Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeniesione konwojowki do Osrodkow
04-02-2013, 11:38
Post: #1
Przeniesione konwojowki do Osrodkow
witam, czy sa koledzy/kolezanki z konwojowek przeniesionych do osrodkow dla uchodzcow?!
jak u was to wyglada?! czy cos sie zmienilo?!
czy wiecie moze kiedy kolejne konwojowki zostana przeniesione pod osrodki?!
pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 22:48
Post: #2
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
(04-02-2013 11:38 )kopernik napisał(a):  witam, czy sa koledzy/kolezanki z konwojowek przeniesionych do osrodkow dla uchodzcow?!
jak u was to wyglada?! czy cos sie zmienilo?!
czy wiecie moze kiedy kolejne konwojowki zostana przeniesione pod osrodki?!
pozdrawiam.
Nie wiem kolego z jakiego OSG jesteś. U mnie wcielenie konwojówki w struktury ośrodka nastąpilo w listopadzie 2011 roku. I co? Od tego momentu staliśmy się typowym mięsem armatnim do wszystkiego. Dopiero na odprawie przed słuzba informują Ciebie kim dzisiaj będziesz kierowcą, konwojentem, d-cą doprowadzenia, czy też np. pomocnikiem KZ lub co gorsza wartownikiem na oddziale z cudzoziemcami. Aby bylo wesolo jak masz kierowcę to nie siedzisz sobie i czekasz na wyjazd tylko do czasu informacji o wyjeździe jesteś WARTOWNIKIEM. I tak np. w porze nocnej na oddziale męskim po 6 godzinach nadzoru nad cudzoziemcami dostajesz info, iz musisz jechać np. 400 km w jedna stronę oczywiście z kimś jeszcze. I co? Co wówczas powinieneś zrobić? Jechać czy też odmówić bo czujesz sie zmęczony. Przelożeni na ten stan rzeczy leją tylko pytam się co będzie jak dojdzie do wypadku to prokurator od razu zapyta się czy czul się Pan Pani na sile aby jechać a skoro nie to dlaczego nie odmówiono wykonania polecenia. I znowu działy znając życie dla KZ i kierowcy bo przełożeni zawsze się wymigają.
Podsumowując konwojówka to tylko na papierze bynajmniej w moim OSG. Teraz jesteśmy rasowymi WARTOWNIKAMI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2013, 07:42
Post: #3
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
heja
dzieki za odpisanie.
tydzien temu rozmawialem z ketrzynem
i u nich znowu inaczej, zostali w tej samej strukturze, naczelnik sie do nich nie miesza, robia dalej to co robili na codzien.
z raz na tydzien poprosza ich by przyszli na spacer
z raz na miesiac jeden z nich pojdzie na sluzbe, bo nie ma ludzi.
ale jak mi mowili chlopaki z ketrzyna, mieli dobrego kierownika, ktory sie elegancko dogadal z nowym naczelnikiem.
jak widac co OSG to inny obyczaj.
teraz gdy musze jechac w konwoj o 5 rano, to spie sobie w domu do 4 rano.
nie wyobrazam sobie przyjsc na 19sta na nocke i o 5 rano jeszcze jechac w polske.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2013, 22:57
Post: #4
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
(05-02-2013 07:42 )kopernik napisał(a):  heja
dzieki za odpisanie.
tydzien temu rozmawialem z ketrzynem
i u nich znowu inaczej, zostali w tej samej strukturze, naczelnik sie do nich nie miesza, robia dalej to co robili na codzien.
z raz na tydzien poprosza ich by przyszli na spacer
z raz na miesiac jeden z nich pojdzie na sluzbe, bo nie ma ludzi.
ale jak mi mowili chlopaki z ketrzyna, mieli dobrego kierownika, ktory sie elegancko dogadal z nowym naczelnikiem.
jak widac co OSG to inny obyczaj.
teraz gdy musze jechac w konwoj o 5 rano, to spie sobie w domu do 4 rano.
nie wyobrazam sobie przyjsc na 19sta na nocke i o 5 rano jeszcze jechac w polske.
Zapraszam do mojego OSG.
Nie dość że niemal wszyscy tyrają na 2 do tego nie są traktowani poważnie przez przelożonych, którzy myślą, iz maja przed sobą buraków. A nie daj boze jak coś beknie na ośrodku to przelozeni zapominaja o nas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2013, 11:30
Post: #5
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
90 % zadań konwojówka wykonuje teraz na rzecz ośrodków. Tak, że wydaje się racjonalne żeby tam były. Ale ich wykorzystanie (w większości przypadówk niezgodne z ich zadaniami) to niestety inna sprawa. I to jest minus. A pracują w nich naprawdę wartościowi ludzie. W tym przypadku dużo zależy od naczelnika ośrodka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2013, 14:53
Post: #6
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
dziekuje za odpisanie.
a mam takie inne pytanie.
wlasnie grzebalem w internecie.
na 12h sluzby przysluguje ci 45 minut odpoczynku.
a zatem, idziesz na nocke do osrodka, rozpoczynasz przykladowo o 19stej
a o 4 rano musisz jechac w konwoj. powinienes skonczyc sluzbe o 7 rano, a w konwoju spedzisz jeszcze 8h.
co wtedy?
gdzies mi sie obilo o uszy, ze po 14h sluzby masz prawo odmowic dalszego pelnienia sluzby. to po pierwsze.
po drugie, jak wykorzystasz przerwe cala na sluzbie w osrodku, to gdzie masz wziac przerwe podczas jazdy w konwoju. przeciez jestes w wiezniarce, przeciez masz osadzonego na pace.
czy moze slyszeliscie o czyms takim, ze po 14h sluzby, funkcjonariusz ma prawo odmowic dalszego pelnienia sluzby.
z gory dziekuje za odpowiedz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2013, 16:38
Post: #7
RE: Przeniesione konwojowki do Osrodkow
Rozporządzenie w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy SG
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2009/s/95/794/1

Zmiana do rozporządzenia
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2011/s/237/1416/1

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS