Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżka 2016
14-07-2015, 17:44
Post: #161
RE: Podwyżka 2016
Ot takie ciekawostki podwyżkowo-pikietowe...

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/88...kseli.html

http://niezalezna.pl/68931-protest-mundu...a-premiera

Ktoś się w ogóle wybiera do W-wki na to leżakowanie???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2015, 19:04
Post: #162
RE: Podwyżka 2016
Myślę że z każdej PSG kilka osób się zorganizuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2015, 20:00
Post: #163
RE: Podwyżka 2016
(14-07-2015 17:44 )PlanetaX napisał(a):  Ktoś się w ogóle wybiera do W-wki na to leżakowanie???

Yep.
Chociaz lipnie to widze, skoro nawet zadnej opony shajcowac nie bedzie mozna... Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2015, 09:42
Post: #164
RE: Podwyżka 2016
[Obrazek: 74417521277307015028.jpg]

(14-07-2015 19:04 )pogranicznik napisał(a):  Myślę że z każdej PSG kilka osób się zorganizuje.

Pierwsi do zrzędzenia i narzekania - ostatni do pracy i działania ..coś magicznego tkwi w tych słowachWink

Widząc powalającą wręcz frekwencję z mojej 300 osobowej placówki raczej czarno to widzęBig Grin Mam nadzieję, że reszta naszego kraju bardziej się zmobilizujeSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2015, 10:37
Post: #165
RE: Podwyżka 2016
Ode mnie jada 4 osoby.Sam nie moge obowiazki sluzbowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 11:01
Post: #166
RE: Podwyżka 2016
Jak tam po wiecu?Smile co niektórzy ciężko z autokaru wysiadaliSmile chwalić sięSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 12:10
Post: #167
RE: Podwyżka 2016
Byłem, się spociłem, pokrzyczałem i do domu :-))))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 21:25
Post: #168
RE: Podwyżka 2016
W mediach zdawkowo że ktoś protestował......olewka.
Dadzą podwyżkę a za jednym zamachem wyciućkają nas z naliczaniem, kto zdąży będzie szczęściarzem....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 22:40
Post: #169
RE: Podwyżka 2016
(24-07-2015 21:25 )golabsg napisał(a):  W mediach zdawkowo że ktoś protestował......olewka.
Dadzą podwyżkę a za jednym zamachem wyciućkają nas z naliczaniem, kto zdąży będzie szczęściarzem....

..........ja..pierd............następny. Naliczaniem czego i kiedy ? Emki ? I kto wyciuka ? Oni jacy Oni ? Znasz q.....proces legislacyjny jako funk SG ? Bo chyba nie . Nie ma nawet projektu . Do wyborów parlamentarnych 25.10 pozostały 3 (słownie trzy) posiedzenia sejmu . Tego twojego projektu naliczania emki nie ma nawet w czytaniach komisji sejmowej. Na Twoje usprawiedliwienie przemawiają tylko upały w RP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2015, 14:28
Post: #170
RE: Podwyżka 2016
[Obrazek: 81030734408471769157.jpg]

Ja jak widać stawiłem się w komplecieWink I tak cud, że w ogóle udało mi się pojechać gdyż wszystkie "zdarzenia losowe" chciały mnie od tego wyjazdu mniej lub bardziej skutecznie odciągnąć. I była okazja "przewietrzyć" moje już dość zdezelowane umundurowanie polowe, które chcąc nie chcąc musiałem wykorzystaćBig Grin Ogólnie impreza całkiem udana z plażową pogodą, której niestety nad morzem nie uświadczysz. W przyszłym tygodniu zobaczymy jaki będzie efekt naszych starań.

Generalnie i tak się dziwię, że jeszcze w ogóle chciało mi się tam jechać. Placówka populacja 300 ..w tym 95% narzekających na tragizm swojego żywota ..manifestujących sztuk 1Big Grin I do tego manifestujący jest z tych którzy to szanują pracę w mundurzeWink

Pozdrawiam wszystkich z którymi miałem okazję "plażowo" pomanifestowaćSmile





http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...wyzki.html

http://wiadomosci.wp.pl/gid,17725856,kat...leria.html

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1...s-zebrakow

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2015, 16:29
Post: #171
RE: Podwyżka 2016
Witam Smile i powiem jedno śledziłem media bo miałem czas podczas akcji protestacyjnej. Zlano nas ciepłym ... Natomiast jak zawsze wystarczy że jakiś poseł coś powie inny coś zrobi i jest news. To wszystko źle świadczy o naszym kochanym kraju. I powiem wam jedno wystarczyło by kolokwialnie aby jeden dał drugiemu po mordzie i już jest news Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2015, 00:44
Post: #172
RE: Podwyżka 2016
(25-07-2015 16:29 )piter120 napisał(a):  śledziłem media bo miałem czas podczas akcji protestacyjnej. Zlano nas ciepłym ...

Przepraszam, ale pozwolę sobie się nie zgodzić. Może tam i online szału nie było - też się wgapiałem. Ale artykułów "następczych" jest całkiem sporo. Kropla drąży skałę. Trudno oczekiwać, że pokojowa gwiżdżąca demonstracja, bez płonących opon i rozbijanych szyb, zaowocuje rewolucją. Ale wydarzenie było przez media zauważone.

Ponadto nie można lekceważyć efektu konsolidacyjnego dla samego środowiska służb mundurowych. Cztery tysiące, w wakacje, trzy resorty. Moim zdaniem, bardzo przyzwoity wynik i niezły przyczółek do kolejnych wystąpień.

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA
PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2015, 05:56
Post: #173
RE: Podwyżka 2016
(26-07-2015 00:44 )Rebeliant Szmarowski napisał(a):  ... Ale wydarzenie było przez media zauważone.

Ponadto nie można lekceważyć efektu konsolidacyjnego dla samego środowiska służb mundurowych. Cztery tysiące, w wakacje, trzy resorty. Moim zdaniem, bardzo przyzwoity wynik i niezły przyczółek do kolejnych wystąpień.

zgadzam się z powyższym,
szczerze to myślałem, że będzie nas (SG) mniej Smile jak zawsze najwięcej strażaków i policjantów, trochę sw i ponoć cywilnych BOR - jedna myśl dobrze że celni też się pojawili - tylko razem skonsolidowane służby coś osiągną, mam nadzieję, że ten wspólny front utrzyma się; jednak ludziom zależy i chce się im coś zrobić, może i inni uwierzą że można i warto
i jeszcze jedno w czasie pikiety podnoszono też wątek pracowników cywilnych - nie tylko swój czubek nosa widzimy to cenne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2015, 08:49
Post: #174
RE: Podwyżka 2016
(25-07-2015 14:28 )PlanetaX napisał(a):  Placówka populacja 300 ..w tym 95% narzekających na tragizm swojego żywota ..manifestujących sztuk 1Big Grin

Skoro byles sam z Gdanska to kto trzymal druga flage? :>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2015, 08:05
Post: #175
RE: Podwyżka 2016
(27-07-2015 08:49 )qualin napisał(a):  
(25-07-2015 14:28 )PlanetaX napisał(a):  Placówka populacja 300 ..w tym 95% narzekających na tragizm swojego żywota ..manifestujących sztuk 1Big Grin

Skoro byles sam z Gdanska to kto trzymal druga flage? :>

Na zdjęciu flagi u mnie nie widać (akurat rozmawiam z weteranem WOP) za to widać delegację z MOSG (Trójmiasto+Elbląg) w sumie 7 sztuk czynnika ludzkiego. Ja pisałem tylko o mojej PSG (populacja 300) gdzie dzień w dzień wysłuchuję masę rzewnych historii pt. jak to musztardą smaruję kanapki. Niestety wszystkie te dramatyczne opowieści o tragizmie żywota f-sza SG nie przekładają się na żadną aktywność aby cokolwiek w tym swoim beznadziejnym żywocie zmienićWink

I tu nie chodzi o wywarcie wrażenia na społeczeństwie gdyż w tego typu science fiction kompletnie nie wierzę. Tu chodzi o wywarcie wrażenia na rządzących na których ciąży odpowiedzialność za zachowanie porządku w tym kraju, który to porządek osiągają poprzez podległe im służby mundurowe. A, że każdy chce mieć lepiej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2015, 09:14
Post: #176
RE: Podwyżka 2016
Kanapki z musztardą. Dobry bajer nie jest zły. A co mają powiedzieć cywile w SG? Czym oni smarują swoje kanapki zarabiając mniej niż funkcjonariusz? Towotem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2015, 11:26
Post: #177
RE: Podwyżka 2016
(28-07-2015 08:05 )PlanetaX napisał(a):  Ja pisałem tylko o mojej PSG (populacja 300) gdzie dzień w dzień wysłuchuję masę rzewnych historii pt. jak to musztardą smaruję kanapki. Niestety wszystkie te dramatyczne opowieści o tragizmie żywota f-sza SG nie przekładają się na żadną aktywność aby cokolwiek w tym swoim beznadziejnym żywocie zmienićWink

Jaka organizacja wyjazdu taka frekwencja niestety. W portowej czesci Twojej placowki nawet echem sie nie odbijalo zadne info na temat organizowaniu wyjazdu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2015, 08:01
Post: #178
RE: Podwyżka 2016
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2015, 13:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2015 13:31 przez rudi.)
Post: #179
RE: Podwyżka 2016
Brak decyzji rządu w sprawie podwyżek dla służb mundurowych i innych pracowników sfery budżetowej należy traktować jako element kampanii PR przed wyborami parlamentarnymi. Wszystko na to wskazuje, że zostaną ogłoszone z wielką pompą na początku września br.

Coraz więcej żołnierzy zawodowych jest zaniepokojonych brakiem informacji na temat zapowiadanych podwyżek ich uposażeń. Tym bardziej, że od 2016 r. otrzymają je policjanci i pracownicy resortu spraw wewnętrznych. Zapowiedziała je premier Ewa Kopacz w dniu Święta Policji.
Prezydent RP Bronisława Komorowski także chętnie pożegnałby się z żołnierzami, wręczając nie tylko 18 awansów generalskich dla wojskowej elity, ale także podpisując rozporządzenie podwyższające wskaźnik kwoty bazowej dla prawie stu tysięcy wojskowych zawodowych. A tu cisza.
Problemem nie jest odpowiedź czy żołnierze zawodowi oraz inne służby mundurowe oraz pozostali pracownicy sfery budżetowej otrzymają od przyszłego roku podwyżkę wynagrodzeń, bo jest to sprawa oczywista, zwłaszcza przed wyborami parlamentarnymi. Chodzi o to kiedy to zostanie ogłoszone i w jakiej wysokości dla poszczególnych grup zawodowych. Na zwiększony od 2016 r. fundusz płac pracowników sfery budżetowej, resort finansów przeznaczył ok. 2 mld zł. Ponadto w grę wchodzi większy pakiet działań waloryzacyjnych dotyczących również rent i emerytur oraz podatkowych w ramach przyszłorocznego budżetu państwa, który musi przygotować obecny rząd Ewy Kopacz.
Zazwyczaj szczegóły dotyczące projektu budżetu państwa były przyjmowane przez rząd na początku września i przesyłane do konsultacji społecznej. Będzie to okres gorącej kampanii parlamentarnej i licytacja ugrupowań parlamentarnych, kto da więcej, bez ponoszenia konsekwencji społecznej. Obietnice nic nie kosztują, bo zawsze można powiedzieć, że pieniądze można znaleźć w „szarej strefie” i w skuteczniejszym egzekwowaniu podatków. Tymczasem całkowicie z „szarą strefą” nie poradził sobie nie tylko żaden rząd w Polsce, ale także na świecie a ograniczenie tej „dziury” wymaga czasu.
Nie sądzę, by rząd, który nie może się dogadać w pielęgniarkami w sprawie podwyżek na jednym z najbliższych posiedzeń ogłosił, że więcej dostaną policjanci czy żołnierze. Muszą to być działania skoordynowane, głęboko uzasadnione i przedyskutowane. Jeśli rząd – jak obiecuje - przeznaczy w 2016 r. 2 mld zł na podwyżki dla pracowników budżetówki, to na jednego policjanta, a także żołnierza wypada 150-160 zł na etat. Oczywiście, sukcesem będzie obiecane przez Donald Tuska w expose z jesieni 2011 r. trzysta złotych dla mundurowych pod koniec kadencji, ale w ekonomii nie ma cudów. Jak ktoś dostaje więcej, to inni otrzymają mniej. Komu więc należałoby zabrać?
Dlatego jest mało prawdopodobne, aby podpis pod rozporządzeniem o podwyższeniu mnożnika dla zołnierzy zawodowych z 2,82 do 3.04 krotności kwoty bazowej (lub mniej, bo sprawa nie jest przesądzona) złożył urzędujący jeszcze prezydent RP. Chyba że do 6 sierpnia br. rząd wypracuje wspólne stanowisko dotyczące zasad podwyższania wynagrodzeń w służbach mundurowych. Z pewnością, z przesunięcia terminu będzie zadowolony prezydent elekt Andrzej Duda, który chętnie złoży podpis pod takim dokumentem.
Poszczególne służby mundurowe bardzo uważnie obserwują komu i w jakiej wysokości zostanie podwyższony wskaźnik i dlaczego. Policjantom czy funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się wyprzedzić żołnierzy zawodowych, a strażakom – prawie dogonić, bowiem w latach 2007-2009 obowiązywała ustawa o modernizacji technicznej służb MSW, podwyższająca wskaźnik w tych formacjach niemal co roku. Od 1996 r. ( gdy ukształtowały się relacje uposażeń w formacjach mundurowych) do 2012 r. w wojsku wskaźnik zmieniał się 6-krotnie, zaś w służbach podległych MSW – jedenastokrotnie. Dlatego związkowcy z resortu spraw wewnętrznych domagają się podobnej ustawy modernizacyjnej, ale szefowa MSW chciałaby wpisać do niej tylko inwestycje.
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com...&Itemid=30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2015, 18:07
Post: #180
RE: Podwyżka 2016
Osobiście obstawiam dwie kwoty 150 brutto (100 na rękę) lub 300 brutto (200 na rękę). W przypadku tej drugiej opcji w 2016 w portfelu będziemy mieli tyle samo co w 2014 jednak to co dostaniemy w "podwyżce" będzie się wliczało do emerytury. Przy tym trzeba uwzględnić zniknięcie dodatku granicznego 60 netto i zapewne przyszłoroczne ograniczenie mundurówki kolejne 150 netto w plecy. Czyli jak dadzą 300 brutto podwyżki to wyjdziemy na 0 jednak z przyszłościowo wyższą emeryturą. To w sumie dość sprytne posunięcie nie wydając ani jednej dodatkowej złotówki dać f-szom podwyżkęWink Już niedługo zobaczymy nasze "prawdy objawione" by MSW ..pozostaje tylko cierpliwie czekać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS