Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
01-07-2013, 21:06
Post: #101
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
NwOSG jak zwykle wali f-szy na całego. Kto tym razem dostanie nagrodę za oszczędności? Pierwszego nie ma kasy na koncie. Czyli co, jutro z odsetkami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 21:09
Post: #102
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Może jeszcze zaraz jakiś goniec zapuka do drzwi z gotówką Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 22:02
Post: #103
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
W Nadodrzańskim to norma, źe kasa sie spóźnia. Ja przestałem na to zwracać uwagę. Jak kiedyś zapytałem się dlaczego tak późno wpływa to wiadomo kazali iść do 01 bo niby, źe nie pójdę. A ja na złość poprosiłem o rozmowę z 01 to wówczas naczelnik finansów dopiero laskawie przedstawił mi cały bieg obrotu naszel gotówki zwalajac wszystko na banki. On miał swoje zdanie a ja swoje. Wg. Mnie kaska leży gdzieś na koncie przez 2-3 dni i procentuje. Ale to tylko moje rozważanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 05:43
Post: #104
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(01-07-2013 22:02 )sodc napisał(a):  W Nadodrzańskim to norma, źe kasa sie spóźnia. Ja przestałem na to zwracać uwagę. Jak kiedyś zapytałem się dlaczego tak późno wpływa to wiadomo kazali iść do 01 bo niby, źe nie pójdę. A ja na złość poprosiłem o rozmowę z 01 to wówczas naczelnik finansów dopiero laskawie przedstawił mi cały bieg obrotu naszel gotówki zwalajac wszystko na banki. On miał swoje zdanie a ja swoje. Wg. Mnie kaska leży gdzieś na koncie przez 2-3 dni i procentuje. Ale to tylko moje rozważanie.
Ja dostałem "prawie normalnie", tzn. przed 17 nie miałem, po już tak. A zazwyczaj jest już po 15. Wiec banki chyba nawalają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2013 12:22 przez ezis.)
Post: #105
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
9:20 nadal brak uposażenia, godz. 13:10 jest zasilenie. Byłem w swoim banku i dowiedziałem się, że przelew poszedł z oddziału dopiero dziś, bo wczorajsze przelewy księgują o 9:00 i tak powinny być na kącie. Naczelnik finansówki do ukarania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 12:39
Post: #106
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(02-07-2013 08:22 )ezis napisał(a):  9:20 nadal brak uposażenia, godz. 13:10 jest zasilenie. Byłem w swoim banku i dowiedziałem się, że przelew poszedł z oddziału dopiero dziś, bo wczorajsze przelewy księgują o 9:00 i tak powinny być na kącie. Naczelnik finansówki do ukarania.
Raczej na koncie, bo w kącie to można staćSmile Ale mniejsza o to... Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś SG miała czas zapłacić do 5-go każdego miesiąca. Więc nie ma sensu się spinać...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 14:44
Post: #107
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
...i temat jakby nie o tym Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 18:43
Post: #108
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(02-07-2013 08:22 )ezis napisał(a):  Naczelnik finansówki do ukarania.

O ile dobrze pamiętam - płacą nam "z góry" - więc nie narzekaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 21:37
Post: #109
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Czy płacą z góry czy z dołu to żadna różnica. Wg ciebie jak z góry to mogą wypłacać kiedy im przyjdzie ochota?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 05:36
Post: #110
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Trochę mnie wczoraj poniosło, ale miałem powód. Jak bym wczoraj nie dopłacił do wczasów, to stracił bym 1000 zł zaliczki. Właścicielka pensjonatu nie chciała nawet słyszeć, że spóźnię się o jeden dzień z wpłatą reszty kasy. Musiałem wypłacić kasę z konta, zasuwać do jej banku i przesłać faksem potwierdzenie wpłaty. Straciłem na to pół dnia. Słyszałem też o kilku osobach, które nie mogły wrócić z wypoczynku, bo nie mieli za co. Niestety to było przegięcie NwOSG, że zamiast pierwszego wypłacili następnego dnia i to po 13.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 07:29
Post: #111
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Nie posiadając elementarnej wiedzy pt. "w jaki sposób rozliczane są przelewy" pomiędzy poszczególnymi bankami nie można winić finansówki za to, że nasze pieniądze nie zostały zaksięgowane w danym dniu roboczym. W naszym kraju przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu Elixir a odbywa się to w 3 sesjach w ściśle określonych godzinach:

Poranna - wejście przelewów w system 16:00 dnia poprzedniego do godz. 9:30 rozliczenie przelewów w godz. 10:30 - 11:00
Popołudniowa - wejście przelewu w system 9:30 - 13:30 rozliczenie przelewów 14:30 - 15:00
Wieczorna - wejście przelewów w system 13:30 - 16:00 rozliczenie przelewów 17:00 - 17:30


Do tego dochodzą jeszcze indywidualne preferencje rozliczeniowo księgowe każdego z banków:

http://www.elixirsesje.pl/

Droga naszego przelewu wygląda więc następująco finansówka wydaje dyspozycję przelewu do banku w którym zdeponowane są środki na nasze uposażenia ów bank przyjmuje taką dyspozycję i w sobie określonym czasie przekazuje tą dyspozycje do systemu elixir. System elixir również w ściśle określonych godzinach dokonuje rozliczeń (bilansowania przelewów) pomiędzy poszczególnymi bankami co za tym idzie przesyła informację o zasileniu konta do naszego banku. Ta informacja nie jest jeszcze formalnym zasileniem gdyż nasz bank musi ją zaksięgować czyli przypisać określoną sumę do naszego konta co również odbywa się w ściśle określonych godzinach (dla każdego banku inaczej). Jedyna możliwość otrzymania szybkiego przelewu jest posiadanie konta w tym samym banku z którego przelewy są wykonywane. Szczerze wątpię w złą wolę którejkolwiek z finansówek choćby z racji tego, że osoby tam pracujące też są f-szami i też im zależy na jak najszybszym otrzymaniu świadczeń.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem w uświadomieniu faktu, że prosty przelew wbrew pozorom wcale nie jest taki prostyWink

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 08:12
Post: #112
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Nie pierwszy raz tym skomplikowanym systemem bankowym pieniądze docierają do naszych kont. Tym razem ktoś mówiąc w języku SG nie dopełnił do końca obowiązków, po prostu marzył już o wakacjach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2013, 12:12
Post: #113
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(03-07-2013 07:29 )PlanetaX napisał(a):  Nie posiadając elementarnej wiedzy pt. "w jaki sposób rozliczane są przelewy" pomiędzy poszczególnymi bankami nie można winić finansówki za to, że nasze pieniądze nie zostały zaksięgowane w danym dniu roboczym. W naszym kraju przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu Elixir a odbywa się to w 3 sesjach w ściśle określonych godzinach

Cool
Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale fragment o nieposiadaniu elementarnej wiedzy, zabawnie wygląda, biorąc pod uwagę fakt, iż "W naszym kraju przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu" SORBNET. Elixir jest systemem skierowanym do detalistów i w porównaniu z SORBNETEM jest rzeczywiście powolny, ale jego dni są już policzone i niedługo wszyscy będą mogli wysyłać kasę w ciągu kilku minut.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2013, 13:26
Post: #114
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(15-07-2013 12:12 )mugufu napisał(a):  
(03-07-2013 07:29 )PlanetaX napisał(a):  Nie posiadając elementarnej wiedzy pt. "w jaki sposób rozliczane są przelewy" pomiędzy poszczególnymi bankami nie można winić finansówki za to, że nasze pieniądze nie zostały zaksięgowane w danym dniu roboczym. W naszym kraju przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu Elixir a odbywa się to w 3 sesjach w ściśle określonych godzinach

Cool
Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał, ale fragment o nieposiadaniu elementarnej wiedzy, zabawnie wygląda, biorąc pod uwagę fakt, iż "W naszym kraju przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu" SORBNET. Elixir jest systemem skierowanym do detalistów i w porównaniu z SORBNETEM jest rzeczywiście powolny, ale jego dni są już policzone i niedługo wszyscy będą mogli wysyłać kasę w ciągu kilku minut.

Sorbnet-em z automatu przechodzą dyspozycje powyżej miliona złotych za resztę (niższe kwoty) słono się płaci stąd szczerze wątpię, że następuje sumowanie przelewów do określonych banków np. z listy płac i późniejsze ponowne ich rozbicie na konkretne rachunki docelowe już jako kwoty indywidualnych "wypłat". Moim zdaniem detal jest traktowany jak detal czyli nasze wypłaty są w całości wrzucane w system elixir. Mogą o tym świadczyć godziny w których przelewy księgowane są na naszych kontach...

Hmmm ..no chyba, że kolega zarabia milion ..to szczerze gratulujęSmile Dla pewności dopytam jeszcze kogoś z bankowości czy przelewy pt. lista płac (ewentualnie inne płatności międzybankowe) są sumowane dla poszczególnych odbiorców końcowych czyli konkretnych banków a później rozbijane na indywidualne konta co by nie siać fermentu.

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 05:47
Post: #115
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Znany już jest efekt finalny prac jakie były prowadzone przez zespół roboczy powołany Decyzją Komendanta Głównego Straży Granicznej w sprawie opracowania projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych zmieniające rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej:

http://nszzfsg-chelm.org/zespol-powolany-decyzja-nr-60-kg-sg-z-dnia-03-04-0213-r-zakonczyl-prace
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 09:06
Post: #116
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
CYt.:

"Stosownie do rozwiązań w przyjętych w projekcie, uproszczenie obowiązującego sposobu ustalania wysokości dodatków funkcyjnych i dodatków służbowych polegać będzie na odstąpieniu od zaliczania poszczególnych stanowisk służbowych do określonych dla każdego ze stanowisk przedziału kategorii dodatku funkcyjnego albo służbowego, a następnie przyznawania jednej z kategorii dodatku w tym przedziale i wynikającej z tej kategorii określonej w tabeli wartości mnożnika kwoty bazowej, która odniesiona do kwoty bazowej pozwala na ustalenie należności z tytułu dodatku funkcyjnego albo służbowego. W miejsce dotychczasowego systemu ustalania indywidualnych wysokości tych dodatków, w projekcie przewiduje się przyznawanie funkcjonariuszom dodatku funkcyjnego albo służbowego, którego wysokość stanowić będzie określony procent podstawy ustalenia tych dodatków, zwanej „podstawą naliczenia”. Zgodnie z projektem, podstawę naliczenia stanowić ma suma przysługującego funkcjonariuszowi uposażenia zasadniczego wynikającego z grupy uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień etatowy do których zostało zaszeregowane dane stanowisko służbowe (stanowisko służbowe, na które funkcjonariusz został mianowany, powołany, albo stanowisko, na którym funkcjonariuszowi powierzono pełnienie obowiązków służbowych) albo uposażenie zasadnicze i stopień etatowy, do których funkcjonariuszowi zachowano prawo na podstawie art. 107 ustawy.
Projektowane rozwiązanie w zakresie ustalania indywidualnych wysokości dodatków, o których mowa, wiąże się z potrzebą ściślejszego powiązania wysokości otrzymywanych przez funkcjonariuszy dodatków funkcyjnych i służbowych ze specyfiką zadań wykonywanych na poszczególnych stanowiskach służbowych, a także odniesienia ich wysokości do rangi danego stanowiska służbowego w hierarchii służbowej. Efektem wdrożenia proponowanej metody ustalania wysokości dodatków funkcyjnych i służbowych będzie zróżnicowanie podstawy naliczenia w zależności od rangi stanowiska w hierarchii służbowej. Tym samym przyznanie funkcjonariuszom dodatku funkcyjnego albo służbowego w wysokości stanowiącej np. 20 % podstawy naliczenia, oznaczać będzie tę samą kwotę dodatku na stanowiskach zaszeregowanych do tej samej grupy uposażenia zasadniczego i tego samego stopnia etatowego, natomiast jednakowa część podstawy naliczenia (np. 20%) stanowić będzie różne kwoty dla stanowisk służbowych o zróżnicowanym zaszeregowaniu do grup uposażenia zasadniczego i stopni etatowych.
W przypadku zaszeregowania stanowiska służbowego jednocześnie do dwóch stopni etatowych, do ustalenia podstawy naliczenia przewiduje się przyjcie dodatku za wyższy stopień etatowy.
Stosownie do propozycji zawartych w projekcie, miesięczna wysokość dodatków przyznawanych funkcjonariuszom wynosić będzie:
- dodatku funkcyjnego od 10 % do 80 % podstawy naliczenia,
- dodatku służbowego od 10 % do 60 % podstawy naliczenia, z wyjątkiem dodatku służbowego dla funkcjonariuszy na stanowisku: kursant, dla którego to stanowiska dodatek służbowy wyniesie od 10 % do 20 % podstawy naliczenia."


Znając życie na systemie zyska część administracyjna a straci część graniczna ..ot taki poemat heroikomiczny z gatunku "Bajki o mrówce". Ale jak ktoś ma władzę decyzyjną to tworzy prawo pod siebie, szczególnie w tak ważnej kwestii jaką są uposażenia. Identycznie funkcjonował system motywacyjny którego na granicach nikt nie odczuł z czego wynika, że już z samego założenia wszyscy f-sze "graniczni" pracują tak samo...

A to mnie zawsze rozbawia cyt.:

Projektowane rozwiązanie pozwoli docelowo na ściślejsze powiązanie wysokości otrzymywanego przez funkcjonariusza uposażenia z zakresem realizowanych zadań oraz jakością i efektami pełnionej służby, nie zaś głównie ze specyfiką tych zadań.

..ze wskazaniem na jakość i efektyWink I do tego ta "wirtualna" rozpiętość skali od 10 do 60% czyli na granicach będzie to "odgórnie stanowione" 10% ..ha ..ha ..haWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 09:48
Post: #117
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
10% do 20% brudasy z granicy (cyt. z wypowiedzi oficera wydz. gran.), 30% do 40% oddział a 50% - 60% wa-wa. Jednym słowem nic nowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 16:46
Post: #118
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
"Zasadą przyjętą przez Zespół było założenie, iż uposażenie ... nie będzie mniejsze ..."
Jakoś nie doczytałem jak wyrównają uposażenie tym których okradną z d. dodatku granicznego.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 21:23
Post: #119
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jeśli na wewnętrznej polecą placówki z II na III kategorię to zacznie się prawdopodobnie ewakuacja na emki komendantów , z-ców oraz kierowników grup - na uposażeniu na samym etacie lecą dwie grupy w dół . Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - rozporządzenie wchodzi w życie 01.04.2014 - okres przejściowy 3 miechy czyli uposażenie po staremu do czerwca 2014 , po tym okresie po nowemu zgodnie z rozporządzeniem bez zachowania starego zaszeregowania uposażenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 23:23
Post: #120
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Z tego co ja się doczytałem to jeżeli czyjeś stanowisko zostanie zaszeregowane do niższej grupy to zachowuje on prawo do starego (wyższego) uposażenia. Termin 3 miesięcy tej sprawy nie dotyczy.
Źródełko: str. 16, pkt 6 sprawozdania.

Termin 3 miesięcy dotyczy d. dodatku granicznego. Po wejściu w życie zmian okradną nas z tego dodatku. W zamian proponują do 3 miesięcy wyższe procenty nowego dodatku służbowego/funkcyjnego. A co potem...?
Źródełko: str. 15, pkt 2 sprawozdania.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS