Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
02-02-2013, 14:15
Post: #41
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
A juz zaczynała się fajna dyskusja. Liczyłem na to, że będzie można poznać opinię użytkowników nowych mundurów, ich wrażenia z krótkiego testu, a tu niestety, wewnętrzna wojna strażograniczna nie zwiazana z tematem. Ja p........!!!! Dosyć! Wróćcie do tematu!!!!!! I wcale nie peace!!! Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 14:51 przez maluch.)
Post: #42
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
tu więcej zdjęć z nowym mundurem, wizualnie już nie podobają mi się różne odcienie koloru spodni i kurtki
Roczna Odprawa Kadry Kierowniczej BiOSG w PSG w Stuposianach-24-25.01.2013r.

i jeszcze 01 naszej formacji (jakieś pogniecione te spodnie?)
galeria
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2013 15:26 przez Damian1978.)
Post: #43
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Ze zdjęć, jak dla mnie:
Zbyt maly napis na plecach - prawie niezauważalny, nie pozwala na identyfikację formacji (chyba, że było takie założenie);
- o różnicach w kolorach już pisałem;
- buty na podeszwie Vibram, tak na pierwszy rzut oka;
- ta kieszonka na spodniach po prawej stronie wydaje się zbędna, lepsza byłaby wpuszczana;
- nieśmiertelna, niezniszczalna kieszeń na radio Big Grin - relikt przeszłości.
Mateusz jak wrócis z urlopu zrób prosze kilka zdjęć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 17:36
Post: #44
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(02-02-2013 14:48 )maluch napisał(a):  tu więcej zdjęć z nowym mundurem, wizualnie już nie podobają mi się różne odcienie koloru spodni i kurtki
Roczna Odprawa Kadry Kierowniczej BiOSG w PSG w Stuposianach-24-25.01.2013r.

i jeszcze 01 naszej formacji (jakieś pogniecione te spodnie?)
galeria

Spodnie 01 to pikuś. Ppłk Zakrzewski ma buty jakby na imprezkę się wybierał!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 21:22
Post: #45
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Na okęciu może być problem z kolorem. W identycznym kolorze i zbliżonym wzorze uniformu lata Służba Ochrony Lotniska. Już teraz, mimo iż mamy różne mundury, pasażerowie biorą nas za ochroniarzy. A jak będziemy latali w takich samych jak SOL to już w ogóle pasażerowie się pogubią.
A tak swoją drogą to nie my powiniśmy kombinować a miszcze z KG powinni wrzucić dokładniejsze fotki nowego umundurowania do netu i posłuchać zdania forumowiczów. Im więcej opinii tym lepiej.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 21:30
Post: #46
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Tak to powinno wyglądać w normalnym, białym świecie. Ale niestety nie tutaj. A bardzo szkoda. Jest tyle wzorów na cywilnym rynku, które mogłyby spełniać nasze ewentualne wymagania, że spokojnie możnaby było pójść w tą stronę. A do tego istniałaby możliwość dokupienia czegoś w normalnym świecie - softshell na przykład (czego bedzie brakować w tym mundurze). A tak tworzymy coś od podstaw, nie do końca wiemy czego chcemy i wychodzi potworek. Jest jeszcze nadzieja, że po testach ktoś weźmie pod uwagę krytykę i głos rozsądku. Chyba, że już wszystko zostało przesądzone i powiedziane. Zobaczymy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 23:05
Post: #47
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
znając zycie to jak było z oddziałami niby sie rozmawia, a w tym wypadku testuje- aby maluczkim dać wrażenie że, rozbi się wszystko zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a decyzje juz dawno podjęte i trzeba będzie w tym "niby" mundurze w przyszlości chodzić- a według mnie to ten wzór to TOTALNA porażka!!! Na pole ziemniaki w nim zbierać a nie reprezentować kraj na granicach!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 23:28
Post: #48
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Mi tam gra grunt, ze odchodzi sie od ideologii zelazka tyle ze jak pisalem wczesniej dluuuugo poczekamy na nowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 23:51
Post: #49
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Oj tam marudzicie. Nie jest taki zly ten nowy mundur.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 23:51
Post: #50
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
W SG powinny istnieć trzy rodzaje umundurowania....

wyjściowy - wiadomo na jakie okazje .... Smile

służbowy - dla funkcjonariuszy pracujących na przejściach granicznych, dokonujących kontroli drogowej itp itd.

polowy - dla funkcjonariuszy bezpośrednio kontrolujących granicę zieloną, pracujących w rudnym terenie itp

Moim skromnym zdaniem dwa pierwsze rodzaje umundurowania powinny być wzoru policyjnego tak jak w reszcie cywilizowanego świata. Nowy mundur służbowy policji jest bardzo funkcjonalny z dobrych materiałów. Wystarczyło by zmienić napisy z "Policja" na "Straż Graniczna" i tyle. Po co odkrywać na nowo amerykę..... SG jak zapisano w ustawie jako formacja policyjna już dawno powinna mieć policyjne mundury służbowe... Jeden przetarg z policja mniejsze koszty itp itd. Z uwagi na specyfikę zielonej granicy mundury polowe powinny pozostać jako jeyne w kamuflażu, czyli takie jak teraz.
To właśnie nazywa się racjonalne myślenie ale my żyjemy w "dzikim kraju" więc strona rządowa będzie kombinowałą z jakimiś przetargami specjalnie dla SG. Wygrają jak zwykle kolesie kolesi..... a my będziemy mieć "super hiper" mundury zielone niczym leśnicy z kiepskich materiałów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 23:55
Post: #51
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Troche ten nowy wzor podobny do tego co nosi US Border Patrol, tyle, ze ich zielen jest ciemniejsza bardziej zielona niz sraczkowata Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 08:29
Post: #52
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
A ja sądzę, że niema co kombinować przy wzorze umundurowania, ewentualnie zmienić gatunek materiału i kolor aby nas nie mylono z wojskiem pozostawiając dotychczasowy krój, do spodni dodając z tyłu kieszenie tak jak to było pierwotnie, no i koniecznie wycofać kepi. I jeszcze jedno, czy ten nowy wzór jest elementem umundurowania polowego, specjalnego czy wyjściowego?
PS. A w dobie oszczędności to zupełnie nie rozumiem po co to wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 09:05
Post: #53
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(02-02-2013 23:51 )xyz45 napisał(a):  W SG powinny istnieć trzy rodzaje umundurowania....

wyjściowy - wiadomo na jakie okazje .... Smile

służbowy - dla funkcjonariuszy pracujących na przejściach granicznych, dokonujących kontroli drogowej itp itd.

polowy - dla funkcjonariuszy bezpośrednio kontrolujących granicę zieloną, pracujących w rudnym terenie itp

Moim skromnym zdaniem dwa pierwsze rodzaje umundurowania powinny być wzoru policyjnego tak jak w reszcie cywilizowanego świata. Nowy mundur służbowy policji jest bardzo funkcjonalny z dobrych materiałów. Wystarczyło by zmienić napisy z "Policja" na "Straż Graniczna" i tyle. Po co odkrywać na nowo amerykę..... SG jak zapisano w ustawie jako formacja policyjna już dawno powinna mieć policyjne mundury służbowe... Jeden przetarg z policja mniejsze koszty itp itd. Z uwagi na specyfikę zielonej granicy mundury polowe powinny pozostać jako jeyne w kamuflażu, czyli takie jak teraz.
To właśnie nazywa się racjonalne myślenie ale my żyjemy w "dzikim kraju" więc strona rządowa będzie kombinowałą z jakimiś przetargami specjalnie dla SG. Wygrają jak zwykle kolesie kolesi..... a my będziemy mieć "super hiper" mundury zielone niczym leśnicy z kiepskich materiałów...

najlepsze rozwiązanie najważniejsze że tańsze dla naszych kieszeni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 09:22
Post: #54
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(01-02-2013 23:04 )mtarek napisał(a):  
(01-02-2013 20:05 )Abes napisał(a):  
(01-02-2013 19:16 )PlanetaX napisał(a):  
(01-02-2013 17:52 )Abes napisał(a):  Nie mędrkujmy ale tez nie wygłaszajmy idiotycznych wniosków o przymykaniu oka przez Komendantów.
Który komendat tak robi? Twój?

Pówtórzę jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie zebys juz nie musiał głupot wypisywać- czarne czapki z orłem SG są zgodne z obowiazującymi przepisami.. Poszukaj troche w aktach(podobno jestes w tym dobry).Napewno znajdziesz.

Argumentacja godna 6-latka w przedszkolu ..w sumie nawet szkoda tego komentować.

(01-02-2013 15:06 )Abes napisał(a):  Planetax kolego jesli coś pisze to nie biorę tego z powietrza.
Skoro mowie ze nosimy czarne czapki z dzianiny koloru czarnego z orłem urzędowym to tak jest.
Ale widze ze faktycznie nie jestes na bieżącoSmile

A z tego co wiem to nie mamy w SG, Marynarki Wojennej,choć moja wiedza może być nie pełna, tudzież Big Grin nie aktualna ;D

A skoro już udajemy bystrzaka w tym naszym przedszkolu to zarówno niepełna jak i nieaktualna ..piszemy razemWink

Brawo panie poligloto, innych poprawiasz a sam walisz byki tudzież nie dokońca rozumiesz znaczenie poszczególnych słow. Odsyłam do ,,aktów" tak przez ciebie lubianych:

http://www.sjp.pl/bystrzacha

tu znajdziesz jak sie pisze prawidłowo to słowo. Koniec mojej ,,polemiki" z Toba. Skup sie lepiej na działalności jako V-ce przewodniczace swojej TOZ.
Masz takie złote recepty na wszystko a jakoś na zebraniach sie nie pojawiaszSmileA szkoda bo wtedy może byś uzdrowił sytuacje...
No ale rozumiem- uraz nie doszłej,oszukanej oficerki jeszcze jest zbyt silny... Big Grin
brawo Abes ,celny strzał Smile

Rolleyes

Jednak czytanie forum bywa czasami "mentalnie" słowotwórcze ..i oczywiście zapamiętujemy nowe zestawienie literowe pt. "bystrzak". Mimo wszystko gratuluję dobrych chęci oraz zawziętości w działaniu przy tych jakże udanych próbach okazania mi swojej wyższości intelektualnej. Jak sam kolega widzi dobre chęci to trochę za mało...

Co do tzw. zebrań na których niby się nie pojawiam to ja nawet za bardzo nie wiem o co koledze chodzi??? Żeby pojawić się na tzw. zebraniu trzeba po pierwsze wiedzieć o tego typu inicjatywie po drugie być na nie zaproszonym. Jak do tej pory nikt, nigdy czy to oficjalnie czy to nieoficjalnie w jakikolwiek możliwy sposób (rozmowa, telefon, sms, mail, wiadomości dymne, pismo węzełkowe, alfabet morse'a itd. itp.) mnie o czymś takim nie poinformował. A jako, że niestety wróżką nie jestem a co za tym idzie magicznych mocy nie posiadam tudzież używanie szklanej kuli słabo mi wychodzi ..to i uczestnictwo w czymś o czym nie wiem raczej wykracza poza świadome realia mojego skromnego jestestwa....

Czasami zastanawiam się skąd w koledze bierze się tyle nienawiści do świata i ludzi? Czy nie lepiej podzielić się posiadaną wiedzą w sposób cywilizowany po to by i innym pomóc. Forum służy głównie wymianie informacji i ktoś kto tu zagląda szuka czegoś "konkretnego" co go akurat w danym momencie interesuje a kolega zamiast w cywilizowany sposób udzielić odpowiedzi na temat czapki wraz z podaniem stosownego przepisu - przedstawia informację w formie mało kulturalnej oraz równie mało rzeczowej papki pt. "bo tak jest i sobie to znajdź". Tu nikt nie jest alfą i omegą żeby ogarnąć ogrom wszelakich przepisów regulujących naszą pracę po drugie szukanie wymaga czasu, którego nam najzwyczajniej w świecie szkoda stąd jeśli coś wiemy i mamy chęć pomocy to popieramy to stosowną argumentacją prawną. Obawiam się, że stwierdzenie "bo tak jest" raczej nikogo przy zdrowych zmysłach nie przekonaWink

Co do tzw. "oficerki" ..hmmm ..jako, że życzliwość, zaangażowanie, intelekt, poszanowanie prawa, honor są to nasze "tajne" znaki rozpoznawcze o których głośno się nie rozmawia ..to i efekt końcowy jakiejkolwiek "sprawiedliwości społecznej" może być tylko jeden ..czyli żadenWink Po drugie w pracy możemy sobie "dozować" intelekt czyli go zaniżać/zawyżać w zależności od indywidualnych potrzeb danej jednostki tudzież zajmowanego przez nią stanowiska. Poza pracą ten nasz potencjał intelektualny powraca do wartości nominalnej ..co czasami dość mocno boli choć niekoniecznie "my" jako istota ludzka zdajemy sobie z tego sprawyTongue Kończąc przypominam, że jest to temat o naszym nowym umundurowaniu i zdecydowanie zachęcam do rzeczowej dyskusji o konkretach a nie próbach udowodnienia mi czegokolwiek ..tylko po to by jeszcze bardziej się pogrążyćWink

PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 11:08
Post: #55
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
(03-02-2013 09:05 )Gekon napisał(a):  
(02-02-2013 23:51 )xyz45 napisał(a):  W SG powinny istnieć trzy rodzaje umundurowania....

wyjściowy - wiadomo na jakie okazje .... Smile

służbowy - dla funkcjonariuszy pracujących na przejściach granicznych, dokonujących kontroli drogowej itp itd.

polowy - dla funkcjonariuszy bezpośrednio kontrolujących granicę zieloną, pracujących w rudnym terenie itp

Moim skromnym zdaniem dwa pierwsze rodzaje umundurowania powinny być wzoru policyjnego tak jak w reszcie cywilizowanego świata. Nowy mundur służbowy policji jest bardzo funkcjonalny z dobrych materiałów. Wystarczyło by zmienić napisy z "Policja" na "Straż Graniczna" i tyle. Po co odkrywać na nowo amerykę..... SG jak zapisano w ustawie jako formacja policyjna już dawno powinna mieć policyjne mundury służbowe... Jeden przetarg z policja mniejsze koszty itp itd. Z uwagi na specyfikę zielonej granicy mundury polowe powinny pozostać jako jeyne w kamuflażu, czyli takie jak teraz.
To właśnie nazywa się racjonalne myślenie ale my żyjemy w "dzikim kraju" więc strona rządowa będzie kombinowałą z jakimiś przetargami specjalnie dla SG. Wygrają jak zwykle kolesie kolesi..... a my będziemy mieć "super hiper" mundury zielone niczym leśnicy z kiepskich materiałów...

najlepsze rozwiązanie najważniejsze że tańsze dla naszych kieszeni

Jak pytacie jaki charakter ma nowe umundurowanie to powiem ,że służbowy, przynajmniej takie jest założenie testowania. Zresztą elementy składowe nowego wzoru na to wskazują , np. buty i spodnie to elementy polówki zas kurtka nawiazuje do ubioru wyjściowego z tymże kurtka jako podpinkę ma czarny polar który możemy nosić osobno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 11:34 przez chorazynowy.)
Post: #56
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Po pierwsze nie jesteśmy Policją, tylko wykonujemy zadania Policyjne zresztą minister MSW chce nam je jeszcze bardziej okroić bo powiedział że nie jesteśmy Policja i nie zrobi z nas wydziału granicznego Policji, jak komuś się podoba Policja droga otwarta pisać kwita do Policji, po drugie tradycja i historia SG to wojsko które pełniło zadania Policyjne na granicy dlatego nosimy mundury wojskowe zgodnie z tradycją. Jeszcze raz mówię jak komuś się nie podoba mundur wojskowy SG to wyjazd do Policji się tam nacieszy swoim niebieskim mundurkiem. Bo jak słyszę Policja i Policja to rzygać mi się chce, idźcie tam latajcie z pałką. Kiedyś jak był WOP to był p[orządke a teraz nasza formacja zeszła na psy , tylko kolesiostwo się liczy i nic więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 11:36
Post: #57
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Zgodzę się z xyz45. Rzeczywiscie powinny funkcjonować 3 rodzaje mundurów. Potrzeby zielonej granicy rzeczywiscie są odmienne i powinno sie zostać przy kamuflażu. Z tym, ze krój munduru zdecydowanie bym zmienił. Obecnie testowany, zgodnie z założeniem przetargu, jest służbowy. Jestem ciekawy co szykują jako polowy. Ciekaw jestem co do butów. Ze zdjęć niezbyt wiele można wywnioskować. Zgodzę się, że Ameryka już dawno odkryta - mundur policyjny w sumie (bardzo naciagając) jest ok. Pomysł wstawienia naszych napisów jak najbardziej godzien uwagi. takei tam niedzielne gadanie Smile Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 12:00 przez chorazynowy.)
Post: #58
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
a taka ciekawostka dla niektórych American United States Coast Guard nosi mundury wojskowe bo wchodzi w skład Sił zbrojnych USA choć pełni zadania policyjne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 12:39
Post: #59
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Właśnie, wchodzi w skład sił zbrojnych. My już od dawna nie. Nie jestem zwolennikiem korzystania z wojskowych mundurów. Jesteśmy formacją typu policyjnego. Zgodziłbym się natomiast na korzystanie z wojskowego umundurowania pod warunkiem zmiany kolorów na jednolicie zielony (na przykład przy zachowaniu kroju militarnego, chociaż zmian wymagałaby kurtka, ale to na dłuższe pogawędki) i mądrych, rozsądnych przepisów odnoszących się do ich noszenia gdyż bardzo nie chciałbym wyglądać jak żolnierz LWP Smile Biorąc pod uwagę nasze realia. Chciałbym mieć taki mundur: http://warnewsupdates.blogspot.com/2009/...ence.html, http://rt.com/usa/news/five-border-agent-car-431/, http://www.raytheon.com/ourcompany/innov...ndex.html, http://www.usborderpatrolexam.com/.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 12:42
Post: #60
RE: Słyszeliscie cos o nowych mundurach od kwietnia??
Kolego chorazynowy ja ci mogę napisać to samo. SG nie jest wojskiem i od kilkunastu lat nawet nie ma charakteru paramilitarnego tylko policyjny. Jak ktoś chce do wojska i nosić ich mundury to może zgłosić się do MON-u. SG jak pisałem ustawowo jest formacją policyjną. To co mówi pan minister Cichocki (Który notabene munduru nigdy nie nosił) jest mało ważne. Ten pan dzisiaj jest ministrem jutro nie będzie. Za trzy lata po wyborach pan politolog Cichocki prawdopodobnie będzie się zajmował czymś innym...

Dla jasności nigdy nie mówiłem, że SG jest i powinna być jak policja. Jeżeli wykonujemy działania policyjne powinniśmy być rozpoznawalni a wspólny przetarg na mundury służbowe byłby korzystny zarówno dla budżetu jak i funkcjonariuszy. Powtarzam, że NOWE służbowe mundury policyjne są bardzo funkcjonalne!! Miałem okazję przymierzać. Do tego fajnie są wykonane. Oczywiście należało by je lekko dostosować czyli nadrukować duże napisy Straż Graniczna, i to wszystko.

Poza tym podróżuję trochę po świecie i wszędzie w cywilizowanych krajach na przejściach granicznych lub lotniskach chodzą funkcjonariusze w policyjnych mundurach tak, żeby byli rozpoznawalni! Tak żeby podróżny wiedział to kogo ma się zwrócić o pomoc lub z jakimś problemem. Jedynie w niektórych postkomunistycznych krajach lub państwach militarystycznych straże graniczne pozostały w kolorach mundurów typu wojskowego.

Z uwagi na specyfikę zielonej granicy powtarzam, że tu powinien polowy mundur pozostać w kamuflażu. Z uwagi na oszczędności zupełnie wystarczający jest obecny wzór.

Nawiązano w tej polemice do formacji granicznych USA. Tam ochroną wybrzeża zajmuje się formacja wojskowa tj. American United States Coast Guard, tylko dlatego ponieważ USA mają tak długą linię wybrzeża, że tylko wojsko jest w stanie je chronić. Pozostałe granice kontrolują formacje policyjne zrzeszone w U.S. Customs and Border Protection. Zieloną granicę kontroluje wyspecjalizowana jednostka zwana U.S. Border Patrol, która korzysta z mundurów w kamuflażu. Natomiast w przejściach granicznych oraz na lotniskach dokonują kontroli agenci U.S. CBP, którzy mają niebieskie mundury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS