczystościach to nie będzie problemu , ale na rybach to już tak - sweter z napisem SG - znak zastrzeżony prawnie ?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 10:53
Post: #7
RE: Umundurowanie na emce
(12-01-2013 23:42 )quasimodo1 napisał(a):  
(12-01-2013 20:47 )niepokorny napisał(a):  Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink

Podałem podstawy prawne - na uroczystościach to nie będzie problemu , ale na rybach to już tak - sweter z napisem SG - znak zastrzeżony prawnie ?Smile
Napis Straż Graniczna zawsze można odpruć lub wyhaftować nowy "Emeryt Straży Granicznej"

Nas dotyczy też inne rozporządzenie niż policjantów bo używamy umundurowani wojskowego
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 19 października 2005 r.

w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części

(Dz. U. 2005 r. Nr 216 poz. 1827 z dnia 31 października 2005 r. zmieniony przez Dz.U. 2006 nr 122 poz. 849 z dnia 28 czerwca 2006)

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130, z późn. zm.1) zarządza się, co następuje:


§ 1. 1. Mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów: galowego, wyjściowego, służbowego, ćwiczebnego, polowego, specjalnego i wieczorowego.
2. Części munduru wojskowego to elementy składowe ubiorów, o których mowa w ust. 1, określone w § 4-11 i § 13-15 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów oraz noszenia umundurowania i oznak wojskowych przez żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 7, poz. 53) oraz § 4-9 i § 11-13 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów, noszenia umundurowania, odznak i oznak wojskowych oraz uzbrojenia przez żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz. U. z 2005 r. Nr 7, poz. 54).

§ 2. 1. Wprowadza się zakaz używania:
1) munduru wojskowego, o którym mowa w § 1 ust. 1,
2) części munduru wojskowego, o których mowa w § 1 ust. 2
- przez osoby nieuprawnione, chociażby przedmioty te zostały pozbawione oznak wojskowych.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
1) mundury galowe generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;
2) mundur galowy admirała wzór 92;
3) mundury galowe wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;
4) mundury wyjściowe i letnie generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;
5) mundur wyjściowy i wyjściowy letni admirała;
6) mundur wyjściowy marynarski;
7) mundury wyjściowe i letnie oficerskie wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;
8) mundury służbowe generalskie, oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
9) półfrak i spodnie ubiorów wieczorowych wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
10) płaszcze sukienne oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
11) mundur polowy wzór 93 (z nadrukiem pantera);
12) mundur polowy tropikalny wzór 93 (z nadrukiem pantera);
13) mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym;
14) ubranie ochronne (z nadrukiem pantera);
15) kombinezony pilota;
16) kurtka polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);
17) koszulo-bluza polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);
18) berety koloru: czarnego, bordowego, brązowego, niebieskiego, szkarłatnego, szarego i zielonego - ze znakiem orła wojskowego;
19) czapki rogatywki;
20) czapki garnizonowe Marynarki Wojennej oraz wojsk lotniczych;
21) furażerki wyjściowe i polowe wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych;
22) sznury galowe;
23) pas żołnierski;
24) pas żołnierski z klamrą MW;
25) oznaki wojskowe.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16
i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Jedynym odstępstwem od tego rozporządzenia jest Związek Strzelecki „STRZELEC”. Organizacja Społeczno-Wychowawcza która zawarła porozumienie o współpracy z MON, a jej statut przewiduje prowadzenie działalności na rzecz obecności państwa, są wyłączeni z zakazu noszenia pewnych elementów mundurów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 13:34
Post: #8
RE: Umundurowanie na emce
(12-01-2013 21:40 )wiedzmin napisał(a):  
(12-01-2013 20:47 )niepokorny napisał(a):  Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink
Tu jest fajny artykuł na temat noszenia munduru po przejściu na emeryturę http://www.sztafeta.pl/index.php?option=...9&cpage=40
Teren CSSG nie jest terenem cywilnym
Ja mam ten problem na szczęście z głowy po przejściu na emeryturę z SG wstąpiłem do NSR, teraz się będę bujał w mundurze do 60-dziesiątki

A kolega to na jakich tam zasadach wstąpił bo z tego ca ja czytałem wymagania są takie że ...."były żołnierz,żołnierz rezerwy" może wstąpić.Jak to się ma do SG(byłych).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 13:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 13:50 przez wiedzmin.)
Post: #9
RE: Umundurowanie na emce
(13-01-2013 13:34 )kant napisał(a):  
(12-01-2013 21:40 )wiedzmin napisał(a):  
(12-01-2013 20:47 )niepokorny napisał(a):  Pytanie było o chodzeniu w mundurze na rybki. A jak emeryt SG pojawi się w mundurze na jakiejś oficjalnej uroczystości (np święto CSSG) to czy też popełnia czyn niezgodny z prawem? Wink
Tu jest fajny artykuł na temat noszenia munduru po przejściu na emeryturę http://www.sztafeta.pl/index.php?option=...9&cpage=40
Teren CSSG nie jest terenem cywilnym
Ja mam ten problem na szczęście z głowy po przejściu na emeryturę z SG wstąpiłem do NSR, teraz się będę bujał w mundurze do 60-dziesiątki

A kolega to na jakich tam zasadach wstąpił bo z tego ca ja czytałem wymagania są takie że ...."były żołnierz,żołnierz rezerwy" może wstąpić.Jak to się ma do SG(byłych).

Ja przygodę z mundurem rozpocząłem w 90 roku od zasadniczej służby wojskowej-czyli jestem żołnierzem rezerwy. Nie mam procentów za uszczerbek na zdrowiu, badania przeszedłem pozytywnie, f-w tez zaliczyłem bez większego problemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 19:24
Post: #10
RE: Umundurowanie na emce
A to wszystko tłumaczy.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS