Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służba w SG
06-06-2014, 19:01
Post: #1
Tongue Służba w SG
Witam.
Wahałem się w jakim dziale rozpocząć ten wątek, ale wybrałem ten.Shy
Bardzo chciałbym służyć w Waszej formacji i myślę nad złożeniem papierów do SG.
Jednak jest pewna kwestia która nie daje mi spokoju więc postanowiłem zapytać u źródła. Mianowicie dawno temu miałem grzywnę (z oskarżenia cywilnego,sprawa dotyczyła zniesławienia), wyrok uległ zatarciu,jednak jestem prawdopodobnie w KSIPie, złożyłem wniosek o usunięcie moich danych z KSIP (nie wiem jeszcze z jakim skutkiem) jednak mam obawy czy mimo to moja obecność w tym systemie nie zaprzepaści szansy w ogóle zakwalifikowaniu mnie na kolejny etap rekrutacji?
Czy SG korzysta z KSIP?
Bo wiem że Policja korzysta z Waszego Schengen.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
PiotrekShy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2014, 20:04
Post: #2
RE: Służba w SG
(06-06-2014 19:01 )Piotrek napisał(a):  Witam.
Wahałem się w jakim dziale rozpocząć ten wątek, ale wybrałem ten.Shy
Bardzo chciałbym służyć w Waszej formacji i myślę nad złożeniem papierów do SG.
Jednak jest pewna kwestia która nie daje mi spokoju więc postanowiłem zapytać u źródła. Mianowicie dawno temu miałem grzywnę (z oskarżenia cywilnego,sprawa dotyczyła zniesławienia), wyrok uległ zatarciu,jednak jestem prawdopodobnie w KSIPie, złożyłem wniosek o usunięcie moich danych z KSIP (nie wiem jeszcze z jakim skutkiem) jednak mam obawy czy mimo to moja obecność w tym systemie nie zaprzepaści szansy w ogóle zakwalifikowaniu mnie na kolejny etap rekrutacji?
Czy SG korzysta z KSIP?
Bo wiem że Policja korzysta z Waszego Schengen.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
PiotrekShy

Zatarcie kary grzywny następuje po 5 latach. Prawo mówi, że z chwilą zatarcia, skazanie uważa się za niebyłe. W trakcie rekrutacji do SG wypełnia się ankiety o niekaralności itp. i na pytanie czy byłeś karany w przeszłości i tak będziesz musiał napisać prawdę. Na pewno wypytają cię o okoliczności zdarzenia. Jeśli to zataisz to w KSIP czy na wykrywaczu kłamstw wyjdzie to na jaw i odpadniesz od razu.
Złóż podanie i spróbuj bo według mnie szanse są
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2014, 22:30
Post: #3
RE: Służba w SG
Straż Graniczna korzysta z KSIP. I z jeszcze wielu innych systemów informatycznych.Rolleyes
Jak dla mnie to grzywna za zniesławienie nie jest czymś aż tak poważnym by na wstępie dyskwalifikować kandydata na funkcjonariusza. Tak jak napisał <krissg> na pewno wypytają cię o szczegóły tej sprawy. I dopiero w zależności od tego co powiesz kadry podejmą decyzję.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2014, 23:00
Post: #4
RE: Służba w SG
Na wstępie dzięki chłopaki za odpowiedź i zainteresowanie tematem Smile
No właśnie, sporo by mi pomógł wymaz z KSIPu gdyż najzwyczajniej w świecie nie było by śladu po tym w żadnych bazach. Jedynie co krissg tu mnie trochę zaskoczył tym że jest wario, bo z kolei w kwestionariuszu osobowym na pytanie odnośnie karalności powinienem odpowiedzieć "nie karany" (tu pozwolę sobie zacytować prawnika:"Osoba, której skazanie uległo zatarciu, może twierdzić, iż jest osobą niekaraną. Dotyczy to wszelkich składanych publicznie deklaracji, w tym o charakterze urzędowym. Dodatkowo wszystkie adnotacje o jej karalności powinny zostać usunięte z dokumentów oraz rejestrów, w których je umieszczono, czego sprawca może się skutecznie domagać (tak Grzegorz Bogdan w komentarzu do kodeksu karnego, Warszawa 2007 str. 1109 - 1110").
I tu pojawia się szkopuł czyli wario... Z kolei jeżeli już w ankiecie osobowej w rubryce "karany" odpowiem "Tak" to taka prawda wario nie dojdzie do skutku gdyż odpadnę w przedbiegach. No to mam się nad czym głowić Smile
Szkoda,bo wszystko było by w porządku gdyby instytucja zatarcia działała tak jak założono, tj. wymaz z wszystkich bez wyjątku baz danych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2014, 15:58
Post: #5
RE: Służba w SG
wg prawa - jeżeli nastąpiło zatarcie skazania czy to dotyczy przestępstwa czy wykroczenia jesteś traktowany jako osoba niekarana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2014, 20:59
Post: #6
RE: Służba w SG
Niby tak ale na wario i tak może być problem gdyż podstawą tego etapu jest stwierdzenie Twojej prawdomówności. Ja w formularzu wpisałbym ten epizod z dopiskiem o tym iż sprawa zaległa zatarciu. pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2014, 15:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2014 16:07 przez Franz.)
Post: #7
RE: Służba w SG
(06-06-2014 23:00 )Piotrek napisał(a):  Na wstępie dzięki chłopaki za odpowiedź i zainteresowanie tematem Smile
No właśnie, sporo by mi pomógł wymaz z KSIPu gdyż najzwyczajniej w świecie nie było by śladu po tym w żadnych bazach. Jedynie co krissg tu mnie trochę zaskoczył tym że jest wario, bo z kolei w kwestionariuszu osobowym na pytanie odnośnie karalności powinienem odpowiedzieć "nie karany" (tu pozwolę sobie zacytować prawnika:"Osoba, której skazanie uległo zatarciu, może twierdzić, iż jest osobą niekaraną. Dotyczy to wszelkich składanych publicznie deklaracji, w tym o charakterze urzędowym. Dodatkowo wszystkie adnotacje o jej karalności powinny zostać usunięte z dokumentów oraz rejestrów, w których je umieszczono, czego sprawca może się skutecznie domagać (tak Grzegorz Bogdan w komentarzu do kodeksu karnego, Warszawa 2007 str. 1109 - 1110").
I tu pojawia się szkopuł czyli wario... Z kolei jeżeli już w ankiecie osobowej w rubryce "karany" odpowiem "Tak" to taka prawda wario nie dojdzie do skutku gdyż odpadnę w przedbiegach. No to mam się nad czym głowić Smile
Szkoda,bo wszystko było by w porządku gdyby instytucja zatarcia działała tak jak założono, tj. wymaz z wszystkich bez wyjątku baz danych.

Według mnie, zależy jak zdefiniujemy słowo "karany". Karany za wykroczenie, czy przestępstwo? Przecież wielu funkcjonariuszy (będących w służbie) jest karanych za wykroczenie... np. z kodeksu ruchu drogowego. Twój przypadek podlega pod art. 212 KK, czyli przestępstwo. Jednak jeżeli prawnik, którego cytujesz ma rację, możesz powiedzieć "nie karany" i będzie to zgodne z prawem.
Ponadto kiedyś obowiązywało złożenie zaświadczenia o niekaralności, polegające na sprawdzeniu w Centralnym Rejestrze Skazanych (obecnie Krajowy Rejestr Karny), a teraz chyba wystarczy Twoje oświadczenie o niekaralności. Nota bene składane po rygorem odpowiedzialności karnejSmile Wobec tego proponuję zgłębić temat czy osoba, której skazanie uległo zatarciu, może twierdzić, iż jest osobą niekaraną. Z doświadczenia wiem, że kandydata na funkcjusza sprawdza się w wielu różnych bazach min. KSIP, wspomniany KRK itp.
A wariografSmile to inna bajka. Znam osobiście gości, co robili 3 podejścia do SG (odpadali na wario), a za 4-tym razem się dostaliBig Grin Nie ma reguły...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2014, 19:06
Post: #8
RE: Służba w SG
Piotrek, nie chcę być pesymistą ale postaram się być realistą i powiem Ci, że do SG startują teraz tysiące ludzi rocznie, minęły czasy wielkich naborów odkąd zlikwidowano w MONie "Zetkę", kadry oddziałów np. ze strony wschodniej przebierają w ludziach jak tylko chcą, stawiają różne dziwne wymogi by odsiać jak najwięcej kandydatów (narybek obecnie jest różnej jakości we wszystkich służbach, teraz "wszyscy chcą"), jeśli tylko nadarzy się okazja kogoś uwalić to robią tak. Minęły czasy że rekrutacja trwała pół roku od papierów do wcielenia, wtedy jak się raz nie udało mijał rok ,składałeś znów kwity i po paru miesiącach byłeś np. po wario i wiedziałeś czy drugi etap czy znowu rok w plecy, obecnie sam pierwszy etap potrafi trwać ponad rok. Mimo wszystko jeśli w KRK nie figurujesz jako karany to zawsze masz szansę, w KSIP możesz figurować, z tego można się wytłumaczyć jeśli jesteś w porządku, oby tylko ludzie od których zależy Twoja rekrutacja stwierdzili że się nadajesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS