Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PSG Gdańsk (ex Rębiechowo)
29-03-2012, 15:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2012 10:36 przez magnus.)
Post: #21
RE: Rębiechowo
(29-03-2012 10:57 )PlanetaX napisał(a):  Jako, że zdecydowanie zbyt mało jest pozytywnych przykładów wśród naszych f-szy to pochwalę się osiągnięciami kolegi Andrzeja z Rębiechowa na co dzień pracującego jako tzw. "prosty kuwetowy" podczas Mistrzostw Polski Straży Granicznej rozgrywanych w ramach "7 Półmaratonu Warszawskiego". Godna naśladowania jest również postawa zastępcy Komendanta MOSG-u, który pomimo "zaawansowanego" stanowiska służbowego aktywnie promował zdrowy styl bycia. Brawa dla obu Panów oraz dla pozostałych kolegów uczestniczących w tym wydarzeniu niezależnie od osiągniętego tzw. "wyniku sportowego". Szczegóły na stronie MOSG-u:

http://www.morski.strazgraniczna.pl/inde...m=&ucat=1&

PlanetaX dołączam się do gratulacji.
"Luśniaczka" tym razem Kowal połknął- dobry kolega i biegacz z placówki wschodniej.
Andrzejowi życzę sukcesu na maratonie komandosa- wierzę że go wreszczie wygra!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 17:21
Post: #22
RE: Rębiechowo
Nasza nowa "zabawka" i uroczyste jej otwarcie..

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Lotn...56977.html

..choć oficjalnie lotnisko będzie otwarte dopiero 6 kwietnia. Niestety żadnych zaproszeń "pracowniczych" na tą imprezę dla nas nie było za to np. zaproszono praktycznie wszystkich SOL-istów i to z osobami towarzyszącymiBig Grin To się chyba fachowo nazywa - posiadanie "poważania" społecznegoWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2012, 06:46
Post: #23
RE: Rębiechowo
(02-04-2012 17:21 )PlanetaX napisał(a):  Niestety żadnych zaproszeń "pracowniczych" na tą imprezę dla nas nie było
Taka sama atmosfera ma miejsce na okęciu. Straż Graniczna jest spychana do roli konia pociągowego który ma nie odzywać się, nie myśleć, nie decydować tylko ciągnąć wózek tak jak pokieruje nim port lotniczy.Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2012, 10:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 10:21 przez ezech.)
Post: #24
RE: Rębiechowo
no tak komedianci gdzies musza dorobic w cywilu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2012, 08:28
Post: #25
RE: Rębiechowo
(10-04-2012 18:08 )mobilat napisał(a):  Czy tam naprawdę jest tak źle? Jestem smutny jak to czytam. http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Lotn...57208.html

(10-04-2012 20:10 )ezech napisał(a):  rzeczywiście sporo tych negatywnych opinii o ichszej SG, czyżby było w tym ziarno prawdy??

Sławetny pasażer "Łukasz" w rzeczywistości jest kobietą i wcale nie lata ..to tyle w temacie "rewelacji" prasowychWink Oczywiście nasi święci nie są ale aż tak źle też nie jest. Generalnie cała wina spada tu na tzw. motywacyjny system wynagradzania a właściwie jego brak czyli niezależnie od tego w jaki sposób wykonujesz swoje obowiązki to i tak w efekcie końcowym dostajesz to samo. Stąd dość duża grupa f-szy po prostu robi łaskę, że w ogóle "raczy" pracować gdyż i tak wie, że niezależnie od zaangażowania "namacalny" efekt końcowy będzie taki sam. A jak któremuś zwrócisz uwagę, że praca polega na pracy to zaraz wyskakuje z tekstem, że powinienem się cieszyć z samego faktu, że ów wybitny pracownik w ogóle fizycznie się w tej pracy pojawił bo jak się nie będę cieszył to on będzie miał wylane na wszystko i pójdzie na zwolnienie lekarskie. Niestety "system" toleruje (a nawet premiuje) bumelanctwo i dopóki coś w tej dziedzinie się nie zmieni dopóty nie ma szans na poprawę naszego "medialnego" odbioru.

I co tu wymagać od kogoś kultury jak ten ktoś nie potrafi nawet wody po sobie w toalecie spuścić. Jest to czynność niegodna f-sza SG. O sprzątaniu po sobie też oczywiście mowy być nie może ..w końcu w SG wszystko się samo sprząta i nawet woda w kiblu sama się spuszczaBig GrinBig GrinBig Grin

Za to mniemanie o sobie tudzież idąca za tym "mniemaniem" nieodzowna żądza pieniądza.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2012, 21:10
Post: #26
RE: Rębiechowo
Synekura na lotniskowcu http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...howie.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 07:28
Post: #27
RE: Rębiechowo
Witam wszystkich, jestem osobą nową na tym forum, ale na pewno nie nową w tej formacji....
dziwi mnie że nikt nie opisuje ciekawych rzeczy jakie dzieją się na walecznej placówce lotniczej na północy kraju..... którą to dowodzi komendant ze słuchawką w uchu, aby mieć ciągły kontakt z bazą... ciekawe czy z ową słuchawką również śpi i bierze prysznic?? pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 12:56
Post: #28
RE: Rębiechowo
(18-04-2012 21:10 )quasimodo1 napisał(a):  Synekura na lotniskowcu http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...howie.html

Synalek musi być chyba wszechstronny bo ostatnio zajmował się koleją zdaje się....
Przyszła teraz kolej na loty.
W dalszej kolejności pewnie będzie granica morska.
I tak trzymać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2012, 19:15
Post: #29
RE: Rębiechowo
Z jego garbem to jeszcze na Wasz lotniskowiec zawita na 01 Smile

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2012, 08:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2012 09:01 przez stokrotka.)
Post: #30
RE: Rębiechowo
mam pytanie do wszystkich..... po czym poznać że na Rębiechowie zbliża się jakaś ważna impreza typu Prezydencja polski w UE, albo Euro??
dostajemy nowy sprzęt?? Nie. szkolą nas na maxa?? nie. motywuja do pracy ?? nie. po prostu zakładamy białe koszule i 01 już jest zadowolony i w jego świadomosci nasza wartość obronna wzrasta o 100 %. gratulacje.
chciałabym zapytać ludzi z innych lotnisk w jakich "strojach" przłożeni każą wam tyrać?? naszczęście w straży granicznej nie ma mundurów paradnych nawiazujących epokowo np. do czasów Napoleońskich.... bo pewnie wtedy byśmy w nich odprawiali pasażerów.... chociaż Wielko Komtur Przewodniczący Związków z Rębiechowa pewnie swój zespół z chęcią ubrałby w zbroje z epoki Grunwaldu.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2012, 13:17
Post: #31
RE: Rębiechowo
Dobrze, że nie musicie poruszać się po lotnisku krokiem defiladowym.
Proponuję poczytać rozporządzenie o umundurowaniu SG z 2011 r. (Dz. U. Nr 70, poz. 375). Jest tam opisane co wchodzi w skład umundurowania służbowego/wyjściowego/galowego i kiedy jakie umundurowanie się nosi. A w jakim umundurowaniu pracuje SOL?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2012, 13:57
Post: #32
RE: Rębiechowo
Z przepisami wszystko jest OK:

§ 4. 1. Podstawowymi przedmiotami umundurowania wchodzącymi w skład ubioru służbowego są:

7) koszula koloru białego z krótkimi rękawami i naramiennikami;

Zasady noszenia umundurowania:

13) koszulę koloru białego z krótkimi rękawami i naramiennikami - ze spodniami wyjściowymi (spódnicą wyjściową) lub spodniami letnimi (spódnicą letnią), w zależności od potrzeb z krawatem lub bez krawata;


A czy koszule białe czy zielone to chyba nie ma już większego znaczenia poza ewentualną większą podatnością koloru białego na zabrudzeniaWink

Najważniejsze jest to, że gdzieś tam pojawiło się "światełko w tunelu" w postaci zejścia z kontroli bezpieczeństwa i obecnie f-sze bardziej przejmują/koncentrują się na tym co będzie z nimi dalej niż na tym jaki kolor ma koszula, którą przyjdzie im "zbrukać" danego dnia. Faktem jest również to, że odprawa na nowym terminalu prowadzona jest w dużo bardziej komfortowych warunkach zarówno socjalnych jak i stanowiskowych aniżeli miało to miejsce w przypadku starego terminala co w jakiś tam sposób "łagodzi" brak komfortu "ubiórowego".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2012, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2012 15:21 przez stokrotka.)
Post: #33
RE: Rębiechowo
będę musiała uważać pudrując nosek w toalecie w przerwie między odprawami, na zielonej koszuli jakoś plamy mniej rzucają się w oczy....
Planetax co do warunków to masz absolutną rację, niebo do nocy, szkoda tylko że obiady musimy podgrzewać u sprzątaczek bo rada starszych plemienia globusów kazała jedyną sprawną mikrofalówkę ( prywatną przywiezioną przez jednego z funkcjonariuszy) zabrać, bo .... nie było do niej instrukcji.... podobno oddział już zakupił i już jadą.... i jadą.... pewnie prosto od producenta z Chin, albo Tajwanu.... ale ogólnie nie ma co narzekać..... zwłaszcza że idzie maj i święto naszej kochanej formacji....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2012, 21:43
Post: #34
RE: Rębiechowo
Miałem nadzieję, że 01 może popełnił jakiś błąd i można by go "wypunktować" rozporządzeniem. No ale skoro 01 PSG każe wam latać w białych koszulach z krótkim rękawem to, niestety dla was i stety dla 01, wszystko jest zgodne z przepisami.
Już kiedyś pisałem, że osobiście zwisa mi czy obsługuje mnie urzędnik w gajerku czy w dresie. Ważne by obskoczył mnie szybko, sprawnie, konkretnie i fachowo.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 13:05
Post: #35
RE: Rębiechowo
Przekichane macie z tymi koszulami u Was. Nasi naszczescie zadecydowali, ze euro obskakujemy na polowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 09:12
Post: #36
RE: Rębiechowo
gratuluję normalnych przełożonych...... wg. naszych nie ważne co i jak byle ładnie i medialnie..... wczoraj jak doszły mnie słuchy na Rębiechowo trafił sprzęt AGD - na całą placówkę 4 mikrofalówki..... ekstra...... zwłaszcza że oprócz placówki pracujemy na 2 terminalach..... zawsze mogę zjeść kanapeczkę.... mój mąż pyszne robi mi do pracy....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 11:54
Post: #37
RE: Rębiechowo
My mamy 2 mikrofale, 2 lodowki i opiekacz w naszym pomieszczeniu socjalnym. Podobno kiedys byl nawet TV, ale ludziska zamiast w przerwach ogladac to w czasie odpraw zasiadali przed nim i zniknal Smile Teraz maja nam oddac nowy terminal do uzytku, a wraz z nim nowe pomieszczenia dla nas, ciekawe jak to bedzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 18:20
Post: #38
RE: Rębiechowo
(08-05-2012 09:12 )stokrotka napisał(a):  gratuluję normalnych przełożonych...... wg. naszych nie ważne co i jak byle ładnie i medialnie..... wczoraj jak doszły mnie słuchy na Rębiechowo trafił sprzęt AGD - na całą placówkę 4 mikrofalówki..... ekstra...... zwłaszcza że oprócz placówki pracujemy na 2 terminalach..... zawsze mogę zjeść kanapeczkę.... mój mąż pyszne robi mi do pracy....

O mikrofalówkach nic nie wiem ale jak będą 4 to moim zdaniem w zupełności wystarczą. Mamy 3 kuchnie na T2 gdzie każda standardowo wyposażona jest w lodówkę i zmywarkę. Dorzucą do każdej kuchni po mikrofalówce, jedna zostanie na placówce i będzie git.

TV w pracy ..dobreBig Grin Przy obecnym natężeniu ruchu potraktuję ów "TV" jako żart granicznyBig GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2012, 19:35
Post: #39
RE: Rębiechowo
No ale czegoś takiego to nie macie . http://www.silesiapark4x4.pl/foto_4x4/ga...polowa.JPG Stoi na trasie i codziennie świeży i gorący eintopf. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2012, 22:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2012 22:16 przez straznik123.)
Post: #40
RE: Rębiechowo
TV byla jak ruch byl kilka razy mniejszy. dzisiaj to by tylko odbiornik stal i si ekurzyl bo nie ma czesto czasu zeby do toalety wyskoczyc, a gdzie tv ogladac. Chociaz jak znam zycie to znalazlo by si eparu pracusiow co to by spedzac czas woleli w socjalu przed tv niz z kolegami na kierunku Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS