Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służba, emerytura,… 2022-2023
25-11-2022, 13:36
Post: #1
Służba, emerytura,… 2022-2023
Witam Was serdecznie!
Moi drodzy, jak myślicie tak na spokojnie bez gó..burzy czy spełnią nasze postulaty czy temat przeciągną, oleją jak zwał tak zwał.
15 lat sluzby jeszcze nie mam ale niewiele brakuje, i tak się zastanawiam nad naszymi starszymi koleżankami i kolegami, że za wysługę niekiedy w bardzo trudnych warunkach piszę tu o zielonej granicy gdzie kiedyś to był „ but” teraz narzekać nie można jest podobnie ale nie az tak ciężko…
I moje pytanie brzmi czemu nasi Starsi koledze dostają z liścia w twarz tak im dziękują za te lata służby, odejścia w lutym są wiadome naliczania etc.
a robią wszystko od marca…żeby dostali jak najmniej jak najmniej Nie chodzi mi teraz o rząd, tylko dlaczego nasi przełożeni i wyżej dlaczego Oni nie interweniują obok „ związków” przecież wiedzą jak to wygląda. Gdzie tu logika… życzę Tym co odchodzą aby dostali to na co zasłużyli - a zasłużyli na wiele…
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2022, 16:16
Post: #2
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
Jest takie stare powiedzenie "gdzie kończy się logika zaczyna się Straż Graniczna".

A propo do kiedy trzeba rzucić kwity, żeby być pewnym zwolnienia przed 1 marca. Czy dobrze rozumiem, że do 30.11.2022.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2022, 16:23
Post: #3
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
(25-11-2022 16:16 )mateusz napisał(a):  Jest takie stare powiedzenie "gdzie kończy się logika zaczyna się Straż Graniczna".

A propo do kiedy trzeba rzucić kwity, żeby być pewnym zwolnienia przed 1 marca. Czy dobrze rozumiem, że do 30.11.2022.

Jakoś do 28 listopada masz 100% pewności ..pamiętając, że luty ma 28 dniWink Szczerze wątpię by ktoś w kadrach był tak złośliwy i przeciągnął "wywalanie z formacji" do 1 marca nawet dla składających 30 listopada i ciut późniejWink Choć teoretycznie mogą....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2022, 17:53
Post: #4
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
Decyzja o odejściu nie jest na pewno prosta. Moim zdaniem trzeba bardzo na chłodno przemyśleć za i przeciw. Nie masz pełnej (albo i masz) weź swój PIT z ubiegłego roku, podziel na miesiące i zobaczysz ile zarabiasz. Potem wylicz sobie wysokość emerytury, Odejmij jedno od drugiego i przemyśl czy stać Cię na taki wariant. Czasy na rynku pracy nie są najlepsze i do tego trzeba dodać niepewność co będzie się działo na rynku w przyszłym roku. Kwota waloryzacji emerytury może i przyzwoita, ale w przypadku funkcj. z 15 letnim stażem (zakładam też że młodych wiekiem) będzie powodować potrzebę natychmiastowego zatrudnienia w innym miejscu. Owczy pęd i wzajemne nakręcanie na odejścia ze służby powtarza się każdej jesieni. Moim zdaniem kalkulacja na chłodno, a nie podpowiedzi kolegów, plotki o bliżej nieokreślonych zmianach przepisów nie powinno decydować o terminie odejścia ze służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2022, 21:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2022 21:54 przez Greg.)
Post: #5
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
A czy jesteś pewny co się będzie działo w służbach mundurowych MSWiA w następnym roku? Czasy na rynku pracy są są dobre... nie pracuje ten kto nie chce...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2022, 23:25
Post: #6
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
(25-11-2022 13:36 )james napisał(a):  Witam Was serdecznie!
Moi drodzy, jak myślicie tak na spokojnie bez gó..burzy czy spełnią nasze postulaty czy temat przeciągną, oleją jak zwał tak zwał.
15 lat sluzby jeszcze nie mam ale niewiele brakuje, i tak się zastanawiam nad naszymi starszymi koleżankami i kolegami, że za wysługę niekiedy w bardzo trudnych warunkach piszę tu o zielonej granicy gdzie kiedyś to był „ but” teraz narzekać nie można jest podobnie ale nie az tak ciężko…
I moje pytanie brzmi czemu nasi Starsi koledze dostają z liścia w twarz tak im dziękują za te lata służby, odejścia w lutym są wiadome naliczania etc.
a robią wszystko od marca…żeby dostali jak najmniej jak najmniej Nie chodzi mi teraz o rząd, tylko dlaczego nasi przełożeni i wyżej dlaczego Oni nie interweniują obok „ związków” przecież wiedzą jak to wygląda. Gdzie tu logika… życzę Tym co odchodzą aby dostali to na co zasłużyli - a zasłużyli na wiele…
Pozdrawiam.
Troll jesteś
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2022, 12:49
Post: #7
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
(25-11-2022 17:53 )chomop1 napisał(a):  ... kalkulacja na chłodno, a nie podpowiedzi kolegów, plotki o bliżej nieokreślonych zmianach przepisów nie powinno decydować o terminie odejścia ze służby.

Zgadza się.
Trzeba usiąść, przeliczyć ile trzeba dorobić w cywilu, a następnie zadać sobie pytanie - czy ja coś potrafię robić? Jeśli tak to kwit, jeśli zaś firma nam uratowała życie to siedzimy do końca.
Prosta sprawa.

Szczęśliwe jest życie emeryta!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2022, 13:22
Post: #8
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
(25-11-2022 23:25 )Nemo napisał(a):  
(25-11-2022 13:36 )james napisał(a):  Witam Was serdecznie!
Moi drodzy, jak myślicie tak na spokojnie bez gó..burzy czy spełnią nasze postulaty czy temat przeciągną, oleją jak zwał tak zwał.
15 lat sluzby jeszcze nie mam ale niewiele brakuje, i tak się zastanawiam nad naszymi starszymi koleżankami i kolegami, że za wysługę niekiedy w bardzo trudnych warunkach piszę tu o zielonej granicy gdzie kiedyś to był „ but” teraz narzekać nie można jest podobnie ale nie az tak ciężko…
I moje pytanie brzmi czemu nasi Starsi koledze dostają z liścia w twarz tak im dziękują za te lata służby, odejścia w lutym są wiadome naliczania etc.
a robią wszystko od marca…żeby dostali jak najmniej jak najmniej Nie chodzi mi teraz o rząd, tylko dlaczego nasi przełożeni i wyżej dlaczego Oni nie interweniują obok „ związków” przecież wiedzą jak to wygląda. Gdzie tu logika… życzę Tym co odchodzą aby dostali to na co zasłużyli - a zasłużyli na wiele…
Pozdrawiam.
Troll jesteś
???? No i bez komentarza, sam jesteś troll… po co ten głupi komenatrz kolego, lepiej się poczułeś z tym wpisem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2022, 11:21
Post: #9
RE: Służba, emerytura,… 2022-2023
https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...ikwidowany

Podwyzki od marca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS