Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
80% uposażenia za L-4
25-07-2012, 09:43
Post: #61
RE: 80% uposażenia za L-4
Nieświadomie zostaliśmy "miszczami" Polski...

"Średnia absencja chorobowa przypadająca na jednego funkcjonariusza w 2010 r. wynosiła w Policji - 24 dni, w Straży Granicznej - 27 dni, w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - 19 dni, w Biurze Ochrony Rządu - 17 dni natomiast dla żołnierza zawodowego wynosiła - 17 dni. Podobne trendy utrzymują się w 2011 r. i 2012 r. – wynika z informacji zawartych w projekcie zmian.

Z kolei według danych ZUS, w 2010 roku zarejestrowano 16 853 tys. zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy łącznie na 205 479 tys. dni. Średnia liczba zwolnień lekarskich przypadających na jednego ubezpieczonego w ZUS wyniosła więc 14 dni. "


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Koniec-l...98687.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 21:11 przez Krzysztof_P.)
Post: #62
RE: 80% uposażenia za L-4
Ciekawe, jak wyglądałaby ta statystyka, jakby nie brać pod uwagę długotrwałych zwolnień pań w ciąży. Skoro mają być 100% płatne (i słusznie - patrz p.s.) tak jak zwolnienia i choroby związane ze służbą to nie powinne być wliczane.

Statystyka zwolnień 2011

Ciąża, połóg i poród - 38% absencji ze wszystkich zwolnień.

p.s. nie mam nic przeciwko paniom w ciąży i każdy ewentualny zamiar podważenia tego twierdzenia z góry uważam za bezpodstawny Smile

Są trzy kłamstwa - małe, duże i statystyka...

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 12:56
Post: #63
RE: 80% uposażenia za L-4
Justyna Niedbał (Bankier.pl) napisał(a):Brak jest natomiast regulacji prawnych umożliwiających obecnie sprawdzenie, czy funkcjonariusze lub żołnierze przebywający na zwolnieniu lekarskim rzeczywiście chorują. Można więc przypuszczać, że niektórzy, mając zagwarantowane pełne uposażenie w czasie choroby, traktują zwolnienie jako formę dodatkowego urlopu.

Link - Kłamstwo Justyny

Link - Riposta Rebelianta

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 15:53 przez alien.)
Post: #64
RE: 80% uposażenia za L-4
Niestety część potencjalnych emerytów aby zyskać 5 procent przez rok "choruje". Ta "niedźwiedzia" przysługa dotknie uczciwych funków, którzy uczciwie zachorują
i w obawie o utratę 20 % będą zmuszeni przychodzić do roboty.. Osobną sprawą, która nie dotyczy tylko nas to etyka części polskich lekarzy, którzy tak z lekką ręką poświadczają nieprawdę wypisując takie zwolnienia. Milczymy na ten temat bo być może kiedyś sami będziemy potrzebować takiego zwolnienia. A to niestety patologia przez duże "P".
(25-07-2012 12:56 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  
Justyna Niedbał (Bankier.pl) napisał(a):Brak jest natomiast regulacji prawnych umożliwiających obecnie sprawdzenie, czy funkcjonariusze lub żołnierze przebywający na zwolnieniu lekarskim rzeczywiście chorują. Można więc przypuszczać, że niektórzy, mając zagwarantowane pełne uposażenie w czasie choroby, traktują zwolnienie jako formę dodatkowego urlopu.

Link - Kłamstwo Justyny

Link - Riposta Rebelianta

Pani Justyna oczywiście się myli. Regulacje są tylko z niezrozumiałych dla mnie względów (a może zrozumiałych) w służbach mundurowych nie korzysta się z nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 16:46
Post: #65
RE: 80% uposażenia za L-4
alien- rzucasz wielkimi słowami jak ETYKA- a co to jest etyka w sg? Jest to tylko górnolotnie używane w stosunku do podwładnych i od nich wymagane, a nie dotyczy już przełożonych!!!!! Skoro przełożony ma etyke w poważaniu to dlaczego dziwic sie lakarzom?????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 18:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 18:29 przez alien.)
Post: #66
RE: 80% uposażenia za L-4
fresher: zapewniam Ciebie, że zdecydowana większość funków w SG to uczciwi ludzie. Oczywiście część ma tzw. etykę w 4 literach. Myślę, że powinniśmy równać do tej większości. Ta mniejszość niestety wpływa w większym stopniu na naszą opinię. A co ma etyka przełożonych do nieuczciwych lekarzy to nie mogę pojąć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 21:10
Post: #67
RE: 80% uposażenia za L-4
Adminie, chyba pora przenieść powyższy temat do wypłakiwalni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 09:21
Post: #68
RE: 80% uposażenia za L-4
Witam i pozdrawiam!!!
Może tak na fali zabierania nam UPRAWNIEŃ i REKOMPENSAT dodam taką myśl,która w dobie naszej dyspozycyjności,braku zapłaty za nadgodziny,przymusu?służby(brak urlopów-EURO 2012 i inne),wprowadzania stanów gotowości,pracy w państwowej firmie za friko w święta i nocki,et cetera, jest do rozważenia:parę lat temu w Czechach był przypadek że policjanci ścigający przestępcę,zakończyli pościg bo minęło 8 godz. pracy zgodnie z Kodeksem Pracy...przestępca uciekł.No cóż przepis jest przepis...do czego zmierza nasz rząd?Cały czas tematy zastępcze:mundurowi,służba zdrowia,nauczyciele,górnicy,artyści... Nepotyzm,kolesiostwo i znajomości(tak dobrze znane w naszej firmie) ma się tak dobrze w naszym kraju...Od lewa do prawa...A teraz jeszcze sprawa L4.Kto będzie decydował że jestem chory w związku ze służbą..?Jak się dojebi... na pasku i będę leżał z gorączką,czy jak nie wytrzymam psychicznie napięcia i stresu związanego z prowadzonymi sprawami...?Piszę o konkretnych przypadkach.Chu..grajstwo powinno być tępione przez kolegów.Bo ktoś za takiego k...sa musi robić.Kiedyś tak to było.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 09:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 09:32 przez Valhalla49.)
Post: #69
RE: 80% uposażenia za L-4
"Chu..grajstwo powinno być tępione przez kolegów.Bo ktoś za takiego k...sa musi robić.Kiedyś tak to było."

U mnie na PSG ch..grajcy dostają tylko pensję i nic poza tym. Żadnych nagród, dodatków itp.
Dodatkowo pasek do sprawdzenia z buta parę razy w tygodniu. Teraz to sama przyjemność - w towarzystwie rojów komarów, much i innego robactwa.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 09:59
Post: #70
RE: 80% uposażenia za L-4
(26-07-2012 09:30 )Valhalla49 napisał(a):  "Chu..grajstwo powinno być tępione przez kolegów.Bo ktoś za takiego k...sa musi robić.Kiedyś tak to było."

U mnie na PSG ch..grajcy dostają tylko pensję i nic poza tym. Żadnych nagród, dodatków itp.
Dodatkowo pasek do sprawdzenia z buta parę razy w tygodniu. Teraz to sama przyjemność - w towarzystwie rojów komarów, much i innego robactwa.

Pozdrawiam

A w mojej byłej PSG ch...grajcy dostają wyższe nagrody nawet od tych co mają wynikiAngry

Lepiej to już było
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 18:56
Post: #71
RE: 80% uposażenia za L-4
(26-07-2012 09:30 )Valhalla49 napisał(a):  U mnie na PSG ch..grajcy dostają tylko pensję i nic poza tym. Żadnych nagród, dodatków itp.
...
Pozdrawiam

Ale Ty stanowisz jeden z nielicznych przykładów normalnego komendanta - niestety większość z nich bardziej docenia uszatków i brąznosy niż fachowość ludzi...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 22:00 przez Rebeliant Szmarowski.)
Post: #72
RE: 80% uposażenia za L-4
Już wiadomo, kto zastąpi tych, którzy rzucą kwitami:

Link - RZĄD WIE CO ROBI

I okazało się coś jeszcze...:

Link - WIELKA WSYPA

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 21:16 przez kant.)
Post: #73
RE: 80% uposażenia za L-4
(26-07-2012 09:30 )Valhalla49 napisał(a):  "Chu..grajstwo powinno być tępione przez kolegów.Bo ktoś za takiego k...sa musi robić.Kiedyś tak to było."

U mnie na PSG ch..grajcy dostają tylko pensję i nic poza tym. Żadnych nagród, dodatków itp.
Dodatkowo pasek do sprawdzenia z buta parę razy w tygodniu. Teraz to sama przyjemność - w towarzystwie rojów komarów, much i innego robactwa.

Pozdrawiam

....kurde Jedyny Zdrowy się odezwał, najlepiej oceniać innych,gówno to da ,kolega taki Taki niesamowity etycznie jak na L4 pójdziesz i tak upierd...ą to co mają więc po co ku..a rozgraniczanie na lepszych i gorszych?! POpaprańcy zabierają 100% płatnego chorobowego bo widzą oszczędności(ale ciekawe jakie i kiedy?) a to że my się sami szczujemy to im w to graj.
A teraz z innej beczki funek ma deprechę nerwicę itp itd idzie do lekarza od globusa a ten mu daje psychotropy i L4 , funek że nie chce druku zielonego bo k...a 80% dostanie uposażeniaAngry przecież nic się nie stanie jak tablety łykać będzie na służbie(!?) no i kolega Valhalla go nie napiętnuje.I jeszcze na zieloną sobie razem mogą wyskoczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 05:27
Post: #74
RE: 80% uposażenia za L-4
Też jestem przeciw okradaniu nas na 20% przez rząd, ale to nie zmienia faktu, że jak widzę typa, który notorycznie raz na kwartał choruje, a w szczególności w czasie świąt, wakacji, albo po prostu gdy jest coś do zrobienia a potem widzę takiego typa jak zap... po mieście to mnie krew zalewa.
Generalnie sami jesteśmy sobie winni, bo nikomu nie zależało żeby zrobić z tym porządek. No bo z drugiej strony jak ukrócić proceder skoro korzystali z niego głównie konfidenci i dupowłazy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 07:31
Post: #75
RE: 80% uposażenia za L-4
Czy odebrałeś już swoją kartę na wrzesień?

Link - KARTA ZAOPATRZENIA KZ-II

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 19:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2012 19:03 przez superSG.)
Post: #76
RE: 80% uposażenia za L-4
(27-07-2012 05:27 )keyser soze napisał(a):  Też jestem przeciw okradaniu nas na 20% przez rząd, ale to nie zmienia faktu, że jak widzę typa, który notorycznie raz na kwartał choruje, a w szczególności w czasie świąt, wakacji, albo po prostu gdy jest coś do zrobienia a potem widzę takiego typa jak zap... po mieście to mnie krew zalewa.
Generalnie sami jesteśmy sobie winni, bo nikomu nie zależało żeby zrobić z tym porządek. No bo z drugiej strony jak ukrócić proceder skoro korzystali z niego głównie konfidenci i dupowłazy?
Co Ty mówiesz? z tego korzystają przydupasy? raczej osoby które notorycznie są pomijane we wszystkich kwestjach finansowych, nagrodach itp. choćby się starali jak nikt to i tak niczego nie dostaną! Sługusu nie mają powodów uciekać na L4, nawet się boją bo w oczach swojego pupila kóry go nagradza byłby nie etyczny. chyba za krótko pracujesz w tej instytucji. Są tez najbliźsi pupilów, kórzy nawet jak sobie załatwią L4 i tak dostana dole . Nikt nie widzi jak kierowniczek pod stołem dzieli i nabija wyniki swoim. Oczywiscie pochwalal polityke L4, tak trzeba sobie rekompensować , błogim lenistwem. Wcale nie przez takie częste chorowanie ludzi zrobiła się awantura o L4, rząd robi czystkę w całej emce i przywilejach, czy ktos choruje czy nie. A jak osoba zapieprzała na granicy przez szereg lat (15) jest na 2ce, śmigała w zimie po pasku itp. kto był na granicy to wie o czym mowa. Teraz nikt go nie docenia za trud i pot wylany, to
niech korzysta z tego L4 ile wlezie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2012, 19:16
Post: #77
RE: 80% uposażenia za L-4
Wniosek NSZZP do głównego policji http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 08:52
Post: #78
RE: 80% uposażenia za L-4
(27-07-2012 19:02 )superSG napisał(a):  ... Teraz nikt go nie docenia za trud i pot wylany, to
niech korzysta z tego L4 ile wlezie...

O w mordę, chyba w firmie jest gorzej niż myślałemBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2012, 08:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2012 11:19 przez Rebeliant Szmarowski.)
Post: #79
RE: 80% uposażenia za L-4
Infografika:

Link - JUŻ ROZUMIECIE?

Myśl na dziś:

Link - ZDROWI I CHORZY

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2012, 21:02
Post: #80
RE: 80% uposażenia za L-4
(22-07-2012 20:18 )wiedźma napisał(a):  Żygam (razem z tymi z cywila) co to czytają powyżej...żygam. Jak się nie podoba jednemu z drugim to wyp.... na wasze miejsce znajdzie się wielu (nawet wśród moich znajomych) którzy będą służyć nawet za 80 % na l4. Tyle w temacie.

Ty Wiedźma nie strasz mnie tymi tysiącami czekającymi na moje ( nasze) miejsca pracy..widzę te " tłumy" walące " drzwiami i oknami ",a jak się dowiedzą ile zarobią to spierdalają tymi samymi drzwiami i oknami aż się kurzy...Ja się przyjmowałem 17 lat temu do pracy w SG na określonych warunkach - obowiązkach i prawach i ostatnim skurwysyństwem jest zmienianie zasad gry w "czasie meczu" - półtorej za rok, 80 % chorobowego i wiele innych...wiec odpuść sobie tą durną gadkę - chyba, że piszesz tak bo masz takie polecenie od swojego wodza....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS