Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PSG Gdańsk (ex Rębiechowo)
17-05-2012, 07:26
Post: #41
RE: Rębiechowo
siema, i jak tam nastroje po wpływach na konta? i po szwanc paradzie na Westerplatte?? pełna pompa, medale..... i szał nagród..... tak sobie myślę, 2 lata bez L Quatro i prawie 300 na koncie??? hhhmmmm, czy ja nie jestem naiwna?? jak sprawdziłam konto to odezwał mi się instynkt macieżyński.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 12:23
Post: #42
RE: Rębiechowo
Zeszłotygodniowe ćwiczenia przed Euro z medialnych zasobów "zieleniaka":



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 14:44
Post: #43
RE: Rębiechowo
witam, zasłyszane, nie potwierdzone, ale bardzo bardzo możliwe. z 32 osób, które mają być z nadzorze, wolnych jest już tylko 28 miejsc, bo 4 osoby do nadzoru mają przyjść z oddziału. cos mi tu brzydko pachnie. ciekawe czy cba można zainteresować takimi rozdaniami etatów??? pozdrowienia z fabryki.... cudów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2012, 22:33
Post: #44
RE: Rębiechowo
Na naszym kartoflanym lotnisku tez kraza pogloski jakoby jacys spadochroniarze z oddzialu mieli trafic pod nasze strzechy, bo niby tam u nich za biureczkami zle sie dzieje i chca sie ratowac urzadzajac na lotniczym przejsciu granicznym. Swoja droga to ciekawe dlaczego przez lata byly takie braki kadrowe, czyzby szykowali sobie grunt na przeniesienie w razie likwidacji etatow w oddziale ?! Tego nie wiedza nawet najstarsi indianie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 19:28
Post: #45
RE: Rębiechowo
myślę, że nasza formacja prędzej czy później zostanie wchłonięta przez Policję i akurat myślę że to nam szaraczkom z pierwszej linii wyjdzie na dobre, bo wiadomo Policjant to zawsze Policjant. boją się oddziały bo i po co one komuś w nowej strukturze?? a już napewno nie potrzeba tym tylu oficerów na pokaźnych grupach uposażenia. dostawią w komendzie wojewódzkiej ze 3 nowe biurka i tyle. A co z mądrymi głowami z oddziałów?? jak oni tylko przesłuchwać potrafią, gdzie znajdą pracę?? albo emka jak ma wysługę, albo cywil... ewentualnie patrolówka w Policji.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 20:37
Post: #46
RE: Rębiechowo
(29-05-2012 22:33 )qualin napisał(a):  czyzby szykowali sobie grunt na przeniesienie w razie likwidacji etatow w oddziale ?!
I tutaj stokrotka masz odpowiedż na swoje pytanie. Redukcje etatów dotknęły/dotkną niektóre OSG i dlatego takie ruchy kadrowe.A na likwidację SG to jeszcze będziesz musiała/musiał poczekać przynajmniej z dwie dekady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2012, 06:55
Post: #47
RE: Rębiechowo
musiała, myślę, że szybciej na emke odejdę niż SG rozwiążą/ wcielą, ale co niektórzy to będą na rubieży ( oddziałowej) ile się da.... bo co oni na emce mają robić? nie ma kogo kontrolować, polecieć do Usa za nie swoje itp....
witam, ale tutaj cisza. widzicie jaki na Rębiechowie zapierdziel.... a jeszcze się Euro nie zaczęło....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2012, 14:49
Post: #48
RE: Rębiechowo
Tu jest dobry materiał na "Euro" w tym i o naszym lotnisku..

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL...3217694871
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2012, 06:44
Post: #49
RE: Rębiechowo
ja tez tak chce Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 15:10
Post: #50
RE: Rębiechowo
siema. co taka cisza na pokadzie? mam pytanko do wszystkich, jaki oboowiązuje tydzień pracy dla funkcjionariuszy SG? wydawać się może, że pytanie prozaiczne, mi wydaje się, że 40 godzinny. Może tylko na Rębiechowie kancelarie otwierają się o 8 a o 15 to już ciężko kogoś znaleźć. Boczkiem, boczkiem cyk na parking i do domu. Zwłaszcza waleczna wiecznie zapracowana ewidencja. Myk na motorek i do domku o 15, a do pracy na 7.50. Jakby tak policzyć to na 5 godzinek do pracz w sobotę trzeba przyjść będzie. No i wydaje mi się, że w formacji mundurowej nawet pracujący na 8 godz. w kancelariach muszą chodzić w mundurach, a nie "wieś tańczy i śpiewa". Ostatnio z wywalonym ozorem leciałam z T2 do kancelarii a tu o 15.20 to tylko KZ na placówce zastałam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 17:08
Post: #51
RE: Rębiechowo
(12-06-2012 15:10 )stokrotka napisał(a):  siema. co taka cisza na pokadzie? mam pytanko do wszystkich, jaki oboowiązuje tydzień pracy dla funkcjionariuszy SG? wydawać się może, że pytanie prozaiczne, mi wydaje się, że 40 godzinny. Może tylko na Rębiechowie kancelarie otwierają się o 8 a o 15 to już ciężko kogoś znaleźć. Boczkiem, boczkiem cyk na parking i do domu. Zwłaszcza waleczna wiecznie zapracowana ewidencja. Myk na motorek i do domku o 15, a do pracy na 7.50. Jakby tak policzyć to na 5 godzinek do pracz w sobotę trzeba przyjść będzie. No i wydaje mi się, że w formacji mundurowej nawet pracujący na 8 godz. w kancelariach muszą chodzić w mundurach, a nie "wieś tańczy i śpiewa". Ostatnio z wywalonym ozorem leciałam z T2 do kancelarii a tu o 15.20 to tylko KZ na placówce zastałam.

Centralna podjebka Smile Brawo stokrotka! Zrobisz karierę. Po 20 latach służby coraz mniej mnie zaskakuje, ale ten post to hit.
Dziś Polska się dowiedziała, że kancelaria w Rębiechowie w dniu 12.06.2012 urwała się z roboty o 15.20
Kończ waćpanna, wstydu ........
SG to przedszkole.
-Prosę Pani, prosę Pani a oni się bijom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2012 19:23 przez stokrotka.)
Post: #52
RE: Rębiechowo
eee Zyga, to jest proceder podobny do dosypywania soli przemysłowej do żywności, trwa i trwa.... a kariery nie zrobię na Rębiechowie bo nie mam tzw. zaplecza politycznego ani dobrego public relations. Myślę że to nie jest moje ostatnie słowo ( ostatni post) na tym forum odnośnie błyszczących coraz mocniej Rębiechowskich gwiazd. pozdrawiam
a po za tym wpis nie dotyczył konktetnie 12 czerwca, tylko kilku dni wczesniej.... trzeba zacierać ślady bo najjaśniejsza i najbardziej inteligentna blond operacyjna funkcjonariuszka rozpocznie dochodzenie i po mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2012, 12:50
Post: #53
RE: Rębiechowo
(12-06-2012 17:08 )zygmunt napisał(a):  
(12-06-2012 15:10 )stokrotka napisał(a):  siema. co taka cisza na pokadzie? mam pytanko do wszystkich, jaki oboowiązuje tydzień pracy dla funkcjionariuszy SG? wydawać się może, że pytanie prozaiczne, mi wydaje się, że 40 godzinny. Może tylko na Rębiechowie kancelarie otwierają się o 8 a o 15 to już ciężko kogoś znaleźć. Boczkiem, boczkiem cyk na parking i do domu. Zwłaszcza waleczna wiecznie zapracowana ewidencja. Myk na motorek i do domku o 15, a do pracy na 7.50. Jakby tak policzyć to na 5 godzinek do pracz w sobotę trzeba przyjść będzie. No i wydaje mi się, że w formacji mundurowej nawet pracujący na 8 godz. w kancelariach muszą chodzić w mundurach, a nie "wieś tańczy i śpiewa". Ostatnio z wywalonym ozorem leciałam z T2 do kancelarii a tu o 15.20 to tylko KZ na placówce zastałam.

Centralna podjebka Smile Brawo stokrotka! Zrobisz karierę. Po 20 latach służby coraz mniej mnie zaskakuje, ale ten post to hit.
Dziś Polska się dowiedziała, że kancelaria w Rębiechowie w dniu 12.06.2012 urwała się z roboty o 15.20
Kończ waćpanna, wstydu ........
SG to przedszkole.
-Prosę Pani, prosę Pani a oni się bijom.

A to dziwne porównanie bo jakoś w KB jak tylko nadarza się okazja do szybszego zejścia to wszyscy są chętni i jakoś nikomu nie przeszkadza to, że jeszcze nie minęły jego godziny służbowe. Generalnie jakbym miał wyliczyć każdemu ilość pracy w pracy (KB) to nagle okazałoby się.....

Ciekawe czy jakby koleżanka/kolega "stokrotka" awansowała do "biura" i czy jakby miała możliwość szybszego się z niego wyrwania to czy by z tego przywileju nie korzystała??? Najłatwiej rozliczać jest kogoś a tu rachunek sumienia powinno zacząć się od obiektywnej oceny samego siebie ..choć mało kto to potrafiWink

Jedyną "patologią" biurową, która boli i mnie to te nieszczęsne dzielenie nagród/wyróżnień gdzie np. porównując kilka ostatnich lat okaże się, że osoba na stanowisku "wyrobniczym" dodatkowo posiadająca ogromną odpowiedzialność zwierzchnią nagrodowo otrzymała 20% tego co w tym samym okresie czasu otrzymała osoba "biurowa" odpowiedzialna tylko za siebie tudzież za przysłowiową "pracę kserokopiarki". To samo tyczy się wszelakich wyróżnień czyli w tej samej jednostce czasu na 0 wyróżnień granicznego wyrobnika zwierzchniego przypada po 5 wyróżnień dla każdego "obsługanta kserokopiarki". I to moim zdaniem jest chore...

I żeby nie było nie twierdzę, że pracownikom biurowym te nagrody się nie należą (bo gdybym był pracownikiem biurowym to też chciałbym je otrzymywać) ale żeby były zdrowe proporcje ich przyznawania. Ja rozumiem, że obsługa kserokopiarki to odpowiedzialne i stresujące zajęcie ..ale jednak bezstresowa praca w bezpośredniej ochronie granicy tudzież znikoma odpowiedzialność zwierzchnia jaką się na co dzień ponosi ..to też ("z bólem serca") można podciągnąć pod wykonywanie zadań ustawowych SG ..i od czasu do czasu nagrodzić.

Jeszcze jedna uwaga do "stokrotki" - cały stan osobowy pracuje na sukces naszej placówki stąd szanujmy siebie nawzajem i nie szukajmy sensacji tam gdzie jej nie ma. Pamiętaj, że kiedyś i Ty możesz zostać biurowcem.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 20:52
Post: #54
RE: Rębiechowo
uff, w sumie Euro 2012 za nami, ( tzn za Rębiechowem). I straszyli, ludzi oddelegowali na potęgę i rozeszło się po kościach. Na lotnisku było więcej naszych patroli niż pasażerów, do tego pełno jeszcze kol. z Policji. Na 4 pasażerów dwoje to ubrani po ludzku komandosi z ZIP, głównie ich najwiekszy, najdoskonalszy dowódca. Głupa popalić to każdy potrafi. Ogólnie byłam w dni meczowe na odprawie i stwierdzam że, mogłabym kibiców odprawiać na kazdej służbie zamaist mieszanki polskich niemców na Kolonię czy inne zachodnie kierunki, czy też obieżyświatów czarterowców do EGIPTU, i słuchania JA MAM ŚCIĄGNĄĆ BUTY?? JA MAM ALL INCLUSIVE!!!! no to tyle z Rębiechowa, maleńkiej wioski na północy Polski. pozdrawiam piszących na forum jak i resztę tylko czytających.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 17:04
Post: #55
RE: Rębiechowo
Przy okazji Euro 2012 pobiliśmy rekord PolskiWink

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Reko...59729.html

Niektórzy z oddelegowanych (być może po raz ostatni) mieli okazję zakosztować "codziennego chleba" tzw. "prostego kuwetowego" a co za tym idzie cieszyć się możliwością obcowania z niekończącą się masą ludzką. Mam nadzieję, że pozytywne wrażenia zachowają do końca swojego żywotaWink

A sama praca na pierwszy rzut oka wydaje się tak banalnie prostaBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 18:14
Post: #56
RE: Rębiechowo
(02-07-2012 17:04 )PlanetaX napisał(a):  Przy okazji Euro 2012 pobiliśmy rekord PolskiWink

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Reko...59729.html

Niektórzy z oddelegowanych (być może po raz ostatni) mieli okazję zakosztować "codziennego chleba" tzw. "prostego kuwetowego" a co za tym idzie cieszyć się możliwością obcowania z niekończącą się masą ludzką. Mam nadzieję, że pozytywne wrażenia zachowają do końca swojego żywotaWink

A sama praca na pierwszy rzut oka wydaje się tak banalnie prostaBig Grin

No to teraz wypadałoby stanąć w kolejkę po nagrody za wkład pracy.
Myślę, że będzie podsumowanie zaangażowania Placówek w czasie trwania Euro.
Trzymam kciuki za pozytywne oceny i nagrody.

Pozdrawiam ciepło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2012, 21:03
Post: #57
RE: Rębiechowo
I jeszcze pochwalę się naszym kolegą (na co dzień "kuwetowym"), który dziś od "oddziałowego 01" otrzymał oficjalne podziękowania "Za męstwo i odwagę" cyt.:

"Kilkanaście dni temu mł. chor. SG Krystian Brzeski podczas przejażdżki rowerowej zatrzymał się na krótki postój w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Przebywający tam właśnie mężczyzna demolował szklaną gablotę z obrazami. Kiedy spostrzegł, że jest obserwowany, zaczął uciekać. Ucieczka się nie udała, bo mł. chor. SG Brzeski szybko dogonił wandala, obezwładnił go i przekazał Policji"

http://www.morski.strazgraniczna.pl/inde...m=&ucat=1&

Akurat nie dziwi mnie, że trafiło na Krystiana gdyż jest to jedna z niewielu osób, która faktycznie wie po co założyła mundur i do tego potrafi utożsamić się z naszą "misyjną ideą służby społeczeństwu" nie tylko w pracy ale i w godzinach pozasłużbowych. Być może nasza formacja nie jest nastawiona na promocję ludzi ambitnych tudzież tych którym chce się więcej od innych ale mam taką cichą nadzieję, że przynajmniej koledze Krystianowi uda się w niej coś w przyszłości "ugrać". Osobiście trzymam kciuki za to co by mu się jak najdłużej "chciało" ..bo niestety w zabijaniu ducha "bycia lepszym" jesteśmy mistrzami świata.

Oczywiście pozostałych naszych kolegów zdecydowanie namawiam do naśladownictwa ..i to nie z racji "potencjalnych" zegarków ..tylko zwykłej ludzkiej potrzeby poszanowania ładu i porządku publicznegoSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 12:41
Post: #58
RE: Rębiechowo
brawo Krystian !!! i tak trzymac Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2012, 07:31
Post: #59
RE: Rębiechowo
Krystian to teraz do komando ZIP powinien pójść, a nie na kuwecie się marnować.... 01 jest na urlopie, niech wypocznie sobie po trudach Euro 2012. Jeśli czyta forum to polecam Turcję, byłam w zeszłym roku, można tam kupić tanio teczki skórzane z prawdziwej skóry zamiast nosić walizki od sztućców made by Gerlach, z okuciami na końcach hehehe..... no ale może pensji nie wystarcza na zakup nowej..... pozdrawiam cały GBLik..........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2012, 07:37
Post: #60
RE: Rębiechowo
(12-07-2012 07:31 )stokrotka napisał(a):  Krystian to teraz do komando ZIP powinien pójść, a nie na kuwecie się marnować.... 01 jest na urlopie, niech wypocznie sobie po trudach Euro 2012. Jeśli czyta forum to polecam Turcję, byłam w zeszłym roku, można tam kupić tanio teczki skórzane z prawdziwej skóry zamiast nosić walizki od sztućców made by Gerlach, z okuciami na końcach hehehe..... no ale może pensji nie wystarcza na zakup nowej..... pozdrawiam cały GBLik..........

Ale złośliwa kobita, hehehehe.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS