Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okresy składkowe
19-07-2014, 07:39
Post: #1
Okresy składkowe
mam problem z udokumentowaniem okresu zatrudnienia w latach 93-94 iż były odciągane składki na ubezpieczenie.
odpowiedź ZUS :
informuje, iż nie może potwierdzić okresu ubezpieczenia z tytułu zatrudnienia w ... , ponieważ płatnik we wskazanym okresie rozliczał się na deklaracjach bezimiennych.
w MOSG robią pod górę i honorują zaświadczenia ZUS, wiadomo że w latach 80-tych jak i na początku 90-tych rozliczano grupowo, a ten jeden rok robi mi na obecną chwilę 75%.
1. mam umowę o pracę
2. wbitą pieczątkę w starym dowodzie osobistym
3. wyciąg z archiwum iż składki były odprowadzane grupowo
Co począć ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2014 09:47 przez Alzheimer.)
Post: #2
RE: Okresy składkowe
Nieźle. To tylko w RP możliwe są takie jaja.
Ja bym atakował ZUS ponownie.
Niech wydadzą jakaś decyzję w tej sprawie, a później do sądu.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 08:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2014 08:28 przez sebulba.)
Post: #3
RE: Okresy składkowe
(19-07-2014 08:22 )Alzheimer napisał(a):  Nie źle. To tylko w RP możliwe są takie jaja.
Ja bym atakował ZUS ponownie.
Niech wydadzą jakaś decyzję w tej sprawie, a później do sądu.

Jeszcze w poniedziałek zadzwonię do biura ZER
zobaczymy co mi tam odpowiedzą ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 10:12
Post: #4
RE: Okresy składkowe
Obawiam się, że ZER tu nie jest stroną. On opiera się na komplecie dokumentów przesłanych przez oddział SG. Jak z kwitow będzie wynikać brak okresu skladkowego, to emerytura będzie mniejsza.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 10:35
Post: #5
RE: Okresy składkowe
Sebulba posłuchaj ja dzwoniłem 2 tyg. temu do Pana Wojtka z kadr(MOSG Gdańsk) i powiedział mi osobiście, że takie zaświadczenie z ZUSU, że składki w tamtym okresie dany zakład odprowadzał grupowo to w zupełności wystarczy. Też mnie ta sprawa dotyczy bo mam 3 lata z cywila i na początku przyszłego roku wybieram się na emkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 12:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2014 12:39 przez sebulba.)
Post: #6
RE: Okresy składkowe
(19-07-2014 10:35 )pit40 napisał(a):  Sebulba posłuchaj ja dzwoniłem 2 tyg. temu do Pana Wojtka z kadr(MOSG Gdańsk) i powiedział mi osobiście, że takie zaświadczenie z ZUSU, że składki w tamtym okresie dany zakład odprowadzał grupowo to w zupełności wystarczy. Też mnie ta sprawa dotyczy bo mam 3 lata z cywila i na początku przyszłego roku wybieram się na emkę.

spoko, tyle że ZUS nie może potwierdzić czy ja odprowadzałem składki , ponieważ płatnik w e wskazanym okresie rozliczał się na deklaracjach bezimiennych
chyba że tak sformułowane zaświadczenie wystarczy Smile
w poniedziałek dzwonie do kadrrrrrrrr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-07-2014, 12:58
Post: #7
RE: Okresy składkowe
Wystarczy. Tak powiedział mi osobiście Pan Wojciech.Takie zaświadczenie z Zusu już mam. Jakbyś przypadkiem dowiedział się od naszych kadr jeszcze czegoś innego to daj znać. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 08:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 08:48 przez sebulba.)
Post: #8
RE: Okresy składkowe
(19-07-2014 12:58 )pit40 napisał(a):  Wystarczy. Tak powiedział mi osobiście Pan Wojciech.Takie zaświadczenie z Zusu już mam. Jakbyś przypadkiem dowiedział się od naszych kadr jeszcze czegoś innego to daj znać. Pozdrawiam

dziś dzwoniłem do kadr i jest gitara, takie zaświadczenia są honorowane .......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 10:08
Post: #9
RE: Okresy składkowe
(21-07-2014 08:46 )sebulba napisał(a):  
(19-07-2014 12:58 )pit40 napisał(a):  Wystarczy. Tak powiedział mi osobiście Pan Wojciech.Takie zaświadczenie z Zusu już mam. Jakbyś przypadkiem dowiedział się od naszych kadr jeszcze czegoś innego to daj znać. Pozdrawiam

dziś dzwoniłem do kadr i jest gitara, takie zaświadczenia są honorowane .......
No to super, że sprawa się wyjaśniła. Serdecznie pozdrawiam i teraz zostaje czas oczekiwania do zasłużonej emki....ja w lutym 2015
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 16:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 16:54 przez ekoland.)
Post: #10
RE: Okresy składkowe
Czy za kuronia też naliczają do wysługi lat pracy ? Mam na myśli okres gdzie byłem na zasiłku, ale go nie pobierałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 10:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 10:20 przez sebulba.)
Post: #11
RE: Okresy składkowe
(21-07-2014 16:53 )ekoland napisał(a):  Czy za kuronia też naliczają do wysługi lat pracy ? Mam na myśli okres gdzie byłem na zasiłku, ale go nie pobierałem.

z tego co się orientuje chyba nie, okresy zasiłku dla bezrobotnych będą zaliczone w przypadku gdy pobierałeś w tym okresie zasiłek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 11:16
Post: #12
RE: Okresy składkowe
Jeśli byłeś na kuroniu bez prawa do zasiłku to nie są to okresy składkowe:
Art. 15. 1. Emerytura dla funkcjonariusza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o:
2) 2,6% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów składkowych poprzedzających służbę, nie więcej jednak niż za trzy lata tych okresów;
3) 1,3% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów składkowych ponad trzyletni okres składkowy, o którym mowa w pkt 2;
4) 0,7% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów nieskładkowych poprzedzających służbę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 03:19
Post: #13
RE: Okresy składkowe
Witam. A renta przed wstapieniem do sluzby tez sie wlicza?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 09:26
Post: #14
RE: Okresy składkowe
Mam takie pytanie do Kolegów od 1996 do grudnia 2000r. byłem w MON ( nadterminowy), później do 2007 pracowałem w cywilu, a od 2007 jestem w SG jak będę miał naliczaną Emkę? Czy MON do piętnastki się wlicza? I czy lata z cywila mi nie przepadną?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 12:31 przez rudi.)
Post: #15
RE: Okresy składkowe
wszystko w mundurze liczy się razem natomiast lata z cywila niestety przepadną chyba ,ze potem na emce przepracujesz te kilkanaście lat brakujące do podstawy emerytalnej w ZUS to wtedy nie przepadną ale za kilka lat łapiesz podstawę mundurową więc wybór należy do ciebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 13:00
Post: #16
RE: Okresy składkowe
Dzięki. Tylko czy w mundurze liczy mi się jako ciągłość czy muszę w SG przepracować 15 lat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 13:08
Post: #17
RE: Okresy składkowe
(17-12-2014 12:30 )rudi napisał(a):  wszystko w mundurze liczy się razem natomiast lata z cywila niestety przepadną chyba ,ze potem na emce przepracujesz te kilkanaście lat brakujące do podstawy emerytalnej w ZUS to wtedy nie przepadną ale za kilka lat łapiesz podstawę mundurową więc wybór należy do ciebie.

Nie był bym taki pewien co do lat z cywila, bo kolega służył przed 99 rokiem i według mnie lata z cywila zaliczą mu do wysługi emerytalnej (pierwsze 3 lata 2,6% a resztę 1,3%)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 13:19
Post: #18
RE: Okresy składkowe
(17-12-2014 13:08 )krissg napisał(a):  
(17-12-2014 12:30 )rudi napisał(a):  wszystko w mundurze liczy się razem natomiast lata z cywila niestety przepadną chyba ,ze potem na emce przepracujesz te kilkanaście lat brakujące do podstawy emerytalnej w ZUS to wtedy nie przepadną ale za kilka lat łapiesz podstawę mundurową więc wybór należy do ciebie.

Nie był bym taki pewien co do lat z cywila, bo kolega służył przed 99 rokiem i według mnie lata z cywila zaliczą mu do wysługi emerytalnej (pierwsze 3 lata 2,6% a resztę 1,3%)

To teraz wbiłeś mi klina muszę gdzieś to sprawdzić. A co do ciągłości nie orientujesz się?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 13:20
Post: #19
RE: Okresy składkowe
w mundurze liczy ci się jako ciągłość a jeśli chodzi o cywila to jeżeli byłbyś w kandydackiej lub w służbie zawodowej MON przed 1999r to liczyłby ci się cywil ale niestety jest nadterminowa i cywila się nie wlicza http://www.zer.msw.gov.pl/images/stories...jskowa.pdf
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 13:32
Post: #20
RE: Okresy składkowe
(17-12-2014 13:20 )rudi napisał(a):  w mundurze liczy ci się jako ciągłość a jeśli chodzi o cywila to jeżeli byłbyś w kandydackiej lub w służbie zawodowej MON przed 1999r to liczyłby ci się cywil ale niestety jest nadterminowa i cywila się nie wlicza http://www.zer.msw.gov.pl/images/stories...jskowa.pdf

Rzeczywiście cywila nie wliczą, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu.Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS