Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obciążenie serwera
17-01-2013, 09:31
Post: #1
Exclamation Obciążenie serwera
Dostałem ostatnio od firmy hostingowej taką wiadomość:

Witam, kontaktuję się z Państwem w sprawie obciążeń serwera, jakie generuje Państwa strona. Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych zapytań, które generują duże obciążenie - z tego powodu niestety zarówno Państwa strona, jak i strony pozostałych klientów na tym hostingu współdzielonym działają wolniej, niż jest to możliwe. Wyjścia z sytuacji są praktycznie rzecz biorąc dwa:

1.Optymalizacja zapytań. Poprawienie kodu strony, by wysyłane przez nią zapytania do serwera bazodanowego wykonywały się krócej, powinny zdecydowanie zmniejszyć obciążenie generowane przez Państwa strony - a co za tym idzie strony powinny funkcjonować lepiej.
2.Migracja na wyższy pakiet hostingowy lub cloud serwer. Wprowadziliśmy ostatnio nową ofertę na cloud serwery, maszynę z 1 rdzeniem procesora 2,5GHz i 1GB RAMu mogą Państwo u nas zamówić w cenie już od 90zł netto miesięcznie.

Poniżej lista, w razie pytań - czekamy na kontakt:

Count: 11 Time=11.18s (123s) Lock=0.00s (0s) Rows=0.0 (0), orange13[orange13]@main9
UPDATE mybb_sessions
SET `uid`='S', `time`='S', `location`='S', `useragent`='S', `location1`='S', `location2`='S', `nopermission`='S' WHERE sid='S' LIMIT N

Count: 7 Time=5.54s (38s) Lock=0.76s (5s) Rows=0.0 (0), orange13[orange13]@main9
DELETE FROM mybb_sessions WHERE ip='S'


Czy ktoś potrafi pomóc co można zrobić aby zmniejszyć liczbę zapytań do bazy danych a co za tym idzie zoptymalizować działanie forum? Zmniejszyłem już liczbę postów na stronie z 20 do 15, powyłączałem kto ogląda daną podstronę, ustawiłem limity obciążenia serwera NIX (server load) na 5.0, wyłączyłem google analitics.

Obecne statystyki oglądalności forum są następujące 50 tyś. odwiedzin, 250 tyś. wyświetleń - oba wskaźniki w zestawieniu miesięcznym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 11:41
Post: #2
RE: Obciążenie serwera
Może skontaktuj się z Lenkiem? Jako fachmen z branży IT powinien Ci pomóc.

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 21:23
Post: #3
RE: Obciążenie serwera
Stronkami internetowymi nie zajmuję się już od kilkunastu lat Sad
W mojej ocenie usiłują wyciągnąć kasę, gdyż nigdy nie widziałem objawów wolnego działania forum - więc coś tu jest nie tak.
250 tysięcy odsłon na miesiąc to zaledwie kilkanaście na minutę zakładając 12 godzin używania.
Jeżeli jednak męczą admini intensywnie należy rozpocząć od najprostszych spraw - czyli przebudować indeksy i odświeżyć statystyki. Dopiero następnym ruchem byłoby stworzenie indeksu po przeszukiwanych kolumnach (sid, ip). Być może też gotowe narzędzie masz w swoim kombajnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 10:01
Post: #4
RE: Obciążenie serwera
Nałożyłem na forum pewną "wartość" ograniczającą obciążenie serwera stąd od czasu do czasu przy próbie wejścia może pojawiać się komunikat w stylu "Serwer przeciążony proszę spróbować za chwilę". Jest to działanie jak najbardziej prawidłowe, niestety wymuszone na mnie przez zarządzającego serwerem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS