Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
09-11-2015, 11:32
Post: #481
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Wygląda to wszystko jak g.... w lesie. Stary mundur polowy i nowa kurtka. Nie krytykuję,chłopaki wzięli co ojczyzna dała. Szkoda, że przyjęte w tej kurtce rozwiązania cofa formację w mundurowym rozwoju o wiele lat zamiast korzystać z nowości. Dziwne, że zawsze rozwalamy otwarte drzwi ?Z chęcią przeczytał bym opinie ludzi,którym wydano nowe komplety na złą pogodę. Co do polowych -przetargi ogłoszono. Dostępne na strazgraniczna.pl. Dobrego dnia wszystkim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 12:27
Post: #482
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Zwracam honor - faktycznie już ogłoszono przetarg na nowe polowe. W miarę często czytam te zamówienia, ale jakoś przeoczyłem. W tym tyg. jadę pobrać nowy ceratex -czyt. mundur na złą pogodę i może się uda też polowy w nowym maskowaniu. Jak pobiorę to się wypowiem na temat maskowania/ wykonania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 12:41
Post: #483
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Byłoby fajnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 13:15
Post: #484
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
to jak nowy polowy będzie w plamy a goratex w jednym kolorze????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 13:30
Post: #485
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Nie. Nowy polowy i na złą pogodę mają być w tym samym kamuflażu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2015 14:24 przez chorazynowy.)
Post: #486
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
czyli w jakim ten co na stronie komendy głownej czy ten co mają na Węgrzech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:37
Post: #487
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Z tego co pamiętam kamuflaż w zapisach przetargu i ten pokazany w materiałach jest taki sam. Chyba,ze chodzi o ten całkowicie zielony. To chyba było coś na wzór "wersji próbnej".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:55
Post: #488
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
miał być w plamy tak jak jest w przetargu a ten funek ma w jednym kolorze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 14:58
Post: #489
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Ta jednokolorowa oliwkowa kurtka to "stary nowy ceratex". Szybko okazał się totalnym bublem i teraz wchodzi jego następca. Jedyne co mi się podobało w moim oliwkowym ceratexie to rozmiar - udało mi się wcześnie pobrać i mam swoja rozmiarówkę. Nowa cerata ma być w plamy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2015, 15:05
Post: #490
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
A zatem poczekajmy na opinie użytkowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2015, 22:35
Post: #491
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Dokladnie tak jak kolega opisal wyzej,to co widac na zdjeciach umudurowania naszego sg chocby z Wegier, to jest goratex lub jak kto woli ceratex wydawany od jakis 2 lat wstecz. Sam rowniez go dostalem. Wiekszosc f-szy ze wschodu otrzymala go z naszych magazynow. Co ciekawe jak tylko sie pojawily to od razu okazaly sie totalnym szmelcem. Brak jakichkolwiek oznaczen,opisow. Ze o braku maskowania czy jakosci nie wspomne. Ludzie nas w miejscowosciach zaczepiali z jednym pytaniem-"kto Wy? Wink lesnicy,rybacy,turysci?". Ponoc byl testowany,ale przez kogo i gdzie to nikt nie wie. Obecnie juz go nie wydaja bo jak wszcy wiemy okazal sie tandeta,choc nadal na wschodzie obowiazuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2015, 17:51
Post: #492
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
I jak kpr. Jan? Pobrałeś ten cud tekstylnej technologii? Miałeś okazję chociaż wstępnie przetestować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 10:09
Post: #493
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Pobrałem, ale okazji do testów jeszcze nie miałem. Tak jak mówiłem, dla mnie wzór nie jest tragiczny - na fotkach wyglądało to gorzej. Rozmiar też swój trafiłem. Wg mnie materiał i krój to to samo co poprzednie, jedynie maskowanie nowe. Także jak ktoś się spodziewał cudów to się zawiedzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 12:39
Post: #494
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Jak już przetestujesz to skrobnij coś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2015, 21:20
Post: #495
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(09-11-2015 13:30 )Damian1978 napisał(a):  Nie. Nowy polowy i na złą pogodę mają być w tym samym kamuflażu.
oby Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2015, 21:41
Post: #496
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Tak czy siak uważam,ze powinniśmy odejść od kamuflażu z całym szacunkiem i zrozumieniem dla ściany wschodniej, a wdrożyć mundury w kolorze olive. Z zachowaniem tej samej barwy dla wszystkich elementów umundurowania. I oczywiście beret-wygląd,wygoda,sentyment.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 19:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2015 19:39 przez quasimodo1.)
Post: #497
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Polecam stronę na fejsie PMF w policji testują nowe mundury dla prewencji .Nakrycie głowy to granatowa furażerka, no powiem Wam super rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2015, 11:31
Post: #498
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Swoją drogą ciekawe czyj to był pomysł żeby zrobić akurat taki kamuflaż? Czy jedną z przesłanek na jego zaje.....ść był fakt monopolu na mundury dla KGSG? Poza tym jak to się stało,że zmiana w spodniach to kierunek w dobrą stronę ale sukienka do munduru i super ekstra kołnierz rodem z poprzedniej epoki zostały niczym wyróżnik funkcjonariusza SG. Szkoda,że zmarnowane taką szansę. Czuję,że pojawi się mnóstwo przeróbek. Sam zrobię kilka jak tylko dostanę to cudo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2015, 11:58
Post: #499
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(23-11-2015 19:39 )quasimodo1 napisał(a):  Polecam stronę na fejsie PMF w policji testują nowe mundury dla prewencji .Nakrycie głowy to granatowa furażerka, no powiem Wam super rozwiązanie.

I w SG w latach 90 były furażerki ale tylko dla kobiet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2015, 12:50
Post: #500
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Nie jestem zwolennikiem furażerki dla SG. Mieliśmy beret. Cieszył się powodzeniem i był uważany za dobre rozwiązanie. Wystarczy tylko do niego wrócić. Byle był to tłoczony beret.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS