Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urlop okolicznosciowy
04-12-2013, 12:48
Post: #1
Urlop okolicznosciowy
Czy to powinno byc tak, ze chcac wykorzystac 2 dni urlopu okolicznosciowego (urodzenie dziecka) pisze kwit na zwolnienie z zajec?
Nie powinno pisac sie wniosku o urlop z zaznaczeniem, ze jest to urlop okolicznosciowy, jak to ma np miejsce z urlopami dodatkowymi?
Troche to dziwne dla mnie jest bo na zwolnienie z zajec przysluguje 40 godz w roku, a jednak urlop okolicznosciowy to troche inna kategoria wolnego. Bo teraz wychodzi na to, ze z tych 40 godz zniknie mi troche.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 13:21 przez Alzheimer.)
Post: #2
RE: Urlop okolicznosciowy
Jaki to urlop okolicznościowy? Poczytaj przepisy. Przysługuje ci zwolnienie od zajęć służbowych. W wymiarze określonym w rozorzadzeniu, tj. 2 dni! I nic ci nie zniknie z tych 40 godzin, bo to przysługuje z par. 15 tego rozporządzenia.
A urlop, z idei, jest do odpoczynku.
Rany boskie. Jak Tyś się uchował w tej formacji z takim zrozumieniem prawa?
I z nieznajomością czegoś, co jest na wskroś oczywiste, po przeczytaniu przepisu.
Idź może do ochrony pracować. Big Grin
Koniecznie, bo robisz sobię krzywdę.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 14:52
Post: #3
RE: Urlop okolicznosciowy
Wez wyluzuj człowieku i sam idź do ochrony skoro tak polecasz. Pracowałem parę lat w cywilu i tam jest coś takiego jak urlop okolicznościowy. Tutaj pierwszy raz musiałem korzystać z tej formy wolnego i nie wiedziałem najzwyczajniej, że jest to inaczej rozwiązane jak poza służba.
Ciesze się, że masz taką lajtowa służbę, że znajdujesz czas na wertowanie różnorakich przepisów, ja niestety nie mam tego komfortu i ograniczam się tylko do tego co jest mi niezbędne do właściwego wykonywania swoich obowiązków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 16:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 16:50 przez Alzheimer.)
Post: #4
RE: Urlop okolicznosciowy
Przestań się mazać, możesz się przecież samodoskonalić w zaciszu domowym. Przy piwku nawet.
Masz tyle możliwości.
No chyba zależy Ci na pracy? A jak Ci zależy, to musisz podnosić kwalifikacje.
Ha ha ha.
Big Grin

Jeszcze powiem ci, tak na marginesie, po koleżeńsku, że w tym rozporządzeniu są także zawarte Twoje obowiązki. Dlatego też radzę poczytać. Żebyś nie zrobił sobie krzywdy i nie zaliczył postępowania dyscyplinarnego.
Ty...... przyszły ochroniarzu. Ha ha ha.


http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzen...nariuszom/

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 18:13
Post: #5
RE: Urlop okolicznosciowy
Alzheimer podał Ci w stopce postu #4 link, ja jednakże skieruję Cię do §8, nie zaś 15 tego rozporządzenia.
Pozdrawiam i zachęcam do lektury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 21:28 przez morski48.)
Post: #6
RE: Urlop okolicznosciowy
(04-12-2013 19:39 )keyser soze napisał(a):  Takie pajace jak alzheimer to mocne sa w gebie.
Jak przychodzi do solowki to nagle opuszcza ich duch walki...

Alz chyba chce sobie podbić ilość wypowiedzi.

(04-12-2013 20:12 )Alzheimer napisał(a):  Solówki możesz sobie uprawiać w cywilu.
Rany!
Jak ja nie cierpię jaskiniowych troglodytów. Nie trawię też prostaków.
Ha ha ha.

I zapewniam Cię, że dałbym ci po gębie, tylko nie mogę. Sumienie mi nie pozwala. Normy. Wychowanie.
Nie biję zwierząt, nie biję słabszych, a już w ogóle nie uderzyłbym niepełnosprawnego umysłowo. Rozumiesz? He he he.

Myślę, że Admin powinien zareagować bo ktoś tu prostactwo uprawia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 21:38
Post: #7
RE: Urlop okolicznosciowy
(04-12-2013 20:12 )Alzheimer napisał(a):  Solówki możesz sobie uprawiać w cywilu.
Rany!
Jak ja nie cierpię jaskiniowych troglodytów. Nie trawię też prostaków.
Ha ha ha.

I zapewniam Cię, że dałbym ci po gębie, tylko nie mogę. Sumienie mi nie pozwala. Normy. Wychowanie.
Nie biję zwierząt, nie biję słabszych, a już w ogóle nie uderzyłbym niepełnosprawnego umysłowo. Rozumiesz? He he he.

Jak ty patrzysz w lustro to co robisz widząc ten obraz nędzy i rozpaczy bo inaczej takiego podejścia do kolegów nie można nazwać Big Grin i nie wspominaj o wychowaniu bo Twoje jest na miernym poziomie jak widać po traktowaniu innych w swoich wypowiedziach Dodgy

Mam tylko cichą nadzieję że nie piastujesz jakiegoś kierowniczego stanowiska bo z takim traktowaniem innych .....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013 21:51 przez Alzheimer.)
Post: #8
RE: Urlop okolicznosciowy
Żałośni są ci, co nie znają swoich praw i obowiązków. Bo nie wykazali minimum chęci, aby wydrukować rozporządzenie i jak człowiek go przeczytać. Ciekawe jak taki Pan realizuje się w służbie nie znając przepisów, bo ,,nie miał czasu", taki był zarobiony. Nie chciałbym być obywatelem, odprawianym przez niedouczonego funcjonariusza. Wstyd totalny. Wiocha. He he he.

Prawda niestety jest bolesna.

Opuszczam te forum, bo to jest żenujące. Ha ha ha.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2013, 22:00
Post: #9
RE: Urlop okolicznosciowy
żenujące są Twoje wypowiedzi w stosunku do innych, pomijam tu nieznajomość przepisów przez kolegów i wynikającą z tego Twoją irytację ale można to trochę mnie wulgarnie wyrażać i nie sprowadzać innych funkcjonariuszy w swoich wypowiedziach do poziomu gówna ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS