Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandat dyskwalifikuje do SG?
28-03-2016, 21:24
Post: #1
Mandat dyskwalifikuje do SG?
Witam.
Nie wiem czy dobry dział. Dostałem mandat za przewóz w nadmiarze (8 paczek) papierosów. Nie przyjąłem mandatu i sprawa trafiła do Sądu - gdyż nie mam dochodu i mandat mi obniżą. Na granicę jeżdżę raz na tydzień/dwa tyg/czasami na miesiąc. Chciałbym studiować Bezpieczeństwo Morskie Państwa. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się do SG czy ten mandat mnie dyskwalifikuje ?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 21:42
Post: #2
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
Powiem tak: różne są wyroki kadrowców, natomiast na rozmowie na pewno padnie pytanie za co ten mandat dostałeś-może Ci się zrobić głupio gdy je usłyszysz jako kandydat do tego typu formacji, chociaż bardziej głupio by było gdybyś startował do Służby Celnej Wink próbuj tak czy siak i bądź grzeczny już, niech ten mandat będzie dla Ciebie nauczką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 22:26
Post: #3
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
(28-03-2016 21:24 )OFF napisał(a):  Witam.
Nie wiem czy dobry dział. Dostałem mandat za przewóz w nadmiarze (8 paczek) papierosów. Nie przyjąłem mandatu i sprawa trafiła do Sądu - gdyż nie mam dochodu i mandat mi obniżą. Na granicę jeżdżę raz na tydzień/dwa tyg/czasami na miesiąc. Chciałbym studiować Bezpieczeństwo Morskie Państwa. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się do SG czy ten mandat mnie dyskwalifikuje ?
Pozdrawiam

To w jakim celu jeździłeś za granicę będzie zapewne przedmiotem badania wariografem. Dodatkowo podczas procedury kwalifikacyjnej sprawdzane będą dostępne bazy (min. przekroczenia granicy). Jeżeli "wyjdzie" że podczas wyjazdów za granicę, przy okazji dokonywałeś przemytu, to Twoje szanse na przyjęcie do SG niestety drastycznie spadają. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 15:50
Post: #4
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
(28-03-2016 21:24 )OFF napisał(a):  ..Dostałem mandat za przewóz w nadmiarze (8 paczek) papierosów. Nie przyjąłem mandatu i sprawa trafiła do Sądu - gdyż nie mam dochodu i mandat mi obniżą. Na granicę jeżdżę raz na tydzień/dwa tyg/czasami na miesiąc...

Art. 31. 1. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba o nieposzlakowanej opinii....

Przeciwko tobie toczy się postępowanie o wykrocznie skarbowe. Ukaranie za jedno wykroczenie skarbowe teoretycznie nie dyskwalifikuje cię, ale rozumiem, że te wyjazdy co tydzień to są turystyczne.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że naruszenie zasad przywozu paliwa z zagranicy może stanowić również wykroczenie skarbowe. Popełnianie notorycznie wykroczeń raczej będzie miało wpływ na nieposzlakowaną opinię i decyzję co do przyjęcia w szeregi SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 18:23
Post: #5
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
Nie jeżdżę zarobkowo, tylko na własne potrzeby, może potrzebuje paliwa do ciężarówki czy autobusu i co w tym złego, kogoś oszukuje?
Dostałem mandat raz i już mam dość więc może też popatrzą na to że szybko się uczę na własnych błędach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 22:14
Post: #6
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
Nie mnie oceniać czy robisz coś złego. Poczytaj o zasadach przywozu paliwa, "hasło przywóz paliwa, a wykroczenie skarbowe" sporo na ten temat piszą. Jeżeli robisz tak jak prawo pozwala to jest ok, jeżeli nie to łamiesz prawo. Zakładam, że kogoś kto notorycznie łamie prawo do służby nie wezmą.

Oczywiście nie piszę, że ty tak robisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2016, 09:11
Post: #7
RE: Mandat dyskwalifikuje do SG?
Na wariografie wyjdzie dla kogo wozi paliwo Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS