Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o wystąpienie ze służby
26-06-2014, 10:26
Post: #1
Wniosek o wystąpienie ze służby
Witam
Moje pytanie dotyczy terminu złożenia zgłoszenia wystąpienia ze służby. Prawa emerytalne nabywam za 3 miesiące i chciałbym już złożyć stosowny wniosek o zwolnienie, ze wskazaniem daty zwolnienia, tak aby nadać bieg terminowi zwolnienia określonemu w art. 45 ust. 3 ustawy o SG.
Czy można złożyć taki wniosek przed uzyskaniem prawa do emerytury i jakie dane umieścić we wniosku, aby był poprawny i zawierał wszelkie niezbędne treści?
Z góry dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 11:45
Post: #2
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
Raczej powninni Cię zwolnić w terminie wskazanym w prośbie, ale ja bym nie ryzykował i złożył kwit, gdy będziesz miał prawa.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 20:38
Post: #3
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
Wniosek składaj po nabyciu praw. Adresat KGSG. Proszę o zwolnienie ze służby stałej w SG na podstawie art. 45 ust. 3 ustawy o SG z dniem...........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2014, 20:46
Post: #4
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
(26-06-2014 10:26 )Benek napisał(a):  Witam
Moje pytanie dotyczy terminu złożenia zgłoszenia wystąpienia ze służby. Prawa emerytalne nabywam za 3 miesiące i chciałbym już złożyć stosowny wniosek o zwolnienie, ze wskazaniem daty zwolnienia, tak aby nadać bieg terminowi zwolnienia określonemu w art. 45 ust. 3 ustawy o SG.
Czy można złożyć taki wniosek przed uzyskaniem prawa do emerytury i jakie dane umieścić we wniosku, aby był poprawny i zawierał wszelkie niezbędne treści?
Z góry dziękuję za pomoc.

Zakładam, że piszesz o niezbędnym minimum... czyli 15 lat służby. Okres 3 miesięczny to maks. Można wyznaczyć krótszy termin i przeważnie komendant się na to zgadza. Więc lepiej poczekaj jeszcze trochę i dopiero napisz kwita. Mnie dziewczyny z kadr w oddziale wszystko ładnie wyliczyły, jeżeli chodzi o wysługę. Aczkolwiek znam gościa, który odszedł mając świadomość pełnej wysługi, a później ZER MSWiA mu wyliczył, że kilka dni brakuje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2014, 14:57
Post: #5
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
Franz ma rację. Lepiej mieć troszkę w zapasie. Nie zawsze wyliczenia z kadr oddziału zgadzają się z wyliczeniem ZER.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2014, 11:29
Post: #6
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
Witam słyszałem, że jeden funkcjonariusz odszedł na emkę a za jakiś czas dzwonili do niego że mu zabrakło kilka tygodni, jak już był w cywilu. Więc jak ci dobrze wyliczą to możesz śmiało odejść i wcale nie musisz mieć nadmiaru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-07-2014, 11:56
Post: #7
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
(06-07-2014 11:29 )P_A_S_W_E_S_T napisał(a):  Witam słyszałem, że jeden funkcjonariusz odszedł na emkę a za jakiś czas dzwonili do niego że mu zabrakło kilka tygodni, jak już był w cywilu. Więc jak ci dobrze wyliczą to możesz śmiało odejść i wcale nie musisz mieć nadmiaru.

Jak sobie sam dobrze wyliczysz, a tak na marginesie to lepiej mieć miesiąc czy dwa więcej niż obudzić się z ręką w nocniku, że ktoś w kadrach dał ciała i brakło dzień lub dwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 22:55 przez NO4.)
Post: #8
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
Kurka, jak można odejść bez dokładnego wyliczenia wysługi itd. ??? Jaki zapas ??? Od tego są kadry i telefon. Ludzie ... Z drugiej strony kadry wysyłają do ZER i jak dają ciała, to po zwolnieniu mogą Ci skoczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 23:13
Post: #9
RE: Wniosek o wystąpienie ze służby
(14-07-2014 22:54 )NO4 napisał(a):  Kurka, jak można odejść bez dokładnego wyliczenia wysługi itd. ??? Jaki zapas ??? Od tego są kadry i telefon. Ludzie ... Z drugiej strony kadry wysyłają do ZER i jak dają ciała, to po zwolnieniu mogą Ci skoczyć.

Raczej zainteresowany może im skoczyć Smile ZER przelicza tylko na podstawie dokumentów dostarczonych przez kadry OSG.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS