Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
09-11-2013, 22:00
Post: #1
Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Witam,
czy może ktoś mi wytłumaczyć jak dokładnie liczy się te pojezdki, bo nie mogę tego ogarnąć!
Dziwię się jak doświadczeni funkcjusze to zliczają momentalnie, też tak chciałbym się nauczyć, pomoże ktoś??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 20:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2013 20:30 przez bartek0-01.)
Post: #2
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Rozumiem że pytasz już o nowe zasady liczenia dni pobytu ?

Cofasz się 180 dni do tyłu od dnia w którym osoba stawiła się do kontroli i liczysz czy wykorzystała 90 dni pobytu. i tyle co więcej można napisać gorzej jest jak ktoś ma 2 lub 3 paszporty i specjalnie do kontroli przedstawia tylko jeden w takim przypadku może uratować CAOiL ale też nie zawsze Smile bo dni pobytu np na Litwie nie zobaczysz już w systemie Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 16:26
Post: #3
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Rozumiem ciekawość i tym bardziej popieram "dociekliwość" w temacie liczenia "pojezdek" tylko czy musi się to (tj. informacje odnośnie sys. na których pracujemy) odbywać na publicznym forum?

Wg. mnie temat do usunięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 19:51
Post: #4
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Właśnie podbijając licznik ożywiłaś martwy temat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2013, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013 20:03 przez passengerLPG.)
Post: #5
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Świadczy to tylko o tym że wytyczne w tym zakresie były napisane Enigmą znaną dla ZCU/ZG i kolega zielony chodził więc spytał sobie - Poza tym dane nt rodzaju informacji przetwarzanych przez SG w tym zakresie nie są niejawne. Ot choćby tu masz linka http://mundurowi.info/index.php/straz-gr...anstwowej.

Poza tym system szkolenia przymusowo wewnętrznego nie jest w najlepszej kondycji przez tych wszystkich ochotników multiplikatorów, trenerów, supertrenerów, użytkowników, administratorów, superużytkowników, i innych super wymyślających te pojęcia i zadania dla w/w ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2013, 12:55
Post: #6
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
"Pojezdki" - w kakim lengłidżu wy szprechacie?

:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2013, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2013 15:39 przez quasimodo1.)
Post: #7
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(15-12-2013 12:55 )braeven napisał(a):  "Pojezdki" - w kakim lengłidżu wy szprechacie?

:-)

Firmowa grypsera z naleciałościami rusycyzmu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2014, 09:24
Post: #8
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Witam - mam pytanie Moi Drodzy - wypuściłem na wyjeździe z Polski osobę bodajże na 91 lub 92 dniu, jakieś inne PSG wyłapało to i moja macierzysta placówka chce wyciągnąć drobne konsekwencje względem mojej skromnej osoby SmileSmileSmile Jak się bronić ? Czyż w Kodeksie Granicznym Schengen nie jest zapisane, że na Wyjeździe z PL nie ma obowiązku liczenia wizy bądź jakieś inne koło ratunkowe Smile? Help pomocy - młody funk z południowego wschodu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2014, 18:43
Post: #9
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Obowiązek istnieje - znajomość KGS na pasach to podstawa
tu masz link do KGS - na przyszłość nie dam sobie ręki uciąć ale możesz sobie spisać publikator i pobrać aktualną wersję na służbie z intranetu
http://www.udsc.gov.pl/files/prawo/RozpP...gen%29.pdf

konkretnie dałeś ciała w związku z Artykułem 7,c, ii - możliwości obrony - hmmmm ... ciężko się wypowiadać na temat podejścia do postępowań dyscyplinarnych jeśli się nie służy w danym PSG bo w jednej PSG dostał bys nu nu paluszkiem od wodza, który podchodzi po ludzku do tematu a w innej ( w większości) działę - kwestia podejścia. Powodzenia i życzę ludzkiego podejścia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2014, 20:40
Post: #10
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
na wyjeźdźcie chyba można odprawiać bez wizowo ale dni należy liczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2014, 22:13
Post: #11
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(20-11-2014 09:24 )theguns napisał(a):  Witam - mam pytanie Moi Drodzy - wypuściłem na wyjeździe z Polski osobę bodajże na 91 lub 92 dniu, jakieś inne PSG wyłapało to i moja macierzysta placówka chce wyciągnąć drobne konsekwencje względem mojej skromnej osoby SmileSmileSmile Jak się bronić ? Czyż w Kodeksie Granicznym Schengen nie jest zapisane, że na Wyjeździe z PL nie ma obowiązku liczenia wizy bądź jakieś inne koło ratunkowe Smile? Help pomocy - młody funk z południowego wschodu Smile

Ciężko coś doradzić gdyż taki obowiązek istnieje, jeżeli wjazdów i wyjazdów było więcej to ważna jest czytelność dat na stemplach i tu można upatrywać linii obrony, jeżeli stempel był jeden to cóż każdy może się pomylić. Wiele zależy od przełożonych czy poprzestaną na rozmowie czy zrobią Ci postępowanie i będą chcieli "zdjąć z ciebie skórę".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 06:50
Post: #12
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Dzięki Panowie - skończyło się na rozmowie także, spokój w miarę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 13:01
Post: #13
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(22-11-2014 18:43 )passengerLPG napisał(a):  Obowiązek istnieje - znajomość KGS na pasach to podstawa ...
Znajomość i zastosowanie czyli wiedzieć gdzie go znaleźć a na co dzień stosować. Szkoda tylko że niektórym się widzi znać wszystko na pamięć i o to pytają bo umieją tylko od art 5 do 10 a jak rzuci się pytaniem ze słownika/wstępu KGSu to bledną.

(23-11-2014 06:50 )theguns napisał(a):  Dzięki Panowie - skończyło się na rozmowie także, spokój w miarę.
rozmowa na kwit? Sprawdź za jakiś czas czy będzie w Twojej teczce czy nie bo to różnie bywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 13:49
Post: #14
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Dokładnie - macie rację - bedę musial trzymać rękę na pulsie. Wydaje mi się, ze tego typu 'wpadki' w przypadku kontrolera, który odprawia po 300-500 osób na służbę, to nie jest nic dziwnego...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2014 20:48 przez kpr. Jan.)
Post: #15
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
@theguns
Wcale nie musisz zliczać dni na wyjeździe/ wyjściu. I to zgodnie z KGS. Jak chcesz to podeślę wzór notatki - dupochrona. Na niektórych PSG takowe są wymagane. Nie tylko ty miałeś taką i podobne akcje SmileSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 21:57
Post: #16
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(23-11-2014 20:44 )kpr. Jan napisał(a):  @theguns
Wcale nie musisz zliczać dni na wyjeździe/ wyjściu. I to zgodnie z KGS. Jak chcesz to podeślę wzór notatki - dupochrona. Na niektórych PSG takowe są wymagane. Nie tylko ty miałeś taką i podobne akcje SmileSmile

Nie do końca się tu z kolegą zgodzę bo obowiązek liczenia dni istnieje. Nie zmienia to fakt, że nawet z dużej "zmoki" można się wybronić a w takich sytuacjach wystarczy podważyć czytelność jednego stempla i życzę powodzenia komisji, która prowadzi postępowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 09:29 przez mlody kot.)
Post: #17
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(23-11-2014 20:44 )kpr. Jan napisał(a):  @theguns
Wcale nie musisz zliczać dni na wyjeździe/ wyjściu. I to zgodnie z KGS. Jak chcesz to podeślę wzór notatki - dupochrona. Na niektórych PSG takowe są wymagane. Nie tylko ty miałeś taką i podobne akcje SmileSmile
rozwiń to proszę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 10:23
Post: #18
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
(23-11-2014 21:57 )krissg napisał(a):  Nie do końca się tu z kolegą zgodzę bo obowiązek liczenia dni istnieje.

zgadza się, że istnieje ale nie jest obligatoryjny. Zgodnie z KGS 262/2006 art. 7 pkt 3 b i c
cytuje:
"b)
szczegółowa odprawa przy wyjeździe obejmuje:

i)weryfikację posiadania przez obywatela państwa trzeciego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy;

ii)weryfikację dokumentu pod kątem śladów sfałszowania lub podrobienia;

iii)weryfikację, jeżeli jest to możliwe, czy obywatel państwa trzeciego nie jest uznawany za stanowiącego zagrożenie dla porządku publicznego, bezpieczeństwa wewnętrznego lub stosunków międzynarodowych któregokolwiek z Państw Członkowskich.

c)
obok odprawy, o której mowa w lit. b), szczegółowa odprawa przy wyjeździe może również obejmować:

i)weryfikację, czy dana osoba posiada ważną wizę, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 539/2001, z wyjątkiem przypadku gdy posiada ona ważny dokument pobytowy;

ii)weryfikację, czy dana osoba nie przekroczyła maksymalnego czasu dozwolonego pobytu na terytorium Państw Członkowskich;

iii)sprawdzenie wpisów w SIS wobec osób i przedmiotów oraz informacji w krajowych bazach danych."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 20:41
Post: #19
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
Kolega kpr. Jan ma rację - zgodnie z KGS nie ma obligu liczenia dni pobytu na wyjeździe (owszem można) - przetestowane w NOSG nawet jakiś rok temu Komendant zmienił polecenie tego dotyczące - mówi o jakiejś analizie ryzyka itp. ale obligu nie ma bo by był nie zgodny z KGS ...
A z jakiego oddziału jesteś ????
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 06:59
Post: #20
RE: Liczenie pojezdek - jak to ogarnąć
kpr Janie - poproszę wzór tej notatki na maila jakby co ;D z chęcią przytulę w razie W taki kwit Wink Dobrze, że istnieje takie forum Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS