Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planowanie służb
24-06-2014, 15:18
Post: #21
RE: Planowanie służb
Po służbie trwającej 12 godzin minimum 11 godzin odpoczynku więc nikt nie może cię zmusić do uczestnictwa w takim szkoleniu ale kij ma dwa końce bo jak dojeżdżasz to mogą ci zaplanować szkolenie w następnym dniu i specjalnie będziesz musiał na nie przyjechać wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Kwestię te reguluje:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 czerwca 2009 r. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej - Dz.U. z 2009 nr 95 poz. 794.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 15:45
Post: #22
RE: Planowanie służb
(24-06-2014 13:52 )Alzheimer napisał(a):  Jeśli boisz się konsekwencji nieformalnych nieobecności w szkoleniu, to zostań na nim i manifestacyjnie zemdlej, sugerując przemęczenie. Będzie cyrk.

I tym sposobem strace prawo jazdy na rok Tongue
Ma byc podobno tez jakis sprawdzian pisemny z przepisow na tym szkoleniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 17:25
Post: #23
RE: Planowanie służb
Idź pogadaj z komendantem. Rozmowa czasem dużo daje.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 17:53
Post: #24
RE: Planowanie służb
No wlasnie tutaj jest taki komendant, ze o niczym z nim pogadac nie mozna. Jutro sie rano sie przekonam jak to faktycznie wyglada. Generalnie zamierzam jechac po sluzbie do domu bo dziecko ma zaplanowana wizyte kontrolna u lekarza, a ze w grafiku mam dzien wolny to nie zamierzam spedzac go na placowce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 18:14
Post: #25
RE: Planowanie służb
W gestii przełożonych jest tak organizować szkolenia aby każdemu pasowało a nie naginać przepisy i kazać komuś zostać po nocce na szkoleniu. Do tego nikt nie ma prawa cię zmusić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 18:41
Post: #26
RE: Planowanie służb
No nie kumam masz wolne a masz być w służbie - skoro w SWK nie ma wpisu administracja/szkolenie to twoi przełożeni są wolni jak piłeczka. To, ze nie masz wpisu w systemie nie jest z przypadku. Nikt nie wyciągnie żadnych konsekwencji bo na jakiej podstawie ? Wpisu w SWK nie ma, a szkolenie nie jest niczym wyjątkowym co by zmuszało do złamania zasady wolnego po służbie. Wojny nie ma... idź do domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 19:23
Post: #27
RE: Planowanie służb
Oczywiście jak masz jaja , bo jak nie masz jaja ( jaj ) to przyjdziesz i będziesz siedział cicho jak sabaka .
I tak cię będą w d.... je..ać aż do emki!!!!
A więc jak w teleturnieju : " Wybór należy do Ciebie !!!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 01:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2014 02:04 przez Artek_SG.)
Post: #28
RE: Planowanie służb
jak pisałem wcześniej jest Zarządzenie KG w sprawie szkoleń( tylko nie pamiętam które) - poszukaj i się nim podpieraj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 16:11
Post: #29
RE: Planowanie służb
zdrowy rozsądek; masz ważne plany na ten dzień - zmykaj do domu i zajmuj się ważnymi sprawami; chcesz mieć to z głowy, a nie jeździć na dodatkowy termin - zostań "przedrzem" szkolenie albo słuchaj
ameryki nie odkryłem
ps a u mnie to raczej trzeba prosić, żeby po służbie można było zostać na takim szkoleniu, cóż co placówka to placówka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 16:47
Post: #30
RE: Planowanie służb
U nas też były szkolenia po nocnej służbie ( i raczej nikt nie narzekał zważywszy ,że większość dojeżdza po kilkadziesiąt km) do czasu ,aż gość wyjeżdzając ze szkolenia tuż za przejściem poszedł na czołówkę.
Teraz planują szkolenia w swk najczęściej w drugi dzień po nocce dotyczy rzecz jasna tylko I linii ( reszta wszystko kuma).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 00:22
Post: #31
RE: Planowanie służb
No i pojechalem sobie do domu, specjalnie nikt mnie nie zatrzymywal Tongue
Ale wiem, ze sporo ludzi zostalo, szczegolnie "mlodych". Byli tacy co schodzili z nocki, zostawali na szkoleniu i wieczorem znowu na nocke.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 15:04
Post: #32
RE: Planowanie służb
Siemka. Czy istnieje jakiś akt prawny regulujący kwestię informowania ff-sza o planowanej sluzbie? Np. w SWK mam dwie puste kratki 10.01 i 11.01 więc czy istnieje opcja że 10.01 o godz 12:00 dostaje telefon ze mam przyjść na nockę tego dnia albo dniowke dnia nastepnego? Oczywiście zakładając że wcześniej nikt nie wepcha służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 18:21 przez Oni.)
Post: #33
RE: Planowanie służb
48 lub 72h przed musisz być poinformowany o służbie. Puste okna czyli DW czy co? Dziwnie tam u Was planują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2017, 18:24
Post: #34
RE: Planowanie służb
(02-01-2017 15:04 )endrju napisał(a):  Siemka. Czy istnieje jakiś akt prawny regulujący kwestię informowania ff-sza o planowanej sluzbie? Np. w SWK mam dwie puste kratki 10.01 i 11.01 więc czy istnieje opcja że 10.01 o godz 12:00 dostaje telefon ze mam przyjść na nockę tego dnia albo dniowke dnia nastepnego? Oczywiście zakładając że wcześniej nikt nie wepcha służby.

Dz.U. z 2009 nr 95 poz. 794,
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 10 czerwca 2009 r. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 13:06
Post: #35
RE: Planowanie służb
A co w przypadku zakończenia służby np. dzis o godz 5.30 i zapoznanie się z grafikiem z którego wynika że jutrzejszy dzień czyli 07.02 jest Dw po czym dziś o godz 12 otrzymało się telefon, że jutro jednak służba na 6?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 13:20
Post: #36
RE: Planowanie służb
No co jeżeli masz już plany coś opłacone bądź wyjeżdżasz to przy takim telefonie mówisz, że nie da rady bo było DW i masz już coś zaplanowane natomiast jeżeli nic nie robisz to jasno przepisy mówią 11 godz. różnicy i nie dwa razy w tej samej dobie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 13:31
Post: #37
RE: Planowanie służb
To tak jak myślałem. Dzięki bardzo za odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 14:18
Post: #38
RE: Planowanie służb
(06-02-2017 13:06 )davidk3 napisał(a):  A co w przypadku zakończenia służby np. dzis o godz 5.30 i zapoznanie się z grafikiem z którego wynika że jutrzejszy dzień czyli 07.02 jest Dw po czym dziś o godz 12 otrzymało się telefon, że jutro jednak służba na 6?

Przyjście w takim przypadku do służby to dobra wola funkcjonariusza. Przełożeni są fer wobec Ciebie to jak nie masz planów mówisz ok. Jak jesteś z nimi na wojennej ścieżce bo cały czas robią ci pod górę to stosujesz zasadę wzajemności i miowisz nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2017, 16:03
Post: #39
RE: Planowanie służb
Dziękuję bardzo krissg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2018, 14:32
Post: #40
RE: Planowanie służb
Witam wszystkich,
prosiłbym o odpowiedź na moje wątpliwości. Kwestia była już wcześniej omówiona, ale dość dawno więc coś mogło się zmienić.
Po pierwsze: czy istnieje przepis, zarządzenie, rozkaz (cokolwiek) umożliwiający zwiększenie liczby pracujących weekendów (soboty i niedzieli) ponad to co uwzględniono w § 9 pkt 3 rozporządzenia o czasie służby?
Po drugie: (zakładając, że nie istnieje) - kto i w jaki sposób odpowiada, za niezapewnienie funkcjonariuszowi zgodnie z rozporządzeniem wolnej liczby weekendów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS