Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WZD
29-08-2013, 12:56
Post: #1
WZD
Bardzo ciekawia mnie procedury rekrutacyjne do WZD. Jezeli to dozwolone, to czy ktos w jakims stopniu moglby mi je chociaz troche przyblizyc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2013, 13:33
Post: #2
RE: WZD
(29-08-2013 12:56 )dracolix napisał(a):  Bardzo ciekawia mnie procedury rekrutacyjne do WZD. Jezeli to dozwolone, to czy ktos w jakims stopniu moglby mi je chociaz troche przyblizyc?

Tu masz wymogi tzw. "fizyczne":

http://www.morski.strazgraniczna.pl/wzdnab.htm

Jak się już dostaniesz do WZD to po okresie "próbnym" chłopaki zadecydują czy chcą z Tobą dalej pracować czy też nie. Jeśli nie to wracasz do odbijania przysłowiowego stempla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2013, 20:55
Post: #3
RE: WZD
Jako ciekawostkę. Kilka lat temu kumplowi z lotniskowej kuwety zachciało się polatać we feniksach. Normy sprawnościowe wyśrubowane jak diabli a on nie miał żadnego pchnięcia żeby załatwić sobie wejście do nich bez egzaminów. Ale się skubany zawziął. I jako jedyny zaliczył cały egzamin. Feniksy w szoku. Twierdzili, że to jest niemożliwe. Ale przyjąć go musieli. Następnego dnia normy zostały podniesione. Zapewne chodziło o to by znowu nie musieli przyjmować jakiegoś funka bez układów.
Jakież było nasze zdziwienie gdy po niecałym miesiącu z feniksów wylądował w konwojówce. Na własną prośbę. Nigdy nie przyznał się o co poszło. Z innych źródeł dowiedzieliśmy się, że feniksy za pomocą pięści wytłumaczyli mu, że nie chcą w ich elitarnej grupie zwykłego funkcjonariusza.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 06:05
Post: #4
RE: WZD
A co to te feniksy? To skymarshall'e?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 09:49
Post: #5
RE: WZD
(30-08-2013 06:05 )keyser soze napisał(a):  A co to te feniksy? To skymarshall'e?

http://www.special-ops.pl/artykul/id34,feniks?p=1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 10:44
Post: #6
RE: WZD
(29-08-2013 20:55 )niepokorny napisał(a):  Jako ciekawostkę. Kilka lat temu kumplowi z lotniskowej kuwety zachciało się polatać we feniksach. Normy sprawnościowe wyśrubowane jak diabli a on nie miał żadnego pchnięcia żeby załatwić sobie wejście do nich bez egzaminów. Ale się skubany zawziął. I jako jedyny zaliczył cały egzamin. Feniksy w szoku. Twierdzili, że to jest niemożliwe. Ale przyjąć go musieli. Następnego dnia normy zostały podniesione. Zapewne chodziło o to by znowu nie musieli przyjmować jakiegoś funka bez układów.
Jakież było nasze zdziwienie gdy po niecałym miesiącu z feniksów wylądował w konwojówce. Na własną prośbę. Nigdy nie przyznał się o co poszło. Z innych źródeł dowiedzieliśmy się, że feniksy za pomocą pięści wytłumaczyli mu, że nie chcą w ich elitarnej grupie zwykłego funkcjonariusza.
Nie wierzę, że mu ręcznie tłumaczyli, że się nie nadaje ze względu na swoje plebejskie pochodzenie. Większość osób myśli, że jak przejdzie sprawnościówkę i psychologa to za chwilę dostanie MP5, USP i kombinezon z numerkiem.
Zdanie tych egzaminów to ledwie początek ścieżki, potem kurs bazowy, operatora, zespołowy, specjalistyczne itd., gdzie trzeba się wykazać zarówno umiejętnością przyswajania wiedzy jak i cechami psychofizycznymi, które są niezbędne do tej roboty. I na każdym etapie można wylecieć. Także pozostali członkowie zespołu decydują czy chcą z nowym pracować. Więc po co gościowy maskę obijać jak można go wyautować bez żadnego problemu? Raczej dowódca wezwie go i powie, że się nie nadaje i albo napisze kwit o dobrowolne przeniesienie, albo dostąpi wątpliwego zaszczytu przeniesienia z urzędu z pięknym elaboratem w TAP'ie jaki to jest beznadziejny.
To co wybierasz? I potem się tym chwalisz?
Pozdro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 13:42
Post: #7
RE: WZD
A jak to wyglada z zarobkami? CZy tez jest to na takiej samej zasadzie jak w jednostkach specjalnych policji, tzn pensja Wopisty + pensja za feniksa, czy moze jakos inaczej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 13:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2013 14:14 przez niepokorny.)
Post: #8
RE: WZD
(30-08-2013 10:44 )Pałacowy moniuch napisał(a):  Większość osób myśli, że jak przejdzie sprawnościówkę i psychologa to za chwilę dostanie MP5, USP i kombinezon z numerkiem.
To nie ten typ człowieka a znałem go doskonale. Pracowałem z nim na kuwecie na jednej zmianie tak ze 4 lata. I nie raz spotykałem się z nim prywatnie. To nie tylko typ brojlera ale też inteligentny facet. I to nie tylko moja opinia ale też innych osób ze zmiany. Mówiliśmy mu, że marnuje się na kuwecie. Dlatego kibicowaliśmy mu i gratulowaliśmy jak dostał się do feniksów. I dlatego potem kopary nam poopadały jak przeniósł się do konwojówki. Chłopak nie puścił pary z gęby ale ciekawość była silniejsza. Poruszyliśmy niebo i ziemię by dowiedzieć się prawdy. Oficjalnie nikt tego nie potwierdzi bo niewygodnych tematów elity nie ujawniają. Być może sam zainteresowany i feniksy będą mieli mi za złe, że ujawniam takie fakty ale... leży mi to kalafiorem. Tym bardziej, że zdarzenie miało miejsce pewnie z 10 lat temu. Mam nadzieję, że od tamtej pory coś się zmieniło.
Edit: Gdybym opisał szczegóły zajścia pewnie wyjaśniło by się czemu wybijali mu służbę w feniksach za pomocą pięści. Ale o szczegółach będę milczał. Powyższą sytuację opisałem wyłącznie jako ciekawostkę a nie po to by ktoś dochodził kto, gdzie, kiedy, jak i dlaczego.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 15:55
Post: #9
RE: WZD
(30-08-2013 13:42 )dracolix napisał(a):  A jak to wyglada z zarobkami? CZy tez jest to na takiej samej zasadzie jak w jednostkach specjalnych policji, tzn pensja Wopisty + pensja za feniksa, czy moze jakos inaczej?

Akt prawny:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?i...0080240148

Dodatek funkcyjny lub służbowy zwiększony max. o 20 % kwoty bazowej. Ten dodatek został usunięty w projekcie nowego rozporządzenia płacowego.
Być komandochem to przyjemność i wyróżnienie samo w sobie, nie ma co liczyć na gratyfikacje finansową ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 16:18
Post: #10
RE: WZD
Dziwne, u mnie czarni stoją nisko w hierarchii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2013 21:15 przez quasimodo1.)
Post: #11
RE: WZD
(30-08-2013 13:42 )dracolix napisał(a):  A jak to wyglada z zarobkami? CZy tez jest to na takiej samej zasadzie jak w jednostkach specjalnych policji, tzn pensja Wopisty + pensja za feniksa, czy moze jakos inaczej?
Ktoś Ci bzdur nagadał z tymi podwójnymi pensjami w AT Policji czy SG . Dostajesz normalną pensję zgodnie z etatem i stopniem służbowym i tak jak napisał Pałacowy moniuch max 20% dodatku . Większość etatów AT to etaty podoficerskie i chorążackie(aspiranckie) ,jedynie d-ca , zastępca to oficerskie - czyli dodatki do 500- 700 zlp brutto . Jako gratis większe procenty do emki ,w Policji częste wyjazdy na misje zagraniczne za które masz dodatkowo oprócz pensji płacone . Jako przykład zarobek policjanta AT na etacie podoficerskim ze stopniem służbowym st.sierżant , 12 letnia wysługa - 3600 brutto na pasku z wypłatą . Antyterrorka to pasja ,wyrzeczenia - i nie duże pieniądze w formacji . Pozostaje jeszcze duży bagaż doświadczenia i umiejętności ,który może zaprocentować w cywilu - dużymi pieniędzmi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2013, 16:42
Post: #12
RE: WZD
(30-08-2013 21:15 )quasimodo1 napisał(a):  
(30-08-2013 13:42 )dracolix napisał(a):  A jak to wyglada z zarobkami? CZy tez jest to na takiej samej zasadzie jak w jednostkach specjalnych policji, tzn pensja Wopisty + pensja za feniksa, czy moze jakos inaczej?
Ktoś Ci bzdur nagadał z tymi podwójnymi pensjami w AT Policji czy SG . Dostajesz normalną pensję zgodnie z etatem i stopniem służbowym i tak jak napisał Pałacowy moniuch max 20% dodatku . Większość etatów AT to etaty podoficerskie i chorążackie(aspiranckie) ,jedynie d-ca , zastępca to oficerskie - czyli dodatki do 500- 700 zlp brutto . Jako gratis większe procenty do emki ,w Policji częste wyjazdy na misje zagraniczne za które masz dodatkowo oprócz pensji płacone . Jako przykład zarobek policjanta AT na etacie podoficerskim ze stopniem służbowym st.sierżant , 12 letnia wysługa - 3600 brutto na pasku z wypłatą . Antyterrorka to pasja ,wyrzeczenia - i nie duże pieniądze w formacji . Pozostaje jeszcze duży bagaż doświadczenia i umiejętności ,który może zaprocentować w cywilu - dużymi pieniędzmi.
Hmm, to nie wiem. Tak nam mowil pan gen. Jedynak na wycieczce z uczelni do Oddzialu Prewencji Policji w Zaczerniu. To jest jasne,ze ludzie ida tam z pasji i spelnienia zawodowego, a nie zeby dobrze zarobic, ale wydawalo mi sie za tak duze umiejetnosci, poswiecenie i odpowiedzialnosc otrzymuje sie wiecej uposażenia.
Swoja droga, czy taki czlonek WZD siedzi w czasie sluzby(nie liczac oczywiscie szkolen itp) w PSG i czeka na wezwanie na akcje, czy tez ma okreslone obowiazki jak zwykly funkcjonariusz SG?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2013, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2013 18:52 przez Pałacowy moniuch.)
Post: #13
RE: WZD
Dracolix- z generałami niestety tak bywa, że większość z nich odeszła tak dalece od zwykłego funkcjonariusza, że nie ma pojęcia o czym mówi. Generał ten zapewne nigdy nie służył w jednostce AT lub o podobnym profilu, to odpowiada zasłyszane historie, które należy dzielić przez 10. Z czasów wojska pamiętam generała, który zadał pytanie żołnierzowi czemu ma tak zniszczone buty, a ten odpowiada, że wymiana dopiero za pół roku. Generał na to, że może użyć drugiej pary, a żołnierz, że nigdy nie miał drugiej pary. Generał miał dwie pary butów polowych i żył w przekonaniu, że każdy je ma.
Funkcjonariusze WZD pełnią służbę w oddziałach, a nie PSG, ich praca w tym zakresie nie ma charakteru dorywczego. Szkolą się lub działają w terenie na rzecz macierzystego oddziału jak i innych organów.
A jeżeli chodzi o kwestie finansowe to z tego co wiem wygląda to podobnie w innych służbach- pensja za stopień, stanowisko, staż służby, dodatek służbowy lub funkcyjny plus dodatek za bycie komandochem. O czym już pisałem w SG, wzorem Policji, dodatek ten zostanie zlikwidowany, gratyfikacja będzie możliwa poprzez podniesienie dodatku służbowego lub funkcyjnego, ale to już sprawa uznaniowa.
Nigdzie nie ma podwójnych pensji- wykonujesz jedną pracę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 08:28
Post: #14
RE: WZD
Chciałbym odświeżyć temat a mianowicie jak można się dostać do Feniksów oprócz norm do Morskiego nigdzie nie mogę znaleźć do WZD W NwOSG
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 12:20
Post: #15
RE: WZD
(09-01-2016 08:28 )StoneCold napisał(a):  Chciałbym odświeżyć temat a mianowicie jak można się dostać do Feniksów oprócz norm do Morskiego nigdzie nie mogę znaleźć do WZD W NwOSG

To wszystko jest określane mianem "Feniksa " - generalne podlegają pod Sztab Komendanta KGSG a konkretnie bodajże pod Wydział VII Zabezpieczenia Działań - pion realizacji (bojowy) i w terenie WZD - Gdańsk ,N-S itd .Ponadto Ci z Gdańska wchodzą w skład grupy wodnej MSW - oprócz nich chyba jeszcze SPAP KWP Gdańsk , może jeszcze BOA . Normy takie same plus indywidualne podejście egzaminujących Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:10
Post: #16
RE: WZD
ok dzięki za odp. a orientujesz się jak to jest z grupą interwencji specjalnych na okęciu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016 13:46 przez quasimodo1.)
Post: #17
RE: WZD
GIS są na poziomie lotniskowych PSG - nie są to stricte pododdziały AT z powodu braku specjalistycznego sprzętu , ilości osób itp ( oprócz grup minersko -pirotechnicznych w ich składzie , które zajmują się rozpoznaniem i neutralizacją ładunków wybuchowych ) .GIS generalnie zajmują się ochroną antyterrorystyczną portów lotniczych - czyli interwencje w stosunku do osób zakłócających porządek , rozpoznaniem realnych zagrożeń i zabezpieczeniem lotniska do czasu przyjazdu pododdziału at na teren portu lotniczego. Normy podobne .

Resztę może dopowiedzą Tobie kol.Planeta i Niepokorny - oni zjedli zęby na lotnisku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:50
Post: #18
RE: WZD
a trudno się do nich dostać? widzę że troche znasz się na tym:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:58
Post: #19
RE: WZD
(09-01-2016 13:50 )StoneCold napisał(a):  a trudno się do nich dostać? widzę że troche znasz się na tym:-)

Co OSG to udzielne królestwo , co PSG to udzielne księstwo . Wszystko zależy od indywidualnego podejścia egzaminujących Ciebie, przełożonego i determinacji samego zainteresowanego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 14:53
Post: #20
RE: WZD
Ja bym sie dwa razy zastanowil, czy na pewno chcesz sie do nich przeniesc - szans rozwoju to tam raczej nie ma...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS