Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaliczenie lat wysługi
15-05-2013, 23:24
Post: #1
Zaliczenie lat wysługi
Przyjąłem się do firmy przed rokiem 1999r. mam zaliczone lata ze szkoły zawodowej, mam świadectwo pracy. Pytam kolegów którzy odchodzili na emeryturę jak ZERO nalicza te lata, czy tylko okresy przepracowane, czy zaokrągla o okres wakacji? Proszę o odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 07:07
Post: #2
RE: Zaliczenie lat wysługi
Czy to była szkoła tzw. przyzakładowa z odbywaniem praktyk w tym zakładzie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 13:21
Post: #3
RE: Zaliczenie lat wysługi
Tak. Z czasu jaki przepracowałem ucząc się, mam świadectwo pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 17:44
Post: #4
RE: Zaliczenie lat wysługi
To prawdopodobnie zer to zaliczy. Dla pewności pobierz z zusu zaświadczenie iż ten pracodawca odprowadzał za Ciebie składki na ubezpieczenie. Problem będzie jak te składki odprowadzał na bezimiennych listach, wtedy czeka Cię grzebanie w archiwach. Jeżeli te praktyki rozpocząłeś przed 16 rokiem życia koniecznie odszukaj umowę o pracę dla młodocianej osoby, którą w tym wypadku ten pracodawva musiał z Tobą podpisać. Powodzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 18:09
Post: #5
RE: Zaliczenie lat wysługi
Zaliczą tyle ile jest na umowie czyli konkretnie od dnia XX do dnia YY. Jeśli umowa obejmowała okres wakacji to zaliczą i wakacje jeśli tylko rok szkolny to zaliczą tylko rok szkolny. Raczej nie ma czegoś takiego jak zaokrąglanie wakacji w poczet wysługi emerytalnejWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2013, 18:35
Post: #6
RE: Zaliczenie lat wysługi
Dzięki, sprawdzę jeszcze raz szczegółowo jak to wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2013, 15:55
Post: #7
RE: Zaliczenie lat wysługi
Ze względu na to, że w oddziale Pani od naliczania lat pracy wie mniej niż ja. Postanowiłem nie robić jej zagwozdki i niech policzy tylko to co mam w mundurze, resztę z cywila policzę sam. Rozesłałem wici po ZUS-ie niech tropią ślady mojej bytności z przed latSmile Chodzi dokładnie o trzy lata szkolnych praktyk. Mam na to umowę o pracę i świadectwo pracy, muszę jeszcze dojść do dokumentów które potwierdzą odprowadzanie składek za konkretne miesiące.

Jeżeli komuś przyznali emkę bez zagłębiania się w takie szczegóły, tylko na podstawie tych dokumentów jakie mam, to proszę o kontakt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS