Ze względu na wysyp spamu wprowadziłem manualną aktywację każdego nowego konta - żeby stworzyć nowe konto proszę o użycie w nazwie użytkownika literek SG****** gdzie gwiazdki to nick użytkownika. Po aktywacji (tu proszę o cierpliwość) usunę litery SG z nazwy użytkownika i można będzie logować się i pisać posty pod wybranym nickiem. Ułatwi mi to wyłapanie faktycznych użytkowników. Wszystkie już aktywne konta pozostają bez zmian. W listopadzie 2023 opłacono serwer/domenę. Jakby ktoś chciał się dorzucić do funkcjonowania forum to zapraszam na PW. Na chwilę obecną (12.03.2024) po opłaceniu faktur stan kasy to - minus 284. Z góry dzięki za wsparcie - Admin.


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28 lat, 6 miesięcy
26-11-2014, 07:09
Post: #1
28 lat, 6 miesięcy
Witam szanownych kolegów. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak wylicza się procenty emerytury. Miła pani w kadrach poinformowała mnie, że w grudniu będę miał wysługę w wysokości właśnie 28 lat, 6 miesięcy (zaliczone 1,5 za 1) i jak powiedziała jest to pełna emerytura. Z kolei inna miła pani w ZER powiedziała że mam wysługę w wysokości 21 lat i zanic nie nie wychodzi jej 75%. Jak to w końcu jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 08:33
Post: #2
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(26-11-2014 07:09 )jacgoj napisał(a):  Witam szanownych kolegów. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak wylicza się procenty emerytury. Miła pani w kadrach poinformowała mnie, że w grudniu będę miał wysługę w wysokości właśnie 28 lat, 6 miesięcy (zaliczone 1,5 za 1) i jak powiedziała jest to pełna emerytura. Z kolei inna miła pani w ZER powiedziała że mam wysługę w wysokości 21 lat i zanic nie nie wychodzi jej 75%. Jak to w końcu jest.
Tu masz podstawę prawną:
USTAWA z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin

Art. 15. 1. Emerytura dla funkcjonariusza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o:

1) 2,6% podstawy wymiaru — za każdy dalszy rok tej służby;

2) 2,6% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów składkowych poprzedzających służbę, nie więcej jednak niż za trzy lata tych okresów;

3) 1,3% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów składkowych ponad trzyletni okres składkowy, o którym mowa w pkt 2;

4) 0,7% podstawy wymiaru — za każdy rok okresów nieskładkowych poprzedzających służbę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 08:50
Post: #3
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Dopóki sie nie zwolnisz masz 21 lat służby. I co wiecej może ci pani z ZER powiedzieć? Dopiero do wyslugi emerytalnej dolicza się 1,5 za rok. Dlatego też, gdy rzucisz kwit i wyslesz wniosek o ustalenie prawa do emerytury policyjnej przesłany zostanie komplet dokumentów do zakładu, a wtedy ci naliczą prawidłowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 09:00
Post: #4
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(26-11-2014 08:50 )Kłykcin kończysty napisał(a):  Dopóki sie nie zwolnisz masz 21 lat służby. I co wiecej może ci pani z ZER powiedzieć? Dopiero do wyslugi emerytalnej dolicza się 1,5 za rok. Dlatego też, gdy rzucisz kwit i wyslesz wniosek o ustalenie prawa do emerytury policyjnej przesłany zostanie komplet dokumentów do zakładu, a wtedy ci naliczą prawidłowo.

Przy czym do roku za półtora liczone są pełne lata wypracowane do końca 2012 roku
podstawa prawna
USTAWA z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw
Art. 10. Funkcjonariuszom Straży Granicznej służby stałej, których emerytura policyjna jest ustalana na podstawie przepisów działu II rozdziału 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, okresy służby, o których mowa w art. 74 ust. 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej, w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2012 r., pełnionej do dnia 31 grudnia 2012 r. zalicza się do wysługi emerytalnej za jeden rok służby półtora roku służby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 10:05
Post: #5
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Dzięki wielkie za odpowiedzi. czyli podsumowując w oparciu o USTAWĘ z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin
Art. 15. 1. Emerytura dla funkcjonariusza, który pozostawał w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r., wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta o:

1) 2,6% podstawy wymiaru — za każdy dalszy rok tej służby;
w przypadku posiadania 28 lat i 6 miesięcy wysługi, wyliczenie matematyczne % wygląda następująco:
15 lat - 40%
13 lat, 6 miesięcy x 2,6% - 35,1%
Razem daje 75,1% - pełna emerytura, czy dobrze rozumuję?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 19:30
Post: #6
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Dobrze rozumujesz.
Trzeba bardzo uważać na ten przelicznik rok za półtora i prawidłowo go wyliczyć. Pamiętajcie o tym, że niektóre oddziały udział w szkoleniach liczą rok za rok. Żeby się nie okazało, że do maksa brakuje 0,5%.

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 18:33
Post: #7
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Dzięki wielkie, na emkę idę z końcem lutego. Zobaczymy co i jak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 21:45
Post: #8
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(27-11-2014 18:33 )jacgoj napisał(a):  Dzięki wielkie, na emkę idę z końcem lutego. Zobaczymy co i jak

To kwit składaj do końca listopada bo jak złożysz w grudniu i cię przetrzymają to nie załapiesz się na waloryzacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 22:00
Post: #9
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(27-11-2014 21:45 )krissg napisał(a):  
(27-11-2014 18:33 )jacgoj napisał(a):  Dzięki wielkie, na emkę idę z końcem lutego. Zobaczymy co i jak

To kwit składaj do końca listopada bo jak złożysz w grudniu i cię przetrzymają to nie załapiesz się na waloryzacje.

To by musiał trafić na " złośliwego Pana " . Oczywiście ,może kwit złożyć w listopadzie . Generalnie jak wskaże datę w zwolnieniu ze służby , to kadry nie będą robić pod górkę.Osobiście nie spotkałem się ze zwolnieniem funkcjonariusza z datą póżniejszą lub wcześniejszą niż data przez niego wskazana. Kadrom OSG wystarczy na wyprodukowanie makulatury do zwolnienia funkcjonariusza 3-4 tygodnie. Jeśli chodzi o waloryzacje ,to w przyszłym roku szału nie będzie , no ale zawsze 3 dychy brutto do przodu - i aby się załapać na waloryzację emki najlepiej odejść trzy - cztery dni przed końcem lutego ,tak aby na ostatni dzień LUTEGO 2015 być już emerytem ( a nie zwalniać się z ostatnim dniem lutego - bo wtedy nie przysługuje waloryzacja ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 22:16
Post: #10
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Czarodziejskie słowo "kadry" przecież nie od dziś wiadomo, że w naszej formacji nie brakuje ludzi złośliwych i czerpiących satysfakcję z robienia komuś na złość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 23:50
Post: #11
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(27-11-2014 22:00 )quasimodo1 napisał(a):  To by musiał trafić na " złośliwego Pana " . Oczywiście ,może kwit złożyć w listopadzie . Generalnie jak wskaże datę w zwolnieniu ze służby , to kadry nie będą robić pod górkę.Osobiście nie spotkałem się ze zwolnieniem funkcjonariusza z datą póżniejszą lub wcześniejszą niż data przez niego wskazana.
Zdarzają się takie przypadki. Najczęściej, gdy funkcjonariusz chciał przechytrzyć szefa i ustalenia ustne zmienił pisemnymi. Po innym sławnym przypadku cała SG przez 2 lata o podniesienie więcej niż 2 grupy dodatku musiała pisać do Komendanta Głównego. Ale to już dawne dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 06:02
Post: #12
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(27-11-2014 18:33 )jacgoj napisał(a):  Dzięki wielkie, na emkę idę z końcem lutego. Zobaczymy co i jak

Nie zwalniaj się!
W 2015 będzie oszałamiająca podwyżka. Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 22:05
Post: #13
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Szanowny Kolego,
jako emerytowany funkcjusz proponawałbym Ci jeszcze posiedzieć kilka miechów abyś uniknął sytuacji, że po złożeniu raportu zabrakło Ci miesiąca do pełnej bo też znam takie przypadki. Zwolnić się zawsze zdążysz. Ja sam przesiedziałem dłużej i to uratowało mi dupę gdyż w moim przypadku również nie zaliczono mi pewnego okresu. Gdybym sie zwolnił wcześniej byłbym na niepełnej. Pełniąc służbe dłużej o te kilka miesięcy mam komfort i święty spokój. Zwolnić się zawsze zdążysz, pamiętaj.
Pozdrawiam Big Grin

http://www.zmieleni.pl/
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ckjYVki0-s
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 22:12
Post: #14
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Też planuję odejście na "emerytę" w przyszłym roku...Czyli co - przed złożeniem raportu nikt mi nie powie w krótkich, żołnierskich słowach ile faktycznie lat przepracowałem ? Trochę to jest chore...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2014, 09:06
Post: #15
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(28-11-2014 06:02 )Kłykcin kończysty napisał(a):  
(27-11-2014 18:33 )jacgoj napisał(a):  Dzięki wielkie, na emkę idę z końcem lutego. Zobaczymy co i jak

Nie zwalniaj się!
W 2015 będzie oszałamiająca podwyżka. Rolleyes

W cuda wierzysz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2014, 10:23
Post: #16
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(28-11-2014 22:12 )Matarez napisał(a):  Też planuję odejście na "emerytę" w przyszłym roku...Czyli co - przed złożeniem raportu nikt mi nie powie w krótkich, żołnierskich słowach ile faktycznie lat przepracowałem ? Trochę to jest chore...

Jak można nie wiedzieć ile się pracowało w cywilu lub służyło w mundurze. Jeżeli ktoś się przyjmował do służby to przecież składał do kadr odpowiednie dokumenty, tj świadectwa pracy w celu wyliczenia wysługi. Co do służby to chyba każdy wie kiedy się do niej przyjął. Wystarczy usiąść i policzyć lub złożyć odpowiednie pismo do kadr. Na pismo każdy musi odpowiedzieć Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2014, 21:25
Post: #17
RE: 28 lat, 6 miesięcy
Dziś dowiedziałem się, że przy wyliczaniu wysługi emerytalnej odliczane są wszystkie zwolnienia z zajęć służbowych (ZZS). Prawda to czy koledzy sobie ze mnie jaja zrobili?

Wszyscy funkcjonariusze SG są równi. ...ale stołeczni są równiejsi od innych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2014, 19:37
Post: #18
RE: 28 lat, 6 miesięcy
prawda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2014, 21:03
Post: #19
RE: 28 lat, 6 miesięcy
To jakaś bzdura. Na podstawie jakich przepisów? Przecież biorąc zwolnienie od zajęć służbowych ja dalej jestem zatrudniony. Który oddział tak kwalifikuje zwolnienia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2014, 22:20
Post: #20
RE: 28 lat, 6 miesięcy
(02-12-2014 21:03 )Kłykcin kończysty napisał(a):  To jakaś bzdura. Na podstawie jakich przepisów? Przecież biorąc zwolnienie od zajęć służbowych ja dalej jestem zatrudniony. Który oddział tak kwalifikuje zwolnienia?
Co OSG to udzielne królestwo. Niestety , wygląda na to samo - co przeliczanie przelicznika wysługi na granicy 1,5 za 1 rok - jedne kadry interpretują sobie , że przelicznika nie można stosować w stosunku do funkcjonariuszy ,którzy w danym roku kalendarzowym byli na szkoleniach, natomiast inne nie zawracają sobie głowy takimi pierdami i liczą tak jak należy - motywując tym iż funk dalej był mimo szkolenia na etacie Strażnicy , GPK czy PSG. Czyżby w swojej nadgorliwości co niektórzy chcą dorównać ZUS-owi - bo tam rzeczywiście okresy L4 nie są doliczane do emki .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Your Website | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS