Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie Majątkowe
22-02-2017, 21:39
Post: #61
RE: Oświadczenie Majątkowe
...ale tam jest przecinek...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2017, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2017 22:05 przez krissg.)
Post: #62
RE: Oświadczenie Majątkowe
Jeśli przyjmiemy, że przychodem jest każda korzyść jaką uzyskujemy to powinniśmy wpisać wszystkie ulgi podatkowe, otrzymane mundury, darmowe podreczniki ba nawet darmowe przedszkole, czy szkołę. I tak mogli byśmy się w ten paradoks zagłębiać.

(22-02-2017 21:39 )marine napisał(a):  ...ale tam jest przecinek...

Tak jest przecinek. Tylko co to jest ten wpływ wartości.

Wartości – przedmioty i przekonania, determinujące względnie podobne przeżycia psychiczne i działania jednostek. W rozumieniu kulturowym wartości to powszechnie pożądane w społeczeństwie przedmioty o symbolicznym charakterze oraz powszechnie akceptowane sądy egzystencjonalno-normatywne (orientacje wartościujące). Pojęcie wartości wywodzi się z języka niemieckiego od słów Wert i Wuerde, które oznaczają godność, honor, powagę lub godny i wartościowy.

Bez litra nie rozbierzesz Big Grin Fenomen prawa polega na tym, że ilu prawników tyle interpretacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2017, 23:01
Post: #63
RE: Oświadczenie Majątkowe
[/quote]Bez litra nie rozbierzesz Big Grin Fenomen prawa polega na tym, że ilu prawników tyle interpretacji.[/quote]

Dokładnie Tongue Można by powiedzieć, że każdy ".uj na swój strój" Cool
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 16:07
Post: #64
RE: Oświadczenie Majątkowe
(22-02-2017 12:28 )marcell napisał(a):  Przeczytalem dość uwaznie rozdział VII oswiadczenia. I zgodnie z tym co tam jest napisane to np. sprzedaż auta trzeba uwzględnić, moje1,25zl. z lokaty też :-) Swiadczenia na dzieci nie są tam wymienione, ale oczywiście twórca oswiadczenia zostawił furtkę w postaci sformulowania "inne niewymienione źródła przychodu". I teraz trzeba się zastanawiać jaka definicja przychodu siedziała w glowie twórcy oświadczenia :-)
kredyt w działalności też jest wg niektórych źródeł przychodem.
Ba uzyskanie pewnych dotacji na rozwój działalności też jest wg tych źródeł przychodem.
Środki ze sprzedaży samochodu też są przychodem ale czasem warto ten samochód opylić poniżej 10k PLN mimo że w oświadczeniu za rok poprzedni wartość była wyższa.

(22-02-2017 21:45 )krissg napisał(a):  Jeśli przyjmiemy, że przychodem jest każda korzyść jaką uzyskujemy to powinniśmy wpisać wszystkie ulgi podatkowe, otrzymane mundury, darmowe podreczniki ba nawet darmowe przedszkole, czy szkołę. I tak mogli byśmy się w ten paradoks zagłębiać.
Ulgi podatkowe jak najbardziej niektórzy traktują jako przychód.
Ba, nawet oddziałowi zajmujący się tym też chcą aby to wpisywać Wink


Ostatnio było jakieś szkolenie u nas w tym temacie i po szkoleniu sporo osób się zgodziło że jakby chciał wyprowadzić pieniążki, mieć lewą kasę, czy samochody, mieszkania to wszystko idzie ominąć, kwestia prawnika. Po prostu te oświadczenia sporo odstają od rzeczywistości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2017 16:53 przez krissg.)
Post: #65
RE: Oświadczenie Majątkowe
(23-02-2017 16:07 )niki napisał(a):  Ulgi podatkowe jak najbardziej niektórzy traktują jako przychód.
Ba, nawet oddziałowi zajmujący się tym też chcą aby to wpisywać Wink

Dlatego nie mam wątpliwości, że co oddział to inna interpretacja przepisów. I pewnie każdy oddział ma inną interpretację prawną napisaną przez radcę z oddziału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 19:32
Post: #66
RE: Oświadczenie Majątkowe
(21-02-2017 23:04 )krissg napisał(a):  
(21-02-2017 22:17 )kszekosz napisał(a):  
(21-02-2017 22:16 )krissg napisał(a):  
(21-02-2017 21:53 )Boruc79 napisał(a):  Śmiej się, w BiOSG tak sobie życzą. Dlatego pytam na forum bo osobiście nie ująłem tego w oświadczeniu.

Przecież w oświadczeniu wpisujemy przychody. A 500+ to świadczenie wychowawcze a nie przychód.

Ostatnio rozsyłano w NOSG opinię prawną, że jak najbardziej wpisywać.

A podali konkretnie z jakich przepisów to wynika, że świadczenie wychowawcze traktują jako przychód?

Niestety nie mam już wglądu do tego pisma, żeby Ci odpowiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2017, 19:49
Post: #67
RE: Oświadczenie Majątkowe
(23-02-2017 19:32 )kszekosz napisał(a):  
(21-02-2017 23:04 )krissg napisał(a):  A podali konkretnie z jakich przepisów to wynika, że świadczenie wychowawcze traktują jako przychód?

Niestety nie mam już wglądu do tego pisma, żeby Ci odpowiedzieć.

Szkoda, mogło by to rozjaśnić część wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2019, 10:15
Post: #68
RE: Oświadczenie Majątkowe
Koledzy czy w OM wpisujemy swój wkład który mamy w PKZP?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2019, 11:26
Post: #69
RE: Oświadczenie Majątkowe
ja traktuje to jako oszczędności i wpisuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2019, 21:21
Post: #70
RE: Oświadczenie Majątkowe
Ja mam inne pytanko. Moja żona jest domownikiem oraz jest ubezpieczona w krusie oraz oczywiście pracuje na gospodarstwie u rodziców... Oczywiście pitu nie dostanie itd. czy mam wpisywać w jakiś sposób jej dochody ? I ogólnie jak podchodzą u was do zarobionych pieniędzy przez żonę/męża ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2019, 22:26
Post: #71
RE: Oświadczenie Majątkowe
A po co dochody żony?
Zresztą była nawet kiedyś jakaś prawna opinia z pałacu, że dochodów współmałżonka się nie podaje.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2019, 09:36
Post: #72
RE: Oświadczenie Majątkowe
Niby się nie wpisuje a wszyscy przyjemniej u nas wpisują...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2019, 10:07
Post: #73
RE: Oświadczenie Majątkowe
A co jeżeli żona odmawia podania swoich dochodów?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2019, 10:22
Post: #74
RE: Oświadczenie Majątkowe
W oświadczeniu majątkowym podaje się tylko i wyłącznie dochody funkcjonariusza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2019, 21:49
Post: #75
RE: Oświadczenie Majątkowe
Co oddział to obyczaj...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2019, 10:00
Post: #76
RE: Oświadczenie Majątkowe
Ogólnie jest tak, że nie trzeba podawać dochodów współmałżonka. Ale jak to w SG jest wszyscy wiemy..za pół roku będziemy pisać wyjaśnienia bo za duzo odłożyłem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2019, 22:41
Post: #77
RE: Oświadczenie Majątkowe
Dochodów małżonka nie ma obowiązku podawać. Jeżeli ktoś natomiast ma chęć tym się pochwalić, to jego wola.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 11:19
Post: #78
RE: Oświadczenie Majątkowe
Jeżeli jesteś w rozdzielności majątkowej to nie musisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 15:40
Post: #79
RE: Oświadczenie Majątkowe
Dobra ale powiedzcie jak wpisać jak żona jest na krusie ? Czy nic nie wpisywać? Na krusie jako domownik i pracuje na gospodarstwie u rodziców...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 17:38
Post: #80
RE: Oświadczenie Majątkowe
Po pierwsze to w oświadczeniu majątkowym podaje się przychód a nie dochód. Jest różnica. Po drugie nie ma żadnego prawnego obowiązku podawania przychodu swojego współmałżonka. Ta sprawa została już wyjaśniona kilka lat temu i stosowna opinia została przekazana z KGSG do OSG i dalej PSG. Obowiązek sporządzenia oświadczenia majątkowego ciąży na funkcjonariuszu co określa ustawa. Jeżeli małżonek funkcjonariuszem nie jest to nie musi w tym partycypować. Nie ma w tym przypadku znaczenia czy małżonkowie ustanowili rozdzielność majątkową. Niepokorny pytał co się stanie jeżeli współmałżonek odmówi podania swojego przychodu? Odpowiedź brzmi- nic, nie musi tego robić. Nawet rozliczenie podatku wspólnie z małżonkiem jest jedynie prawem, a nie obowiązkiem małżonków. Więc w jaki sposób masz poznać ten przychód? Nie pamiętam czy kwestia ta nie była rozwiązana w projekcie ustawy o jawności życia publicznego w ten sposób, że wprost nakładała obowiązek podania przychodu w przypadku bycia małżonkiem funkcjonariusza publicznego. Tak czy siak projekt trafił do kosza, a obowiązku dalej nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS