Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobilny dostęp do "Pobytu"
25-05-2014, 19:41
Post: #21
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(23-05-2014 23:18 )lenek napisał(a):  Pobyt2 jest systemem UdsC i na jego potrzeby został stworzony.
Tak użyłem tylko skrótu od starej nazwy tzn. Urząd do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców. Poza tym pełna zgodaSmile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 21:12
Post: #22
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
W najprostszych słowach:
baza poszukiwawcza - ściśle określony format zapytania, odpowiedź typu trafienie/brak trafienia, mała ilość dostępnych szczegółów w informacjach dodatkowych, optymalizacja na szybkość działania, prosty workflow
baza informacyjna - szeroki format zapytań, odpowiedź - zestaw wyników, funkcje analityczne, możliwość drążenia, wyniki szczegółowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 21:25
Post: #23
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Generalnie zgoda gospodarza systemu i finanse są do załatwienia.
Sprawa rozdzielczości i szybkości. Nie znam się na tym ale zakładam, że skoro ZSE ładnie śmiga to i "Pobyt" powinien dać radę. Może przydałyby się jakieś testy. Jak trzeba to mogę robić za królika doświadczalnego.
No i załamała mnie sprawa, jak ją <lenek> nazwał, ideologiczna. O tym nie pomyślałem. ZSE działa na zasadzie "podaj dane a ja dam ci odpowiedź". "Pobyt" działa na zasadzie udostępniania danych. I wydaje mi się, że to właśnie może być najcięższy temat do ruszenia.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 23:08
Post: #24
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
1. ZSE jest grubym klientem, Pobyt cienkim. Za tym idzie ilość wymienianych danych (m.inn.)
2. Ideologia jest tylko informatyczna. Smile Dlatego masz mobilnego MoiLa, a "niemobilnego" CAOiLA.
3. W finansach i zgodzie admistratora życzę szczęścia, ale kierunek dobry. System informatyczny buduje się pod potrzeby użytkowników, a nie użytkowników pod system informatyczny Smile. W końcu kiedyś powstanie Pobyt 3. Tylko ludzie w Twoim pionie muszą wiedzieć co rzeczywiście jest potrzebne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 10:11
Post: #25
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
dzięki Lenek za Twój punkt widzenia. Natomiast większość osób rozróżnia bazy poszukiwawcze od informacyjnych w inny sposób:

- baza poszukiwawcza: baza, która zleca wykonanie konkretnej czynności, np. zlecenia (m.in. SIS)
- baza informacyjna: baza, która udostępnia na potrzeby służbowe dodatkowe informacje związane np. osobą (m.in. VIS)

ZSE ?? system m.in. 'konsolidujący' w jedno miejsce odpytanie wszystkich baz poszukiwawczych i informacyjnych - oczywiście w idealnym rozwiązaniu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2014 21:27 przez Franz.)
Post: #26
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
No ba... tyle,że Pobyt jest przeciążony na "normalnych" łączach typu światłowody. A na 3G czy 4G , to można zapomnieć...
Poza tym w ZSE, czy innym SIS masz zapytanie i odpowiedź. A w Pobycie można drążyć w nieskończoność. Na zasadzie grzebania w bazie danych, imię, nazwisko, data ur., decyzja taka lub inna, wydalenie, zobowiązanie itp.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 05:30
Post: #27
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
No i dochodzi jeszcze sraczka związana z przetwarzaniem danych i ODO.

A wiecie, że w internecie można np sprawdzić:
Skandynawia - dane pojazdu łącznie z ilością właścicieli, przebiegiem itp
Włochy, Litwa, Czechy, Rumunia, Słowacja i jeszcze kilka - czy dany pojazd, dokumenty, tablice są poszukiwane
Szwajcaria - czy istnieje dana osoba, a jeśli tak to gdzie mieszka
Norwegia - ile dana osoba zarobiła, ile zapłaciła podatku i ile ma oszczędności (sic!)

Takich baz ogólnie dostępnych dla każdego internauty (żadnych haseł, limitów dostępu) jest sporo i jak widać inni nie mają problemu z mania tajemnic.
Pobyt też powinien być dostępny w necie i tyle. Tak jak i ZSE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 18:00
Post: #28
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(27-05-2014 05:30 )keyser soze napisał(a):  Pobyt też powinien być dostępny w necie i tyle. Tak jak i ZSE.
Obciach roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 20:59
Post: #29
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
A merytorycznie możesz to wytłumaczyć?
Zastrzezeniowka np. Litewska, włoska, jak i wielu innych krajów jest dostępna dla KAŻDEGO internauty, więc nawet jeśli chcesz zrobic limitowany dostep to co za problem zaimplementowac np. zabezpieczenia takie jak w banku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2014 22:03 przez Tomek.)
Post: #30
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Cytat:Poza tym w ZSE, czy innym SIS masz zapytanie i odpowiedź. A w Pobycie można drążyć w nieskończoność. Na zasadzie grzebania w bazie danych, imię, nazwisko, data ur., decyzja taka lub inna, wydalenie, zobowiązanie itp.
- a w SIS'ie to nie ?? (i nie mam na myśli dostępu z poziomu odprawy czy legitymowania

(27-05-2014 05:30 )keyser soze napisał(a):  No i dochodzi jeszcze sraczka związana z przetwarzaniem danych i ODO.

A wiecie, że w internecie można np sprawdzić:
Skandynawia - dane pojazdu łącznie z ilością właścicieli, przebiegiem itp
Włochy, Litwa, Czechy, Rumunia, Słowacja i jeszcze kilka - czy dany pojazd, dokumenty, tablice są poszukiwane
Szwajcaria - czy istnieje dana osoba, a jeśli tak to gdzie mieszka
Norwegia - ile dana osoba zarobiła, ile zapłaciła podatku i ile ma oszczędności (sic!)

Takich baz ogólnie dostępnych dla każdego internauty (żadnych haseł, limitów dostępu) jest sporo i jak widać inni nie mają problemu z mania tajemnic.
Pobyt też powinien być dostępny w necie i tyle. Tak jak i ZSE.

Nie chcę wprowadzić w błąd, nie pamiętam na jakim etapie jest projekt ustawy, ale trwają prace nad publicznym dostępem do CEPiK'u, oczywiście w ograniczonym zakresie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2014, 11:33
Post: #31
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Możliwość dostępu do baz danych z innych krajów (dostępnych w necie) nie ingeruje i nie udostępnia danych osobowych, adresowych itp, a więc danych pozwalających na ustalenie właściciela.
Natomiast SIS tudzież Pobyt operuje m.in. na danych osobowych tym samym nie może być ogólnodostępny (patrz ochrona danych osobowych).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2014, 20:09
Post: #32
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Nie chodzi o dane osobowe.
Nie chodzi też o osoby, które o dwa tygodnie przedłużyły sobie pobyt w RP, ani o tych co są winni Urzędowi Skarbowemu 300 pln za handel pietruszką.
Forum publiczne nie jest od tłumaczenia jakie zasoby są sprawdzane w ZSE. To jest podstawowy elementarz osoby, która legitymuje, odprawia lub kontroluje.
Jeżeli ktoś nie wie to niech zapyta przełożonego/kolegów lub sprawdzi w dokumentacji, której jest sporo w intranecie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2014, 09:26
Post: #33
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Ech. Jak dla mnie to nadzieja umarła i nie będę drążył tematu. Sad

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2014, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2014 22:28 przez marcell.)
Post: #34
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Czyli co? Jaka konkluzja? Mamy XXI wiek. SISy, Ksipy Pobyty, Cewiupy, Cepiki, do których dostęp mamy ograniczony częściowo lub całkowicie. To jest SKANDAL proszę państwa! Jesteśmy w czarnej dupie. Zamiast pracować na przysłowiowym 5 biegu, pracujemy na biegu jałowym. Zamiast wydrukować to co trzeba z Ksipu wymieniamy się telegramami z policją. Zamiast ustalić tożsamość w cewiupie wymieniamy się telegramami z policją badź z jakąś gminą. Jak czytam te teksty o zasobach i administratorach to aż się na wymioty zbiera. W dodatku naraża się nas, bo zamiast się szybko dowiedzieć z kim mamy do czynienia... czekamy aż przyjdzie ten telegram, albo dyżurny odnajdzie hasło do pobytu. Z taką mentalnością za dwadzieścia lat będziemy mieli pięćdziesiąt baz danych i pięćdziesięciu administratorów a dalej będziemy jechali na tym jałowym biegu i dalej będiemy w czarnej dupie. I dalej bedziemy wysyłali te telegramy do gminy pcim dolny, której adres ustalimy przy pomocy internetu w swojej prywatnej komórce...

I dwa słowa o SWK. Zróbcie jeszcze więcej tych rubryczek i okienek - potrzebnych chyba tylko dla waszych statystyk, a trzeba będzie planować do służby gościa - wypełniacza SWK. Może kogoś, kto grał wcześniej Star Crafta. Tacy mają wielką sprawność w klikaniu myszką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2014, 21:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2014 21:11 przez Tomek.)
Post: #35
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Cytat:SISy, Ksipy Pobyty, Cewiupy, Cepiki, do których dostęp mamy ograniczony częściowo lub całkowicie

a co to jest Cewiup ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2014, 22:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2014 07:42 przez marcell.)
Post: #36
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(05-06-2014 21:09 )Tomek napisał(a):  
Cytat:SISy, Ksipy Pobyty, Cewiupy, Cepiki, do których dostęp mamy ograniczony częściowo lub całkowicie

a co to jest Cewiup ??
Centralna ewidencja wydanych i uniewaznionych dokumentow paszportowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2014, 14:22
Post: #37
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(05-06-2014 22:31 )marcell napisał(a):  
(05-06-2014 21:09 )Tomek napisał(a):  
Cytat:SISy, Ksipy Pobyty, Cewiupy, Cepiki, do których dostęp mamy ograniczony częściowo lub całkowicie

a co to jest Cewiup ??
Centralna ewidencja wydanych i uniewaznionych dokumentow paszportowych.

Smile Smile Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 17:22
Post: #38
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
dla zainteresowanych:

https://www.historiapojazdu.gov.pl/histo...jazdu-web/

bezpłatnie i on-line można sprawdzić historię pojazdu

sprawdziłem na swoim Smile, działa Smile

fajna prezentacja historii, może łączność coś podłapie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 19:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 19:55 przez niepokorny.)
Post: #39
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
(25-05-2014 21:25 )niepokorny napisał(a):  No i załamała mnie sprawa, jak ją <lenek> nazwał, ideologiczna. O tym nie pomyślałem. ZSE działa na zasadzie "podaj dane a ja dam ci odpowiedź". "Pobyt" działa na zasadzie udostępniania danych. I wydaje mi się, że to właśnie może być najcięższy temat do ruszenia.
Miałem już nie szarpać tematu ale... Niedawno zagadałem z policjantem. Okazało się, że póki mieli siano na utrzymanie łączy to mieli mobilny dostęp do systemu "PESEL". Z tego co się orientuje to system "PESEL" działa na podobnej zasadzie jak "Pobyt" czyli, jak to <lenek> określił, jest bazą typu informacyjnego więc sprawa ideologiczna jest też do ruszenia.
Kto jest za mobilnym dostępem do "Pobytu" daje lajka. Może wspólnymi siłami przekonamy by ktoś w KG zajął się tym tematem.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2016, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2016 20:59 przez golabsg.)
Post: #40
RE: Mobilny dostęp do "Pobytu"
Tak trochę z innej beczki...
Policjant wbijał PIN i miał dostęp do baz....
A u nas ?
Brak zasięgu po GSM, pobieranie słowników, powiązania, już nie wspomnę o otwieraniu kilku aplikacji i podaniu pinów i innych kodów wspartych kartą.....
A człek niewinny w aucie czeka....a pracodawca go z roboty wywali bo go SG zatrzymała do kontroli i im się system zawiesił.....

(25-06-2014 17:22 )Tomek napisał(a):  dla zainteresowanych:

https://www.historiapojazdu.gov.pl/histo...jazdu-web/

bezpłatnie i on-line można sprawdzić historię pojazdu

sprawdziłem na swoim Smile, działa Smile

fajna prezentacja historii, może łączność coś podłapie Wink

Twój był serwisowany.....szczęściarz....600tkm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS