Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
29-01-2014, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2014 14:50 przez marcell.)
Post: #1
Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
Czyli przebojowa lista pomysłów rządu i komendy, w jaki sposób wycisnąć jeszcze kilka milionów z szaraczków z dołu. Oto w jaki sposób zostaliśmy potraktowani i dokąd zmierza formacja zwana strażą graniczną?
Mój top przedstawia się następująco.
1. "Rok za półtora" - wałek konkretny i najbardziej bolący.
2. Nowa mundurówka - tutaj zabiera nam się około 1,5 tys. rocznie. To tak jakby obniżyć nam pensję ponad 100zł miesięcznie.
3. Zmiany w dodatku służbowym - od 10 do 60% podstawy naliczania. Przy 10% mamy połowę starego dodatku służbowego. Ciekawa pozycja startowa.
4. L4 - dla mnie finansowo na razie najmniej dolegliwa zmiana... ale in minus,

A jaka jest Wasza lista ofiarowanych nam udogodnień w służbie? :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 14:44
Post: #2
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
Jeżeli nosisz taki MÓNDUR to się nie dziwię, że ci zabrali 100 zł miesięcznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 14:50
Post: #3
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
(29-01-2014 14:44 )civic07 napisał(a):  Jeżeli nosisz taki MÓNDUR to się nie dziwię, że ci zabrali 100 zł miesięcznie
Jeśli już chcesz mnie poprawić to powinieneś napisać MUNDÓR. Przepraszam za błąd ortograficzny, dziękuję za ciekawy post.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 15:21
Post: #4
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
Niedługo wrzucą do sejmu projekt ustawy o komisjach lekarskich - wg założeń to zlikwidowanie III grupy i brak doliczenia procentów za utratę zdrowia do wysługi emerytalnej. Ponadto brak odszkodowania za wypadek w drodze do lub z służby ( generalnie chodzi o to że nie przysługuje ono funkcjonariuszom dojeżdżającym do macierzystych jednostek organizacyjnych - odszkodowanie przysługuje tylko w razie wykonywania obowiązków służbowych ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 15:48
Post: #5
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
(29-01-2014 14:50 )marcell napisał(a):  
(29-01-2014 14:44 )civic07 napisał(a):  Jeżeli nosisz taki MÓNDUR to się nie dziwię, że ci zabrali 100 zł miesięcznie
Jeśli już chcesz mnie poprawić to powinieneś napisać MUNDÓR. Przepraszam za błąd ortograficzny, dziękuję za ciekawy post.

nie kompromituj się dalej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2014, 16:13
Post: #6
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
(29-01-2014 15:21 )quasimodo1 napisał(a):  Niedługo wrzucą do sejmu projekt ustawy o komisjach lekarskich - wg założeń to zlikwidowanie III grupy i brak doliczenia procentów za utratę zdrowia do wysługi emerytalnej. Ponadto brak odszkodowania za wypadek w drodze do lub z służby ( generalnie chodzi o to że nie przysługuje ono funkcjonariuszom dojeżdżającym do macierzystych jednostek organizacyjnych - odszkodowanie przysługuje tylko w razie wykonywania obowiązków służbowych ).

Też o tym słyszałem.

Chciałem zacząć na wesoło. Ale widzę, że się nie da.
Góra może sobie wymyślać co chce, brać gotowce ze służby celnej czy nawet straży leśnej. Dokuczać w inny sposób swoim ludziom. Ale to i tak nic nie pomoże. Wcześniej czy później połączą nas z policją i skończy się słodkie pierdzenie w stołki i wymyślanie cudów na kiju. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014 13:34 przez marcell.)
Post: #7
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
A oto najnowszy przebój komendy i ministra. Rozporządzenie płacowe, a konkretnie dodatek stażowy. Jeszcze kilka tygodni temu było 30% po 30 latach, a teraz jest 25% po 30 latach. A gdzie jest 5%? Może pojechało do Soczi? :-))))
Wiecej w temacie: uposażenie oraz dodatki po nowemu
Big GrinBig GrinBig Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 13:56
Post: #8
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
jeszcze nie napisałeś MARCELL O dodatku za wyżywienie za służbę, zniesione coś koło 4 - 5 lat temu, o kasie za OC pojazdów.... za to oświadczenie majątkowe rozbudowane jak dla Billa Gatesa, dobrze że nie ma rubryki pt. ile razy w miesiącu idziesz do kina, i jesz mięso na obiad? czy pijesz drogie alkohole, czy tylko żłopiesz piwo na które ewentualnie Ciebie stać drogi funkcjonariuszu/ szko. Jeszcze bym znalazła kilka ciekawych nierozpoznanych przez Komede Gówną ( pisownia celowa) sfer życiowych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 14:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014 14:17 przez marcell.)
Post: #9
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
No tak, dodatek za wyżywienie. Pierwsza ofiara złożona na stół, czy jak kto woli rzucona wilkom na pożarcie, by chociaż chwilę opóźnić "final countdown". Tak samo, niepostrzeżenie i ze wstydem odchodzi przecież dodatek graniczny. Exclamation

A co do oświadczeń majątkowych. Brak słów. Nawet nie wiem co napisać.

No ale żeby zakończyć w klimacie tematu, czyli na wesoło, powtórzę za pewnymi klasykami z Wysp Brytyjskich: "Zawsze spoglądaj na pogodną stronę życia". My szaraczki jeśli mamy dostać po kieszeni, to na końcu i tak stracimy najmniej. Najbardziej i tak martwi się góra. Mam nadzieję, że kiepsko śpią po nocachBig Grin My, mając dwie ręce i dwie nogi damy sobie radę jak nie tu, to gdzieś gdzie jest o wiele zdrowsze powietrze Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014 15:45 przez Alzheimer.)
Post: #10
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
Nieśmiało, pełen obaw o napiętnowanie i wykluczenie, zapytam:
Czy nie będzie trochę sprawiedliwiej?
Każdy dostanie tylko dodatek funkcyjny lub służbowy i po sprawie.
Bez elitarnego wyróżnienia dodatkowym dodatkiem, którego przydział nie zawsze wydawał się sprawiedliwy.

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 17:23
Post: #11
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
niech zostawią tylko te 15 lat i go west!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 19:44
Post: #12
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
W projekcie rozporządzenia - wersja z dnia 24.10.2013 r. była w par.5 ust.2 mowa o zwiększeniu dodatku o 1 % należnego uposażenia zasadniczego za każdy następny rok służby, aż do wysokości 30% po 30 latach służby. W wersji z dnia 31.12.2013 r. punkt 2 został usunięty. Czyli max będzie wynosił 25 % jak dotychczas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 14:42
Post: #13
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
(05-02-2014 15:34 )Alzheimer napisał(a):  Nieśmiało, pełen obaw o napiętnowanie i wykluczenie, zapytam:
Czy nie będzie trochę sprawiedliwiej?
Każdy dostanie tylko dodatek funkcyjny lub służbowy i po sprawie.
Bez elitarnego wyróżnienia dodatkowym dodatkiem, którego przydział nie zawsze wydawał się sprawiedliwy.

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Nie chcę odbierać Ci wiary w sprawiedliwość i prostotę nowego rozporządzenia płacowego.
Rzeczywistość natomiast jest taka, że dostajemy i dostaliśmy do tej pory zwyczajnie po dupie - jako formacja i jako ludzie - zarówno finansowo, emerytalnie i zdrowotnie. Co nie umacnia mnie w wierze w ową sprawiedliwość o której piszesz. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 15:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 15:33 przez bastev.)
Post: #14
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
Powiem tak Pogranicznicy SmileSmile

PO prostu POwiem tak.
Trzeba coś robić tzn. rząd..i robi. Znalazł sobie " chłopców
do bicia" tj mundurowych..
A weźcie najlepiej obniżcie pensje i zabierajcie nam dalej:
1.Mundurówka obcięta
2. L4 80%
3. ETC.
I co dalej panowie POpaprańcy i ich funfle??Tongue
Czekamy na dalsze pomysły i niespodzianki....

Pozdrawiam pograniczników
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 11:02
Post: #15
RE: Wasza Hot lista ulepszeń w SG :-)
W końcu kiedyś i nad 13 się pochylą.

Jeśli cierpisz na bezsenność, nie popadaj w depresję! Odpręż się, policz do stu. Odpędź od siebie wszystki myśli o pracy i stopniowo pogrąż się we śnie starając się nie chrapać, by nie ściągać niepotrzebnie uwagi na ochraniany przez ciebie obiekt... Cool
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS