Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
22-09-2013, 15:23
Post: #41
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
W MOSG nadal liczą kursy rok za rok (podoficerka, chorążówka, atestaty) - uzasadnienie , brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 12:50
Post: #42
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Czyli kursy liczone 1...L4 liczone 1,5. Zwolnienie lekarskie ma oczywiście związek z bezpośrednią ochroną GP... to przecież logiczne, tak? Normalnie nowy odcinek Monty Python święty graal w realu... kto udaje że ma konia między nogami sami sobie odpowiedzcie. Do OSG i KGSG dotarł też pewnie film motywujący https://www.youtube.com/watch?v=tvbyY7oMT2E obowiązkowy przed wydanie decyzji o przeliczniku...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2013, 14:34
Post: #43
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(17-07-2013 19:59 )aladam napisał(a):  Teraz po krótce dla zainteresowanych - Komendant Główny po moim odwołaniu uchylił w całości decyzję K-nta MOSG o odmowie wydania zaświadczenia o przebiegu służby i zaliczeniu czasu na kursach do wysługi 1 za 1,5 i nakazał wydanie zaświadczenia i zaliczeniu czasu na kursach do okresów za które przysługuje rok za półtora.

w moim przypadku w całym zamieszaniu chodzi o roczną pensję - więc dzwonię do kadr i pytam jaka procedura - no i odpowiedź nie wiemy bo to taki pierwszy przypadek - no cyrku ciąg dalszy. Jutro jadę załatwić sprawę po swojemu.

bardzo ciekawi mnie finał tej sprawy. Aladam - napisz proszę czy w końcu udało Ci się odejść na emeryturę z art. 45 ust.2 pkt (roczna pensja)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 22:03
Post: #44
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Pomimo , że K-nt Główny zaliczył kursy do wysługi 1,5 za rok to odmówił zmiany rozkazu personalnego na umożliwiający otrzymanie rocznej pensji. Argumentacja byłą mniej więcej taka że można zmienić decyzje administracyjną ale nie jest to obligatoryjne i oni nie zmienią bo nie.

Oczywiście odwołałem się do ministra ale odpowiedż była w podobnym stylu więc jestem aktualnie w trakcie pisania pozwu do sądu.

Co ciekawe żaden z organów nie odniósł się do kwestii bezprawnego odlicznia okresów kursów od wysługi 1,5 za rok mam nadzieję że sąd się wypowie na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 14:28
Post: #45
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Walcz chłopie,trzymam kciuki! Informuj na bieżąco o postępach, myśle ze sporo osób jest zainteresowanych.Powodzenia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 15:06
Post: #46
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(16-11-2013 22:03 )aladam napisał(a):  Pomimo , że K-nt Główny zaliczył kursy do wysługi 1,5 za rok to odmówił zmiany rozkazu personalnego na umożliwiający otrzymanie rocznej pensji. Argumentacja byłą mniej więcej taka że można zmienić decyzje administracyjną ale nie jest to obligatoryjne i oni nie zmienią bo nie.

Oczywiście odwołałem się do ministra ale odpowiedż była w podobnym stylu więc jestem aktualnie w trakcie pisania pozwu do sądu.

Co ciekawe żaden z organów nie odniósł się do kwestii bezprawnego odlicznia okresów kursów od wysługi 1,5 za rok mam nadzieję że sąd się wypowie na ten temat.
dzięki za informację, powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-02-2014, 22:41
Post: #47
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Czy coś wiadomo jak się potoczyła ta sprawa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2014, 22:40
Post: #48
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Prośba o wykładnię. Wygląda na to że poszczególne kadry OSG interpretują przepisy jakby w RP obowiązywało prawo federalne inne dla każdego OSG Smile http://www.nszzfsg.pl/index.php/do-pobra...rtdown/11/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2014, 15:58
Post: #49
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(02-03-2014 22:40 )quasimodo1 napisał(a):  Prośba o wykładnię. Wygląda na to że poszczególne kadry OSG interpretują przepisy jakby w RP obowiązywało prawo federalne inne dla każdego OSG Smile http://www.nszzfsg.pl/index.php/do-pobra...rtdown/11/
dokładnie tak... Może w końcu ujednolicą zasady naliczania i nie trzeba będzie walczyć o swoje (przynajmniej w tym temacie)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2014, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2014 13:24 przez quasimodo1.)
Post: #50
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(02-03-2014 22:40 )quasimodo1 napisał(a):  Prośba o wykładnię. Wygląda na to że poszczególne kadry OSG interpretują przepisy jakby w RP obowiązywało prawo federalne inne dla każdego OSG Smile http://www.nszzfsg.pl/index.php/do-pobra...rtdown/11/
Odpowiedż KSSG - "MASŁO MAŚLANE " - wykładnia jak komu wygodnie ,albo mają takich radców prawnych którzy nie wiedzą jak interpretować przepisy - jedna firma - tysiąc interpretacji - wszystko zależy od kadr poszczególnych komend OSG. Tak jak napisał arek32 w dziale humor graniczny - " śmieją się w żywe oczy "
http://www.nszzfsg.pl/index.php/aktualno...kolen-w-sg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2014, 09:13
Post: #51
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(27-03-2014 13:22 )quasimodo1 napisał(a):  
(02-03-2014 22:40 )quasimodo1 napisał(a):  Prośba o wykładnię. Wygląda na to że poszczególne kadry OSG interpretują przepisy jakby w RP obowiązywało prawo federalne inne dla każdego OSG Smile http://www.nszzfsg.pl/index.php/do-pobra...rtdown/11/
Odpowiedż KSSG - "MASŁO MAŚLANE " - wykładnia jak komu wygodnie ,albo mają takich radców prawnych którzy nie wiedzą jak interpretować przepisy - jedna firma - tysiąc interpretacji - wszystko zależy od kadr poszczególnych komend OSG. Tak jak napisał arek32 w dziale humor graniczny - " śmieją się w żywe oczy "
http://www.nszzfsg.pl/index.php/aktualno...kolen-w-sg
czyli zostaje "po staremu" - w razie niekorzystnego naliczenia wysługi przez kadry pozostaje odwołanie do Komendanta Głównego...
Róbmy to. Nawet gdy takie odwołanie nie będzie miało większego znaczenia dla samego odwołującego (oczywiście jeśli będzie jakakolwiek podstawa do odwołania). Może jednak zmieni to podejście "góry" do tematu i kadry poszczególnych oddziałów w końcu dostaną konkretne wytyczne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 22:46 przez NO4.)
Post: #52
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Łosz dawno mnie tutaj nie było... co tam w SG ? Smile

MOSG, zaliczenie kursów w moim przypadku wyglądało bardzo zdrowo ( pozdrawiam p. Wojtka w tym momencie z cywila ), kserokopie świadectw z kursów zawierają wpis stacjonarne - 1,5... zaoczne 1... brak wpisu 1,5 Big Grin bo przecież gdyby był zaoczny to by wpisali, tak ? Big Grin

PS. Panie Wojtku jeśli Pan to czyta, sorry że olałem obiegówkę na koniec i przyniosłem tylko wpis o zdaniu blachy i legitymacji. Wszyscy twierdzili, że to niemożliwe tak odejść. A jednak, nie ma rzeczy niemożliwych. Konsternacja osób zwolnionych z myślenia w Komendzie, popierdujących ze strachu na samą myśl o wyłamaniu się z szeregu, którym mówi się, że obiegówki nie będzie - BEZCENNE Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 13:53
Post: #53
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
jestem w trakcie naliczeń, głowi mnie jak mi naliczę 1/1,5
odbywałem kurs zaoczny szkoły chorążych
posiadam świadectwo ukończenia studium służby granicznej na którym nic nie pisze że odbywało się zaocznie tylko okres od do
czy w kadrach mają zapiski że to był kurs zaoczny ????
chodzi o MOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 21:07
Post: #54
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Witam serdecznie Brać Graniczna.
Czy jest coś nowego w temacie naliczania szkoleń i kursów w SG?
Może ostatnio ktoś przerabiał ten temat z kadrami, jak liczą ? Ja dzisiaj dowiedziałem się w swoim OSG że wszystkie kursy powyżej miesiąca są odejmowane od wysługi 1,5 za rok ! Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 05:58
Post: #55
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(28-04-2015 21:07 )Zmęczony97 napisał(a):  Witam serdecznie Brać Graniczna.
Czy jest coś nowego w temacie naliczania szkoleń i kursów w SG?
Może ostatnio ktoś przerabiał ten temat z kadrami, jak liczą ? Ja dzisiaj dowiedziałem się w swoim OSG że wszystkie kursy powyżej miesiąca są odejmowane od wysługi 1,5 za rok ! Pozdrawiam
Jaki oddział? Ostatnio dzwoniłem do kadr (MOSG) i według nich rok za rok liczone są szkolenia stacjonarne - podstawowe, podoficerskie, chorążackie i oficerskie. Pozostałe kursy traktowane są jako podnoszące kwalifikacje i liczone są rok za półtora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 19:00
Post: #56
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Nie ważne jaki kurs, ważne czy było się na etacie w oddziale czy w placówce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 20:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2015 20:38 przez martinez.)
Post: #57
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(29-04-2015 19:00 )pchor_1 napisał(a):  Nie ważne jaki kurs, ważne czy było się na etacie w oddziale czy w placówce.
akurat to jest oczywiste. Wyobraź sobie, że w MOSG (i nie tylko) przy naliczaniu wysługi biorą pod uwagę rodzaj szkolenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 21:25
Post: #58
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
Podobno ważne jest czy kurs odbywało się jako oddelegowany czy jako przeniesiony rozkazem....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2015, 18:44
Post: #59
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(29-04-2015 05:58 )martinez napisał(a):  
(28-04-2015 21:07 )Zmęczony97 napisał(a):  Witam serdecznie Brać Graniczna.
Czy jest coś nowego w temacie naliczania szkoleń i kursów w SG?
Może ostatnio ktoś przerabiał ten temat z kadrami, jak liczą ? Ja dzisiaj dowiedziałem się w swoim OSG że wszystkie kursy powyżej miesiąca są odejmowane od wysługi 1,5 za rok ! Pozdrawiam
Jaki oddział? Ostatnio dzwoniłem do kadr (MOSG) i według nich rok za rok liczone są szkolenia stacjonarne - podstawowe, podoficerskie, chorążackie i oficerskie. Pozostałe kursy traktowane są jako podnoszące kwalifikacje i liczone są rok za półtora.

POSG. Poprosiłem pięknie o wstępne naliczenie wysługi także zobaczymy jak liczą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 10:12
Post: #60
RE: Kursy/szkolenia - jak zaliczane?
(30-04-2015 18:44 )Zmęczony97 napisał(a):  
(29-04-2015 05:58 )martinez napisał(a):  
(28-04-2015 21:07 )Zmęczony97 napisał(a):  Witam serdecznie Brać Graniczna.
Czy jest coś nowego w temacie naliczania szkoleń i kursów w SG?
Może ostatnio ktoś przerabiał ten temat z kadrami, jak liczą ? Ja dzisiaj dowiedziałem się w swoim OSG że wszystkie kursy powyżej miesiąca są odejmowane od wysługi 1,5 za rok ! Pozdrawiam
Jaki oddział? Ostatnio dzwoniłem do kadr (MOSG) i według nich rok za rok liczone są szkolenia stacjonarne - podstawowe, podoficerskie, chorążackie i oficerskie. Pozostałe kursy traktowane są jako podnoszące kwalifikacje i liczone są rok za półtora.

POSG. Poprosiłem pięknie o wstępne naliczenie wysługi także zobaczymy jak liczą.
...zobaczymy - ja napisałem raport na emeryturę Cool
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS