Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżka 2016
23-09-2015, 19:43
Post: #221
RE: Podwyżka 2016
Żaden zawód nie jest wolny od patologii. Jednak zakładam, że większość z nas dostała się do formacji uczciwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2015, 09:57
Post: #222
RE: Podwyżka 2016
Kłykcin to ile Ty zarabiasz że ciągle masz za dużo? Bo to co Ty wypisujesz to wygląda że jesteś jenerał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2015, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2015 13:00 przez krissg.)
Post: #223
RE: Podwyżka 2016
Niektórzy mają taką mentalność, że lubią równać w dół. Uważam , że wysokość zarobków Polaków to nowoczesne niewolnictwo. Jak mówi mój Dziadek "nigdy nie myślałem, że dożyję czasów w których Polacy dobrowolnie będą jeździć na roboty do Niemiec".
http://m.demotywatory.pl/4537580
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2015, 17:30
Post: #224
RE: Podwyżka 2016
Protest strażaków w Warszawie. Miasteczko namiotowe pod KPRM

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/817...l?cookie=1

Brawa dla strażaków za konsekwencję w działaniuSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2015, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2015 10:43 przez starypolicjant.)
Post: #225
RE: Podwyżka 2016
ze strony związkowej z Białegostoku cyt : -
Przekazali nam, że trwają prace nad rozdysponowaniem środków które przewidziane są na podwyżki. Gen. Dyw. SG Dominik Tracz powiedział,, ze wątek równego rozdysponowania środków nie jest brany pod uwagę i ma być uzależniony od stopnia ". Związek nie zgadza się na wymieniony podział(...) - no cóż czyli bez zmian jak przy mundurówce, jak zwykle jak najwięcej dla siebie, tylko że najprawdopodobniej za kilka tygodni niewiele będą mieli do powiedzenia na szczęście. Panie Tyl kwity trza zbierać, żeby nie było po wyborach desantu po fronteksach dla Pisu zbyt dużo nie trzeba będzie ustalać Smile Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2015, 00:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2015 00:26 przez starypolicjant.)
Post: #226
RE: Podwyżka 2016
jeden ze znaczących polityków w Polsacie powiedział, że likwidacja Oddziałów Straży Granicznej na południu i zachodzie była jednym wielkim nieporozumieniem. Miło że zgadzają się ze mną politycy, człowiekiem bez żadnej bardzo, bardzo, bardzo ważnej wiedzy i strategii tylko ze zdroworozsądkowym myśleniem, bagażem doświadczeń i na dodatek już emerytkiem Big Grin Big Grin, szkoda tylko chłopaków którzy musieli pożegnać się z robota w trybie przyspieszonym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2015, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2015 16:59 przez Matarez.)
Post: #227
RE: Podwyżka 2016
Nie bardziej szkoda tej garstki funków, którzy zostali i własną piersią będą bronić Polski przed nawałą muslimów....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 19:34
Post: #228
RE: Podwyżka 2016
Plany KGSG w sprawie podwyżki
https://onedrive.live.com/redir?resid=32...file%2cppt
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 20:04
Post: #229
RE: Podwyżka 2016
Czyli norma Ci co mają najwięcej to dać im jeszcze więcej!!!!! ponieważ mają inne żołądki i potrzeby a tym co mają mało niech mają najmniej !!!!! brawo związki!!!! Debilizm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 20:07
Post: #230
RE: Podwyżka 2016
(02-10-2015 19:34 )maluch napisał(a):  Plany KGSG w sprawie podwyżki
https://onedrive.live.com/redir?resid=32...file%2cppt
Ci co zarabiają najwięcej dostaną najwięcej....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2015 07:20 przez krissg.)
Post: #231
RE: Podwyżka 2016
Główny chce przytulić jak najwięcej zanim nowa władza wypieprzy go z hukiem na zbity pysk. Od dawna widać, że on ma w głębokim poważaniu f-szy a priorytetem nie jest dobro SG a jego kariera i własny portfel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 07:12
Post: #232
RE: Podwyżka 2016
Ja rozumiem emocje ale to nie znaczy, że trzeba kogokolwiek tu obrażać. Jak najbardziej jestem za cywilizowaną formą nacisków na decydentów ale nie za ich anonimowym znieważaniem. Później jak ktoś z decydentów to przeczyta nabiera pewności, że podwyżkę podzielił sprawiedliwie. Po raz kolejny proszę o kulturę wypowiedzi. Zastrzegam również, że wszelkie obraźliwe i wulgarne komentarze będą od razu usuwane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 11:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2015 11:01 przez mierwit.)
Post: #233
RE: Podwyżka 2016
(03-10-2015 07:12 )PlanetaX napisał(a):  Ja rozumiem emocje ale to nie znaczy, że trzeba kogokolwiek tu obrażać. Jak najbardziej jestem za cywilizowaną formą nacisków na decydentów ale nie za ich anonimowym znieważaniem. Później jak ktoś z decydentów to przeczyta nabiera pewności, że podwyżkę podzielił sprawiedliwie. Po raz kolejny proszę o kulturę wypowiedzi. Zastrzegam również, że wszelkie obraźliwe i wulgarne komentarze będą od razu usuwane.

Planeta, rozumiem że dbasz o pozytywny wizerunek naszego forum ale powiedz jak inaczej można zinterpretować informacje z prezentacji udostępnionej przez Malucha? Ciężko mi się nie zgodzić z Borucem79 i krissg.
Uważam że oddali sedno działania DT a nazwanie czegoś po imieniu nie powinno być traktowane jako obrażanie a jedynie jako nazywanie rzeczy po imieniu.
A swoją drogą, to naprawdę uważasz że jak nasi decydenci zajrzą na to forum i zobaczą same pozytywy na swój temat to zmienią zdanie w sprawie jakichkolwiek podwyżek dla funków z dna piramidy? Wink
Poza tym już jedno forum dupolizów istnieje. Czy to czasem nie dlatego założyłeś to forum? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 13:33
Post: #234
RE: Podwyżka 2016
(03-10-2015 11:00 )mierwit napisał(a):  
(03-10-2015 07:12 )PlanetaX napisał(a):  Ja rozumiem emocje ale to nie znaczy, że trzeba kogokolwiek tu obrażać. Jak najbardziej jestem za cywilizowaną formą nacisków na decydentów ale nie za ich anonimowym znieważaniem. Później jak ktoś z decydentów to przeczyta nabiera pewności, że podwyżkę podzielił sprawiedliwie. Po raz kolejny proszę o kulturę wypowiedzi. Zastrzegam również, że wszelkie obraźliwe i wulgarne komentarze będą od razu usuwane.

Planeta, rozumiem że dbasz o pozytywny wizerunek naszego forum ale powiedz jak inaczej można zinterpretować informacje z prezentacji udostępnionej przez Malucha? Ciężko mi się nie zgodzić z Borucem79 i krissg.
Uważam że oddali sedno działania DT a nazwanie czegoś po imieniu nie powinno być traktowane jako obrażanie a jedynie jako nazywanie rzeczy po imieniu.
A swoją drogą, to naprawdę uważasz że jak nasi decydenci zajrzą na to forum i zobaczą same pozytywy na swój temat to zmienią zdanie w sprawie jakichkolwiek podwyżek dla funków z dna piramidy? Wink
Poza tym już jedno forum dupolizów istnieje. Czy to czasem nie dlatego założyłeś to forum? Wink

Też się nie zgadzam z tego typu alokacją ale nie używam żadnych inwektyw. Naprawdę można napisać to na poziomie f-sza SG a nie na poziomie "kibica" (bez urazy dla prawdziwych kibiców). A wszystko to w myśl zasady jak Cię widzą tak Cię piszą (..i traktują). Gdybym sam był decydentem i czytał tego typu uzewnętrznienia "pokrzywdzonych" ..to zdecydowanie przyznałbym sobie jeszcze wyższą podwyżkęBig Grin

Zresztą czy Komendant Główny dostanie 15 tyś. czy 15,350 to dla niego nie czyni to wielkiej różnicy. I jest On tylko jeden. Tu trzeba porównywać podwyżkę na poziomach na których realnie pracujemy czyli na grupach od 2 do 7 i wyłapywać ewentualne różnice kwotowe. Porównywanie się do zarobków Komendantów raczej mija się z celem. PozdrawiamSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 21:42
Post: #235
RE: Podwyżka 2016
Skoro KG SG nie potrafił wywalczyć więcej dla "swoich" ludzi to nie widzę najmniejszego powodu dlaczego ma dostać więcej jak młodszy asystent.
A stosunek do najmniej zarabiających pokazał przy rozporządzeniu mundurowym i kilku innych aktach które uderzyły bezpośrednio w tych na spodzie układu pokarmowego SG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 17:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 17:13 przez nettai.)
Post: #236
RE: Podwyżka 2016
Mój szef je mięso, ja jem kapustę. Czyli obydwaj razem jemy gołąbki. I tak jest z podwyżką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2015, 21:09
Post: #237
RE: Podwyżka 2016
Pewne korekty prezentacji pokazujące jak jest

[Obrazek: x5rsc0.png]

[Obrazek: 2rpqyph.png]

[Obrazek: 2qi1zsm.png]

Jak widać nasz KG ma niewiele mniej dodatku za stopień co ponad 3000 funków uposażenia zasadniczego na etatach kontrolerów.

Ponadto jako ciekawostka w 2007 mnożnik uposażenia zasadniczego referentów w przygotowawczej wzrósł o 0,01 co stanowi wzrost procentowy ich pensji do 101,35% w stosunku do 2006 roku.

Ogłoszenie: Poszukuję biednego, pokrzywdzonego w ostatnich 9 latach Naczelnika Wydziału, chętnego na zamianę ze mną na etat kontrolera.
P.S. Stopień może sobie zachować.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2015, 07:04
Post: #238
RE: Podwyżka 2016
W tej prezentacji widać jak piękną nauką jest statystyka. Osoby na wyższych stanowiskach służbowych używają jej aby wykazać jak to jakoby zostały poszkodowane przez podwyżkę do stopnia w wysokości 300 pln (stosunek procentowy wzrostu uposażenia). Osoby na niższych stanowiskach służbowych uważają, że nie powinno się wyróżniać nikogo i dać po równo. Przy tym osoby na wyższych stanowiskach mają władzę decyzyjną i tak jakby sami siebie przekonują, że im się należy więcej. Do tego absolutnie wszyscy uważają, że zarabiają za mało - ot takie błędne koło.

Tu jest jeszcze istotna jedna zależność czyli stosunek osób na niższych grupach 2-7 w zestawieniu z ilością osób na grupach 8-17. Nie znam tej relacji ale obstawię że tych pierwszych jest przynajmniej 90%. Czyli przykładowo mamy 10 f-szy - 1 komendant (uposażenie grupa 13) i 9 podwładnych (grupy 2-7). I trzeba wśród nich rozdysponować podwyżkę na którą przeznaczono 1030 pln (miesięcznie). Decydenci postanawiają, że 9 f-szom dadzą po 100 pln (100% normy) a Komendantowi 130 czyli 130% normy. Oczywiście sam stosunek procentowy jest niekorzystny dla f-szy ale jakby wszystkim dać po równo to sama podwyżka na f-sza niewiele by wzrosła gdyż każdy dostałby 103 pln. Teraz ten model można przełożyć na dużą skalę czyli np. na 15 tyś. f-szy SG.

Generalnie jakby tego nie rozdzielić to i tak zawsze będzie mało i zawsze ktoś będzie narzekał, że został skrzywdzonyWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2015, 10:02
Post: #239
RE: Podwyżka 2016
W tej prezentacji jest tabela i f-szy na grupach 2-7 jest 12544. Tych na 8-17 1904.
Czas pokaże kto będzie pisał zmianę rozporządzenia i jak rozdzieli dostępne środki.
Dobre i 170 brutto, ale przyjemniejsze byłoby 188 bo ta mała różnica w skali roku zbiera się na prawie 200 zł różnicy. Każdy z nas wolałby je mieć niż nie mieć. Pozostaje więc nacisk ze strony związków.
Pytanie jak planują rozdzielić to w innych służbach MSW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2015, 11:03
Post: #240
RE: Podwyżka 2016
Jakich związków? Co oni mogą zrobić jak im jest dobrze. Prawda jest taka że związki w SG są na papierze
Ja właśnie dzisiaj wypisałem się z tych pseudo związków po 13 latach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS