Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uposażenie oraz dodatki po nowemu
04-03-2013, 12:23
Post: #21
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 11:20 )quasimodo1 napisał(a):  
(04-03-2013 09:54 )Alzheimer napisał(a):  . Nie ma nawet projektu,
Patrz post nr 6 kolegi psztros w tym samym temacie.


No ale projektu rozporządzenia jeszcze nie ma. Wtedy będzie można biadolić, jak będzie projekt aktu.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 19:17
Post: #22
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Spoko, spoko. Będzie na papierze, wtedy się podejmuje decyzję. Kupa frajerów uciekła w strachu przed zmianami, kiedy można było z powodzeniem nawet rok popracować. Lub dłużej. Bez paniki. :-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 19:51
Post: #23
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Myślę, że nazywanie frajerami kolegów z firmy, którzy wybrali inna drogę życiową jest delikatnie mówiąc - kur...stwem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:30
Post: #24
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
We firmie nie ma kolegów. Proszę Pana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 20:53
Post: #25
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 19:17 )Alzheimer napisał(a):  Spoko, spoko. Będzie na papierze, wtedy się podejmuje decyzję. Kupa frajerów uciekła w strachu przed zmianami, kiedy można było z powodzeniem nawet rok popracować. Lub dłużej. Bez paniki. :-)

Bardzo ciekaw jestem jaki dodatek przed odejściem na emeryturę otrzyma 'Alzheimer'
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:27
Post: #26
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 20:53 )Valhalla49 napisał(a):  
(04-03-2013 19:17 )Alzheimer napisał(a):  Spoko, spoko. Będzie na papierze, wtedy się podejmuje decyzję. Kupa frajerów uciekła w strachu przed zmianami, kiedy można było z powodzeniem nawet rok popracować. Lub dłużej. Bez paniki. :-)

Bardzo ciekaw jestem jaki dodatek przed odejściem na emeryturę otrzyma 'Alzheimer'
Wg nowych założeń rozporządzenia NULLL - nie bedzie już takiej możliwości Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 21:58 przez alien.)
Post: #27
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 20:30 )passengerLPG napisał(a):  We firmie nie ma kolegów. Proszę Pana
Mówimy za siebie. Ja kumpli w firmie miałem, mam i chyba tak pozostanie proszę pana Passengera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 22:28
Post: #28
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
quasi może uchylisz rąbka tajemnicy - kto skorzysta a kto straci - z tego co A. Omiotek napisał produkcja może i w perspektywie zarobi :?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 22:55
Post: #29
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Jestem prawie przekonany, że dodatki służbowe liczone po nowemu będą w takiej samej wysokości co obecnie, a zwiększone niewiele zostaną dodatki funkcyjne. Bardzo mało zyskają tylko osoby z ponad 20 letnim stażem (pod warunkiem nieobniżenia stanowiska i stopnia etatowego) , ale po reorganizacji takich będzie już niewiele.
Lepsze czasy dla służb mundurowych już były.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 08:20
Post: #30
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(04-03-2013 19:51 )alien napisał(a):  Myślę, że nazywanie frajerami kolegów z firmy, którzy wybrali inna drogę życiową jest delikatnie mówiąc - kur...stwem.


No za frajerów przepraszam. Ale czy nie było troszkę frajerstwem pójść za tłumem na emeryturę, bo utną, obetną, uciachają, upierd...... Znam takich całe tuziny. A później krokodyle łzy, bo mogłem do pełnej dociagnąć. Teraz robi się kolejna psychoza, dodatkowo-uposażeniowa. Bo ktoś puszcza śmierdzące bąki, które mogą zatruć i tak spanikowane umysły. A wystarczy poczekać na realny projekt rozporządzenia.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 08:25
Post: #31
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam
Czytając posty w tym temacie nie widzę żadnych pomysłów ani propozycji zmierzających do poprawy systemu płac. Łatwiej jest komentować i oceniać wypowiedzi innych niejednokrotnie w sposób przejaskrawiony ponieważ nie wymaga to tyle wysiłku co znalezienie jakiegokolwiek pomysłu na urealnienie płac w SG. Moim zdanie należałoby rozpocząć od przeprowadzenia audytu obecnie obowiązującego "motywacyjnego systemu płac". W roku ubiegłym zapaliło się światełko w tunelu w postaci podwyższki kwotowej (równej dla wszystkich po 300 zł). Takie regulacje wstrzymują budowę kominów płacowych a jest to pierwszy krok do budowy relatywnie śprawiedliwej siatki płac. Oczywiście motywacja do lepszej służby powinna być i można ją realizować poprzez fundusz nagrodowo-zapomogowy. Są na tym funduszu niemałe środki, które wykorzystywane są w zdecydowanej większości jednorazowo przy okazji Święta SG czy też Święta Niepodległości. Moim zdanie funkcjonariusz za wykonaną pracę ponad zakres swoich obowiązków czy też wzorową postawę w określonej sytuacji powinien być wyróżniany i motywowany niezwłocznie.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 09:22
Post: #32
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Z niepotwierdzonych informacji wiem, że wschód ma być trochę korzystniej ,,dodatkowany'' niż wewnętrzna.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 09:47
Post: #33
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Czyli w rozporządzeniu mają znależć się zapisy dzielące stanowiska w poszczególnych oddzialach? Np "asystent nadbużańskiego 3 grupa a asystent naddodrzańskiego 2 grupa" ?
Jakoś nie chce mi się wierzyć. Confused

Słyszałem też plotki o różnych dodatchch służbowych w poszczególnych pionach (np. logistyk mniejszy dodatek a graniczny większy) i jakoś nie chce mi się wierzyć w takowe zapewnienia.

Jak pisali przedmówcy lepsze czasy to już były.
Obniżą stopnie etatowe, zabiorą wszystkie zwiększenia i tyle, a oszczędności zrobione na nas wrócą do budżetu.

Widział ktoś z was kasę z tych "meega" oszczędności wynikających z prowadzonej reorganizacji? Bo ja nie.

Puki co skutki zapowiedzi zmian w rozporządzeniu i plany reorganizacji widać gołym okiem w posacji ilości funkcjonariuszy zwalniających się ze służby. Odchodzą "Dinozaury", ale również funki z minimalnym stażem emerytalnym. Nie ma znaczenia czy służą na wewnętrznej czy zewnętrznej.

Zresztą jakby się wczytać w uzasadnienie planów zmiany rozporządzenia to nie ma złudzeń czemu te zmiany mają służyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 09:56
Post: #34
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Wystarczy tylko jeden zapis, że dla funkcjonariuszy na wewnętrznej przyznaje się taki a taki dodatek, natomiast na wewnętrznej taki. I po sprawie. Wewnętrzna była już raz potraktowana z dodatkami niżej. :-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 09:59
Post: #35
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
[quote='A.Omiotek' pid='8656' dateline='1362468358']

W roku ubiegłym zapaliło się światełko w tunelu w postaci podwyższki kwotowej (równej dla wszystkich po 300 zł). Takie regulacje wstrzymują budowę kominów płacowych a jest to pierwszy krok do budowy relatywnie śprawiedliwej siatki płac.

W czym widzisz sprawiedliwość podwyżki dla wszystkich o 300 zł to jest właśnie najbardziej niesprawiedliwe podejście do sprawy. Dostali ja ludzie którzy pracują sumiennie i lenie których jedynymi wynikami osiąganymi w służbie są donosy na "kolegów".
Trudno jest mi uwierzyć ,że nowy system coś zmieni szczególnie na wschodzie gdzie liczą się układy i koneksje rodzinne. Bez konstruktywnej wymiany kadry zarządzającej żadna reforma nic nie zmieni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 10:00
Post: #36
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Ale ja przyznaje, że słyszałem to jako plotkę. Chociaż wpisuje się to wg mnie w trend przyciągnięcia ludzi na wschód z wewnętrznej.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 10:30
Post: #37
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
(05-03-2013 09:56 )Alzheimer napisał(a):  ... Wewnętrzna była już raz potraktowana z dodatkami niżej. :-)
Nie było takich zapisów w rozporządzeniu, chyba że chodzi ci o te zwiększenie z ubiegłego roku.

Mam okazję służyć na wschodzie i tak nawiasem mówiąc u nas chodzą plotki, że ci na zachodzie to dodatki na stałe mają srednio o 3 grupy wyższeSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 16:39
Post: #38
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Kolego - chomop1 po co plotkowac lepiej zapytac. Ja akurat służę na zachodzie w byłym LOSG (nie wiem jak sytuacja wyglądała w Szczecinie i Zgorzelcu) II i III gr. to dodatek na ogół z IV gr. a grupa IV to przedział między III a VI ale większości to są V gr. dodatku (dotyczy to oczywiście ludzi z paroletnim stażem nie wiem ile ma świeży funkcjusz - taki dodatek ma u nas nawet KZ jak jest w korpusie chor. SG) Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 17:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2013 17:03 przez rudi.)
Post: #39
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
MOSG-2 grupa-dodatek 3 grupa i tak wszyscy na 2 grupie u mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 17:43
Post: #40
RE: Uposażenie oraz dodatki po nowemu
Witam
Mam prośbę do piszących o dodatkach, dla jasności sytuacji to dodatki są w poszczególnych kategoriach a uposażenia w grupach. Tak będzie jąsniej czy chodzi o grupę uposażenia czy o kategorię dodatku.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS