Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
02-03-2013, 10:19
Post: #12
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam wszystkich funkcjonariuszy SG
Jak wynika z korespondencji pomiędzy KGSG a MSW jest zgoda Sekretarza Stanu na procedowanie nad rozporządzeniem MSWiA o uposażeniach (…….) które od 2000 roku nazywane jest motywacyjnym systemem płac. Miałem okazję i zaszczyt pracować w zespole służbowo-związkowym nad jego założeniami, które dawały szansę na urealnienie płac do zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy. Dla tych co nie pamiętają, wdrażanie w życie tego systemu płac podzielone było na trzy etapy i w przeciągu trzech lat zakładano całościowe jego funkcjonowanie a następne lata wprowadzały automatycznie podwyżki dla wszystkich poprzez wzrost kwoty bazowej ustalanej przez Sejm, która mnożona była przez mnożną ustaloną dla każdego etatu. Co się okazało, wprowadzono pierwszy etap obejmujący wzrost uposażeń dla wysokiej kadry kierowniczej SG a na pozostałe etapy zabrakło środków w budżecie Państwa. Ta sytuacja doprowadziła do zbudowania ogromnych kominów płacowych sięgających ponad 10 tyś zł. pomiędzy strażnikiem SG a wysoką kadrą kierowniczą. Niepokojącym jest to, że ten komin nadal jest budowany poprzez obecny mnożnikowy system płac. Ubolewam, że nie doczekałem w służbie (od dwóch lat jestem emerytem z 31 letnim stażem) do naprawy tego systemu i urealnienia płac w sposób zdroworozsądkowy. Brak środków finansowych na wzrost płac dla SG winno być odczuwalne solidarnie przez wszystkich funkcjonariuszy formacji. Po 12 latach obowiązywania „motywacyjnego systemu płac” chyba czas na naprawę tej anty motywacyjnej farsy i w ramach posiadanych środków na płace, rozbierać te kominy płacowe. Zdają sobie sprawę, że w jednym roku finansowym nie naprawi się zbudowanego w 2000 roku i pieczołowicie pielęgnowanego przez 12 lat systemu płac w SG ale będzie to mały krok do zbudowania rozsądnej siatki płac w sposób ewolucyjny. Brak takiego działania może doprowadzić do zburzenia tego wysoce niesprawiedliwego systemu płac w sposób rewolucyjny. Sytuacja dużego bezrobocia szczególnie na rubieżach granic RP nie może być wykorzystywana do mobbingowania funkcjonariuszy poprzez stwierdzenie „że na twoje miejsce jest 100 chętnych do służby za takie wynagrodzenia” . Osoba, która tak twierdzi nie ma na uwadze ogólnych kosztów finansowych poniesionych na przygotowanie funkcjonariusza do samodzielnego wykonywania zadań (od wcielenia poprzez szkolenia do nabycia wiedzy praktycznej). Reasumując swoją refleksję myślę, że przy pracach nad nowym projektem rozporządzenia płacowego należy mieć na uwadze te lata funkcjonowania wysoce niesprawiedliwej siatki płac i nie skupiać się tylko i wyłącznie nad dodatkami, które również należy zmieniać ale w szerszym kontekście zmiany rozporządzenia.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu - A.Omiotek - 02-03-2013 10:19
Reorganizacja - Renegat - 16-02-2013, 14:38
RE: Reorganizacja - Cisco - 17-02-2013, 09:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS