Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrola przygraniczna
26-01-2013, 13:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 13:49 przez czortunio.)
Post: #1
Kontrola przygraniczna
Witam wszystkich,

takie pytanie teoretyczne. Czy straż graniczna podczas rutynowej kontroli w strefie przygranicznej sprawdza, (może sprawdzić, ma dostęp) do baz danych urzędów rejestrujących pojazdy w UE ? Nie chodzi oczywiście o pojazdy kradzione.

Zakładając taki problem: mam samochód z włoch, zarejestrowany w Polsce, niestety nie został we Włoszech wyrejestrowany. Nie jest to klon - pojazd we włoszech został wpisany do rejestru zatrzymań administracyjnych i sprzedający włoch nie może go wyrejestrować.
Oczywiście nie figuruje w bazie pojazdów skradzionych.

Czy w takim przypadku straż graniczna (w Polsce) podczas kontroli drogowej może wykryć, iż pojazd aktualnie jest zarejestrowany we włoszech ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 15:01
Post: #2
RE: Kontrola przygraniczna
(26-01-2013 13:48 )czortunio napisał(a):  Witam wszystkich,

takie pytanie teoretyczne. Czy straż graniczna podczas rutynowej kontroli w strefie przygranicznej sprawdza, (może sprawdzić, ma dostęp) do baz danych urzędów rejestrujących pojazdy w UE ? Nie chodzi oczywiście o pojazdy kradzione.

Zakładając taki problem: mam samochód z włoch, zarejestrowany w Polsce, niestety nie został we Włoszech wyrejestrowany. Nie jest to klon - pojazd we włoszech został wpisany do rejestru zatrzymań administracyjnych i sprzedający włoch nie może go wyrejestrować.
Oczywiście nie figuruje w bazie pojazdów skradzionych.

Czy w takim przypadku straż graniczna (w Polsce) podczas kontroli drogowej może wykryć, iż pojazd aktualnie jest zarejestrowany we włoszech ?
Kolego.... SG ma dostęp do CEPiKu (czyli centralnej ewidencji pojazdów i kierowców - baza polska), gdzie są wszyscy kierowcy i pojazdy zarejestrowane w Polsce, oraz do SIS (system informacyjny Schengen), gdzie figurują tylko pojazdy tzw. utracone.
Reasumując nie ma pewności, że autko nie figuruje w SIS, skoro twierdzisz, że we Włoszech zostało wprowadzone do rejestru zatrzymań.
P.S.
Chociaż znając włoski burdel, nic złego Cie nie spotkaBig Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 15:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 15:17 przez czortunio.)
Post: #3
RE: Kontrola przygraniczna
Dzięki za odp. Zastanawia mnie w jaki sposób wyłapują tzw. klony. Bo na pierwszy rzut oka, to opisany wyżej przypadek może świadczyć, że to klon. Dwa samochody o tym samym VIN figurują w dwóch krajach. Pierwsza myśl dla patrolu, przebite nr i klon.

Cytat:Reasumując nie ma pewności, że autko nie figuruje w SIS, skoro twierdzisz, że we Włoszech zostało wprowadzone do rejestru zatrzymań.

Wg. informacji nie figuruje we włoskiej bazie pojazdów utraconych. Tyle wiem.
Rejestr zatrzymań administracyjnych - tzw. fermo admnistrtivo - zatrzymanie za np. nie płacenie podatków. Nie wiem jak to wygląda we włoszech, ale po wpisaniu do rejestru, autko przechodziło kolejne badania tech. - więc chyba jeździło normalnie. Tyle, że nie mogło zostać wyeksportowane - a zostało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 19:06
Post: #4
RE: Kontrola przygraniczna
Kurwa, temat do wykasowania!!!
Moze jeszcze napiszcie jak zalegalizować skrojona fure!
Typ się pyta czy możemy go wyłapać z autem, ktore formalnie jest do zatrzymania!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 20:08
Post: #5
RE: Kontrola przygraniczna
Nie zauważyłeś, że Franz mu bajki pisał. Przecież nie będzie odstraszał potencjalnych klientów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 00:04
Post: #6
RE: Kontrola przygraniczna
Dziadek mawiał:,,nadgorliwość gorsza od faszyzmu", skoro wszędzie czysty, numery ok, więc miłej drogi Panie kierowco... Po jakie licho zastanawiać się czy Włosi mają burdel? Zrobiłeś co należało i wszystko w temacie. Przepisy jasno określają Twoje zadania, a jak kierowca wysmaruje skargę za utrudnianie jemu życia to wątpię żeby ktoś brał pod uwagę Twoje przypuszczenia i podejrzenia. Takie czasy niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 12:45
Post: #7
RE: Kontrola przygraniczna
(26-01-2013 19:06 )keyser soze napisał(a):  Kurwa, temat do wykasowania!!!
Moze jeszcze napiszcie jak zalegalizować skrojona fure!
Typ się pyta czy możemy go wyłapać z autem, ktore formalnie jest do zatrzymania!!!
Kolego ochłoń trochęSmile
To co napisałem, to powszechnie dostępne informacje, które każdy może "wygooglować"
http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Info...y_Schengen
http://www.cepik.gov.pl/portal/c/portal_...p_l_id=1.1

A facet i tak jeździ na własne ryzyko....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 17:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 17:19 przez czortunio.)
Post: #8
RE: Kontrola przygraniczna
Nie moją ideą jest cokolwiek unikać itp.

Wręcz przeciwnie. Kupiłem samochód - jak mi się wydawało sprawdzony na na wszystkie możliwe sposoby - włącznie z tym czy nie kradziony, czy nr nie przebijane. Jak się okazało - jednak nie wszystko sprawdziłem przed zakupem Huh Nie przyszło mi do głowy szukać informacji we włoskim rej. zatrzymań adm ...
Sprawdziłem jednak i to - niestety już po zakupie Sad

Zakładając temat, oczekiwałem odpowiedzi, które wskażą co robić. Burdel Włoski mnie owszem nie interesuje - ale nie chcę przeżywać zbędnego stresu podczas kontroli, czy zatrzymania samochodu.
Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo po wpisaniu do rej. zatrzymań adm. w we Włoszech zmienił właściciela i jeździł - przechodził kolejne bad. tech. a samochód z takim zatrzymaniem nie powinien jeździć. Więc faktycznie może to być jedynie kwestia burdelu ...
Komis u którego dokonałem zakupu aktualnie coś tam niby szuka, wyjaśnia. Broń Boże, nie chce samochodu z wadą prawną.
Ale właśnie, by nie wpakować się w niepotrzebne kłopoty - pytanie do Was, czy do czasu wyjaśnienia mogę tym samochodem jeździć - czy lepiej nie - dla własnego dobra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 21:40 przez Franz.)
Post: #9
RE: Kontrola przygraniczna
(29-01-2013 17:15 )czortunio napisał(a):  Ale właśnie, by nie wpakować się w niepotrzebne kłopoty - pytanie do Was, czy do czasu wyjaśnienia mogę tym samochodem jeździć - czy lepiej nie - dla własnego dobra.

Kolego, hmmm.... jeżeli taki jest stan faktyczny jak piszesz, to ja osobiście bym jeździł. Z drugiej strony nie mam pojęcia jakie są konsekwencje tego tzw. wpisania do rejestru zatrzymań administracyjnych. Dla mnie osobiście w wolnym przekładzie na polskie prawo, jest to równoznaczne z zabezpieczeniem fury np. przez komornika.
Moja rada... jedź bryką na Policję i poproś o sprawdzenie w dostępnych bazach. Uprzedzam, że bez fury pod drzwiami posterunku - nie sprawdząSmile Bo nikt nie będzie sprawdzał w systemie wirtualnego samochodu. Ale licz się z tym, że jeśli figuruje jako utracony to... wracasz pieszo do domciuBig Grin

P.S
Ale skoro piszesz, że sprawdzałeś na wszystkie możliwe sposoby, to szerokiej drogi życzę
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 20:18
Post: #10
RE: Kontrola przygraniczna
Jakim cudem udało ci się to auto zarejestrować. Aby opłacić akcyzę i załatwić formalności w urzędzie celnym pojazd musi być wyrejestrowany w kraju z którego został przywieziony, co jest potwierdzone w dowodzie rejestracyjnym sprzedającego (przynajmniej w Niemczech). Albo niedopatrzenie celnika albo to jakieś cuda. Ponadto przez przypadek kupując to auto mogłeś przejąć wszystkie niedogodności z nim związane (np. zastaw pod kredyt, inni współwłaściciele itp.). Lepiej do Włoch się nim nie wybieraj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2013 09:00 przez czortunio.)
Post: #11
RE: Kontrola przygraniczna
Kupiłem od komisu, akcyzy nie było bo to 2 miejscowa, homologowana ciężarówka.
Sprzedający napisał oświadczenie w stylu "Oświadczam, że tablice zostały zdane ... pojazd został wyrejestrowany ... sprowadzony do kraju na lawecie". Czym poświadczył nieprawdę. Takie oświadczenie wystarczyło w Wydziale Komunikacji.

Teraz po czasie wiem, że brakowało na dowodzie i certyfikacje własności informacji "anulatto" w postaci pieczątki, czy też naklejki (ponoć teraz już tylko naklejki są).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 11:12
Post: #12
RE: Kontrola przygraniczna
To Cie pan z komisu wsadził na minę. Ciekawe czy świadomie czy nie (raczej świadomie). Postrasz sprawą sądową, doniesieniem do prokuratory za oszustwo to może odda pieniądze i weźmie auto. Wątpię w to szczerze ale spróbować można. Rada na przyszłość - lepiej dać za auto ze 2 tys więcej i kupić krajowe z pewną historią niż kręcone liczniki zza granicy. Nigdy nie kupować w komisie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 11:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 11:56 przez czortunio.)
Post: #13
RE: Kontrola przygraniczna
No wsadził, wsadził Sad Choć technicznie autko całkiem dobrze się miewa.

Póki co twierdzi, że to tylko kwestia zaniedbania formalności we Włoszech i dał sobie czas do 15 lutego na sprawdzenie i wyprostowanie sprawy. A ja czekam ... i stąd ten wątek - jeździć do czasu wyjasnienia czy lepiej nie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 13:53
Post: #14
RE: Kontrola przygraniczna
Troszeczkę bym się obawiał nim jeździć, ponieważ nie wiesz dokładnie co właściciel we Włoszech namieszał. Mógł się obawiać zabrania pojazdu więc go sprzedał a gotówkę wydał na pizzę i już mu nic nie zabiorą. Ponadto sprzedaż mogła być szemrana i mógł po sprzedaży zgłosić kradzież auta. Ponadto myślę, że włoski urząd który chciał położyć łapę na aucie i ma jakiś wyrok sądowy na zabezpieczenie mienia też może zgłosić poszukiwanie auta. Wówczas pojazd będzie do zatrzymania w całej UE. Biorąc pod uwagę, że to ciężarówka i pewnie była własnością firmy, to różne mogą być scenariusze, upadek firmy, niespłacanie leasingu itp. Życzę powodzenia w wyjaśnieniu sprawy i mam nadzieję, że komis Ci w tym pomoże. Na pewno powinieneś otrzymać kwit o wyrejestrowaniu auta we Włoszech.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 19:52
Post: #15
RE: Kontrola przygraniczna
Tak na marginesie to co to za fura???:)Bugatti za 1ml Euro.....bo jak nie to kto do cholery podczas kontroli grzebie w różnych bazach,koledzy z drogówki- dmuchanko i prawko do wglądu OC .....a my...???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 02:30
Post: #16
RE: Kontrola przygraniczna
No właśnie nie wiem co robi graniczna podczas kontroli, ale zawsze jak mnie kontrolują, biorą komplet dok. do autka i chwile im schodzi na sprawdzeniu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS