Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie Majątkowe
26-09-2013, 08:37
Post: #21
RE: Oświadczenie Majątkowe
Proszę bardzo

DECYZJA NR 255
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 31 października 2008 r.
w sprawie dokonywania analizy danych zawartych w oświadczeniach o stanie majątkowym funkcjonariuszy oraz pracowników Straży Granicznej
W związku z § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 marca 2008 r. w sprawie postępowania w sprawach oświadczeń o stanie majątkowym funkcjonariuszy oraz pracowników Straży Granicznej (Dz. U. Nr 51, poz. 297) ustala się, co następuje:
§ 1.
Decyzja określa:
1) tryb wyznaczenia funkcjonariuszy oraz pracowników jednostek i komórek organizacyjnych właściwych w sprawach ochrony informacji niejawnych, upoważnionych do dokonywania analizy danych zawartych w oświadczeniach o stanie majątkowym, zwanych dalej „oświadczeniami”;
2) tryb postępowania w trakcie analizy danych zawartych w oświadczeniach oraz w przypadku ich niezgodności ze stanem faktycznym;
3) zadania komórki organizacyjnej właściwej w sprawach kadrowych, dotyczące przygotowania w wyznaczonym terminie, imiennego wykazu funkcjonariuszy i pracowników pełniących służbę lub zatrudnionych we właściwej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej;
4) sposób ewidencjonowania oświadczeń;
5) postępowanie z oświadczeniami w przypadku przeniesienia funkcjonariusza lub pracownika Straży Granicznej do innej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej.

§ 2.
Komendant Główny Straży Granicznej, komendanci oddziałów Straży Granicznej, Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, zwani dalej „podmiotem właściwym do odebrania oświadczenia”, pisemnie upoważnią podległych funkcjonariuszy lub pracowników komórek organizacyjnych właściwych w sprawach ochrony informacji niejawnych, do dokonywania analizy danych zawartych w oświadczeniach, do odebrania których są właściwi.
§ 3.
1. W przypadku wypełnienia oświadczenia niezgodnie z zawartymi na formularzu oświadczenia objaśnieniami (np. nieczytelny wpis, brak wpisu, skreślenia, itp.) osoba dokonująca analizy oświadczenia umożliwia osobie składającej oświadczenie złożenie pisemnych wyjaśnień co do sposobu jego wypełnienia.

2. Osoba dokonująca analizy danych zawartych w oświadczeniu, w przypadku niemożności wyjaśnienia powstałych wątpliwości, o których mowa w ust. 1, sporządza notatkę służbową zawierającą informację i wnioski, co do dalszego trybu postępowania, którą następnie przedstawia podmiotowi właściwemu do odebrania oświadczenia.
§ 4.
Jeżeli zgromadzony materiał uzasadnia podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 147b ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2005 r. Nr 234, poz. 1997 z późn. zm.) lub w art. 233 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.), osoba dokonująca analizy oświadczenia, zobowiązana jest do poinformowania w formie notatki o tym fakcie podmiot właściwy do odebrania oświadczenia, wraz z propozycją dalszego postępowania, oraz na jej polecenie przekazania całości zgromadzonych materiałów do Zarządu Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, celem podjęcia dalszych czynności służbowych.
§ 5.
1. Komórka organizacyjna właściwa w sprawach kadrowych zobowiązana jest w terminie do dnia 31 stycznia każdego roku kalendarzowego, przygotować i przekazać komórce organizacyjnej właściwej w sprawach ochrony informacji niejawnych, imienny wykaz funkcjonariuszy i pracowników pełniących służbę lub zatrudnionych w jednostce organizacyjnej, według stanu na dzień 31 grudnia roku ubiegłego, który powinien zawierać: imię i nazwisko, imię ojca, datę urodzenia oraz jednostkę lub komórkę organizacyjną Straży Granicznej, w której funkcjonariusz oraz pracownik pełni służbę lub jest zatrudniony.

2. Wykaz powinien nadto zawierać dane o funkcjonariuszach oraz pracownikach:

1) tymczasowo aresztowanych, z uwzględnieniem okresów ich tymczasowego aresztowania ze wskazaniem zakładów karnych, w których zostali oni osadzeni;
2) oddelegowanych do pełnienia służby lub wykonywania pracy poza Strażą Graniczną;
3) oddelegowanych do pełnienia służby lub wykonywania pracy poza granicami państwa.
3 Komórka organizacyjna właściwa w sprawach kadrowych zobowiązana jest do niezwłocznego przesłania informacji, do komórki organizacyjnej właściwej w sprawach ochrony informacji niejawnych, o każdym przypadku nawiązania stosunku służbowego lub stosunku pracy oraz jego rozwiązaniu z funkcjonariuszem oraz pracownikiem Straży Granicznej, a także o każdym przypadku przeniesienia funkcjonariusza lub pracownika Straży Granicznej do pełnienia służby lub wykonywania pracy winnej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej.
§ 6.
Kierownicy komórek organizacyjnych właściwych w sprawach ochrony informacji niejawnych Straży Granicznej, w terminie do dnia 31 maja każdego roku kalendarzowego, przekazują właściwym kierownikom jednostek organizacyjnych Straży Granicznej zbiorczą informację, o ilości przyjętych oświadczeń oraz dane personalne osób, które nie dopełniły obowiązku ich złożenia w terminie.
§ 7.
1. Oświadczenia gromadzone są w teczkach oświadczeń majątkowych, które zakładane są odrębnie dla każdego funkcjonariusza oraz pracownika Straży Granicznej.

2. Teczki oświadczeń majątkowych rejestrowane są w „Rejestrze teczek oświadczeń majątkowych”, zwanym dalej „rejestrem”, który prowadzony jest w formie pisemnej w komórce organizacyjnej właściwej w sprawach ochrony informacji niejawnych. Niezależnie od prowadzenia rejestru w formie pisemnej, dopuszcza się również prowadzenie rejestru w formie elektronicznej.
3. Rejestr zawiera w szczególności następujące informacje: liczbę porządkową, numer rejestracyjny teczki oświadczeń majątkowych, imię i nazwisko funkcjonariusza lub pracownika Straży Granicznej, datę złożenia oświadczenia, adnotację o przekazaniu teczki oświadczeń majątkowych lub o zniszczeniu oświadczenia.
4. W przypadku przeniesienia funkcjonariusza lub pracownika Straży Granicznej do pełnienia służby lub wykonywania pracy w innej jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, jego teczkę oświadczeń majątkowych przekazuje się niezwłocznie kierownikowi jednostki organizacyjnej, właściwemu dla nowego miejsca pełnienia służby lub wykonywania pracy.
§ 8.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 13:37
Post: #22
RE: Oświadczenie Majątkowe
Dzięki.
Funki które już były na rozmowie w sprawie oświadczeń majątkowych twierdzą, że sprawa dotyczy błahych spraw (typu brak przecinka) które nie mają wpływu na całość oświadczenia. Poszła też plotka, że taka ilość wzywanych funków spowodowana jest nieuchronnymi redukcjami w oddziale i komórka zajmująca się oświadczeniami chce udowodnić jak bardzo jest potrzebna.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2013, 20:28
Post: #23
RE: Oświadczenie Majątkowe
Właśnie nasunęła mi się myśl
Może w końcu ktoś skontroluje tą komórkę, która zawsze twierdzi że jest nieomylna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2013, 22:15
Post: #24
RE: Oświadczenie Majątkowe
Byłem, poprawilem. Co z tego ze innym dlugopisem - oświadczenie, dzięki temu, będzie wyglądało bardzo zabawnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2014, 17:51
Post: #25
RE: Oświadczenie Majątkowe
Witajcie.
Nie jestem f-szem SG (jest nim moja żona). Ja robię w SW. Jak co roku wkurza mnie fakt, że muszę podawać swój dochód w jej oświadczeniu majątkowym. Czy coś się ruszyło w tym temacie w Waszej służbie i nie musicie już podawać, czy jest bez zmian.

Zaznaczam, że nie interesuje mnie tłumaczenie, że Ustawa o SG nakłada taki obowiązek. Ja nie służę w SG, więc ta ustawa mnie nie dotyczy, tak więc twierdzę, że takie żądanie jest bezprawne.

W SW sprawa jest już wyjaśniona. Dyrektor Generalny stwierdził. że nie ma przepisów prawa zmuszających mnie do podania dochodu żony. Pismo DG w tej sprawie macie tutaj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2014, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2014 20:47 przez morski48.)
Post: #26
RE: Oświadczenie Majątkowe
(15-11-2014 17:51 )hando78 napisał(a):  Witajcie.
Nie jestem f-szem SG (jest nim moja żona). Ja robię w SW. Jak co roku wkurza mnie fakt, że muszę podawać swój dochód w jej oświadczeniu majątkowym. Czy coś się ruszyło w tym temacie w Waszej służbie i nie musicie już podawać, czy jest bez zmian.

Zaznaczam, że nie interesuje mnie tłumaczenie, że Ustawa o SG nakłada taki obowiązek. Ja nie służę w SG, więc ta ustawa mnie nie dotyczy, tak więc twierdzę, że takie żądanie jest bezprawne.

W SW sprawa jest już wyjaśniona. Dyrektor Generalny stwierdził. że nie ma przepisów prawa zmuszających mnie do podania dochodu żony. Pismo DG w tej sprawie macie tutaj


Już w oświadczeniach za 2013 rok nie trzeba było podawać. Nawet jak wejdziesz w zakładkę BIP byle jakiego oddziału SG i wejdziesz w oświadczenia komendantów to zobaczysz, że większość też już nie podaje dochodu żony/męża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2014, 12:07
Post: #27
RE: Oświadczenie Majątkowe
Jest jakiś akt prawny, który to reguluje ? Wiesz jak jest - "Co wolno Wojewodzie....."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2014, 13:03
Post: #28
RE: Oświadczenie Majątkowe
(16-11-2014 12:07 )Matarez napisał(a):  Jest jakiś akt prawny, który to reguluje ? Wiesz jak jest - "Co wolno Wojewodzie....."

USTAWA z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej
Art. 91a
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1) z dnia 11 marca 2008 r. w sprawie postępowania w sprawach oświadczeń o stanie majątkowym funkcjonariuszy oraz pracowników Straży Granicznej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2014, 13:46
Post: #29
RE: Oświadczenie Majątkowe
Czy decyzja nr 255 KGSG z dnia 31 października 2008 r. w sprawie dokonywania analizy danych zawartych w oświadczeniach przytoczona przez marcell'a jest aktualnie obowiązująca?
Pytam bo niedawno kobieta dokonująca analizy oświadczeń w NwOSG zarzuciła jednej z funkcjonariuszek, że "odkłada za dużo pieniędzy" i nakazała jej napisać oświadczenie dlaczego tak się dzieje i jak ona to robi. Z przytoczonej wyżej decyzji wynika, że osoba dokonująca analizy oświadczeń ma zwracać uwagę na przecinki, podpisy, wypełnienie wszystkich pól itp a nie na to, że ktoś odkłada 80% swojego uposażenia. Od tego jest inna komórka. Funkcjonariuszka wściekła się i powiedziała, że takiego oświadczenia nie napisze. I tak się zastanawiam czy osoba dokonująca analizy oświadczeń ma prawo żądać takich oświadczeń i czy coś może grozić funkcjonariuszce za odmowę sporządzenia takiego oświadczenia?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2014, 17:44
Post: #30
RE: Oświadczenie Majątkowe
(17-11-2014 13:46 )niepokorny napisał(a):  Czy decyzja nr 255 KGSG z dnia 31 października 2008 r. w sprawie dokonywania analizy danych zawartych w oświadczeniach przytoczona przez marcell'a jest aktualnie obowiązująca?
Pytam bo niedawno kobieta dokonująca analizy oświadczeń w NwOSG zarzuciła jednej z funkcjonariuszek, że "odkłada za dużo pieniędzy" i nakazała jej napisać oświadczenie dlaczego tak się dzieje i jak ona to robi. Z przytoczonej wyżej decyzji wynika, że osoba dokonująca analizy oświadczeń ma zwracać uwagę na przecinki, podpisy, wypełnienie wszystkich pól itp a nie na to, że ktoś odkłada 80% swojego uposażenia. Od tego jest inna komórka. Funkcjonariuszka wściekła się i powiedziała, że takiego oświadczenia nie napisze. I tak się zastanawiam czy osoba dokonująca analizy oświadczeń ma prawo żądać takich oświadczeń i czy coś może grozić funkcjonariuszce za odmowę sporządzenia takiego oświadczenia?

Niektórzy muszą czuć się potrzebni a sprawa miała miejsce przed listopadem więc ktoś chciał się wykazaćBig Grin Swoją drogą ciekawe oświadczenie do oświadczenia majątkowego.Huh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 22:26
Post: #31
RE: Oświadczenie Majątkowe
Czy ktoś z Was wypełnia oświadczenie majątkowe używając Worda lub innego edytora? Mam akurat wzór w wordzie i nie chce mi się długopisem :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2016, 23:12
Post: #32
RE: Oświadczenie Majątkowe
Wgrałeś oświadczenie ale hasła nie podałeś...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 07:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2016 07:46 przez marcell.)
Post: #33
RE: Oświadczenie Majątkowe
(10-02-2016 23:12 )kabanos napisał(a):  Wgrałeś oświadczenie ale hasła nie podałeś...
???
Chodziło mi o praktykę. Czy ktoś wypełnia oświadczenie na kompie, drukuje i podpisuje? Bo nie spotkałem się z czymś takim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 08:24
Post: #34
RE: Oświadczenie Majątkowe
Jeśli w instrukcji jest napisane że ma być wypełnione odręcznie przez składającego to pewnie tak ma być ..choć nic mi o takim zapisie nie wiadomo. A jeśli takiego zapisu nie ma to wystarczy poprawność wypełnienia plus Twój podpis potwierdzający zawarte w oświadczeniu dane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 08:44
Post: #35
RE: Oświadczenie Majątkowe
Dzieki, tez tak myślę. Zrobię sobie szablon, który będę klepal do emerytury :-) No chyba że sama konstrukcja oświadczenia się zmieni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 10:19
Post: #36
RE: Oświadczenie Majątkowe
(10-02-2016 22:26 )marcell napisał(a):  Czy ktoś z Was wypełnia oświadczenie majątkowe używając Worda lub innego edytora? Mam akurat wzór w wordzie i nie chce mi się długopisem :-)

Ja tak robię już od dwóch lat i kilku znajomych też.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 12:07
Post: #37
RE: Oświadczenie Majątkowe
Może ktoś wrzucić najnowszy z 30.12.2015 załącznik w Wordzie do wypełnienia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 16:54
Post: #38
RE: Oświadczenie Majątkowe
Podpis na każdej stronie wydruku powinien załatwić sprawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016 10:42 przez marcell.)
Post: #39
RE: Oświadczenie Majątkowe
Bieszczadzki tygrys, dzięki.
Daje link do wzoru oświadczenia:
[Link w poście PlanetaX]

Przy okazji ciekawa wypowiedz naszego 01 o oświadczeniach majątkowych na spotkaniu ze związkowcami (za http://nszzfsg.org):
"w kwestii ujednolicenia w MSWiA przepisów w zakresie składania oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy. Walka z korupcją jest dla rządu priorytetem, jednak zostanie dokonana analiza pod względem racjonalności. Decyzja o zmianie przepisów w tym zakresie jest uzależniona od decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2016, 08:46
Post: #40
RE: Oświadczenie Majątkowe
To co powyżej czyli wzór oświadczenia majątkowego AD 2016 (format - Word) tylko pobierane bezpośrednio z serwera forum.


.rtf  O_wiadczenie maj_tkowe.rtf (Rozmiar: 334.84 KB / Pobrań: 325)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS