Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równoważnik mieszkaniowy pytanie
30-10-2013, 21:52
Post: #1
Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Witam. Jestem f-sz w służbie przygotowawczej zamierzam kupić mieszkanie o pow 60m2 wraz z żoną. Mieszkanie jest położone 60km od placówki w której służę. Mieszkanie bedzie na mnie i na żonę. Nie mamy dzeci. Czy będzie mi się należała mieszkaniówka? Dodam ze placówka nie posiada własnych kwater dla f-szy.

Znać drogę to jedno, a podążać nią, to zupełnie co innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 06:24
Post: #2
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Tak, po przejściu do stałej służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 09:38
Post: #3
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
dziękuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 10:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2013 10:34 przez muzykant.)
Post: #4
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Fajnie tak kupić mieszkanie z żoną Smile ale za nią Ci nie zwrócą niestety Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2013 20:41 przez kabanos.)
Post: #5
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
wiesz chodziło mi o współwłasność małżeńską

wazne ze dodatek bedzie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 20:59
Post: #6
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
<kabanos> a co rozumiesz pod pojęciem "mieszkaniówka" - siano za malowanie, siano za brak kwatery czy jednorazowe siano na zakup lokalu? Czy wszystko razem? Bo są różne przepisy.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2013 21:13 przez kabanos.)
Post: #7
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
siano za brak kwatery

pozatym o innych formach nie słyszałem jak możesz to przybliż mi pozostałe za malowanie i na zakup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-10-2013, 22:52
Post: #8
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
(31-10-2013 06:24 )keyser soze napisał(a):  Tak, po przejściu do stałej służby.
Taaaaa.... A o czymś takim jak miejscowość pobliska słyszałeś? (art. 92, ust. 3 UoSG)
<kabanos> podaj ile kilometrów wynosi odległość najkrótszą drogą publiczną od granic miejscowości w której masz mieszkanie do granic miejscowości w której jest twoja placówka. Policz też ile wynosi powierzchnia mieszkalna (nie myl z powierzchnią ogólną) lokalu i jaka przysługuje ci norma zaludnienia zgodnie z rozporządzeniem. Wtedy będziesz miał pewną odpowiedź a teraz to mogę tylko domniemywać.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2013, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2013 11:24 przez keyser soze.)
Post: #9
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Czytaj uważnie.
Kapinos napisał, że mieszkanie będzie SZEŚĆDZIESIĄT km od placówki.

Tracisz czujność Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-11-2013, 22:35
Post: #10
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Czytam, czytam... Dokładnie!
Przy ustalaniu siana za bezdomność nie liczy się odległość mieszkania od placówki tylko odległość między granicami miejscowości. Nie chce mi się teraz dokładnie liczyć kilometrów ale załóżmy, że funk mieszka w Gdyni a placówkę ma w Gdańsku. Ze swojego mieszkania do granic Gdyni ma 20 kilometrów, następnie od granic Gdyni do granic Gdańska ma 20 kilometrów, potem jeszcze 20 kilometrów od granicy Gdańska do placówki. Mimo, iż funk ma 60 kilometrów do roboty to mieszka w miejscowości pobliskiej i siano za bezdomność mu się nie należy. Możliwe?
Jak wspomniałem wcześniej nie liczyłem kilometrów i tą Gdynię i Gdańsk podałem wyłącznie jako przykład. Ale myślę, że jakby pogrzebać na mapie Polski to pewnie znalazło by się takie miejsce.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2013, 00:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2013 00:34 przez straznik123.)
Post: #11
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Podobnie z dojazdami bo moze ktos pracowac w tej Gdyni, a mieszkac np w Sopocie i majac do roboty jakies 20 km dostaje sie siano za kilometrow 0 (niecale 80 zl chyba) bo niestety tyle jest od granicy jednego miasta do drugiego.
Inna sytuacja z autopsji jak pracujac na lotnisku w duzym miescie mialem wlasnie ok 15 km do przebicia sie na placowke przez cale miasto i za dojazdy brac nie moglem, a osoby, ktore mieszkaly 500 metrow za lotniskiem kasowaly co miesiac za dojazdy bo zamieszkiwaly za granica miasta. Ot taka to sprawiedliwosc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 01:59
Post: #12
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Składałem taki wniosek w 2011r. - przysługuje kasa wtedy gdy kupisz mieszkanie, które znajduje się w miejscowości pobliskiej od placówki tzn. 30km od granic administracyjnych miejscowości - w wydziale drogowym po złożeniu stosownego wniosku ustalą Ci odległość po najkrótszej trasie przejazdu z miejscowości zamieszkania do PSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 09:32
Post: #13
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Od granicy adm miasta do granicy adm miejscowosci psg jest 55km i jest to takze najkrotsza trasa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2013, 17:47
Post: #14
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Czyli w stałej należy się dodatek za bezdomnośc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2013, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2013 13:10 przez kabanos.)
Post: #15
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Zadam jeszcze jedno pytanie ponieważ nie chce otwierać nowego tematu. Idąc na urlop powiedzmy w Grudniu kiedy i jak muszę się starać o dodatek do urlopu czy jest na ten temat rozporządzenie które mógłbym poczytać? Jestem nowym funkcjonariuszem proszę o wyrozumiałość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2013, 15:01
Post: #16
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Urlop musi trwać min. 14 dni żeby złożyć wniosek ... i o ile się nie mylę to można to zrobić na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem urlopu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2013, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2013 16:56 przez Krzysztof_P.)
Post: #17
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Urlop nie musi trwać min. 14 dni.

Treść rozporządzenia

Wniosek, o którym mowa w ust. 1, można składać nie wcześniej niż na 30 dni przed: 
a) dniem planowanego rozpoczęcia urlopu wypoczynkowego lub dodatkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych
albo takiej części urlopu, którego wymiar łącznie z dotychczas wykorzystanym urlopem osiągnie 14 dni kalendarzowych w roku, za który przysługuje dopłata do wypoczynku

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2014, 11:55
Post: #18
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Czy słyszeliście cos na temat waloryzacji równoważnika za brak kwatery?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2014, 12:27
Post: #19
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
he he he od samego początku Smile
nigdy nie było i zapewne nie będzie tej waloryzacji choć jest tak zapisane w ustawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2014, 12:44
Post: #20
RE: Równoważnik mieszkaniowy pytanie
Ponoć na spotkaniu związkowców w styczniu był ten temat poruszany ale co i jak to nie wiem. Pewnie umrze śmiercią naturalną jak zwykle jeśli chodzi o pieniądze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS