Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
80% uposażenia za L-4
20-07-2012, 20:35
Post: #21
RE: 80% uposażenia za L-4
Jak rozumiem, według kolegów twierdzenie, że 15% do emerytury łatwo dostać za drobny uszczerbek na zdrowiu - jest prawdziwe?

I statystyki podawane przez prasowy świński duet też? Te, mówiące, że codziennie 6 tysięcy policjantów bumeluje na lewych zwolnieniach albo na wczasach w Egipcie?

W tej sytuacji swój udział w niniejszym wątku uważam za zakończony.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 20:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2012 20:59 przez morski48.)
Post: #22
RE: 80% uposażenia za L-4
(20-07-2012 20:14 )Alzheimer napisał(a):  
(20-07-2012 20:10 )euro stranger SG napisał(a):  Ja osobiście nie płaczę a może nowe przepisy nauczą czegoś kilku bezczelnych funków którzy traktowali L4 jako przedłużki urlopów itd... I to takim panom i paniom możemy podziękować za te 80 % na L4. A teraz płacz i zdziwienie.... ,,oooo już nie będę dostawał całej kasy siedząc w domu tak jak koledzy co za mnie pracują."

To bardzo słuszna uwaga.
Zrozumiałbym III grupę u funcjonariusza Policji obcującego z denatami przez kilkanascie lat lub strazaka 20 lat usuwajacego zwloki z wypadkow. Ale funkcjonariusze SG.? Neurastenik? To sie w koncu musialo skonczyc. Znam takich inwalidow z SG, ze mi wstyd po prostu. Niedoskonalosci systemu. I naduzyciom.


No wiesz kolego ale od tego picia kawy przez 20 lat nasz logistyk ma słabe serduszko i też potrzebuje tej III gr tak jak owy policjant czy strażak Wink

(20-07-2012 19:04 )Che napisał(a):  Morski, wyższe nagrody pójdą dla planistów, kierowników i komediantów... wszak wzorowe planowanie i parowanie funkcjonariuszy w sytuacji, gdy tak ciężko jest planować, gdy nie ma ludzi zasługuje na najwyższe uznanie.
Ze swojej strony proponuje jeszcze wycofanie pojazdów służbowych i zastąpienie ich prywatnymi pojazdami służbowymi. Oszczędności w paliwie - nieocenione!

Big Grin a jeszcze jakbyś uszkodził prywatny samochód to by Ci zrobili postępowanie i pojechali po dodatku - i kolejna oszczędność i nagroda dla racjonalizatorów Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 22:05
Post: #23
RE: 80% uposażenia za L-4
za chwile zabiorą nam wypłaty bo powiedzą że my służymy a nie pracujemy a jak służymy to jest dla nas zaszczyt i to nam powinno wystarczyć, a nie jeszcze mieć tupet brać za to pieniądze!!!!!KRETYŃSTWO DO POTĘGI!!!!!!!!!!!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2012 22:11 przez morski48.)
Post: #24
RE: 80% uposażenia za L-4
(20-07-2012 22:05 )fresher napisał(a):  za chwile zabiorą nam wypłaty bo powiedzą że my służymy a nie pracujemy a jak służymy to jest dla nas zaszczyt i to nam powinno wystarczyć, a nie jeszcze mieć tupet brać za to pieniądze!!!!!KRETYŃSTWO DO POTĘGI!!!!!!!!!!!!!


Przyszły mi na myśl słowa piosenki:
"WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ"

A tak na serio to dla posłów i senatorów służenie tez powinno być zaszczytem. Ciekaw jestem ilu byłoby chętnych gdyby kasy za to nie dostawali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 23:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2012 23:31 przez quasimodo1.)
Post: #25
RE: 80% uposażenia za L-4
Panowie Alzheimer i euro stranger pozabierajcie sobie wszystko i przyklaskujcie rządzącym, ale nie życzę wam wypadku w służbie i otrzymania 70 lub 80 % grupy inwalidzkiej w wysokości naliczonej z uposażenia z ostatnich 10 lat waszej służby - tak waszej służby bo taki jest projekt ustawy który ma wejść w życie od 01.01.2013 roku i będzie dotyczył obecnie służących ,ponadto projektowany jest zapis o zwolnieniu ze służby po okresie 6 mcy L-4 . Życzę wam powodzenia z renciną naliczoną z uposażenia z ostatnich 10 lat.Piękne zagranie rządzących - murzyni po E-12 już nie są tak bardzo potrzebni a związki mundurowe to sobie mogą protestować. http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/21241/
(20-07-2012 20:14 )Alzheimer napisał(a):  
(20-07-2012 20:10 )euro stranger SG napisał(a):  Ja osobiście nie płaczę a może nowe przepisy nauczą czegoś kilku bezczelnych funków którzy traktowali L4 jako przedłużki urlopów itd... I to takim panom i paniom możemy podziękować za te 80 % na L4. A teraz płacz i zdziwienie.... ,,oooo już nie będę dostawał całej kasy siedząc w domu tak jak koledzy co za mnie pracują."

To bardzo słuszna uwaga.
Zrozumiałbym III grupę u funcjonariusza Policji obcującego z denatami przez kilkanascie lat lub strazaka 20 lat usuwajacego zwloki z wypadkow. Ale funkcjonariusze SG.? Neurastenik? To sie w koncu musialo skonczyc. Znam takich inwalidow z SG, ze mi wstyd po prostu. Niedoskonalosci systemu. I naduzyciom.

Ludzie piszecie tak jak ci dyspozycyjni pismacy zacytowani przez Rebelianta - wiecie chociaż jak wygląda orzecznictwo lekarskie w SG . Wg was funk sam sobie przyznaje od wg własnego widzimisię grupę inwalidzką . Nie przyznają mu to lekarze z RKL na podstawie stosu dokumentacji lekarskiej ,którą zatwierdza lub nie OKL. Dzisiaj nie jest tak prosto otrzymać grupę inwalidzką w związku ze służbą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 23:29
Post: #26
RE: 80% uposażenia za L-4
a ja sądzę że będzie to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych kombinatorów co przed albo po urlopie przedłużają sobie wolne na L4 albo raz w miesiącu fundują sobie odpoczynek na tydzień ...
po kilkunastu latach pracy włos mi się na głowie jeży ( a mam ich niewiele ) jak widzę co niektórych "kolegów" jakie wspaniałe stosunki mają z lekarzem rodzinnym ....

zaraz mnie obsypiecie epitetami ,...ale w czasie swojej kilkunastoletniej służby byłem raptem dwa razy na zwolnieniu lekarskim a mam troszkę lat na karku .... więc młodzi taż mogą się zebrać w sobie a nie jak katar z nosa poleci zapi@rdalać do doktora po L4 ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2012, 23:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2012 23:35 przez quasimodo1.)
Post: #27
RE: 80% uposażenia za L-4
(20-07-2012 23:29 )Przemo napisał(a):  więc młodzi taż mogą się zebrać w sobie a nie jak katar z nosa poleci zapi@rdalać do doktora po L4 ...

A ja wolę żeby ten młody poszedł do lekarza niż miałby pozarażać całą PSG jak jeden ideowiec - i z jednego chorego zrobiła się chora 1/4 załogi PSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 07:25
Post: #28
RE: 80% uposażenia za L-4
Quasi - przede wszystkim czy wejdzie 80% odpłatności za L4 czy nie - wykorzystywanie L4 jako płatnego urlopu powinno być karane z całą surowością. Ja nie mówię o funkach, którzy są chorzy. Chodzi o zdrowe konie, którym wygodniej jest machnąć L4 na tydzień i niech reszta zapier... To uważam za patologię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 09:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 09:11 przez Alzheimer.)
Post: #29
RE: 80% uposażenia za L-4
(20-07-2012 23:21 )quasimodo1 napisał(a):  Panowie Alzheimer i euro stranger pozabierajcie sobie wszystko i przyklaskujcie rządzącym, ale nie życzę wam wypadku w służbie i otrzymania 70 lub 80 % grupy inwalidzkiej w wysokości naliczonej z uposażenia z ostatnich 10 lat waszej służby - tak waszej służby bo taki jest projekt ustawy który ma wejść w życie od 01.01.2013 roku i będzie dotyczył obecnie służących ,ponadto projektowany jest zapis o zwolnieniu ze służby po okresie 6 mcy L-4 . Życzę wam powodzenia z renciną naliczoną z uposażenia z ostatnich 10 lat.Piękne zagranie rządzących - murzyni po E-12 już nie są tak bardzo potrzebni a związki mundurowe to sobie mogą protestować. http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/21241/

Nie kolego. Nie mam nic przeciwko funkcjonariuszom, którym rzeczywiscie należy sie III grupa.
Ale jak oceniam zdecydowana wiekszość, to zdiagnozowani neurastenicy.
Znam takich całe tuziny.
Znam tez przebieg ich kariery. Nie byli nawet na stanowiskach kierowniczych, co jeszcze uzasadniałoby ich znerwicowanie.
Ich nerwica (czytaj k....wica) dopadała, gdy musieli wziąć sie do roboty.
Sama praca nie miała już wpływu na powstanie nerwicy.
Teraz sa zadowolonymi emerytami, z dodatkowym 5 lub 15% bonusem.
Dla mnie, wybaczcie, to coś nie tak.
Nie powinno być tak, że komisja z automatu daje procenty, w obszarze tak niemierzalnej i trudnej do jednoznacznego zdiagnozowania choroby, jaką jest nerwica-tylko po spełnieniu rytuału, jakim jest kilka wizyt u psychiatry oraz oddział dzienny, po których to sesjach znerwicowani poddają się w okolicznych pubach błogiej konsumcji wywaru chmielowego, a tym czasem procenty sobie spokojnie ,,cykają".
Być może te zjawisko w takiej skali, doprowadziło, że w końcu się za to wzięli.
Temat zwolnień jest również kontrowersyjny, dobrze wiemy, że niektórzy przesadzają i kombinują.
Ten projekt jest jednak rzeczywiście niesprawiedliwy, gdyż bić będzie w tych, co na przykład przemarzli na zielonej, leżąc na zasadzce, a wyszło im dopiero po kilku dniach.
Ale, czyż żądanie sprawiedliwości nie jest utopią?
NAJWAŻNIEJSZE JEST TYLKO, CZYM NAS RZĄDZĄCY JESZCZE ZASKOCZĄ!!!!!

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 09:43
Post: #30
RE: 80% uposażenia za L-4
A ja twierdzę, że 80% nic nie zmieni.
Dlaczego?
A policzyłem sobie jakby to wyglądało na przykładzie statystycznego funka - założenia jakie przyjąłem to:
- uposażenie 2500
- dojazd 50km w 1 stronę
W miesiącu wypracować należy 168h czyli 14 służb.
dojazd zajmuje 1h w każdą stronę, czyli fizycznie wypracowujemy 196h.
Przejechanie 14x100km kosztuje (wariant optymistyczny - diesel) ok. 460PLN
Czyli z uposażenia zostaje nam ok. 2000PLN, czyli za godzinę pracy dostajemy 10PLN.
Natomiast kiedy zachorujemy, za miesiąc dostaniemy 2000PLN, czyli tyle samo, gdy pracujemy (sic!) a uwzględniając roboczogodziny to zarabiamy 12PLN na godzinę, czyli już wychodzimy do przodu.
Więc nie pieprzcie, że 80% załatwi plagę lewych L4. To wina lekarzy a nie funków, tylko, że lekarzy rząd się boi tak jak proroków, górników i parę innych grup.

A i ciekawe co zrobi rząd jak wkurwieni ludzie wyjdą na ulice, bo nie mam pojęcia kto ich obroni - nie sądzę aby jakiś mundurowy nadstawił karku za nich...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 09:58
Post: #31
RE: 80% uposażenia za L-4
Z jednym należy się zgodzić. Nie powinno się tylko zabierać, nie dając nic, w tym nie waloryjąc uposażeń od kilku lat.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 10:42
Post: #32
RE: 80% uposażenia za L-4
Keyser soze i Alzheimer dobrze mówicie!
Jak ktoś dojeżdża to i tak będzie mu się "opłacało" chorować.
Co do tego zabierania to faktycznie niech dadzą coś w zamian. Ok, uważam, że służenie (nie pracowanie) jest specyficzne i wiedzieliśmy na co się godzimy. Tylko boli człowieka jak chcą z niego zrobić praktycznie cywila ale tylko w zakresie obowiązków - przywilejów niestety już nie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 11:20
Post: #33
RE: 80% uposażenia za L-4
Proponuję zaprzestać używania słowa PRZYWILEJ.
Uprawnienia wynikające ze szczególnych warunków służby i ograniczeń z nich wynikających to REKOMPENSATA.


Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 11:53
Post: #34
RE: 80% uposażenia za L-4
(21-07-2012 11:20 )Krzysztof_P napisał(a):  Proponuję zaprzestać używania słowa PRZYWILEJ.
Uprawnienia wynikające ze szczególnych warunków służby i ograniczeń z nich wynikających to REKOMPENSATA.


Pozdrawiam


Ok, niech tak będzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 12:35 przez Alzheimer.)
Post: #35
RE: 80% uposażenia za L-4
Najgorsze jest to, że wszyscy są generalnie przeciw mundurowym.
Wydaje mi sie, ze liberalne rzady nie sprzyjają nam.
A tym bardziej, jesli mentorami sa Panowie np. Mordasiewicz, z Lewiatana.
Wydaje mi sie, ze najlepiej byloby, abysmy pracowali wg takiego schematu:
- na terminowym kontrakcie (później precz),
- na umowę zlecenie,
- z gołą pensją (sama podstawa),
- bez jakichkolwiek przywilejów (praca samym przywilejem).

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 21:34
Post: #36
RE: 80% uposażenia za L-4
ja bym tylko chciał mieć płacone to co spędzam na dyżurze pod telefonem poza służbą ale w tzw dyspozycji, tak jak mają płacone koledzy zza miedzy po wzięciu telefonu służbowego w łapę ...

jakieś 200h w miesiącu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 07:40
Post: #37
RE: 80% uposażenia za L-4
A z za którą miedzą?

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2012 09:34 przez quasimodo1.)
Post: #38
RE: 80% uposażenia za L-4
(21-07-2012 21:34 )Przemo napisał(a):  ja bym tylko chciał mieć płacone to co spędzam na dyżurze pod telefonem poza służbą ale w tzw dyspozycji, tak jak mają płacone koledzy zza miedzy po wzięciu telefonu służbowego w łapę ...

jakieś 200h w miesiącu...
To ty nieżle się dajesz dymać w ........ przez przełożonych. Pozwalasz się tak traktować przez nich ,to jeżdżą na tobie jak na łysej kobyle - 150 więcej jak pozwalają przepisy i ty mówisz że jesteś starym funkiem. A może stary obiecał wyższą grupę ?

(22-07-2012 07:40 )Alzheimer napisał(a):  A z za którą miedzą?

Zachodnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 09:50
Post: #39
RE: 80% uposażenia za L-4
Do tych z zachodu, to nie ma porównania.
Uposażenia trzykrotnie wyższe, a ceny

http://www.aldi-nord.de/aldi_sommerartikel_2012_73.html

na podobnym poziomie (jak widać w Aldim).
Polaka dola cierpieć i tyle :-)

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2012, 10:18
Post: #40
RE: 80% uposażenia za L-4
Faktem jest że to PO nas jeżdżą jak po łysej kobyle, jako grupa (mundurowa) jesteśmy słabi i niezorganizowani (wyjątek Policja)reszta żenada,mamy związki których nie chcemy tzn.uważamy że Naszych interesów nie bronią wcale(bo tak jest jak widaćAngry),nie potrafimy zrobić spontana i zorganizować się jak grupa(nie związki),spalić kilka opon pod Sejmem jak to mają w zwyczaju bracia górnicy i stoczniowcy,nawet piguły robią więcej szumu wokół siebie a my....blada dupa kopana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS