Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
80% uposażenia za L-4
23-09-2014, 19:06
Post: #501
RE: 80% uposażenia za L-4
Z tego co udało mi się ustalić jeszcze ubezpieczenie nie obowiązuje.
Jutro ma być wstępna decyzja od kiedy będzie obowiązywać.
I nie będzie wcale tak różowo... Dużo obostrzeń i karencji ale zobaczymy jak ukaże się oferta i regulamin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2014 17:51 przez quasimodo1.)
Post: #502
RE: 80% uposażenia za L-4
Prasę już zaczyna boleć http://www.rmf24.pl/news-wystarczy-10-zl...Id,1530225 , co się dotyczy samego ubezpieczenia to się zgadzam z kol.maluch.

Szczegóły ubezpieczenia do pobrania http://www.ubezpieczeniel4.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 08:03
Post: #503
RE: 80% uposażenia za L-4
Czy będąc na l4 oprócz tego że zabierają za każdy dzień 20% uposażenia to czy z 13 tez mi potraca za te dni które byłem na zwolnieniu.

Jak wygląda procedura odzyskania 100% jak zglosze po służbie ze źle się czuje i lekarz wpisze zwolnienie. Jest szansa odzyskać 100% zwolnienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 08:14
Post: #504
RE: 80% uposażenia za L-4
13 za ten rok liczona jest chyba po staremu, ale od nowego roku dostaniesz mniej 13 będąc na zwonieniu, gdyż 13 stanowić bedzie sumę uposażeń z całego roku, dzieloną przez 12. Dlatego jak bedziesz na zwolnieniu dostaniesz mniej uposażenia i po zsumowaniu uposażeń za caly rok wyjdzie mniejsza kwota.
Tak samo trzeba bedzie uważać przy odejsciu na emeryturę.
Mniejsza 13 oznacza mniejsza emeryturę.
Roczne zwolnienie i odejscie w lutym 2015 gwarantuje13 mniejszą o 20 procent. I również mniejszą emeryturę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 08:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014 08:33 przez gregor.)
Post: #505
RE: 80% uposażenia za L-4
(08-10-2014 08:14 )Kłykcin kończysty napisał(a):  13 za ten rok liczona jest chyba po staremu, ale od nowego roku dostaniesz mniej 13 będąc na zwonieniu, gdyż 13 stanowić bedzie sumę uposażeń z całego roku, dzieloną przez 12. Dlatego jak bedziesz na zwolnieniu dostaniesz mniej uposażenia i po zsumowaniu uposażeń za caly rok wyjdzie mniejsza kwota.
Tak samo trzeba bedzie uważać przy odejsciu na emeryturę.
Mniejsza 13 oznacza mniejsza emeryturę.
Roczne zwolnienie i odejscie w lutym 2015 gwarantuje13 mniejszą o 20 procent. I również mniejszą emeryturę.


A jak wygląda procedura odzyskania 100% jak zglosze po służbie ze źle się czuje i lekarz wpisze zwolnienie. Jest szansa odzyskać 100% zwolnienia. I wtedy zachowam 100% z 13
Ile płacą za brak kwatery dla jednej osoby. I ile wypłacają jak się zrzekne za brak kwatery i podpisze z rodzicami umowę przedstępna kupna ich mieszkania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 13:40
Post: #506
RE: 80% uposażenia za L-4
Będąc na L-4, chorujac na chorobę nabytą w zwiazku ze słuzbą, jak podpiąc taki przypadek? jaki procent zwolnienia? 80 czy 100?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 16:39
Post: #507
RE: 80% uposażenia za L-4
(08-10-2014 08:03 )gregor napisał(a):  Czy będąc na l4 oprócz tego że zabierają za każdy dzień 20% uposażenia to czy z 13 tez mi potraca za te dni które byłem na zwolnieniu.

Jak wygląda procedura odzyskania 100% jak zglosze po służbie ze źle się czuje i lekarz wpisze zwolnienie. Jest szansa odzyskać 100% zwolnienia.

L4 będzie mieć wpływ na 13 ale od 2015r. bieżący rok po staremu. Co do 100% to nie jest to takie proste bo musi to być zwolnienie w związku z wypadkiem w służbie lub chorobą pozostającą w związku ze służbą (w obu przypadkach trzeba przekonać komisję lekarską). U nas tną wszystkie L4 do 80% i trzeba pisać prośby do K-nta o przeliczenie do 100%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 17:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014 17:54 przez gregor.)
Post: #508
RE: 80% uposażenia za L-4
Aha ok dzieki. Jeszcze mam pytanie odnośnie tego ubezpieczeni l4 co weszło tam w regulaminie jest napisane że zwolnienie rekompensują w przedziale od 7 do 90 dni w roku. Wiec najmniej musze iść na 7 dni żeby mi zwróciło kasę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 19:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014 19:10 przez krissg.)
Post: #509
RE: 80% uposażenia za L-4
(08-10-2014 17:30 )gregor napisał(a):  Aha ok dzieki. Jeszcze mam pytanie odnośnie tego ubezpieczeni l4 co weszło tam w regulaminie jest napisane że zwolnienie rekompensują w przedziale od 7 do 90 dni w roku. Wiec najmniej musze iść na 7 dni żeby mi zwróciło kasę?

Przeczytaj sobie wyciąg z zapisów umowy i ogólne warunki umowy:
2. W przypadku ubezpieczenia krótkotrwałej niezdolności do pracy, InterRisk nie odpowiada za zdarzenia powstałe w następstwie:
1) kontroli, o której mowa w art. 121e. 3-6 ustawy z dnia 24 stycznia 2014r. o zmianie ustawy o Policji, ustawy o Straży Granicznej, ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, ustawy o Biurze Ochrony Rządu, ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, ustawy o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego, ustawy o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw)
2) tymczasowego aresztowania albo zawieszenia w czynnościach służbowych w wyniku postępowania karnego lub dyscyplinarnego,
3) leczeniem uzdrowiskowym, leczeniem sanatoryjnym, leczeniem w szpitalach uzdrowiskowych oraz sanatoriach i uzdrowiskach,
4) pobytem w sanatorium uzdrowiskowym,
5) leczeniem rehabilitacyjnym, w tym rehabilitacji pulmonologicznej, za wyjątkiem leczenia rehabilitacyjnego zaleconego bezpośrednio po nieszczęśliwym wypadku,
6) popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa przez Ubezpieczonego,
7) popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia samobójstwa lub samookaleczenia się przez Ubezpieczonego,
8) prowadzeniem pojazdu przez Ubezpieczonego będącego kierowcą pojazdu, nieposiadającego wymaganych uprawnień do prowadzenia danego pojazdu,
9) prowadzeniem pojazdu przez Ubezpieczonego będącego kierowcą pojazdu, jeżeli pojazd był niezarejestrowany lub nie posiadał ważnego badania technicznego, jeżeli w odniesieniu do danego pojazdu istnieje wymóg rejestracji lub dokonania okresowych badań technicznych, a stan techniczny pojazdu miał wpływ na zajście nieszczęśliwego wypadku,
10) uczestniczenia Ubezpieczonego w zawodach, rajdach, wyścigach, pokazach, jazdach treningowych lub imprezach sportowych jako kierowca pojazdu, pomocnik kierowcy lub pasażer pojazdu,
11) chorobą psychiczną,
12) wadami wrodzonymi i ich następstwami,
13) wyczynowym uprawianiem sportu przez Ubezpieczonego,
14) uprawianiem sportów wysokiego ryzyka przez Ubezpieczonego,
15) pozostawaniem Ubezpieczonego pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu ustawy z dn. 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, z wyłączeniem przypadków zażycia tych środków zgodnie z zaleceniem lekarza, o ile pozostawanie Ubezpieczonego pod wpływem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych miało wpływ na zajście nieszczęśliwego wypadku;
16) odpadami radioaktywnymi bądź materiałami wybuchowymi,
17) działaniami wojennymi, stanem wojennym, rozruchami i zamieszkami, a także aktami terroru,
18) spożycia przez Ubezpieczonego alkoholu, narkotyków albo innych środków odurzających, psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu ustawy z dn. 29 lipca 2005 r. przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. z 2005 r. Nr 179 poz. 1485 z późn. zm.), o ile spożycie przez Ubezpieczonego alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych miało wpływ na zajście nieszczęśliwego wypadku lub choroby;
19) leczeniem odwykowym, a także pobytem w stacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego w celu leczenia uzależnienia alkoholowego,
20) leczeniem uzależnień, a także pobytem w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej w celu leczenia uzależnienia od środków odurzających lub substancji psychotropowych.
regulaminy do pobrania na http://www.ubezpieczeniel4.pl/ na dole po prawej stronie

Co do długości ubezpieczenia to świadczenie jest wypłacane od 7 dni. I patrząc na wyłączenia nie jest tak kolorowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 19:21
Post: #510
RE: 80% uposażenia za L-4
Ważne żeby płacili jak ktoś się przeziębienie i łamie go w nogach i nie da rady iść do pracy. Za to zaplaca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 19:57
Post: #511
RE: 80% uposażenia za L-4
(08-10-2014 19:21 )gregor napisał(a):  Ważne żeby płacili jak ktoś się przeziębienie i łamie go w nogach i nie da rady iść do pracy. Za to zaplaca

Wygląda na to, że zwykłe choroby i wypadki losowe obejmuje. Ale wszystko wyjdzie w praniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 10:44
Post: #512
RE: 80% uposażenia za L-4
(08-10-2014 19:57 )krissg napisał(a):  
(08-10-2014 19:21 )gregor napisał(a):  Ważne żeby płacili jak ktoś się przeziębienie i łamie go w nogach i nie da rady iść do pracy. Za to zaplaca

Wygląda na to, że zwykłe choroby i wypadki losowe obejmuje. Ale wszystko wyjdzie w praniu.
Dzwoniłem do nich i mówili że tak zwykle choroby obejmuje spokojne. Min. 7 dni trzeba być na zwolnieniu ciągiem żeby wypłacili. Tylko ciekawi mnie jak zglosze po służbie ze źle się czuje jak wygląda procedura.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2014, 11:08
Post: #513
RE: 80% uposażenia za L-4
(09-10-2014 10:44 )gregor napisał(a):  [ Tylko ciekawi mnie jak zglosze po służbie ze źle się czuje jak wygląda procedura.
Jeśli kod choroby na zwolnieniu L4 nie będzie figurował w wykazie chorób za które przysługuje 100% uposażenia ,to niestety otrzymasz 80%. Przeziębienie na służbie - trudne do udowodnienia , chyba że wpadniesz do przerębla w środku zimy i znajdzie się to w meldunku przełożonego. Przepisy zostały tak skonstruowane , że to ty musisz udowodnić "że nie jesteś wielbłądem" . Niedawno krissg - napisał: pisać wniosek o skierowanie na komisję lekarską - wszystko zależy od twojej inwencji twórczej aby udowodnić "nagłe złe poczucie " na służbie oraz to co napisze w zaświadczeniu w makulaturze medycznej twój lekarz -czyli ten ,który wystawiał L4.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2014, 08:21
Post: #514
RE: 80% uposażenia za L-4
http://natemat.pl/120283,cud-w-sluzbach-...-o-30-proc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2014, 08:11
Post: #515
RE: 80% uposażenia za L-4
Trzeba będzie wypisać się ze związków i tak uzyskane 10zł przetransferować na ubezpieczenie od skutków finansowych za L4.

Życzę zdrowia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 15:47
Post: #516
RE: 80% uposażenia za L-4
(09-10-2014 11:08 )quasimodo1 napisał(a):  Jeśli kod choroby na zwolnieniu L4 nie będzie figurował w wykazie chorób za które przysługuje 100% uposażenia ,to niestety otrzymasz 80%. Przeziębienie na służbie ...
przeziębienie to norma w tej robocie (jak nie od podróżnych to od f-szy którzy do pracy chodzą mimo że powinni odleżeć).
Ja ostatnio zaliczyłem pobyt w szpitalu w związku z zabiegiem w znieczuleniu ogólnym związany zatokami. Czuję się dużo lepiej. Teraz jeszcze leczenie antybiotykami i może temat zamknę do grudnia (jak mnie laryngolog do łóżka nie położy).
Sami wiecie jak to jest - zaczynasz służę - bechatka na kursie i po kursie to jest to a każdy pasek musi odsłużyć. Swoje "goretexy" dostaliśmy w drugim roku (plecaki już na kursie w nich śmigali). Przez ten czas deszcze itp swoje zrobiły w zatokach. Za 2 tygodnie L4 po szpitalu ucięli kasę - pytanie czy leczenie/zabieg czegoś takiego łapie się pod 100% L4?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 17:31
Post: #517
RE: 80% uposażenia za L-4
(19-10-2014 15:47 )niki napisał(a):  
(09-10-2014 11:08 )quasimodo1 napisał(a):  Jeśli kod choroby na zwolnieniu L4 nie będzie figurował w wykazie chorób za które przysługuje 100% uposażenia ,to niestety otrzymasz 80%. Przeziębienie na służbie ...
przeziębienie to norma w tej robocie (jak nie od podróżnych to od f-szy którzy do pracy chodzą mimo że powinni odleżeć).
Ja ostatnio zaliczyłem pobyt w szpitalu w związku z zabiegiem w znieczuleniu ogólnym związany zatokami. Czuję się dużo lepiej. Teraz jeszcze leczenie antybiotykami i może temat zamknę do grudnia (jak mnie laryngolog do łóżka nie położy).
Sami wiecie jak to jest - zaczynasz służę - bechatka na kursie i po kursie to jest to a każdy pasek musi odsłużyć. Swoje "goretexy" dostaliśmy w drugim roku (plecaki już na kursie w nich śmigali). Przez ten czas deszcze itp swoje zrobiły w zatokach. Za 2 tygodnie L4 po szpitalu ucięli kasę - pytanie czy leczenie/zabieg czegoś takiego łapie się pod 100% L4?

Tu masz przypadki kiedy f-sz zachowuje prawo do 100% uposażenia.
art 125b ust 5 ustawy o SG.

1) wypadku pozostającego w związku z pełnieniem służby,
2) choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby,
3) wypadku w drodze do miejsca pełnienia służby lub w drodze powrotnej ze służby,
4) choroby przypadającej w czasie ciąży,
5) poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów oraz poddania się zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów,
6) oddania krwi lub jej składników w jednostkach organizacyjnych publicznej służby krwi lub z powodu badania lekarskiego dawców krwi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 17:42
Post: #518
RE: 80% uposażenia za L-4
a potem wykaz chorób?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 18:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014 18:14 przez krissg.)
Post: #519
RE: 80% uposażenia za L-4
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 26 czerwca 2014 r.w sprawie ustalania uszczerbku na zdrowiu funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Ale nie jestem pewien w 100% bo po ostatnich zmianach można zgłupieć. Swoją drogą to prośbę o stwierdzenie związku choroby ze służbą można napisać do K-nta Oddziału i musi ona zostać rozpatrzona.

Ten akt też jest aktualny.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 29 września 2005 r. w sprawie wykazu schorzeń i chorób pozostających w związku ze służbą w Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2014, 10:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2014 10:51 przez pogranicznik.)
Post: #520
RE: 80% uposażenia za L-4
http://jednymzdaniem.pl/news/859/policja...-dni-wolne

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/polic...e-dostanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS