Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca w cywilu przed służbą w SG
12-01-2023, 10:32
Post: #1
Praca w cywilu przed służbą w SG
Cześć,
obecnie w internetach panuje szum informacyjny odnośnie stażu pracu w cywilu przed rozpoczęciem służby w SG (generalnie w mundurówkach).

Mam już za sobą parę ładnych lat pracy w cywilu, a obecnie jestem w trakcie procesu rekrutacji do SG. Tylko nabrałem wątpliwości, czy te lata opłacania ZUS-u przed służbą mi nie przedpadną, gdybym jednak dostał się do SG. W myśl zasady, że można pobierać tylko jedną emeryturę. Szkoda by było, bo to jednak parę złotych już na koncie ZUS leży.

Czy ktoś może rzucić tu trochę światła?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2023, 00:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2023 00:04 przez falkon750.)
Post: #2
RE: Praca w cywilu przed służbą w SG
Lata pracy w cywilu nie wilczą ci się do emerytury mundurowej ale do dodatku za staż tak.Takze po 25 latach dostanies emeryturę tylko za lata przepracowane w mundurze.Zycze powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2023, 12:51
Post: #3
RE: Praca w cywilu przed służbą w SG
Lata pracy w cywilu nie wliczają się do emerytury mundurowej, jednak po osiągnięciu wieku emerytalnego (65 lat) otrzymasz prawo do wypłaty emerytury ZUSowskiej za okres przepracowany w cywilu. Jeśli więc uda Ci się odsłużyć 25 lat w mundurze i dożyjesz do 65. roku życia to nabędziesz prawo do dwóch emerytur: mundurowej i z ZUS. Dotyczy to wyłącznie mundurowych przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2023, 14:47
Post: #4
RE: Praca w cywilu przed służbą w SG
Potwierdzam to napisał Grobell. Jestem w takiej sytuacji.

,,...Takich, dla których myślenie okazywało się doświadczeniem przykrym i groźnym. Utajonych głupców, leniów i mentalnych ospalców płci obojga,(...)Po wyrzuceniu z uczelni.(...)trafiali do dyplomacji, czekały na nich armia, flota i policja, najgłupszym pozostawała polityka. ..."
Sezon burz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS