Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
11-01-2013, 22:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2013 22:43 przez quasimodo1.)
Post: #1
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jak w temacie - pozwoliłem sobie założyć nowy temat w dziale finanse po przeczytaniu postu i wklejki kolegi maluch w dziale emka .Temat dość ciekawy - co z tego wyjdzie ? - może intencje są dobre ? - zabiorą jednym ,drugim dadzą ? - czy rzeczywiście dodatki będą dla tych co zapier...... a nie ściemniają ? - czy tylko jest to kolejna ściema ? - może też tak być że w sumie co niektórym funkcjonariuszom albo jeszcze gorzej wszystkim równo zabiorą w sumie to co dali w pażdzierniku ? Wniosek do projektu nowego rozporządzenia https://skydrive.live.com/?cid=3240cef71...bDFtRG5ZwM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 15:22
Post: #2
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Zmiany jakie w ostatnim okresie nas dotykają mają jeden kierunek.Raczej nie mamy chyba co się spodziewać zmian na lepsze.
Szybciej coś nam zabiorą niż dołożą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 21:01
Post: #3
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
"... rezygnację ze zwiększeń dodatków..."
Ech. Czyli dodatek, kiedyś zwany granicznym, zabiorą.Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2013, 14:38
Post: #4
Reorganizacja
Wiadomo coś z tymi zmianami w dodatkach co mają niby wejść od lipca. Mówi się, że maja zabrać te co są a dać w zamian jakieś motywacyjne ? Są już jakieś konktery w tej sprawie i czy to wogle prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2013, 09:22
Post: #5
RE: Reorganizacja
Tak jak napisał Renegat.
Coś wiadomo o ew.zmianach w składnikach naszego uposażenia,które to miałyby nastąpić od lipca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 18:52
Post: #6
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Proszę oto odpowiedź, a jak będzie to czas pokaże. Podobno w marcu projekt ma trafić do konsultacji.

http://www.nszzfsg.org/morski/1459-msw-w...ariuszy-sg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2013 22:44 przez fresher.)
Post: #7
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam!
Czytam ten projekt odnośnie zmian w dodatkach i zaszeregowaniach a takze w stopniach etatowych i wynika jasno, że chodzi o kolejne cięcia- a jedynie brązowe języki mają szanse utrzymać dotychczasowe dodatki lub ich zwiększenie, a pozostali niestety jedynie stracą!!!Jednakże szczytem hipokryzji jest uzasadnienie w ocenie skutków zmiany i wpływ tej zmiany na rynek pracy- cytuję"projektowane rozporządzenie w sposób korzystny wpłynie na rynek pracy, poprzez stworzenie warunków dla zwiększenia zainteresowania słuzbą w Straży Granicznej, dzięki wzrostowi[u] atrakcyjności uposażęń funkcjonariuszy Straży Granicznej" Chyba chodzi o to, że atrakcyjnośc będzie polegać na tym, że będzie to atrakcyjne rozwiązanie dla pociotków którzy dopiero przyjdą do sg bo wujek lub ciocia załatwią odpowiedni dodatek! Ponadto to uzasadnienie jest sprzeczne z uzasadnieniem odnosnie skutków finansowych dla sektora publicnzego gdzie napisane jest rzekomo, że zmiany te nie spowoduja dodatkowych skutków finansowych dla budżetu państwa- to niech mi ktoś wytłumaczy jak w takim razie magicy z sg spowodują tzw. atrakcyjność uposażeń w SG?????? Jedynym chyba "atakcyjnością" w dzisiejszych czasach będzie to, że wogóle pozostawią łaskawie jakiekolwiek uposażenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 23:12
Post: #8
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
I tak właśnie rozmija sie praktyka z teorią. System motywacyjny to pokazał a a oni dalej brną w iluzję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 23:52
Post: #9
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Magiczne słowo OPTYMALIZACJA w uzasadnieniu mówi wszystko. Jak pamietam, jak tylko gdzieś pojawiało się słowo optymalizacja to zaraz za tym szły cięcia w ramach szeroko pojętego tzw. systemu motywacyjnego, który z motywacją miał wspólną tylko nazwę.

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 10:50
Post: #10
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ależ system motywacyjny świetnie działa! Wprawdzie tylko dla znajomych królika, ale działa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 11:40
Post: #11
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
A może, by tak pan generał, wystapił o wyrównanie zamrożonych pensji do Pana Ministra. Może wyraziłby zgodę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 10:19
Post: #12
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam wszystkich funkcjonariuszy SG
Jak wynika z korespondencji pomiędzy KGSG a MSW jest zgoda Sekretarza Stanu na procedowanie nad rozporządzeniem MSWiA o uposażeniach (…….) które od 2000 roku nazywane jest motywacyjnym systemem płac. Miałem okazję i zaszczyt pracować w zespole służbowo-związkowym nad jego założeniami, które dawały szansę na urealnienie płac do zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy. Dla tych co nie pamiętają, wdrażanie w życie tego systemu płac podzielone było na trzy etapy i w przeciągu trzech lat zakładano całościowe jego funkcjonowanie a następne lata wprowadzały automatycznie podwyżki dla wszystkich poprzez wzrost kwoty bazowej ustalanej przez Sejm, która mnożona była przez mnożną ustaloną dla każdego etatu. Co się okazało, wprowadzono pierwszy etap obejmujący wzrost uposażeń dla wysokiej kadry kierowniczej SG a na pozostałe etapy zabrakło środków w budżecie Państwa. Ta sytuacja doprowadziła do zbudowania ogromnych kominów płacowych sięgających ponad 10 tyś zł. pomiędzy strażnikiem SG a wysoką kadrą kierowniczą. Niepokojącym jest to, że ten komin nadal jest budowany poprzez obecny mnożnikowy system płac. Ubolewam, że nie doczekałem w służbie (od dwóch lat jestem emerytem z 31 letnim stażem) do naprawy tego systemu i urealnienia płac w sposób zdroworozsądkowy. Brak środków finansowych na wzrost płac dla SG winno być odczuwalne solidarnie przez wszystkich funkcjonariuszy formacji. Po 12 latach obowiązywania „motywacyjnego systemu płac” chyba czas na naprawę tej anty motywacyjnej farsy i w ramach posiadanych środków na płace, rozbierać te kominy płacowe. Zdają sobie sprawę, że w jednym roku finansowym nie naprawi się zbudowanego w 2000 roku i pieczołowicie pielęgnowanego przez 12 lat systemu płac w SG ale będzie to mały krok do zbudowania rozsądnej siatki płac w sposób ewolucyjny. Brak takiego działania może doprowadzić do zburzenia tego wysoce niesprawiedliwego systemu płac w sposób rewolucyjny. Sytuacja dużego bezrobocia szczególnie na rubieżach granic RP nie może być wykorzystywana do mobbingowania funkcjonariuszy poprzez stwierdzenie „że na twoje miejsce jest 100 chętnych do służby za takie wynagrodzenia” . Osoba, która tak twierdzi nie ma na uwadze ogólnych kosztów finansowych poniesionych na przygotowanie funkcjonariusza do samodzielnego wykonywania zadań (od wcielenia poprzez szkolenia do nabycia wiedzy praktycznej). Reasumując swoją refleksję myślę, że przy pracach nad nowym projektem rozporządzenia płacowego należy mieć na uwadze te lata funkcjonowania wysoce niesprawiedliwej siatki płac i nie skupiać się tylko i wyłącznie nad dodatkami, które również należy zmieniać ale w szerszym kontekście zmiany rozporządzenia.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 15:37 przez wiedzmin.)
Post: #13
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
jak jeszcze służyłem w SG to też słyszałem o 100 prawnikach i ekonomistach na moje miejsce, przy przejściu na emeryturę słyszałem od 01 że w cywilu nie damy sobie rady i wszyscy skończymy jako ochroniarze w Biedronce, od Pani Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia usłyszałem " taki młody a już emeryt". Za bramą jakoś nikt nie czekał na moje miejsce, na Biedronkę jeszcze jestem za młody, Panią Naczelnik przepraszam że pomyślałem wtedy "tak młoda a już Naczelnik"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 09:14
Post: #14
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Koledzy,czy ma ktoś jakieś wiadomości co z naszymi pensjami od lipca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 11:15
Post: #15
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
A co? Mają od lipca nie płacić pensji, czy co?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 21:56
Post: #16
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
hm, witam wszystkich, podobno dodatki nie będą już miały charakteru stałego, więc nie będą doliczane do emy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 22:11
Post: #17
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Doczytaj sobie czy dodatek przydzielany na 3 miesiące ma charakter stałego składnika uposażenia, czy nie?
Hint - zapytaj kolegów emerytów.
Kocham jednopostowców Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 05:50
Post: #18
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
niewiele Ci trzeba do kochania ... dobrze mówisz na obecny stan prawny, ale właśnie on ma być zmieniony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 09:54
Post: #19
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 05:50 )90iojknm napisał(a):  niewiele Ci trzeba do kochania ... dobrze mówisz na obecny stan prawny, ale właśnie on ma być zmieniony


Ty, oszołomiony, przestań siać panikę. Nie ma nawet projektu, a Ty już jakieś dyrdymały piszesz. Weź się za robotę.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 11:20
Post: #20
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 09:54 )Alzheimer napisał(a):  . Nie ma nawet projektu,
Patrz post nr 6 kolegi psztros w tym samym temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS