Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
emerytura mundurowa na nowych zasadach
27-01-2022, 23:27
Post: #1
emerytura mundurowa na nowych zasadach
Witam proszę o odpowiedz jeżeli zostałem zatrudniony jako funkcjonariusz słuzby więziennej po 2012 r tj. na nowych zasadach,a odbyłem wczesniej służbę zasadniczą w strazy granicznej w latach 2003/2004 Art. 153. 1. Osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej skierowaną za jej zgodą
do służby w Straży Granicznej mianuje się funkcjonariuszem w służbie kandydackiej
na okres, o którym mowa w art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r.
o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.
Odchodząc na emeryture to będe na starych zasadach art.18a. czy juz na nowych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2022, 21:39
Post: #2
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Dobre pytanie.
Niestety nie umiem odpowiedzieć, ale życzę dobrego rozstrzygnięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2022, 19:40
Post: #3
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Nie ma tu jakiejś mądrej głowy która by odpisała mi na moje pytanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2022, 20:38
Post: #4
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Na 99% możesz odejść po 15 latach, jeśli odbyłeś służbę tz kandydacką przed 31.12.2012 nowe zasady cię nie obowiązują. Ale popytaj w kadrach będziesz wiedział na 100%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2022, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2022 20:53 przez niepokorny.)
Post: #5
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
W 2002 zostałeś przyjęty do służby w SG. Nie ma znaczenia, że była to zastępcza służba wojskowa - służba kandydacka SG. W 2002 r. byłeś funkcjonariuszem. Nie ma znaczenia, że funkcjonariuszem SW zostałeś dopiero po 2012 r. Nie ma znaczenia, że między kandydacką SG a Służbą Więzienną była przerwa. Najistotniejsze jest to, że w 2002 r. byłeś funkcjonariuszem.
Z powyższego wynika, że interesuje cię broszura dla przyjętych do służby po 1999 a przed 2012 r.
https://www.gov.pl/web/zermswia/straz-gr...-rentowych

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2022, 21:27
Post: #6
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Dzięki wielkie za odpowiedz a może wie ktośjak jest z ta emeryturą funkcjonariuszy przyjetych po 1999r. z tego co wyczytałem to było nowelizacja ustawy i teraz jest tak samo doliczana praca z cywila tak jak to było z zatrudnionymi przed 1999r
Art. 15a. Emerytura dla funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz
pierwszy po dniu 1 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat
służby i wzrasta na zasadach określonych w art. 15 ust. 1 pkt 1 i ust. 2–5
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2022, 18:46
Post: #7
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Z tematem "przyjęcia do służby po raz pierwszy" radziłbym się zapoznać z orzecznictwem Sądu Najwyższego:
http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orze...201-21.pdf
http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orze...8-16-1.pdf
http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orze...0-16-2.pdf

Mowa tam o zasadniczej i kandydackiej służbie wojskowej, a nie służbie kandydackiej w SG, ale wykazują one wiele podobieństw.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2022, 20:23
Post: #8
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Kiedyś było to dość dobrze wytłumaczone na starej stronie internetowej ZER MSWiA. Zasadnicza i nadterminowa służba wojskowa to zwykłe wojsko i nie liczy się do emerytury policyjnej. Zastępcza służba wojskowa - służba kandydacka w SG lub Policji to służba jako funkcjonariusz i liczy się do emerytury policyjnej. A zapamiętałem to dość dobrze, bo byłem w kandydackiej SG.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2022, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2022 21:09 przez Pastuszak1.)
Post: #9
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Czyli na 100% nie wiadomo jak to jest do końca? A może ktoś z was był w takiej sytuacji jak ja czyli odbyta kandydacka w SG {którą znieśli w 2010r} a zatrudniony jako funkcjonariusz po 2012 roku albo poprostu wie jak to wygląda na stówe jakie zasady.

No ja tu całe forum obróciłem do góry nogami i jedni mówią że tak a drudzy znowu że raczej nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2022, 10:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2022 13:46 przez rudi.)
Post: #10
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
(31-01-2022 20:23 )niepokorny napisał(a):  Kiedyś było to dość dobrze wytłumaczone na starej stronie internetowej ZER MSWiA. Zasadnicza i nadterminowa służba wojskowa to zwykłe wojsko i nie liczy się do emerytury policyjnej. Zastępcza służba wojskowa - służba kandydacka w SG lub Policji to służba jako funkcjonariusz i liczy się do emerytury policyjnej. A zapamiętałem to dość dobrze, bo byłem w kandydackiej SG.

Od kiedy wojsko się nie liczy do emerytury, skąd ty to wziąłeś przecież to służba równorzędna liczona do wysługi do emerytury .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2022, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2022 13:14 przez mk7547.)
Post: #11
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Nie rozumiesz o czym pisze niepokorny Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2022, 18:31
Post: #12
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Może nie do końca jasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że zasadnicza i nadterminowa służba wojskowa odbyta przed 2013 rokiem nie powoduje, że ktoś będzie miał emeryturę na starych zasadach. Bo o tym właśnie jest ten wątek.
Pastuszak czego nie rozumiesz? Napisałem, że skoro byłeś funkcjonariuszem SG w 2002 roku a więc przed 2013 rokiem to możesz wybrać emeryturę na starych zasadach. Nie ma znaczenia, że była to służba kandydacka. Nie ma znaczenia, że nie miałeś zachowanej ciągłości - że po SG a przed SW była przerwa.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2022, 19:14
Post: #13
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
(01-02-2022 18:31 )niepokorny napisał(a):  Może nie do końca jasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że zasadnicza i nadterminowa służba wojskowa odbyta przed 2013 rokiem nie powoduje, że ktoś będzie miał emeryturę na starych zasadach. Bo o tym właśnie jest ten wątek.
Pastuszak czego nie rozumiesz? Napisałem, że skoro byłeś funkcjonariuszem SG w 2002 roku a więc przed 2013 rokiem to możesz wybrać emeryturę na starych zasadach. Nie ma znaczenia, że była to służba kandydacka. Nie ma znaczenia, że nie miałeś zachowanej ciągłości - że po SG a przed SW była przerwa.
Teraz wszystko ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2022, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2022 18:23 przez Pastuszak1.)
Post: #14
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Ok jasne dzięki za odpowiedz. A jeżeli chodzi o obecny zapis art. 15 a uwzględniony zarówno w ustawie emerytalnej dla funkcjonariuszy jak i żołnierzy zawodowych dyskryminuje tych, którzy wstąpili do służby w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 1 października 2003 r. ( w tym okresie uposażenia ubruttowiono i składki były przekazywane do ZUS- przyp. R.Ch. ). Mogą oni co prawda po 15 latach służby uzyskać 40 proc. podstawy wymiaru, ale nie będą im doliczane okresy składek płaconych na ZUS, zarówno przed okresem wstąpienia do służby jak i „po” rozstaniu się z mundurem. Takie uprawnienie przysługuje tylko osobom, którzy wstąpili do służby wcześniej i po 1 października 2003 r. Mam rozumieć że ci co dostali sie do służby po 1-pazdziernika-2003 a przed dniem 31-12-2012r są na tych samych zasadach co ci z przed 1999r czy składki z cywila są im doliczane tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2022, 17:37
Post: #15
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Odpisze mi ktoś jeszcze na to pytanie? niepokorny ty się dużo udzielasz na forum może wiesz jak to jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2022, 10:42
Post: #16
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
(01-02-2022 20:14 )Pastuszak1 napisał(a):  Mam rozumieć że ci co dostali sie do służby po 1-pazdziernika-2003 a przed dniem 31-12-2012r są na tych samych zasadach co ci z przed 1999r czy składki z cywila są im doliczane tak?

Nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2022, 16:24
Post: #17
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
(05-02-2022 10:42 )realista napisał(a):  
(01-02-2022 20:14 )Pastuszak1 napisał(a):  Mam rozumieć że ci co dostali sie do służby po 1-pazdziernika-2003 a przed dniem 31-12-2012r są na tych samych zasadach co ci z przed 1999r czy składki z cywila są im doliczane tak?

Nie

a możesz rozwinąć swoją wypowiedz jak to jest
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2022, 21:40
Post: #18
RE: emerytura mundurowa na nowych zasadach
Dopiero po 25 latach służby, więc w sumie bez sensu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS