Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilny dostęp do "Pobytu"
17-05-2014, 19:20
Post: #1
Mobilny dostęp do "Pobytu"
Pytanie w szczególności kieruję do funkcjonariuszy zajmujących się kontrolą legalności pobytu cudzoziemców. Jak sobie radzicie w terenie jak trzeba kogoś sprawdzić w systemie "Pobyt"? Czy są jakieś urządzenia mobilne umożliwiające dostęp do systemu "Pobyt"? I bynajmniej nie chodzi mi tu o telefon komórkowy z darmowymi rozmowami z KZ czy DO.
A jeżeli nie ma takich urządzeń to jest w ogóle techniczna możliwość stworzenia dostępu do tego systemu na urządzeniach mobilnych. Nie znam się aż tak bardzo na informatyce ale wydaje mi się, że skoro może być mobilny dostęp do ZSE to dołożenie do tego systemu "Pobyt" nie jest chyba zbyt skomplikowane.
Nie będę opisywał jak się teraz odbywa takie sprawdzanie na jednej z placówek bo to woła o pomstę do nieba.Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 10:43
Post: #2
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Sprawdzenie odbywa się za pomocą telefonu do KZ, bądź funkcjonariusza stacjonującego za komputerem z dostępem do P2. Ta sprawa powinna być poruszona. Zdarzało się, że podczas kontroli dzwoniło się do KZ o informacje na temat osoby i czekało bardzo długo w związku z wykonywaniem przez w/w innych zadań. W trakcie takiej kontroli cudzoziemcy się denerwują, że zbyt długo to trwa. Dodajmy do tego złe warunki atmosferyczne i barierę językową i skarga gotowaSmile A my musimy się tłumaczyć i kłaniać. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 11:27
Post: #3
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Poruszałem u siebie kwestię dostępu do Pobytu poprzez instalację oprogramowania na terminalach mobilnych. Informatycy wykonali konsultację z oddziałem i otrzymałem odpowiedź, że jest to niemożliwe ze względów technicznych. Robimy jak reszta- telefon do KZ lub (wersja wygodniejsza i szybsza) sprawdzenie robi kolega/koleżanka, która została w biurze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 15:55
Post: #4
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Jestem 100 km od placówki. Robię KLP. Chce sprawdzić osobę w "Pobycie". Na szczęście mam luksus - służbową komórkę.
Dzwonię do DO - "Teraz jestem zajęty. Oddzwonię." I mogę sobie czekać...
Dzwonię do pomocnika - "Nie mam haseł dostępu".
Dzwonię do swojego kierownika - nie odbiera. Poszedł coś załatwiać.
Dzwonię na ewidencję - wyczuwam, że siedzi tam osoba która chce dobrze ale nie za bardzo się zna. Darujemy sobie rozmowę bo nie mam 100% pewności co do przekazywanych mi informacji.
No po prostu super.Angry

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 16:25
Post: #5
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(18-05-2014 15:55 )niepokorny napisał(a):  Jestem 100 km od placówki. Robię KLP. Chce sprawdzić osobę w "Pobycie". Na szczęście mam luksus - służbową komórkę.
Dzwonię do DO - "Teraz jestem zajęty. Oddzwonię." I mogę sobie czekać...
Dzwonię do pomocnika - "Nie mam haseł dostępu".
Dzwonię do swojego kierownika - nie odbiera. Poszedł coś załatwiać.
Dzwonię na ewidencję - wyczuwam, że siedzi tam osoba która chce dobrze ale nie za bardzo się zna. Darujemy sobie rozmowę bo nie mam 100% pewności co do przekazywanych mi informacji.
No po prostu super.Angry

Straż Graniczna - proszę czekać Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 19:24
Post: #6
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
A Borman nie działa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 19:29
Post: #7
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(18-05-2014 19:24 )FSZ napisał(a):  A Borman nie działa?
Pobyt w Bormanie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 20:20
Post: #8
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
A co to bormanBig Grin?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 20:38
Post: #9
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Nie znam technicznych szczegółów ale tak na chłopski rozum. Bormann łączy się za pomocą sieci telefonii komórkowej z naszym intranetem a następnie z ZSE. Więc czy to naprawdę taki duży problem żeby dorzucić jeszcze dostęp do "Pobytu"?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 17:37
Post: #10
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Problem może być w tym, że Pobyt nie jest naszym systemem i jakieś regulacje prawne bądź techniczne uniemożliwiają wykonanie ww. połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 18:51
Post: #11
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Miałem nadzieję, że może <lenek> coś napisze. <lenek> może mógłbyś z łaski swojej podpytać czy w Kwaterze Głównej są prowadzone jakieś prace nad dostępem do "Pobytu" na urządzeniach mobilnych? Czy w ogóle ktokolwiek wie, że taki dostęp jest potrzebny bo znacznie ułatwia robotę?
Techniczne możliwości? No bez przesady. Żyjemy w XXI wieku.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 13:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2014 13:11 przez marcell.)
Post: #12
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Lenek jest zajęty bo przygotowuje galerię na w3 z obchodów Święta Straży Granicznej Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 22:02
Post: #13
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Nie piszę na ten temat, gdyż ciekaw jestem zdania innych ludzi. Jeszcze chwilkę poczekam.
@marcell - technologiami www nie zajmuję się od wielu lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2014, 07:30
Post: #14
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Zdanie innych ludzi tzn. tych z KG czy tych z frontu?
Bo jeżeli chodzi o front to wątpię by znalazł się ktoś kto powie, że mobilny "Pobyt" nie jest potrzebny. Straż Graniczna w starej formie to została tylko na wschodzie i na lotniskach. Pozostała SG idzie w kontrolę cudzoziemców wewnątrz kraju - m.in. kontrola legalności pobytu i zatrudnienia. Działania takie zwykle odbywają się poza terenem placówki. O ile na placówce w jakimś Obcęgowie gdzie nic się nie dzieje można zadzwonić sobie do dyżurnego i ten na spokojnie ogarnie "Pobyt". Problem zaczyna się na większych placówkach gdzie dyżurny ma naprawdę kupę roboty.
Inna sprawa to odpowiedzialność. Kto beknie jak zwiozę cudzoziemca na placówkę z Siedlec do Warszawy (100km) i okaże się, że ktoś źle sprawdził "Pobyt" i cudzoziemiec jest legalnie? A tak sam sprawdzam, sam decyduję i sam za to odpowiadam.
Co prawda w cudzoziemcach jestem od niedawna ale widzę, że ta dziedzina ma w SG przyszłość. Jeżeli ktoś chce się wykazać, lubi sukcesy i ma zapał do pracy to może tu mieć naprawdę wielkie pole do popisu swoich możliwości. Tylko dajcie nam do ręki odpowiednie narzędzia. A nie na zasadzie "Wykonać! O problemach nie meldować!"

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2014, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014 15:21 przez Franz.)
Post: #15
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Beknie oczywiście sprawdzający cudzoziemca w systemie, bo każdy ma unikalny login i hasło. Moim skromnym zdaniem nie ma szans na mobilny POBYT, bo on nawet po zwykłej sieci pracuje zajebiście wolno. No chyba, że coś poprawili w tym temacie (2 lata na emce jestem). Po drugie "primo", to podczas klp lub klz większość przypadków można rozkminić na miejscu, na podstawie dokumentów i spełniania warunków wjazdu i pobytu. Mam na myśli paszport, wizę, zaproszenie, pozwolenie na pracę itd. Poza tym, samo przewiezienie delikwenta na Placówkę nie jest równoznaczne z zatrzymaniem. Zatrzymanie skutkuje sporządzeniem protokołu zatrzymania. Kilka ostatnich lat służby byłem w tzw. cudzoziemcach i nigdy żaden nie skarżył się, że został przewieziony, kilka godzin sprawdzany i przesłuchiwany, a później zwolniony. A zasięg terytorialny mojej byłej Placówki wynosił do 180 km w niektóre strony. Oczywiście praktykowało się sprawdzenia w Pobycie na telefon, a nawet w Urzędzie Wojewódzkim, bo w systemie nie było aktualnych danych. Cóż... życie. Trzeba sobie radzić. Jak masz "no name'a" bez dokumentów to i Pobyt Ci nie pomoże. Tylko sprawdzenie po paluszkachSmile A to już ewidentnie na Placówce.
Pozdrawiam
P.S.
U nas zawsze jedna osoba zostawała przy kompie w PSG, żeby KZtowi dupy nie zawracać
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2014, 09:56
Post: #16
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
<Franz> nie będą z Tobą polemizował na temat KLP bo nie wiem co było 2 lata temu. Wiem co jest teraz.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2014, 11:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2014 11:50 przez Franz.)
Post: #17
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(23-05-2014 09:56 )niepokorny napisał(a):  <Franz> nie będą z Tobą polemizował na temat KLP bo nie wiem co było 2 lata temu. Wiem co jest teraz.
Bez urazy, ale ja też wiem co jest terazSmile Nie było moim celem krytykowanie Twojego pomysłu. Uważam po prostu, że jest nierealny. Administratorem POBYTU jest Prezes URiCu, a lokalnie miejscowy UW, a im nie jest potrzebny mobilny dostęp do systemu, bo siedzą na dupie w urzędach. SG za zgodą wspomnianego administratora musiałaby sama to sfinansować, lub z pomocą środków unijnych.
A ile kosztuje wykonanie i utrzymanie systemu można się dowiedzieć na bazie systemu ODPRAWA (który nota bene jest kiepski). Ale zamiast zainwestować w dalszy rozwój ZSE, który był wykonany przez naszych informatyków, ktoś pewnie przytulił kasę za przetarg na wykonanie przez zewnętrzną firmę.
Zachęcasz do dyskusji, to się wypowiadam. Bez żadnych złośliwości.

A tu jeszcze ciekawy temat, w kwestii cudzoziemców
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,3...LokKrajTxt
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2014, 23:18
Post: #18
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Pobyt2 jest systemem UdsC i na jego potrzeby został stworzony. Straż Graniczna jest jednym z beneficjentów tego systemu i na pewno brała udział w specyfikowaniu potrzeb. Dlaczego nie zgłoszono wtedy potrzeby mobilnego działania systemu, nie pytajcie mnie nie jestem w tym przypadku merytorycznie uświadomiony.

1. Sprawy prawne:
W pobycie są przetwarzane dane osobowe. Administratorem tych danych jest Prezes UdsC. SG może zatem przetwarzać dane tylko w sposób jawnie zdefiniowany przez administratora. Przeniesienie medium transmisyjnego na internet (nawet przykryty) jest co najmniej kłopotliwe i wymaga akceptacji administratora. Poza tym trzeba zabezpieczyć aplikację, żeby osoby trzecie nie patrzyły na ekran zza pleców.
2. Sprawy finansowe:
Pobyt 2 był finansowany z funduszy unijnych - winien zaspokoić potrzeby SG, więc na żadne dofinansowanie w zakresie budowy aplikacji nie możemy liczyć. Chyba, że tak jak kiedyś u policjantów brakującą kasę weźmie się z osobówki Smile
3. Sprawy informatyczne:
Jeżeli ma się LTE to aplikacja mobilna nie musi się różnić od stacjonarnej, ale jeżeli jest tylko GPRS to o płynnym działaniu można zapomnieć. Na stacjonarnych jest spora rozdzielczość ekranu, a Bormann ma 800*600. Pozostaje zatem /kupić/ od nowa napisać i utrzymywać aplikację mobilną.
4. Sprawy ideologiczne:
Pobyt jest bazą typu informacyjnego, ZSE & SIS & VIS typu poszukiwawczego. Bardzo rzadko udostępnia się w trybie mobilnym bazy informacyjne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2014, 09:31
Post: #19
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Czyli na mobilny "Pobyt" nie ma szans. No cóż. Szkoda. <lenek> dzięki za zainteresowanie tematem i wyjaśnienie.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 17:42
Post: #20
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
@Lenek, możesz bardziej szczegółowo wyjaśnić punkt 4 swojej wypowiedzi ??

Cytat:4. Sprawy ideologiczne:
Pobyt jest bazą typu informacyjnego, ZSE & SIS & VIS typu poszukiwawczego. Bardzo rzadko udostępnia się w trybie mobilnym bazy informacyjne.

@niepokorny - Lenek nie wyczerpał tematu Wink, są jeszcze inne sposoby Wink, wg mnie jest to do zrobienia aby korzystać z P2 na mobilnych Smile ale zostawię to odpowiednim merytorystom
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS