Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie Majątkowe
09-03-2013, 20:34
Post: #1
Oświadczenie Majątkowe
Dla tycz co lubią się mylić wstawiam oświadczenie majątkowe na ten rok.

Dodaje darmowy transfer więc możecie brać.

http://chomikuj.pl/Icepajak/O*c5*9bwiadc...c4*85tkowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 22:35
Post: #2
RE: Oświadczenie Majątkowe
Mam do kolegów pytanie. Czy będąc na długotrwalym bo ponad 7-mio miesięcznym zwolnieniu lekarskim mam obowiazek zlożenia oświadczenia majatkowego i czy w przypadku niezlożenia grożą mi jakieś sankcje służbowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2013, 23:59
Post: #3
RE: Oświadczenie Majątkowe
Nie ma nic do rzeczy, nawet jeśli pójdziesz do cywila 02 stycznia 2014 to za przyszły rok też będziesz musiał złożyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 00:15
Post: #4
RE: Oświadczenie Majątkowe
(09-03-2013 23:59 )passengerLPG napisał(a):  Nie ma nic do rzeczy, nawet jeśli pójdziesz do cywila 02 stycznia 2014 to za przyszły rok też będziesz musiał złożyć.

Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 01:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 01:11 przez wiedzmin.)
Post: #5
RE: Oświadczenie Majątkowe
1)
Osoby przyjęte do służby lub zatrudnione w Straży Granicznej po wejściu w
życie rozporządzenia składają oświadczenie w dniu nawiązania stosunku służbowego lub stosunku pracy, we właściwej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej.
2)
Osoby, które w dniu wejścia w życie rozporządzenia pozostają w służbie lub są zatrudnione w Straży Granicznej, składają oświadczenie niezwłocznie po wystąpieniu z wnioskiem o rozwiązanie stosunku służbowego lub pisemnym wyrażeniu woli rozwiązania stosunku pracy albo po otrzymaniu pisemnego powiadomienia o rozwiązaniu stosunku służbowego lub
stosunku pracy, we właściwej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, nie później jednak niż na 7 dni przed dniem, w którym nastąpi rozwiązanie stosunku służbowego lub stosunku pracy, albo w dniu rozwiązania umowy o pracę bez
wypowiedzenia.
3)
Wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej składają oświadczenia corocznie do dnia 31 marca oraz na żądanie Komendanta Głównego Straży Granicznej lub właściwych komendantów oddziałów/ośrodków szkolenia Straży
Granicznej, w terminie 14 dni od otrzymania pisemnego żądania jego złożenia, we właściwej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej.
4)
Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej, przebywający na długotrwałych szkoleniach, zwolnieniach lekarskich, urlopach macierzyńskich, wychowawczych, bezpłatnych, oddelegowani do czasowego pełnienia służby oraz w innych niewymienionych powyżej sytuacjach, składają oświadczenia w
miejscu ostatniego stałego pełnienia służby lub zatrudnienia.

Jak będziesz szedł na emeryturę to patrz pkt. 2 wtedy też się składa takie oświadczenie o stanie majątku jeżeli nie złożysz to masz pewną kontrolę UKS
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 15:47
Post: #6
RE: Oświadczenie Majątkowe
Pamiętajcie że za zatajenie jakieś informacji grożą sankcje.

Ostatnio wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności za zatajenie zobowiązania powyżej 10 000 tyś złotych w sprawie jednego z funkcjonariuszy SG PSG Pyrzowice.

Ustawa o SG

Art. 147b. 1. Kto, będąc obowiązany do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 91a, podaje w nim nieprawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
2. W przypadku mniejszej wagi sprawca czynu określonego w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 16:05
Post: #7
RE: Oświadczenie Majątkowe
Czy oświadczenie majątkowe może być wypełnione na komputerze ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2013 16:17 przez Acta PSG.)
Post: #8
RE: Oświadczenie Majątkowe
Tak.

Podpis jednak dokonaj ręcznie Smile

Jak wypełnić można podejrzeć u następujących panów

http://www.bip.kgsg.strazgraniczna.pl/po...tkowe.html

e-mail : acta.psg@gmail.com
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 19:31
Post: #9
RE: Oświadczenie Majątkowe
Podłączę się pod temat.

Jak rozwiązaliście sprawę "cashbacku" (pytanie do posiadaczy tej opcji)? Bank nie przysłał PIT-8c, opierając się interpretacji, iż nie jest to forma dochodu. Teoretycznie - nie ma PIT, nie ma dochodu... ale - US traktuje to jako dochód i należy ująć to w rozliczeniu. Pominięcie w rozliczeniu może się skończyć działką. Po otrzymaniu informacji przez przełożonych o ukaraniu - sprawdzenie oświadczenia majątkowego i kolejna działa...

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 20:19
Post: #10
RE: Oświadczenie Majątkowe
tak się zastanawiam czemu oświadczenie SG jest bardziej szczegółowe niz np. Policji? miałem okazje porównać i ci z SG chcą więcej wiedzieć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2013, 22:00
Post: #11
RE: Oświadczenie Majątkowe
(10-03-2013 20:19 )Gekon napisał(a):  tak się zastanawiam czemu oświadczenie SG jest bardziej szczegółowe niz np. Policji? miałem okazje porównać i ci z SG chcą więcej wiedzieć
Bo jestesmy ELITATongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2013, 11:45
Post: #12
RE: Oświadczenie Majątkowe
żart i to kiepski - elitą chyba pod względem inwigilacji funkcjonariuszy przez SG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 13:07
Post: #13
RE: Oświadczenie Majątkowe
(10-03-2013 19:31 )Krzysztof_P napisał(a):  Podłączę się pod temat.

Jak rozwiązaliście sprawę "cashbacku" (pytanie do posiadaczy tej opcji)? Bank nie przysłał PIT-8c, opierając się interpretacji, iż nie jest to forma dochodu. Teoretycznie - nie ma PIT, nie ma dochodu... ale - US traktuje to jako dochód i należy ująć to w rozliczeniu. Pominięcie w rozliczeniu może się skończyć działką. Po otrzymaniu informacji przez przełożonych o ukaraniu - sprawdzenie oświadczenia majątkowego i kolejna działa...

Pozdrawiam

Rozwiązałem problem. Podpowiadam.

"Uzyskane przez podatrnika przychody z tytułu cash back, stanowią przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 20 updof. Podatnik ma obowiązek opodatkować je w zeznaniu wykazując kwotę tego przychodu w PIT-36 w części D.1, w wierszu 8, w polu 77, niezależnie od tego czy otrzyma PIT-8C z banku czy nie."

Czyli zamiast PIT-37 - składamy PIT-36.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 23:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2013 00:03 przez maluch.)
Post: #14
RE: Oświadczenie Majątkowe
ok ale zauważyłem że mając konto na Alior Zync informacja jest wysyłana do Urzędu Skarbowego dopiero po wysłaniu rekomendacji
Jak ktoś może rozliczyć się z US nie otrzymując informacji od pracodawcy, źródła dochodu.
Jeżeli prowadzisz swoje, zarabiasz to OK musisz sam tego pilnować ale w przypadku otrzymywania zarobku od kogoś ten ktoś musi udokumentować twoje zarobki, przedstawić ile składki odprowadził ewentualnie ile premii wypłaciłi wtedy należy się rozliczyć
Jeżeli się mylę proszę o podstawy prawne, w końcu pracujemy w firmie która się na tym opiera
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2013, 10:45
Post: #15
RE: Oświadczenie Majątkowe
Link do strony Ministerstwa Finansów


Oto link do jednej z wielu odpowiedzi na podobne pytania składane przez posiadaczy kont z cashbackiem.

Miałem identyczne przekonanie, iż nie ma PIT= nie ma potrzeby rozliczenia. Banki uzyskały interpretację taką, że cashback nie jest dochodem a nagrodą i obowiązuje stawka, po przekroczeniu której płaci się podatek.
Niemniej jednak to Urząd Skarbowy zajmuje się ściąganiem podatku i jako podatnik, za niewłaściwe rozliczenie z US będę ścigany. Bank jak Poncjusz Piłat umyje ręce - bo to nie ich będzie rozliczał US.

To samo dotyczy oświadczenia majątkowego - niezależnie od kwoty - brak wskazania dochodu z tego tytułu (wg interpretacji US) może być potraktowane jak zatajenie....

...i tak za głupie 11zł muszę się bujać...


Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2013 20:30 przez marcell.)
Post: #16
RE: Oświadczenie Majątkowe
To oświadczenie majątkowe to jakaś paranoja. Rzygać mi się chciało gdy musiałem przekopać całe mieszkanie w celu odnalezienia dokumentów potwierdzających mój majątek (gdzie tu idea OŚWIADCZENIA). Myślałem, że szczytem wszystkiego było wezwanie mnie w zeszłym roku w celu złożenia oświadczenia do oświadczenia. I jeszcze te pogróżki sankcjami karnymi (w jednym z postów powyżej). Jeszcze kilka lat a zakopiemy się we własnych *******, zapominając o tym do czego naprawdę zostaliśmy powołani jako formacja...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 19:38
Post: #17
RE: Oświadczenie Majątkowe
http://www.bip.kgsg.strazgraniczna.pl/po...tkowe.html

oświadczenia majątkowe naszych wodzirejów - zapraszam do lektury, jciekawe ilu się załapało na to co Panowie mają po jedynce z przodu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 22:56
Post: #18
RE: Oświadczenie Majątkowe
Trochę to nie etyczne zaglądać komuś do kieszeni ale przejrzałem pobieżnie kilka oświadczeń komendantów oddziałów i zastanawiam się, jak oni zarządzają oddziałem skoro nie potrafią prawidłowo wypełnić oświadczenia majątkowego. Rolleyes

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 02:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2013 02:28 przez marcell.)
Post: #19
RE: Oświadczenie Majątkowe
Nius of the year. Na okeciu ponad 300 funkcjuszy zostalo wezwanych do poprawienia swych oswiadczen. Zastanawilem sie jaki akt prawny reguluje ta zakrojana na szeroka skale, blyskotliwa i odwazna akcje. Otoz jest to decyzja kgsg wydana do rozp. Msw. Przykladowo sprawdzilem czy KG Policji wpadl na podobny pomysl. Otoz nie. Biedakowi zabraklo wyobrazni lub poczucia humoru Smile Za to nasza formacja po poprawkach bedzie bielsza niz szaty Papieza Franciszka Wink sory za bledy ale pisze z telefonu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 08:35
Post: #20
RE: Oświadczenie Majątkowe
Może ktoś wkleić linka do tej decyzji KGSG. Google nic nie znalazło. Sad

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS