Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca w komisji wyborczej
12-09-2014, 11:36
Post: #1
Praca w komisji wyborczej
Orientuje się ktoś czy funk SG może zasiadać w dniu wyborów w komisji wyborczej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 15:19
Post: #2
RE: Praca w komisji wyborczej
(12-09-2014 11:36 )mnich napisał(a):  Orientuje się ktoś czy funk SG może zasiadać w dniu wyborów w komisji wyborczej?

Jeżeli otrzymasz za to wynagrodzenie to jest to praca zarobkowa i musisz mieć zgodę Komendanta Oddziału. Jeżeli chcesz to zrobić nieodpłatnie to nie widzę ku temu przeszkód bo nikt wtedy nie może Ci tego zabronić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 16:41
Post: #3
RE: Praca w komisji wyborczej
Dzięki krissg za odpowiedź.
"Zwracam się do Pana Komendanta z uprzejmą prośbą o udzielenie mi zgody na podjęcie dodatkowej pracy w charakterze członka komisji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się w listopadzie bieżącego roku. Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby". Coś takiego wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 16:42 przez dr.otis.)
Post: #4
RE: Praca w komisji wyborczej
Możesz. Wielokrotnie siadałem w komisjach i żadnej zgody nie potrzebowałem. Nie jest to praca zarobkowa tylko funkcja społeczna jako członek komisji, za którą dostajesz dietę. Kropka i koniec.

Nie słuchaj pierdół jaki doradzaja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 20:02
Post: #5
RE: Praca w komisji wyborczej
(12-09-2014 16:41 )dr.otis napisał(a):  Możesz. Wielokrotnie siadałem w komisjach i żadnej zgody nie potrzebowałem. Nie jest to praca zarobkowa tylko funkcja społeczna jako członek komisji, za którą dostajesz dietę. Kropka i koniec.

Nie słuchaj pierdół jaki doradzaja

Faktycznie kolega ma rację:
Art. 67. Funkcjonariusz nie może bez zezwolenia przełożonego podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą.
Należy jednak zaznaczyć, że praca zarobkowa wykonywana jest najczęściej w oparciu o zawartą wcześniej umowę o pracę z uwzględnieniem warunków określonych w Kodeksie pracy, może ona również wynikać z szeregu umów cywilnych, a także z prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz.1807), a celem tej pracy jest osiąganie wynagrodzenia lub dochodu dla zaspokojenia potrzeb materialnych. Radny, wykonując swój mandat, pełni funkcję społeczną. Nie można w tym przypadku mówić o pracy zarobkowej. Dieta, którą otrzymuje z tytułu uczestnictwa w posiedzeniach rady nie jest wynagrodzeniem za pracę, a jedynie stanowi ekwiwalent bądź rekompensatę za utracony czas i poniesione wydatki. [Tak: Sąd Apelacyjny w Katowicach, wyrok z dnia 17 marca 1994 r., III AUr 724/93 (OSA 1994 nr 6, poz. 47)]. Trafność powyższego stanowiska potwierdza również fakt, że diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów otrzymywanych przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich są wolne od podatku dochodowego do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 2280 zł [art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.)].

Reasumując powyższe, należy stwierdzić, że funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej mogą korzystać z biernego prawa wyborczego na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej.
To tak aby kolega nie miał wątpliwości.
Wynagrodzenie otrzymują członkowie PKW art. 159 Kodeks Wyborczy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 21:41
Post: #6
RE: Praca w komisji wyborczej
Tak samo jak funkcją społeczną jest funkcja Kuratora Społecznego - za jej pełnienie otrzymuję się zwrot kosztów dojazdu do osoby objętej dozorem ( nie jest to wynagrodzenie, nie wykazuję tego jako przychód do US ) i też nie potrzeba zgody K-nta Oddziału, chociaż ja napisałem kiedyś taką prośbę i otrzymałem odpowiedź, że K-nt Oddziału przyjął do wiadomości to, że będę pełnił taką funkcję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-10-2014, 22:20
Post: #7
RE: Praca w komisji wyborczej
Poszukajcie pisma od byłego dyrektora bkisz-u w którym stwierdził, iż każde otrzymane pieniądze poza uposażeniem są uzyskane z dodatkowego zarobkowania. Nie zostało ono wycofane także uważajcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS