Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
07-06-2020, 21:15
Post: #1381
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Bez granicy, rok za rok, a wniosku przełożonego również nie skomentuję, będzie jak w pierwszej wersji z płatnymi nadgodzinami - zrobić wszystko, aby nie dać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 02:18
Post: #1382
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(07-06-2020 21:15 )braeven napisał(a):  Bez granicy, rok za rok, a wniosku przełożonego również nie skomentuję, będzie jak w pierwszej wersji z płatnymi nadgodzinami - zrobić wszystko, aby nie dać.
Z granicą mając 24 lata rok za rok będę miał pełną i jeszcze ten wniosek przełożonego, po prostu super pomysł, a takich jak ja jest lub będzue mnóstwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 06:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2020 06:16 przez ezech.)
Post: #1383
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Nie ma się co tak jarać tymi zmianami.
Osobiście zmianę urlopu z "30" na "26" popieram. Skończy się zawiść, że biurowi mają lepiej. Czyli temat soboty jako dnia urlopowego odpadł. I takie rozwiązanie jest w Policji. Do tej pory sobota wliczała się do urlopu, teraz już nie będzie. Urlop będzie udzielany w dniach pracujących, czyli od pn do pt; najprościej piszesz wniosek od pn do pn i z urlopu zdejmą ci 6 dni, a nie 7.
Dodatek motywacyjny jest związany z nabyciem praw emerytalnych. Niestety nie jest to dodatek typowo dla wszystkich "od zaraz". Wygląda na to, że pracując nad nim pomyślano już o nowym systemie emerytalnym, czyli 25 lat a nie 15. Gdyby stało się inaczej oznaczałoby, że niebawem za kilka lat cześć ekipy dostawałaby dodatek już po 15, 20 latach a cześć nie (bo jest objęta 25 lat, czyli dopiero wtedy nabywa prawa emerytalne). Mało komu to się podoba, ale jest to uczciwe. Żeby naprawdę ocenić czy to ma sens wystarczy zobaczyć podział % odejść ze służby w zależności od stażu, tych odchodzących po 25 latach wcale nie jest tak mało. Myślę, że przede wszystkim nie chciano wprowadzać rozwiązań, które znowu by jednym dały coś a inni by nie mieli tego - czyli decyduje 25 lat nabycia prawa emerytalnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 07:50
Post: #1384
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(08-06-2020 02:18 )rudi napisał(a):  Z granicą mając 24 lata rok za rok będę miał pełną i jeszcze ten wniosek przełożonego, po prostu super pomysł, a takich jak ja jest lub będzue mnóstwo.

No nie wiem, u mnie osób przyjętych tak jak Ty (czyli w połowie lat 90tych, powiedzmy 1995) jest bardzo mało. po prostu te osoby pełną emkę nabyły kilka lat temu (przelicznik 1za 1.5!) i już odeszli. W oddziałach zapewne jest ich więcej, ale musiały by to być osoby bez granicy, które od początku siedzą w komendzie oddziału.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 11:05
Post: #1385
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(08-06-2020 06:15 )ezech napisał(a):  Dodatek motywacyjny jest związany z nabyciem praw emerytalnych. Niestety nie jest to dodatek typowo dla wszystkich "od zaraz". Wygląda na to, że pracując nad nim pomyślano już o nowym systemie emerytalnym, czyli 25 lat a nie 15. Gdyby stało się inaczej oznaczałoby, że niebawem za kilka lat cześć ekipy dostawałaby dodatek już po 15, 20 latach a cześć nie (bo jest objęta 25 lat, czyli dopiero wtedy nabywa prawa emerytalne). Mało komu to się podoba, ale jest to uczciwe. Żeby naprawdę ocenić czy to ma sens wystarczy zobaczyć podział % odejść ze służby w zależności od stażu, tych odchodzących po 25 latach wcale nie jest tak mało. Myślę, że przede wszystkim nie chciano wprowadzać rozwiązań, które znowu by jednym dały coś a inni by nie mieli tego - czyli decyduje 25 lat nabycia prawa emerytalnego.
Skoro pomyślano o nowym systemie emerytalnym to jaki jest sens wprowadzenia tych zmian teraz??? Przyjęci na nowych zasadach to ludzie z max 7 letnim stażem, prawa emerytalne osiągną za co najmniej 18 lat (wiele się może zdarzyć). Wg mnie zbyt abstrakcyjny pomysł za bardzo wybiegający w przyszłość. Tutaj bardziej chodzi o ludzi z dużym stażem siedzących na wysokich grupach (komendanci, naczelnicy wydziałów), którzy nie dostawali podwyżek albo mniejsze niż funkcjonariusze na najniższych etatach. Dla reszty mglista obietnica: służ wiernie to po 25 latach teoretycznie dostaniesz jak dotrwasz. Z uczciwością mało ma to wspólnego, tak samo jak obecna sytuacja z prawami emerytalnymi jedni po 15 drudzy po 25 latach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 15:48
Post: #1386
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(08-06-2020 11:05 )towarzysz napisał(a):  
(08-06-2020 06:15 )ezech napisał(a):  Dodatek motywacyjny jest związany z nabyciem praw emerytalnych. Niestety nie jest to dodatek typowo dla wszystkich "od zaraz". Wygląda na to, że pracując nad nim pomyślano już o nowym systemie emerytalnym, czyli 25 lat a nie 15. Gdyby stało się inaczej oznaczałoby, że niebawem za kilka lat cześć ekipy dostawałaby dodatek już po 15, 20 latach a cześć nie (bo jest objęta 25 lat, czyli dopiero wtedy nabywa prawa emerytalne). Mało komu to się podoba, ale jest to uczciwe. Żeby naprawdę ocenić czy to ma sens wystarczy zobaczyć podział % odejść ze służby w zależności od stażu, tych odchodzących po 25 latach wcale nie jest tak mało. Myślę, że przede wszystkim nie chciano wprowadzać rozwiązań, które znowu by jednym dały coś a inni by nie mieli tego - czyli decyduje 25 lat nabycia prawa emerytalnego.
Skoro pomyślano o nowym systemie emerytalnym to jaki jest sens wprowadzenia tych zmian teraz??? Przyjęci na nowych zasadach to ludzie z max 7 letnim stażem, prawa emerytalne osiągną za co najmniej 18 lat (wiele się może zdarzyć). Wg mnie zbyt abstrakcyjny pomysł za bardzo wybiegający w przyszłość. Tutaj bardziej chodzi o ludzi z dużym stażem siedzących na wysokich grupach (komendanci, naczelnicy wydziałów), którzy nie dostawali podwyżek albo mniejsze niż funkcjonariusze na najniższych etatach. Dla reszty mglista obietnica: służ wiernie to po 25 latach teoretycznie dostaniesz jak dotrwasz. Z uczciwością mało ma to wspólnego, tak samo jak obecna sytuacja z prawami emerytalnymi jedni po 15 drudzy po 25 latach.

Piszesz to z perspektywy autopsji z podwórka SG. Nowy przepis o dodatku starczym był pisany pod Policję - bo to ona a raczej jej funkcjonariusze biorą na bary całą policyjna robotę no i są najliczniejszą formacją MSWiA . Na 103 tysiące funkcjonariuszy ( dane z 01.01.2019) 20% ich ma staż od 21 lat wzwyż . I uwierz większość z nich to nie kierownicy, naczelnicy czy komendanci - lecz " szarzy robole"( bez urazy) z kryminalnej czy narktyków którzy zjedli zęby na ganianiu się ze zbójem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 18:05
Post: #1387
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Może to off-topic, ale czy nie uważacie, że kwestia "dodatku geriatrycznego" ma związek z rzekomo przygotowywanym obcięciem odpraw na pożegnanie ze służbą? Znaczące ich zmniejszenie będzie (być może w zamyśle autorów) zniechęcać do odejścia ze służby, no i oczywiście zapewni oszczędności.

Oczywiście kwestia jest jeszcze w sferze plotek i domysłów, ale coraz o tym głośniej, tym bardziej, że policyjny związek już trzyma rękę na pulsie:

https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-zmniejs...ych-mswia/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 20:41
Post: #1388
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(08-06-2020 15:48 )quasimodo1 napisał(a):  Piszesz to z perspektywy autopsji z podwórka SG. Nowy przepis o dodatku starczym był pisany pod Policję - bo to ona a raczej jej funkcjonariusze biorą na bary całą policyjna robotę no i są najliczniejszą formacją MSWiA . Na 103 tysiące funkcjonariuszy ( dane z 01.01.2019) 20% ich ma staż od 21 lat wzwyż . I uwierz większość z nich to nie kierownicy, naczelnicy czy komendanci - lecz " szarzy robole"( bez urazy) z kryminalnej czy narktyków którzy zjedli zęby na ganianiu się ze zbójem.

Skoro tak to nie prościej wprowadzić "dodatek starczy" dla policjantów ze stażem 20+ z kryminalnej ???
20% to funki 20+ służby, a ile jest % z 25+ albo 28,5% ???
Tylko czy w zamyśle to był cel? Policja nie kończy się na kryminalnych.
Z rozmów z policjantami (czynnymi i na EM-kach) do kryminalnych trafiasz z reguły jako ścieżka rozwoju i będąc tam nie masz za bardzo perspektyw aby po przejściu na EM-kę pracować w cywilu (charakter pracy i kontakty z ludźmi nie sprzyjają temu). Czym dłużej służysz w mundurze i masz więcej wiosen tym trudniej zmienić pracę. Po 25 latach służby wielu stwierdza: zacisnę zęby i te 3,5 roku "dotrwam" do pełnej albo siedzę do pełnej bo nie mam tak źle. Wg mnie aby zatrzymać wartościowych ludzi w służbie to trzeba zadbać także o przedział 15-25 lat, ponieważ po 15 latach funk ma ok. 40 lat i w miarę dobre możliwości do zmiany zawodu. Po 25 latach i po przekroczeniu 50-tki już nie chce się tak ochoczo zmieniać pracy a i wiek nie sprzyja na rozmowie o pracę.
I znowu nasuwa mi się pytanie co jest właściwym celem wprowadzenia dodatku w takiej postaci?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2020, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2020 22:37 przez quasimodo1.)
Post: #1389
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(08-06-2020 18:05 )kszekosz napisał(a):  Może to off-topic, ale czy nie uważacie, że kwestia "dodatku geriatrycznego" ma związek z rzekomo przygotowywanym obcięciem odpraw na pożegnanie ze służbą? Znaczące ich zmniejszenie będzie (być może w zamyśle autorów) zniechęcać do odejścia ze służby, no i oczywiście zapewni oszczędności.

Oczywiście kwestia jest jeszcze w sferze plotek i domysłów, ale coraz o tym głośniej, tym bardziej, że policyjny związek już trzyma rękę na pulsie:

https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-zmniejs...ych-mswia/

Pod koniec kwietnia 2020 roku minister finansów zapowiedział nowelizację ustawy budżetowej 2020 w miesiącu czerwiec lub na początku lipca.No ale wtedy na tapecie były wybory zaplanowane na 10.05 . Po mojemu choć mogę się mylić aby nie drażnić suwerena strona rządowa nie zrobi tego do 28.06 a potem kto wie? Życie pokaże gdzie bedą szukać cięć .Może nic strasznego nie będzie a może wiele rzeczy pójść pod finansowy nóż. Któż to wie? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2020, 09:09
Post: #1390
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Witam
a związki SG coś robią ?Zero informacji, zainteresowania...
Jakoś to będzie...
Żenua…. Huh



(08-06-2020 22:36 )quasimodo1 napisał(a):  
(08-06-2020 18:05 )kszekosz napisał(a):  Może to off-topic, ale czy nie uważacie, że kwestia "dodatku geriatrycznego" ma związek z rzekomo przygotowywanym obcięciem odpraw na pożegnanie ze służbą? Znaczące ich zmniejszenie będzie (być może w zamyśle autorów) zniechęcać do odejścia ze służby, no i oczywiście zapewni oszczędności.

Oczywiście kwestia jest jeszcze w sferze plotek i domysłów, ale coraz o tym głośniej, tym bardziej, że policyjny związek już trzyma rękę na pulsie:

https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-zmniejs...ych-mswia/

Pod koniec kwietnia 2020 roku minister finansów zapowiedział nowelizację ustawy budżetowej 2020 w miesiącu czerwiec lub na początku lipca.No ale wtedy na tapecie były wybory zaplanowane na 10.05 . Po mojemu choć mogę się mylić aby nie drażnić suwerena strona rządowa nie zrobi tego do 28.06 a potem kto wie? Życie pokaże gdzie bedą szukać cięć .Może nic strasznego nie będzie a może wiele rzeczy pójść pod finansowy nóż. Któż to wie? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2020, 17:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 18:11 przez bastev.)
Post: #1391
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
AA....jeszcze co do dodatku starczego..
Jak wejdzie to porażka....Cool
Każdy dziadek będzie sziedział…..
Osobiście uważam, że ludzie po 10 latach służby są
też wartościowi.....I np. tak powinno być:
15 LAT SŁUŻBY - 500 ZŁ
20 LAT SŁUŻBY - 1000 ZŁ

A nie tylko dziadków borowych doceniać...
TAKI ponad 20-25 lat doświadczenia będzie po ulicy ganiał??
Tia….już to widzę....Big Grin

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2020, 19:39
Post: #1392
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
To nie jest dodatek dla ludzi z I linii tylko dla biurkowców, wykładowców i naczelnikiem. Ilu jest nas nas na pasach , zielonej lub pracujących w systemie zmianowym z taką wysługą? Osobiście moim zdaniem nie powinno tego być wogle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2020, 21:38
Post: #1393
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(12-06-2020 17:59 )bastev napisał(a):  TAKI ponad 20-25 lat doświadczenia będzie po ulicy ganiał??
24 rok za rok. Ganiam po ulicy. Z sukcesami. I nie zamieniłbym tego na pierdzenie w stołek za biurkiem. Cool

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 01:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2020 02:40 przez quasimodo1.)
Post: #1394
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(12-06-2020 17:59 )bastev napisał(a):  A nie tylko dziadków borowych doceniać...
TAKI ponad 20-25 lat doświadczenia będzie po ulicy ganiał??
Tia….już to widzę....Big Grin

Pozdrawiam


To ześ mało widział

https://nszzp.pl/aktualnosci/asp-sztab-a...z-gniezna/

Zaczynałem jako żołnierz służby zasadniczej WOP pobór lato 1990 - cały czas pierwsza linia strażnica - kompania odwodowa - strażnica - gpk - placówka ( jak pozbieram do kupy szkolenia i szkoły będzie z 4 lata i żeby nie było te gpk i PSG to nie biuro tylko but i pojazd ) - przeżyłem w swojej służbie 1 D-cę Brygady WOP i 9 Komendantów OSG . Mam inne plany w życiu i pierd ..... dodatek starczy - jeszcze kilka miesięcy .
Prawda jest taka ,że co dekada coraz gorszy i słabszy materiał ludzki .A to za zimno,a to za ciepło , a ja to miałem/am robić tylko 8 godzin , a bo mi dzieci płaczą w domu , a to nie mam jak odebrać smroda z przedszkola . Co niektórzy bez doświadczenia podoczepiali sobie gwiazdek i medali i udają mądrych , a to wypindrzone niunie wyglądające jak jajka wielkanocne w mundurze trzęsące się aby hybryda się nie podrapała albo tips nie złamał , a to całe roty umilnych podpierdalaczy ( kiedyś też byli ale w nie takich ilościach - może teraz lepszy system motywujący?) Aaa można jeszcze wymieniać.
Jeszcze nie mam 5 krzyżyka na karku - włosy wypadły - łysa pała, morda przeorana bruzdami od wiatru i mrozu ,ogorzała od słońca - to że z buta to i kondycja zachowana .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 11:52
Post: #1395
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Nic dodać, nic ująć. Alleluja, niektórzy ja......a by sobie dali urwac za każdy grosz. Bez swojego zdania i kręgosłupa. Nepotyzm i przekupowanie funków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 14:39
Post: #1396
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
reniferek skoro nie jesteś przekupny to wg mnie powinieneś służyć w SG "ku chwale ojczyzny". Po co Ci uposażenie??? Spać możesz na placówce no jedynie prowiant SG powinna Ci zapewnić. Będziesz wzór kręgosłupa moralnego, będę Ciebie wszystkim stawiał za wzór do naśladowania. Co Ty na to???
Eeee....ch no i quasi sam widzisz co z tego, że masz już staż w SG na najwyższy dodatek jak sam piszesz że masz inne plany. To jest tylko potwierdzenie tezy, że ci najwytrwalsi też w pewnym momencie mają dość, są wypaleni i nawet taka zachęta nie jest przekonywująca. Takich jak przytoczony policjant z Gniezna jest niewielu to perełki ale bardzo rzadkie przypadki. Ostatnio chwytliwy temat: nawet 18 policjantów pilnuje "starszego pana prezesa" gdzie w garnizonie warszawskim jest ponad tysiąc wolnych wakatów. Pytanie jest czy naprawdę chcemy zatrzymać tych co rozważają odejście ze służby czy tylko pozorujemy takie działania.
Pierdzenie w stołek jest przyjemniejsze niż chodzenie z buta i czym starszy człowiek tym bardziej zdaje sobie z tego sprawę. Taka zachęta dla "biurw' jest jak najbardziej mile widziana ale czy perspektywa chodzenia z buta przez 10 lat bez tego dodatku zachęci funka z 15 letnim stażem, mającego świadomość, że mieląc papiery w ciepłej kancelarii po 25 latach masz 1,5 tyś PLN ekstra??? Kolejny przykład z forum: niepokorny. Z całym szacunkiem kolego dla Ciebie ale musisz jeszcze rok zapier.... po ulicy aby dostać ten dodatek. Ja osobiście nie chciałbym 24 lat spędzić na ulicy. I nie przekonujcie mnie proszę, że to jest chwalebne bo znam z obdukcji kto i jak jest doceniany na drodze i w biurze. Mam rozeznanie też jak biuro to komentuje. Szkoda nerwów i klawiatury.
No nic czas pokaże ilu funkcjonariuszy pozostanie w służbie i na jakich stanowiskach po wejściu w życie tej nowelizacji i czy efekt załatania braków kadrowych zostanie osiągnięty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 17:18
Post: #1397
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Należy jeszcze dodać, że w biurze nikt ci pozoracji nie zrobi ani podrzutu, a na pasku oczywiście!!! Niekiedy często i gęsto trzeba szukać podrzutków w dwumetrowej haszczy z kolegami kleszczami, a w biurze 3x dziennie kawa, świeże plotki co komu i dlaczego. Huta pierwsza do dzielenia dodatków i takie są realia u mnie po trzech latach służby młodzi pchają się do biur bo wiedzą gdzie leży kasa i po co tyle orać na pasku, jak można się usadzić na krześle i okopać Smile Przytoczę tu stwierdzenie "Czwórkę i tak kiedyś dostanę, wystarczy odczekać, bo wpierw muszę klapnąć w biurze". Pozdro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 19:47
Post: #1398
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
(13-06-2020 14:39 )towarzysz napisał(a):  reniferek skoro nie jesteś przekupny to wg mnie powinieneś służyć w SG "ku chwale ojczyzny".
Ty tak na serio?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2020, 22:50
Post: #1399
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
[quote='towarzysz' pid='36711' dateline='1592055546']
reniferek skoro nie jesteś przekupny to wg mnie powinieneś służyć w SG "ku chwale ojczyzny". Po co Ci uposażenie??? Spać możesz na placówce no jedynie prowiant SG powinna Ci zapewnić. Będziesz wzór kręgosłupa moralnego, będę Ciebie wszystkim stawiał za wzór do naśladowania. Co Ty na to??? misiu fisiu, pierdolisz bez sensu. Nigdy nikomu nie dałem się złamać pieniążkami bo to żenada i nie mógłbym spojrzeć sobie w lustro. Są tępe dzidy, które nie widziały znaku na granicy i migreną wywijały sie ze służy na GPKach a dziś pełnią "służbę" np. np. z.cy komendanta. Przekupuja funków
zaby wyniki zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2020, 14:47
Post: #1400
RE: Świadczenia Pieniężne SG - Trzynastka - Mundurówka - Nagrody
Reniferek miło Ciebie po tylu dniach znowu przeczytać. Czytałeś czy próbowałeś zrozumieć tyle czasu Smile
A tak na poważnie to widzę, że nie zrozumiałeś aluzji.
Nie rozróżniasz pieniędzy, które są przyznawane uznaniowo przez przełożonych za "zasługi" od pieniędzy, które będą dane "odgórnie" bez możliwości manipulowania nimi przez komendantów. Te pieniądze mają zachęcić do pozostania w służbie w celu "naprawy" sytuacji kadrowej, a nie mają być "nagrodą" za wyniki czy lojalność wobec swojego komendanta. Dlatego walka była aby nie było warunku "na wniosek komendanta" tylko "oblig", który w znaczny sposób niweluje możliwość ingerencji przełożonych. Ale skoro nie ma możliwości wpływu na przydzielanie tych pieniędzy to ogranicza się dostęp do nich poprzez zawężenie uprawnionych. Zamysł wg rządzących jest taki aby zatrzymać funkcjonariuszy w służbie bez względu na ilość wyników czy "układy" z przełożonymi. No ale skoro 25+ są wartościowi ale 15+ już nie to czas pokaże ilu zostanie w formacjach mundurowych pod wpływem tych dodatków, a i przede wszystkim na jakich stanowiskach. W biurach jak najbardziej chętnie zostaną ale "na ulicy" już niekoniecznie. Quasi jest tego przykładem sam deklaruje, że pomimo spełnienia kryterium już ma dość "ulicy" tym bardziej funki co mają 20 lat służby i "inne plany życiowe" nie będą czekać jeszcze 5 lat w mundurze aby dostać dodatek 1500.
Sam napisałeś: "Są tępe dzidy, które nie widziały znaku na granicy i migreną wywijały sie ze służy na GPKach a dziś pełnią "służbę" np. np. z.cy komendanta." i tacy gdy osiągną kryterium to dostaną te pieniądze i będą dalej trwać na stanowisku a inni "zamiatają po ulicy" i perspektywa jak dotrwasz do 25+ i dalej będziesz na ulicy to dostaniesz dodatek. A może unieść sie honorem i po 25 latach na ulicy zrezygnować z tych 1500 PLN ????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS