Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ujednolicenie dodatków.
28-05-2013, 19:26
Post: #1
Ujednolicenie dodatków.
Czy słyszeliście o projekcie zrównania dodatków służbowych w całej SG w zależności od grupy. Czyli do poszczególnej grupy ma być przyznany jeden stały dodatek. Ma to podobno nastąpić od września. Jeśli macie jakieś sprawdzone informacje, podzielcie sięSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 20:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013 20:03 przez Alzheimer.)
Post: #2
RE: Ujednolicenie dodatków.
Idea zmian jest ponoć inna. Dodatek ma być motywacyjny.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 20:41
Post: #3
RE: Ujednolicenie dodatków.
Z moich źródeł wynika, że mają właśnie zrobić jeden dodatek do poszczególnej grupy aby uniknąć pompowania dodatków jak to ma miejsce np. w komendach oddziałów, podczas gdy na zielonej lub w patrolówkach ludzie siedzą na najniższych możliwych niestety. Im na szczęście wyszło by to zasłużenie na dobre a kawowym zaparzaczom by się ukróciłoSmile Sumując to wszystko wyjdzie że SG zaoszczędzi a porządni solidni funkowie dostaną więcej do U.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 17:37
Post: #4
RE: Ujednolicenie dodatków.
(28-05-2013 20:41 )borderkill napisał(a):  Z moich źródeł wynika, że mają właśnie zrobić jeden dodatek do poszczególnej grupy aby uniknąć pompowania dodatków jak to ma miejsce np. w komendach oddziałów, podczas gdy na zielonej lub w patrolówkach ludzie siedzą na najniższych możliwych niestety. Im na szczęście wyszło by to zasłużenie na dobre a kawowym zaparzaczom by się ukróciłoSmile Sumując to wszystko wyjdzie że SG zaoszczędzi a porządni solidni funkowie dostaną więcej do U.

i to by w końcu była prawdziwa reforma...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 17:46
Post: #5
RE: Ujednolicenie dodatków.
Gdyby to była prawda, to jestem za.
Tak jak i 90% funkow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 20:07 przez lenek.)
Post: #6
RE: Ujednolicenie dodatków.
(29-05-2013 17:46 )keyser soze napisał(a):  Gdyby to była prawda, to jestem za.Tak jak i 90% funkow.
Do momentu złożenia raportu o emeryturę Sad

(29-05-2013 17:46 )keyser soze napisał(a):  Gdyby to była prawda, to jestem za.Tak jak i 90% funkow.
Do momentu złożenia raportu o emeryturę Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 20:10
Post: #7
RE: Ujednolicenie dodatków.
Chodzi Ci Lenek o możliwość podwyższenia emerytury czy też o jej wysokość w związku z tym, że jakieś elementy pensji mogą się do niej po zmianie rozporządzenia nie zaliczać?
Jestem kompletnym ignorantem w sprawach emerytalnych (pomimo nabycia praw) więc nie wiem podług czego to liczą? Pensji brutto czy też jest jakiś zapis, jakie części uposażenia się tu wliczają np. dodatki o charakterze stałym itp?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 20:22
Post: #8
RE: Ujednolicenie dodatków.
Po nowemu nie będzie możliwości podkręcania dodatku służbowego przed odejściem na emke. Poza tym nie po to robią zamieszanie w dodatkach aby "komuś dać" tylko aby były oszczędności - już widzę miny 90% funków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 21:16 przez keyser soze.)
Post: #9
RE: Ujednolicenie dodatków.
Lenek, "zwykli" funkcjonariusze nie dostawali zwiększonych dodatków na odejście.
Przynajmniej ja nie znam żadnego.

Ps. nawet jak zrównają "na sztywno" dodatki do dolnej granicy, to i tak większość nie straci - powód? - większość ma minimum, no ewentualnie +1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 21:41
Post: #10
RE: Ujednolicenie dodatków.
Z ludzi, których znam nikt nie odchodził o "suchym pysku". Czasami to był dodatek, czasami wyższe U.
Wyjątek stanowili goście z PD lub robiący grupę.
Żeby sprawa była jasna - podwyższenie było przed oficjalnym raportem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 09:58
Post: #11
RE: Ujednolicenie dodatków.
(28-05-2013 20:41 )borderkill napisał(a):  Z moich źródeł wynika, że mają właśnie zrobić jeden dodatek do poszczególnej grupy aby uniknąć pompowania dodatków (...)

Idiotyzm.
1. Po co w takim razie dodatek??? Skoro miałby być stały, to powinien być wliczony w U.
2. Gdzie jego motywacyjna funkcja??? Jeśli będzie stały, to po co się wysilać?

Jeśli zmiany faktycznie pójdą w takim kierunku, to przełożony nie będzie już miał czym mnie straszyć - tempo pracy spadnie, a "chorowitość" wzrośnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2013, 16:18
Post: #12
RE: Ujednolicenie dodatków.
Nie pisałem nic o motywacji. Z punktu widzenia poczciwych wyrobników zauważam duży plus jeśli ten sposób reformy dodatku się sprawdzi.
Przykład: na zwykłej PSG st. kontr. z reguły 5 gr dodatku
Ten sam st. kontr. w Oddziałach lub KGSG +/_ 12 i więcej.
Zatem gdy będzie uśredniony np do 7 czy 8 to funkowie faktycznie pracujący na tych z mega dodatkami zyskająSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2013, 18:42
Post: #13
RE: Ujednolicenie dodatków.
@bordekill - wierz dalej Smile
w KGSG starszy kontroler to odpowiednik asystenta, nie znam takiego z 12 grupą dodatku. 12 grupę to ma zastępca naczelnika lub expert. Pomijam debeściaków i wielbłądów, ale ich statystycznie nie jest zbyt wielu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2013, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2013 20:17 przez Valhalla49.)
Post: #14
RE: Ujednolicenie dodatków.
(31-05-2013 16:18 )borderkill napisał(a):  Nie pisałem nic o motywacji. Z punktu widzenia poczciwych wyrobników zauważam duży plus jeśli ten sposób reformy dodatku się sprawdzi.
Przykład: na zwykłej PSG st. kontr. z reguły 5 gr dodatku
Ten sam st. kontr. w Oddziałach lub KGSG +/_ 12 i więcej.
Zatem gdy będzie uśredniony np do 7 czy 8 to funkowie faktycznie pracujący na tych z mega dodatkami zyskająSmile

Coś Ci się poplątało z tą +/_ 12 i więcej dla starszego kontrolera.
Zastępca Komendanta PSG III kat./ etat mjr - ma taką grupę dodatku a nie starszy kontroler, nawet w KGSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS