Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania okresowe.
19-09-2022, 16:46
Post: #1
Badania okresowe.
Witam. Mam pytanie o badania okresowe. W W-M OSG od kilku tygodni służba BHP wykreśla ze skierowań pozycje "służba z narażeniem życia". Jak sprawa wygląda w innych OSG? W naszym oddziale tłumacza się, że takie mają najnowsze wytyczne. Zostawiają tylko dla WZD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2022, 20:54
Post: #2
RE: Badania okresowe.
U nas miejsce badań oddalone jest ponad 60 km od placówki. Oczywiście zzs się nie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2022, 18:36
Post: #3
RE: Badania okresowe.
(19-09-2022 16:46 )Wopek 2018 napisał(a):  Witam. Mam pytanie o badania okresowe. W W-M OSG od kilku tygodni służba BHP wykreśla ze skierowań pozycje "służba z narażeniem życia". Jak sprawa wygląda w innych OSG? W naszym oddziale tłumacza się, że takie mają najnowsze wytyczne. Zostawiają tylko dla WZD.

a masz taki zapis w "analizie ryzyka zawodowego" na określonym stanowisku ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2022, 17:08
Post: #4
RE: Badania okresowe.
Cześć wszystkim, czy jeżeli muszę dojechać do okulisty do badań okresowych oddalonego o 115km od miejsca zamieszkania to czy powiedzieć swojemu kierownikowi o tym żeby dopisał mi godziny do grafiku? Jakieś PS? Bo to trochę będzie mnie kosztować, a nie robię tego dla przyjemności...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-09-2022, 22:23
Post: #5
RE: Badania okresowe.
(26-09-2022 17:08 )Alexis995 napisał(a):  Cześć wszystkim, czy jeżeli muszę dojechać do okulisty do badań okresowych oddalonego o 115km od miejsca zamieszkania to czy powiedzieć swojemu kierownikowi o tym żeby dopisał mi godziny do grafiku? Jakieś PS? Bo to trochę będzie mnie kosztować, a nie robię tego dla przyjemności...

Powinno to być wykonywane w miarę możliwości w godzinach pracy, jednak kiedy nie ma takiej możliwości nie dopiszą Ci godzin. Należy Ci się zwrot za dojazd w tym przypadku według kodeksu pracy. Kilka razy mi się zdarzyło, ze robiłem to poza godzinami pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2022, 08:00
Post: #6
RE: Badania okresowe.
A jak rozumieć określenie że jest lub nie ma możliwości? Czy należy przez to rozumieć, że zależy to tylko od przychylności przełożonego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2022, 09:08
Post: #7
RE: Badania okresowe.
(26-09-2022 17:08 )Alexis995 napisał(a):  Cześć wszystkim, czy jeżeli muszę dojechać do okulisty do badań okresowych oddalonego o 115km od miejsca zamieszkania to czy powiedzieć swojemu kierownikowi o tym żeby dopisał mi godziny do grafiku? Jakieś PS? Bo to trochę będzie mnie kosztować, a nie robię tego dla przyjemności...

W mojej placówce nie ma z tym problemu. Wystawiają PS i funk jedzie sobie na badania. Badania okresowe są robione na polecenie przełożonego, skierowanie podpisuje komendant więc nikt nikomu łaski nie robi. Co najwyżej musisz pojechać do wskazanej placówki medycznej z którą oddział podpisał umowę na świadczenie usług. Dojazd albo komunikacją publiczną (zwrot za bilety), albo za zgodą przełożonego pojazdem służbowym lub pojazdem prywatnym i wypłacana "kilometrówka". Chociaż ostatnio preferowane jest połączenie komunikacją publiczną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS