Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżka 2016
02-07-2015, 14:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2015 14:17 przez maciej_pk.)
Post: #141
RE: Podwyżka 2015
To jest artykuł z zeszłego roku :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 12:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2015 12:40 przez lenek.)
Post: #142
RE: Podwyżka 2015
Podwyżki 2016 wg Onetu:
Podwyżki 2016
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 14:40
Post: #143
RE: Podwyżka 2015
Tu jest trochę więcej:

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13...czete.html

Związki jednak ripostują:

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2015, 21:28
Post: #144
RE: Podwyżka 2016
Jak Kerry skończy z Iranem ,to się weżmie za RPWink http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...51078.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 06:04
Post: #145
RE: Podwyżka 2016
Jak to mówią u mnie na placówce - "W SG to dobrze już było, teraz może być już tylko gorzej" i niestety to jest prawda...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 17:56
Post: #146
RE: Podwyżka 2016
Jeśli ktoś ma ochotę:

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30

Dla leniwych dorzucam wyciągnięty z jpg-a tekst "wzoru listu", który to uprzednio podpisawszy wysyłamy na adres mailowy - sprm@kprm.gov.pl

Pani
Ewa Kopacz
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej


Przywołując zobowiązania zadeklarowane przez Pana Premiera Donalda Tuska w Expose dnia 18 listopada 2011 r., jakie poczynione zostały wobec Służb Mundurowych, zwracam się do Pani, jako kontynuatorki i powierniczki spraw Rzeczypospolitej Polskiej o dotrzymanie wypowiedzianych wtedy przyrzeczeń i wprowadzenie podwyżek dla służb mundurowych jeszcze w obecnej kadencji rządu i parlamentu, tzn. w terminie do końca września 2015 roku.

Lata finansowych wyrzeczeń będących skutkiem braku waloryzacji płac funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych w latach 2010-2015, spowodowały znaczne zubożenie mojego budżetu i stały się zagrożeniem egzystencji funkcjonariuszy i pracowników oraz ich rodzin. W wielu przypadkach kwalifikują się oni do korzystania z pomocy społecznej, jednak ze względu na wykonywaną służbą i pracę w formacjach mundurowych wstydzą się występować o taką pomoc.

W obecnej sytuacji, w trosce o stabilizację służb mundurowych i godne życie funkcjonariuszy i pracowników oraz ich rodzin, konieczne jest pilne uchwalenie nowej ustawy modernizacyjnej na lata 2016-2019, uwzględniającej istotny wzrost płac przez cały okres obowiązywania tej ustawy we wszystkich służbach mundurowych (Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna i Służba Więzienna) i formacjach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Sprawiedliwości.

Niestety w obecnej kadencji rządu i parlamentu służby mundurowe, stojące na straży porządku i bezpieczeństwa publicznego, spotkały się niemal wyłącznie z odbieraniem ich kolejnych uprawnień socjalnych, nazywanych propagandowo przywilejami. Najwyższy czas na odwrócenie tej tendencji! Funkcjonariusze i pracownicy oczekują na stabilizację, realizację obietnic i zapewnienie godnej egzystencji na miarę wyzwań nowoczesnego Państwa i społeczeństwa. Zwracam się do Pani Premier o niezwłoczne wprowadzenie zaproponowanych rozwiązań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 18:18
Post: #147
RE: Podwyżka 2016
O nic jej nie będę prosił. Mam swoją godność. Za późno... O kilka lat za późno. I starczy już tych modernizacji na lata 2016 - 2019. Nic z nich dobrego nie wychodzi. Wróżenie z fusów magików w KGSG. Stworzą sztaby, komitety czy też inne komisje ażeby jeden z drugim Wróżbita prześcigał się w idiotycznych pomysłach. I to w jednym kierunku. Modernizacja w ich wykonaniu to nie polepszenie lecz pogorszenie warunków. Zmiana władzy to zmiana kierunku w SG. Oby jak najszybciej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 05:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 05:07 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #148
RE: Podwyżka 2016
Artykuł dla oszołomów, co twierdzą że w SG jest źle i się mało zarabia.

http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/prek...wni/5x5zkg

Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 07:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 07:12 przez Gekon.)
Post: #149
RE: Podwyżka 2016
(13-07-2015 05:07 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Artykuł dla oszołomów, co twierdzą że w SG jest źle i się mało zarabia.

http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/prek...wni/5x5zkg

Big Grin

szkoda słów! i nie wstawaj tak rano w poniedziałek bo czytając takie artykuły to jeszcze deprecha Cie dopadnie i ...

(13-07-2015 05:07 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Artykuł dla oszołomów, co twierdzą że w SG jest źle i się mało zarabia.

http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/prek...wni/5x5zkg

Big Grin

szkoda słów! i nie wstawaj tak rano w poniedziałek bo czytając takie artykuły to jeszcze deprecha Cie dopadnie i ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 07:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 07:45 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #150
RE: Podwyżka 2016
No ja właśnie nie mam deprechy. Czuję się wynagradzany adekwatnie do realiów i zdecydowanie hojniej niż w cywilu.
Ten artykuł jest właśnie dla roszczeniowych, wiecznie niezadowolonych funkcjonariuszy z depresją, z niskim w ich mniemaniu uposażeniem w kwocie minimum 3 tysiące, z ,,trzynastą" pensją, różnymi dodatkami, nagrodami, z ,,niestabilną" umową na czas nieokreślony i przerażającym widmem emerytury w wieku 45 lat. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 07:56
Post: #151
RE: Podwyżka 2016
Z tego co zauwazylem, to najwiecej narzekaja Ci co nie pracowali nigdy w cywilu tylko zaraz po szkole poszli w mundur.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 08:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 08:16 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #152
RE: Podwyżka 2016
Zgadza się. Oczywiście potrzeby podwyżek nie ma co negować. Ale prawda jest taka, że nie ma co narzekać. Nie ma lepszej roboty niż w mundurowce. A tymi wystapieniami o tragicznej sytuacji finansowej zrażamy sobię resztę społeczeństwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 12:56
Post: #153
RE: Podwyżka 2016
Resztę społeczeństwa to zraża do nas rząd i jego dziennikarze z Gazety nazywając nas złodziejami i kombinatorami. Moi znajomi z cywila nie zamienili by się ze mną na robotę za żadne - powtórzę to jeszcze raz - ŻADNE pieniądze. I taka jest prawda.
Porównywanie nas z kimkolwiek nie ma sensu. Kłykcin równa do dziewczyny która robi coś co się nie opłaca za 1300 zł. To jakaś paranoja jest. No ale jak się chce podbudować to tak można porównywać. A nawet trzeba. Tylko szkoda że tak nisko.
Ja bym chciał się porównać do mojego Komendanta ale nie mogę bo zarabia 4 razy więcej. Czy do jakiegoś ministra no ale niestety, za duża przepaść.
A w cywilu pracowałem i na emce też będę pracował. I wcale się tego nie boję. Pracę zawsze znajdę, wystarczy tylko chcieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 12:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 13:18 przez Kłykcin kończysty.)
Post: #154
RE: Podwyżka 2016
FSZ ty ignorancie. Zadzwoń do kadr w KGSG i spytaj się ilu jest chętnych kandydatów do służby w SG. Tak jest źle, a jednak tylu się garnie do formacji. Niesamowite. Sami idioci chcący pogrążyć się finansowo.
A wydaje ci się, że jesteś lepszą jednostką niż ci w cywilu? To się grubo mylisz. Miałeś tylko więcej szczęścia, żeby się załapać na państwową posadę. I uszanuj to.
A jak masz źle, to się zwolnij. Co się będziesz męczył.
Marnujesz całą energię na biadolenie. Bezzasadnie obrzydliwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 14:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 14:24 przez FSZ.)
Post: #155
RE: Podwyżka 2016
Bezrobocie wśród młodych było i będzie. Wielu z nich się rozczarowuje i albo rezygnuje albo kombinuje już na starcie. Taką gadkę, że 10 osób jest na moje miejsce to se w kieszeń wsadź.
Wcale nie jestem lepszy od tych w cywilu a od większości nawet gorszy bo nie zarabiam nawet średniej krajowej.
Ja się nie męczę, uczciwie zarabiam na chleb, nie kolekcjonuje zegarków i nie wpieprzam ośmiorniczek. Ale też nie dam się trolować takim jak TY, że powinienem wszystkich po dupach całować że dali mi szansę przeżyć w SG. To Ciebie sumienie gryzie, że za parzenie kawy aż nadto Ci płacą. Sam biadolisz że za dużo zarabiasz. Ciężko Ci z tym. Mogę tylko współczuć.

PS. "Zgadza się. Oczywiście potrzeby podwyżek nie ma co negować." To jak to jest Kłykcin? Podwyższać pensje czy nie?

A to odpowiedź na twój artykuł dla tej biednej dziewczyny, ja bym się nie wahał:
http://praca.interia.pl/news-praca-przy-...Id,1849088
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 15:31 przez FSZ.)
Post: #156
RE: Podwyżka 2016
PS. "Zgadza się. Oczywiście potrzeby podwyżek nie ma co negować." To jak to jest Kłykcin? Podwyższać pensje czy nie?

Twoja wiarygodność jest zerowa. Sam sobie zaprzeczasz. Od samego początku forum anonimowo trolujesz. Najpierw myślałem żeś cywil z Gazety i robisz to celowo ale podobno jesteś starym funkiem bo w Koszalinie bywałeś. Żal mi Ciebie kolego.
Diagnoza jest jedna: Osobiste poczucie przewartościowania wywołane poprzez nieuzasadnione pobieranie wysokiego wynagrodzenia nieadekwatnego do wykonywanych czynności w służbie.

PS. Choroba to niezmiernie rzadka, ale w dzisiejszych czasach szczególnie w SG, już mnie nic nie zdziwi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 16:27
Post: #157
RE: Podwyżka 2016
FSZ - mówisz, że Twoi znajomi nie chcieli by się z Tobą zamienić na pracę. Zgadzam się.
Wg. moich spostrzeżeń w formacji służy 2 typy osób:
Są tacy, którzy to od poniedziałku do piątku przemieszczają się po służbowych ciągach komunikacyjnych, dla których największy stres to aby zwieracze nie popuściły w przypadku natknięcia się na komendanta. Tak, tacy w tej formacji mają wspaniale. Nic do bani. Aby tylko wytrwać do 15:45, dalej do weekendu i haj-lajf. Takim osobom powinni zmniejszyć pobierane wynagrodzenia.

Ale przypomnę co poniektórym, że w tej formacji służą osoby, których dyspozycyjność to praktycznie 24/24 przez siedem dni w tygodniu (telefon non stop przy d.pie itp, itp.)
I uwierzcie mi, żadna z osób wymienionych w pierwszym akapicie nie chciałaby się zamienić na ten rodzaj wykonywanej służby.

Reasumując: podwyżka TAK ale nie wszystkim Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2015, 09:12
Post: #158
RE: Podwyżka 2016
Z tym brakiem pracy to juz raz pisalem....

Pracy nie ma dla obibokow i humanistow. Przynajmniej w moim rejonie. Ale wystarczy ze wiesz jak zaprojektowac budowe domu, umiesz pisac programy, jestes bieglym ksiegowym lub po prostu masz skrot inz. przed nazwiskiem to prace znajdziesz.

Tylko teraz tak pomyslmy - ile procent z naszej firmy umie robic cokolwiek pozytecznego imposzukiwanego w cywilu? Bedzie chociaz z 10% ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2015, 09:28
Post: #159
RE: Podwyżka 2016
Nie będzie. Dlatego narzekanie że jest źle jest zwyczajnie bezczelne. Owszem. Trzeba domagać się podwyżek bo ceny jednak rosną. Ale skomlenie że w Straży Granicznej jest fatalnie i trzeba korzystać z pomocy społecznej jest zwyczajnym kłamstwem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2015, 09:46
Post: #160
RE: Podwyżka 2016
"Tylko teraz tak pomyslmy - ile procent z naszej firmy umie robic cokolwiek pozytecznego imposzukiwanego w cywilu? Bedzie chociaz z 10% ?"

....i dalej kolejny...

"Nie będzie. Dlatego narzekanie że jest źle jest zwyczajnie bezczelne."

Chyba piszecie z własnego doświadczenia, że niewiele umiecie, oprócz bycia f-szem SG...ech...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS